Jean Paul Gaultier

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2017. január 9.

Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Erőteljes és impulzív afrodiziákum.

Fejjegy: fügelevél

Szívjegyek: kakaóbab, pacsuli

Alapjegyek: vetiver, virginiai cédrus

Ár: 20000 , Eladó: iryna39
Állapot: 100 ml, Helyszín: Budapest VI, fizetés: Fizetés személyes átvételkor vagy előre utalással
emb1p3

2019. december 12.

Haha, látom, hogy van, akinél kiverte a biztosítékot, én mondjuk szeretem, bár inkább érezni, nem annyira hordani, kár, hogy már nincs igazán rá lehetőségem. Mintha két, teljesen ellentétes hangulatú parfümöt öntöttek volna össze, egy komoly, kicsit vonalas, kicsit konzervatív szárazan zöld fougere-t és egy keserédes, izzadós, puha, már-már ragadós kakaós-vaníliás striciillatot, amiben van valami Guerlain Instant-os, de annál sokkal direktebb, merészebb, közönségesebb - de a legjobb értelemben. Szerintem tényleg szexi illat, de nem annak a kiszámíthatóan-tradicionálisan vonzó férfinek az illata, akit kamaszként magad mellé képzeltél az esküvői képedre, hanem Michael-é, aki a lányokat és a fiúkat is megkísérti, akit táncolni hívott a meleg számában (a szelíd verzióban, a vulgárisabbat ehelyütt nem idézném) a Franz Ferdinand 2005 körül. Kell hozzá egy attitűd, de nem annyira macsós, azzal túl sok lenne, hanem valami androgün, nem annyira egyértelmű vonzerő. Ezt a hármas átlagot nagyon igazságtalannak érzem, ez akkor is egy izgalmas illat, ha a többségtől érthetően távol áll. Tartóssága, hatósugara is masszív. (A reklámszövegért mondjuk volna kedvem levonni egy pontot, ugyanis semmi értelme, a vágyfokozó jelentésű főnév esetén értelmezhetetlen az ösztönösség vagy épp annak ellentéte, a tudatos megfontoltság, nem lévén ugye se ösztöne, se tudata. Persze mindegy, nyilván nem szemantikából írták a phd-jukat a marketingesek, megyek máshova tudálékoskodni.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 12.

Hellcall666

2019. július 29.

Jót nevettem így magamban ezen a Kukoricán, amikor a termékleírásnál odaírták, hogy impulzív afrodiziákum!
Engem úgy orrbavágott, hogy fal adta a másikat.
Lehet egy üres boxeralsót is izgatóbbnak találnék és gyűrögetném egész nap, mint, hogy ezt egy ápolt férfin érezzem és elviseljem egész nap.
Tényleg igaz, vagy beindít, vagy lelohaszt.., engem az utóbbi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 29.

Engem úgy orrbavágott, hogy fal adta a másikat.
Tényleg igaz, vagy beindít, vagy lelohaszt.., engem az utóbbi.

dnl

2018. szeptember 20.

Magam sem értem, miért húzzák le oly sokan külföldi oldalakon, pedig a kevés illatjegy ellenére ez egy remek parfüm szerintem..
Tipikus zöld illat, aromás-fougere a legjobb szó rá. 2012-es évjáratom van, és nagyon megvagyok elégedve a teljesítményével. Mostanit még nem próbáltam, de állítólag reformálták már ezt is..
Igen, van hasonlóság az L'Instant de Guerlain Extreme és közte, de amíg az édesebb, és kifinomultabb, addig ez keserűbb, szárazabb, és sokkal férfiasabb.
A henger alakú fémdoboza valami zseniális, és - mivel kupak nem tartozik a parfümhöz -, a parfüm mikromilliméternyi fújókájából kiáramló illat betölti az egész belső teret.. elég csak felnyitnom a dobozt, és megcsapja az orromat ez a kakaós drog.. bár már egy éve, hogy nem fújtam belőle..
Szóval, nem a kisfiúk illata..

8/10

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 20.

Szóval, nem a kisfiúk illata..

