Isana Med Ultra Sensitiv Totes Meer Körperlotion Testápoló Tej Holt-Tengeri Sóval

Isana Med

Ár:   999 Ft   Kategória:   Testápolók
Kiszerelés:   250 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Ada_Byron, Módosítva: 2024. május 13.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Testápolók
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A testápoló holt-tengeri gazdag aktív komplexet tartalmaz, eredeti holt-tengeri sóásványokból, panthenolból, kamilla kivonatból és szőlőmagolajból. A száraz bőr jelei, például viszketés, feszesség és hámlás enyhülnek. A bőr puhábbnak és nyugodtabbnak lesz tőle. Alkalmas a nagyon száraz, hámló és érzékeny bőrre. A természetes ásványi anyagok és a kamilla kivonat táplálja a repedezett bőrfelületeket.

Parfüm mentes. Terápiát kiegészítő bőrápolás psoriasis és neurodermitisz esetén.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Ada_Byron

2024. május 15.

Jöttem megvédeni szegényt. Mert mióta átestem egy poszt-covid autoimmun fellángoláson, már deréktól felfelé túlérzékeny a bőröm: viszket és pattanások nőnek rajta... Azaz mindez bekövetkezne, ha nem találtam volna kellő időben olyan krémet, amely a túlérzékenységi reakcióimat mérsékli. Először az Yves Rocher nyugtató testápolója nyújtott enyhülést, azonban miután két hónap alatt elfogyasztottam egy tubussal és gyors fejszámolást végeztem, hogy mennyibe is kerülne 50%-os akcióval az egy évi adag, hogy a viszketést minimalizáljam és ne nőjenek gülük a bőrömön, igencsak elszontyolodtam a kapott számon. Így mikor letargikusan a Rossmann sorait róttam, ráakadtam erre a krémre. (Megjegyzem, nem vagyok odáig a Rossmann saját márkás termékeiért és DM-es testápolóval is befürödtem már.) Jól példázza e ultra érzékeny testápoló mostoha fogadtatását, hogy minden más Isana le volt fosztva, ennek sora tömött és érintetlen volt. Elolvasva az összetevőket, megtetszett, különösen, hogy nyugtató testápolót nagy nehézségek árán találok nemcsak a száraz bőröm, hanem az általános niacinamid őrület miatt is, amitől ekcémás leszek. (Még a Mixa Panthenol Comfortjában is több a niacinamid, mint a pantenol!) Ez a krém mind bőrszárazságra, mind viszketésre enyhülést ígért. De még hogy! Annak ellenére, hogy tej és néhány perc alatt beszívódik, kétnaponta elég használni. Szinte tüstént megszünteti a viszketést, ezzel lekörözve az YR nyugtató testápolóját. Gyakran az előző esti vállkenegetést sem kell másnap reggel megismételnem (ez egy különösen érzékeny terület, már az arcom előtt is túlérzékeny volt, viszketett). Egyedül a műanyag-illat taszított kissé az elején, de a pizsamámat felvéve nem érzem és mivel allergiásoknak és túlérzékenyeknek javasolt, jobb, hogy kihagyták belőle. Mindent összevetve messze meghaladta az elvárásaimat, az ára pedig különösen baráti. Szerintem érzékeny és allergiás bőrűek nyugodtan próbálkozhatnak vele, mert ha nem válik be, nem ég le a kassza.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. május 15.

malacki

2024. május 13.

Tul folyekony,hidratalasa sem az igazi

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. május 13.

Tul folyekony,hidratalasa sem az igazi

Antioxidánsok: Persea Gratissima (Avocado) Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
Hidratálók: Glycerin, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Propylene Glycol
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate, Tocopherol

Növényi olajokból származó emolliens anyag, mely megakadályozza a vízveszteséget. Kellemes és sima utóérzetet kölcsönöz a bőrnek és segít csökkenteni a zsíros érzetet, amelyet a formula más nehezebb olajai okoznak.

Tengeri só. A CosIng a tengeri só kivonatot bőrjavító (skin conditioning) anyagként osztályozza. Nem oldott, szemcsés formában hatékony lehet helyi bőrradírként, de ha a bőrön marad, növelheti az érzékenységi reakciók kockázatát.

Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag (70%-a olajsav) természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emolliens és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.

Szőlőmagolaj, mely zsírsavakban gazdag, kiváló bőrpuhító hatású, illatmentes emolliens olaj, ráadásul még erős antioxidáns tulajdonsága is van. A szőlőmagolaj e szerint a kutatás szerint nagyjából 69% linolsavat, 16% olajsavat, 7% palmitinsavat, 4% sztearinsavat, és 0,1% linolénsavat tartalmaz.

Az egyik legszélesebb körben használt gyógynövénynek, az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő. A kozmetikai cégek elsősorban a gyulladáscsökkentő tulajdonságai miatt használják. Ezen felül a kamilla antioxidáns hatással is rendelkezik.

A kandelilla viasz egy természetes viasz, melyet Mexikóban őshonos kétféle kutyatej leveléből állítanak elő. A kandelilla viasz sárgásbarna színű, kemény, átlátszó vagy áttetsző anyag. Leginkább szilárd jellegű kozmetikumokban használt (pl. rúzs) sűrítő és emolliens anyagként. Ezen kívül a CosIng besorolása szerint még szövet összehúzó, felületi hártya képző, emulzió stabilizáló és bőrkondícionáló anyag is.

Stearyl és cetyl sulfate keveréke. Elsősorban kókuszdióból származó detergens. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tisztító, habképző, és felületaktív (segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát) hatású összetevő.