Janssen Cilag

Ár:   1500 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: bogarka, Módosítva: 2022. január 27.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A tretinoin az acne bizonyos formáira használatos, illetve ráncos-öregedő petyhüdt bőrre is ajánlják. A bőr felső rétegének megújulását serkenti, csökkentheti a mitesszerek számát. Körülbelül 2-4 hetet vesz igénybe, amíg a hatása muatkozni kezd, a teljes hatás eléréséhez 6-12 hétre van szükség. Nagyon fontos hogy magas fakrotszámú fényvédő mellett lehet csak alkalmazni és ezt szigorúan be kell tartani! Használatát fokozatosan kell bevezetni! Irritálhatja, kiszáríthatja a bőrt, főleg kezdetben, érdemes fokozatosan növelni a töménységet és a használat gyakoriságát, használata mellett kerülni az irritáló bőrtisztítókat, kozmetikumokat.

Kismamák, gyermeket tervezők szigorúan óvakodjanak a használatától biztonsági okokból.

Többféle töménységű krém van forgalomban:  0.1 % (erős),  0.05 % (közepes) 0.025 % (gyenge- ezzel érdemes kezdeni)

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

fokid1

2021. május 7.

Egy hónapja használom csak, de gondoltam megosztom a véleményemet.
Kifejezetten anti-aging hatása miatt, hosszútávú használatra akartam megvenni, így nagy öröm hogy végre magyar webshopon keresztül is meg lehet rendelni.
Elég sokat olvastam a témából, mielőtt megvettem volna valamint próbáltam mindent beszerezni, ami esetleg nem lett volna a rutinomban, mielőtt neki láttam a használatnak, úgyhogy semmi meglepetés nem ért.
Fontos hogy lassan szoktassuk hozzá a bőrt, akkor is ha évek óta használtunk aktív összetevős termékeket, én hétről-hétre emeltem a gyakoriságot, most három naponta használom, és a bőröm bírja, lehet pár hét után felemelem kétnaponta való használatra, de napi gyakoriságra biztos hogy nem megyek fel. Az is fontos, hogy tényleg csak egy borsónyi nagyságú adagot oszlassunk el a bőrön, én csak elpontozom a bőrön és utána elkenem, hogy szépen elosztódjon, a redditen vagy egy tretinoin nevű fórum, ahol rengeteg információt lehet találni valamint van egy meta doksijuik is a különböző felkenési módszerekről.

Rutinom elég egyszerű, de eddig teljesen bevált.
Reggel:
-csak egy tonerrel törlöm át az arcom, jelenleg a secret key egyik termékét használom, de tonerből mindig másikat szoktam venni ha kifogyok, a lényeg hogy ne legyen olyan összetevő, ami irritálná a bőröm
-HA szérum, általában a hadalabo premium vagy a G&G rich szerumát szoktam venni
-hidratálás: több termék közül szoktam választani, aszerint hogy mihez van kedvem, ha kicsit piros/irritált a bőröm többet is használok egyszerre, de a ceracolla moisture lotion, a cerave krém meg az Illiyoon ceramide ato krém, amik közül szoktam választani
SPF, nagyon fontos! Ha valaki nem tud minden nap fényvédőt használni, akkor a tret nem neki való!

Este:
-cerave lemosó, mostanában nem használok sminket, de ha igen akkor előtte egy olajos lemosót használok és utána a cerave
-toner feltapicskolva
-HA szérum -> várok, amíg száraz a bőröm, mert a tretet száraz bőrre érdemesebb felvinni
- tret: A-Ret Gel, 0,05%
- hidratálás, ceracolla, cerave vagy Illiyoon
-Cosrx rizses éjszakai maszk, vagy ha nagyon száraz a bőröm, akkor nagyon vékony rétegben vazelin

Eddig semmi negatív hatást nem tapasztaltam, se purging, se borzalmas hámlás vagy irritáció, viszont az igazi eredményt szerintem csak hosszútávon látom majd, bár sokkal egyenletesebbnek tűnik a bőröm, a tret felkenése utáni reggelen meg általában tényleg olyan puha a bőröm, mint a babapopsi és a családban is kaptam dícséretet, hogy sokkal szebbnek tűnik a bőröm, úgyhogy eddig tényleg meg vagyok elégedve ezzel, remélhetőleg hosszútávon sem lesz gond.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 7.

Egy hónapja használom csak, de gondoltam megosztom a véleményemet.

Rutinom elég egyszerű, de eddig teljesen bevált.
Reggel:
-HA szérum, általában a hadalabo premium vagy a G&G rich szerumát szoktam venni

Este:
-toner feltapicskolva
- tret: A-Ret Gel, 0,05%
- hidratálás, ceracolla, cerave vagy Illiyoon

vikofrivia

2021. május 6.

