Innisfree

Ár:   $23   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz

A krémet és az összetevőket feltöltötte: pankafru, Módosítva: 2019. november 20.

Ár:   $23
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz

A krém hatóanyag a Csedzsu-szigetről származó zöld tea természetes ceramidja, mely telítetlen zsírsavakban gazdag, táplálja és védi a bőrt. A meggyengült bőrt tápanyagokkal látja el és mélyen hidratálja. A sima, sűrű textúrájú krém visszaállítja a bőr egészségét.

pankafru

2020. január 24.

Update (2020 január): mindennapi használat mellett 3-4 hónapig lett elég a tégely. Sajnos közben sehol sem tudtam ezt a összetételű Innisfree krémet beszerezni, de a közel azonos INCI-jű testvére most fog megérkezni. Majd arról is töltök fel adatlapot és írok véleményt.

(2019 november) Két hónapja használom a reggeli és esti rutin utolsó lépéseként. Vakon rendeltem, egy illatmentes hidratálót kerestem az őszi-téli napokra. Valamilyen ceramidos termékkel akartam felturbózni a rutinomat. Olyant kerestem, amiben nincsen szilikon és nem irritál.
Első használat után egy fényes réteg maradt a bőrömön, valószínűleg túl vastagon kentem. Azóta nagyon keveset teszek csak fel és teljesen beszívódik.
Az állaga sima, krémes. Maximálisan ajánlom érzékeny bőrűeknek.
A folyamatos használat mellet sokat javított a bőröm állapotán. Volt, hogy csak arctisztítás után (pár lépést kihagyva) kentem fel, ha nem volt kedvem és időm máshoz. A korábbi hegek helyét és a száraz területek is rendbe tette. Felkenve olyan, mint egy második bőr. Ami nem véletlen, hiszen az összetevők nagy része megegyezik a biológiai membránok természetes összetevőivel. Így fokozatosan képes helyreállítani és erősíteni a bőrt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 24.

Az állaga sima, krémes. Maximálisan ajánlom érzékeny bőrűeknek.

Antioxidánsok: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Citrus Unshiu (Satsuma Mandarin) Peel Extract, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Glucose, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract

Squalane eo 1 0

Növényi eredetű emulgeálószer. Szintetikus zsíralkoholok keveréke, mely lággyá és könnyűvé teszi az emulziók textúráját. A C12-20 Alkyl Glucoside nevű összetevővel együtt MontanovL néven hatékony O/V emulgeálószert alkotnak.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Cholesterol eo I eu 0 0

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

Myristic Acid ti I eu I i 3 0

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

A Satsuma mandarin héjából nyert kivonat. β-cryptoxanthint és β-karotint tartalmaz, ezenkívül flavonoidokat és más értékes anyagokat. Az eddigi kutatások alapján hatékonyan gátolja a tirozináz aktivitását (bőr hiperpigmentációjáért felelős enzim), ezáltal halványítja a sötét foltokat és a hiperpigmentációt. Ezenkívül tartalmaz antioxidáns alkotóelemeket is, amelyek hasznosak lehetnek a bőr számára az UV-sugárzás káros hatásaival szembeni védelemben.