KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Jean Paul Gaultier

Ár:   €69   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: La-Fee, az összetevőket feltöltötte: Luna1024, Módosítva: 2017. szeptember 10.

Ár:   €69
Lelőhely:   parfümériák

Limitált kiadás

Virágos illatcsaládba tartozó parfüm, a parfümőr Daphné Bugey.

Fejjegyek: citrom, gyömbér, cukor

Szívjegyek: jázmintea, narancsvirág, Tahiti-Tiaré

Alapjegyek: moschus, vanília, labdanum

Luna1024

2018. január 14.

Kipróbáltam ezt az illatot, egyrészt mert kíváncsi voltam, ki tud-e akasztani bármi is jobban az eredetinél, másrészt az üvegen lévő figurából arra következtettem, hogy talán jobban fog illeni hozzám. Mint kiderült, egyáltalán nem így van, a jópofa csomagolás egy percig ne tévesszen meg senkit: ez egy ízig-vérig hamisítatlan Classique illat! Úgy mondanám, hogy ha az anyaillat a fekete tűsarkú csizmába és vörös csipkébe bújtatott démon (már akinek...), akkor ez a Betty Boop verzió habos-babos tüllruhában feszít, talpig rózsaszínben, az álca kedvéért pedig ártatlan kistányér méretűre festette a szemeit, és még a hajába is masnit tűzött, hogy biztosan azt gondold, a légynek se tudna ártani, pedig valójában Ő is egy igazi csendes, baltás gyilkos... Alamuszi nyuszi, mert azt gondolhatnád, hogy egy modernebb, könnyebben befogadható változathoz van szerencséd, pedig erről szó sincs: rajtam szinte teljesen az eredeti illat virít, némi cukorral és még kevesebb tiaréval meghintve, és ennyi. Egy fokkal jobban tetszik, mint az eredeti, kellett bele nekem az a minimális édesség, de még mindig nem az igazi. Az "olfaktorikus kínzóeszköz"-től a "még pont nem akarom lekaparni a bőröm"-ig terjedő skálán, ahol az eddigi Classique-okat pontoztam, ez valahol a pozitívabb végpont környékén helyezkedik el... Végülis ez is teljesítmény. :D :)

Őszintén szólva nem tudom, van-e önálló létjogosultsága, mert tényleg nagyon minimálisan különbözik csak a Classique EDT-től, de azt készséggel elismerem, hogy egyedi, utánozhatatlan illat, ami nem jön Veled szembe az utcán, és biztosan felismered, ha legalább egyszer érezted már életedben. :)
Nálam 3 pont, mert az eredetinél valamivel jobb (arra 2 csillagot adtam), illetve értékelem az ironikus ambivalenciát a csomagolás és a tartalom között, de nem 4 csillag, mert még mindig nem tetszik ez az illatvilág, egy egészen kicsit se. :)
(Az "Eau Fraiche EDT" felirat se tévesszen meg senkit, természetesen levakarhatatlan...).

Luna1024
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. január 14.

Kedi81

2017. június 4.

Kis fújósom van belőle,mert nagyon kíváncsi voltam rá,eddig egyik Classique-kel se voltunk jóban,de az Essence megtörte a jeget,nagyon szeretem,ezért Ő is felkeltette az érdeklődésemet :-)
Rajtam nagyon hasonló,mint az Essence csak sokkal lágyabb,nyáriasabb,de ugyanúgy a narancsvirág és a vanília dominál benne is a bőrömön,viszont ez a nyáriasítás elvette a tartósságát is,mindig megfogadom,hogy nyári változatokat nem is tesztelek,mert hiába tetszik szinte egyik se tartós,csak gondoltam egy Gaultier illatnál még a nyári változat is tartós lehet,de sajnos csalódtam,emiatt csak 4 csillag,amúgy nagyon finom,és az üvege is olyan cuki :-)

Kedi81
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 4.

Timi8

2017. március 8.

Előzetes tesztelés nélkül, csere-bere folytàn került hozzàm egy üvegcse ebből az ismeretlen finomsàgbòl. Nagyon tetszett mindìg a régi Classique de az nem én voltam, ill. a Classique Intense hatalmas szerelem az ùj Classique-kal együtt. Ìgy nem volt kérdés, csak jò lehet ez is, kell! Rajtam egyébként ez egy narancsviràgos-tiarés-vanìliàs, enyhén teàs, kellemes Lolita Lempicka Elle L' aime-os szerintem. Télen-nyàron jò lehet! Most isteni, nyàron tesztelendő! Erőteljes, tartòs, jò kis parfüm. /No, de azért nem egy hiànypòtlò alkotàs, lehet nélküle élni, én ettől függetlenül is nagyon örülök neki!/

Timi8
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 8.

zimmbo

2017. február 28.

Most vettem csak elő a fújósomat ebből a kis cukiból, mert úgy éreztem a hideg időben nem illünk össze, de végre itt a jóidő. Ha a csuklómra fújom akkor tökéletesen érzem a citromot, a jázmint és a gyömbért, de olyan érdekes, hogyha a permetbe állok bele, vagy nyakra, ruhára fújom, akkor érzem valami zöldségnek az illatát, de nem tudom mi lehet, nincs is az összetevők között, de ezt a részét annyira nem kedvelem, szerencsére hamar elillan. Ahogy szárad, jön elő a narancs és a vanília, de ezzel együtt egy szappanos tisztaság illat is virágokkal. Ahogy telik az idő váltakozva dobja be hol a vaníliát, hol a citromot egy kis cukorral, de ügyelve, hogy ne csapjon át gejlbe, tökéletesen egyensúlyozva a frissesség és az édesség határvonalán, pont az ilyet szeretem. Szerintem nagyon klassz illat, magamon kb. 5 órát érzem intenzíven, utána elcsendesedik, és az összetevők beleolvadnak egy lágy vaníliába. Szép darab!

zimmbo
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 28.

Kicsivero

2016. szeptember 7.

Intenzìv,határozott,magabiztosságot sugárzó illat.Kifújaskor gyömbéres,narancsviragos..de ez hamar megszelidül és marad egy melegebb vaniliásabb,moschusos csoda.Nagyon tartós.Sok csillag ☆☆☆☆☆☆

Kicsivero
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 7.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate, Benzophenone-3
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Salicylate, Linalool, Limonene, Amyl Cinnamal, Geraniol, Citronellol, Citral, Coumarin, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Eugenol, Farnesol, Anise Alcohol, Hexyl Cinnamal
Színezékek: Red 33 Lake / CI 17200, Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 60730
Tartósítószerek: BHT, Benzyl Alcohol

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színezék. Lilás piros.

Színezék. Lila színű.