8/10

csaktom

2018. január 19.

gyönyörű illat, ezért megszüntették. ah az lenni szokott, minden egyedi JPG illat erre a sorsra jutott, a fleur du male-tól a kokorico-ig. a névadással és a (hajdani) reklámmal nem teljesen vok kibékülve, a harsogóan, rikoltóan feltűnő illat nekem azért több egy kis keserű kakaónál, de a mostani cukorka, nyalóka, rágógumi, vaníliafagyi áradatban érthető, ha sokaknak ez is sok: lényegesen férfiasabb és karateresebb, mint a meghagyott le male

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. január 19.

Lapo

2017. április 2.

Az egyik legmegosztóbb parfüm amivel valaha találkoztam.. vagy felfordul tőle az ember gyomra vagy imádják.. én utóbbi csoportba tartozom és nem csak azért mert kedvelem a parfümök terén a devianciát.. "bevállalós" karakter kell hozzá, ez tény.. de (ősszel és télen esténként) tud végtelenül jól működni és nem kell megijedni a kifújás utáni első pár perctől.. hagyj neki időt, hogy kifejlődjön az illat és ez esetben, nagyon fontos, hogy CSAK EZ UTÁN ítélj.. Semmiképp se vedd meg ismeretlenül, mert pl. az Acqua di Gio-ra esküdők óriásit fognak fintorogni.. :D :D 5 csillag.. nem kérdés..

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 2.

Bunnylove92

2016. október 10.

Nekem ez az illat a 90-es évek Jugoszláviája :) Az 5 csillagot az emlékekre adom :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 10.

petra8403

2015. június 28.

Szeretem Gaultier-t, és köszönöm, hogy megalkotta ezt az illatot.
Abszolút illik a férjemhez, imádom, ha ezt használja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 28.

Szeretem Gaultier-t, és köszönöm, hogy megalkotta ezt az illatot.
Abszolút illik a férjemhez, imádom, ha ezt használja.

Timi8

2015. június 13.

Húúú, szàmomra ez nagyon NEM kellemes! Valódi ellenszenves illat. Sajnàlom nagyon, mert szerettem volna megkedvelni... Gaultier az egyedi kreàlmànyairól híres, de ez nekem egy èrtèkelhetetlen vmi!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 13.

spotted0502

2015. május 31.

Imádom,mikor a párom ezzel fújja be magát, nekem ez a kedvenc férfi parfümöm, ez tényleg afrodiziákum :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 31.

Málni

2015. február 17.

Izzadságszag? Hmm, én nem éreztem ilyet, bár bőrön még nem próbáltam, csak csíkon, rám még nem volt olyan hatással mint a Fleur du Mâle, pedig hasonlóak érzésre, szárazabb, letisztult illatok. Talán a Kodkodi az esti/éjjeli tesója a fehér ruhás Fleurnek:) Mondjuk engem Guerlain instantjára is emlékeztet, bár ez valahogy modernebb kiadás.
Tetszik az üvege (ahogy az összes JPG parfüm dizájnolás), de elég nehéz kézbevenni és fújni belőle, túl nagy a csöpp kezemhez képest, de azért szívesen elhasználnám, a vásárlásától csak az ára tartana vissza, de szerintem még találkozunk:)

update: Már egészen lement az ára (8ezer az 50ml, 11ezer a 100ml postával), úgyh muszáj beszerezni mielőtt még megszűnik ez is!
Nem hiába éreztem hasonlónak Guerlain l'Instantjához (egész pontosan az Extreme verziónak van ilyen illata), fél youtube/fragrantica is így gondolja.
Amúgy erősségre kinek-milylen, mennyire érezni? Bőrközeli?

update:
Jól van, nem bírtam magammal és már itt kukorékol rajtam Zsán Pól fekete fej parfümkéje:) Jó érzés a bőrömön, tényleg nagyon hasonlít Guerlain LIDGE-hez, ezért se értem miért utálják ennyien a Kodkodit, Guerlaint meg imádják. Nekem ez jobban elnyerte a tetszésemet, csöppet modernebb és nem annyira aromás mint az Instant. Tökéletesen megfelel akár nappali akár esti "ragadozáshoz":) Erősségre vlszeg a száraz bőröm miatt bőrközeli, tartósságra átlagos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. február 17.

Amúgy erősségre kinek-milylen, mennyire érezni? Bőrközeli?

update:

Antioxidánsok: BHT