Isana

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: siss, Módosítva: 2023. július 17.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók

Limitált kiadás

Intenzíven hidratáló fátyolmaszk vadrózsa olajjal,cupuacu vajjal és retinollal.

umpalumpa

2023. november 15.

Bárcsak találnék még ilyet valahol!
Ha jól emlékszem a fiamnak vettem a csomagolás cukisága miatt (meg a fiam is cuki), mert szokott szórakozni ezekkel a maszkokkal. Aztán mikor kibontotta és a szokásosnál több szérum volt benne, azt mondta inkább nekem adja. Túl szottyos volt neki.
Na, feltettem a képemre miután megtisztítottam az arcomat és lezuhanyoztam mialatt kifejtette a hatását. Még meg is tudtam fordítani olyan sok trutyi volt rajta. A rezgős T-barral is átmentem a maszkon és még akkor is csöpögött belőle a lé. Miután levettem még egy darabig vártam, hogy felszívódjon, de olyan sok volt még az arcomon, hogy egy részét le kellett törölnöm, mert már aludni akartam.
A maszk elég nagy volt, a szem körüli kivágás kisebb a szokásosnál, az nagyobb orrot is viszonylag jól fedi és a széleken a hajamra is rálógott volna, de visszahajtottam. Nem csúszkált.
Eredmény: az illatanyag vagy más összetevője nem irritált. Még másnap is kifejezetten jól hidratált volt a bőröm, ki volt telve, pedig nem ráncos, csak lóg :D Az illata nem zavart, bár közepesen erős. Nagyon elégedett voltam vele és sajnálom, hogy nem vettem többet. Jó nagy 5-ös, részemről!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. november 15.

Bárcsak találnék még ilyet valahol!

Antioxidánsok: Persea Gratissima (Avocado) Oil, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Dipotassium Glycyrrhizate
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Betaine, Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopherol

Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van, valamint segíti a sebgyógyulást és általában a bőr regenerálódását is. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).

Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag (70%-a olajsav) természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emolliens és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.

Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondicionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van.

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.

Az édesgyökér (licorice) kivonata. Kiváló bőrnyugtató, gyulladáscsökkentő összetevő. Az atópiás dermatitisz (az ekcéma egy fajtája) és a hiperpigmentáció kezelésében is hatékony.

pH stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illatokat és ízeket semlegesítő) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag, mely segít abban is, hogy a formulák tovább szépek maradjanak,.