Na szóval, elkezdtem használni. Mivel nagyon féltem a bőröm, így a lehető összes cikket, videót megnéztem a tretinoinról, és vásárlás után egy hónappal kezdtem csak neki, mert előtte túl sok volt az aktív összetevő a rutinomban. Aknéra hajlamos a bőröm, tavaly nyáron hatalmas cisztás pattanásokkal küzdöttem, amit sikerült Differinnel leküzdeni, azóta elég tiszta az arcom, menzesz előtt kicsit rosszabb a helyzet áll és állkapocs környékén, de elviselheő. Megtanultam nem piszkálni az arcom, akármennyire is kinyomható vagy kicsi egy pattanás/mitesszer, úgy vettem észre ha kinyomom őket, akkor inkább csak elterjesztem. Tényleg mindent megteszek, amit csak jelenleg tudok az arcomért, az egyik szenvedélyem lett a skincare emiatt.
22 vagyok, nincsenek különösebb ráncaim, kenem a fényvédőt literszámra, de a szemem sarkában látszódnak azok a bizonyos kezdetleges szarkalábak. Én ezt annak tudom be, hogy szemüveges vagyok, de nem szeretem hordani, ezért sokat hunyorgok..💀 persze ezen igyekszek változtatni.
Szóval az akné, a foltok/hegek és a kezdetleges kis ráncok miatt kezdtem el tretinoint használni.
Az első használat után 2 nappal jelent meg nálam egy minimális hámlás az orrom körül és az államon, 0.05%-ossal kezdtem, mert csak ez elérhető itthon, szóval ez gondolom normális. Előtte már használtam 0.5%-os és 1%-os retinolt is, ezek soha semmi problémát nem okoztak.
Jelenleg heti 1x tervezem használni, aztán így tovább, a cél úgy a heti 3 alkalom lenne.
Cicaplast és mindenféle hidratáló finomság kötelező számomra mellé. Nagyon kíváncsi vagyok mit tudunk a bőrömmel kihozni hosszabb távon, természetesen update-elni fogok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. május 6.

ElzaJokai

2021. március 10.

Én az emagról rendeltem meg végül. Kétszer használtam, eddig csak kis mértékű hámlást tapasztaltam, nem jelentős. Irritációt nem okozott. Ajánlom mindenkinek, most már könnyen beszerezhető 7000-8000 Ft között.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 10.

JTJ

2021. január 1.

Én a Hippolita által ajánlott oldalról rendeltem. Az első rendelés meg is érkezett, de a második már nem, és nem merek még egyszer rendelni onnan. Tudtok megbízható oldalt, ahonnan be lehetne szerezni? Vagy a magyar bőrgyógyászok is fel szokták írni ezt a krémet?
Egyébként ez az egy tubus, amihez hozzá tudtam jutni nagyon szuper volt. Óvatos voltam, így nem okozott problémát, és az aknémat is szépen kezdte helyre hozni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 1.

Mandy05

2020. július 14.

A krém nagyon jó, de vigyázni kell vele, mert nagyon erős. Korábban e-bayről tudtam beszerezni, most váltani akartam beszállítót.

FONTOS! Ne rendeljetek Hippolita által lent megadott oldalon, több hónapja várok a termékre és nem válaszolnak még a küldött e-mailre sem. Felejtős!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. július 14.

Kata lizator

2020. július 1.

6 hónapja használom, így hosszú távú tapasztalatom még nincs róla, de mintha halványította volna a szarkalábaimat. Nagy reményt fűzök hozzá. :-)
Természetesen az elején érzékenyített rendesen, ami mostanra ugyan mérséklődött, de nem szűnt meg. De ez betudható annak, hogy a legerősebb verziót használom (fokozatosan építettem fel a használatát, most 2 naponta használom). Következőnek a 0,05%-os verziót rendeltem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 1.

zsófi84

2019. október 16.

Jó ez, csak óvatosan kell bánni vele. 0.025-ről upgradeltem 0,05-re, amit a bőröm eleinte nem fogadott kellő lelkesedéssel, de már jó. A 0.025-öt egyébként annyira jól toleráltam, hogy minden este használtam. A 0.05-öt viszont 2-3-naponta csak. De így is sokkal szebb a bőrképem, halványodnak a foltok, kevesebb blind pimple (sajnos nekem nem rendes pattanásaim vannak, hanem ezek a kis gonosztevők), kisebb pórusok. Csak kalandos a beszerzése.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 16.

KamiNagy

2019. szeptember 13.

Az első tubus végén járok ( 0'025 ) és biztos, hogy megrendelem a következőt ( 0,05 )! Nekem segített a bőrképemen, régi pattanások nyomai és lassan a megereszkedést is kezelni kell. Rétegezve használom mert magában szárítja az amúgy is száraz bőröm.
Ebay-en rendeltem, most nézegettem újra, hát elég húzós az ára, viszont sokáig elég.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 13.

nidus

2019. március 8.

Receptre kaptam 0.0125 -ös erõsséget, eddig semmi probléma. Elôtte hidratálok aloe zselével, utána teszem fel a borsónyi mennyiséget. Mivel semmi panaszom nincs 3 hét után, minden este használom. Mintha puhább és feszesebb lenne a bôröm egy picit és kevésbé olajos. Ha elfogy a felírt mennyiség prôbálgatom majd a 0.025-öst.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 8.

Emberkacsa

2018. december 29.

Kiváló:)
Roaccutan kura utan 3 evvel.kezdtek ujra elojonni a pattanasok, sokat kutakodtam, hogy mi lehet meg annyira hatasos mint a roaccutan mert nem akartam megint gyógyszeres kuraba kezdeni es erre talaltam a tretinoin hasonloan mukodik mint a roaccutanban az isotretinoin csak kevesebb mellekhatassal.
Termeszetesen ettol.is lehet hamlani rendesen 0.05-ost hasznalok elso heten csak egyszer kentem fel, utanna 3-4 naponta lassan kell hozzaszoktatni a bort de nagyon jol mukodik.Egy forro párás furdes utan csak ugy esnek le a pattanasok amik voltak.
Ráadásul a hegeket is halványitja es fiatalitja a bőrt.
Most 3 het hasznalutan nemjon elo egy pattanas sem pedig elvileg eleinte súlyosbothat.. kivancsi leszek 4 honap utan:D eddig 5 csillag:)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 29.

Kiváló:)
Ráadásul a hegeket is halványitja es fiatalitja a bőrt.

Antioxidánsok: BHT

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2