Jean Paul Gaultier

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 80 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Asianlover, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2019. május 14.

Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 80 ml

Szívjegy: jázmin

Alapjegy: méz

Jean Paul Gaultier Scandal A Paris EDT fújós
Ár: 3000+pk , Eladó: Zdorci
Állapot: 10 ml Fújós, Helyszín: Dunaharaszti, fizetés: Fizetés banki utalással. Postán vagy csomagautomatába küldöm. Személyes átvétel Dunaharasztin
Jean Paul Gaultier Scandal A Paris
Ár: 5ml/ 1.600ft 10ml/ 2.900ft + Posta , Eladó: nina 69
Állapot: Frissen átfújva a saját parfümömből 5 vagy 10ml üveg vagy pattintós parfümszóróba., Helyszín: Budapest, fizetés: Budapesten a XI. kerületben személyesen is átvehető vagy előre utalást követően ajánlottan postázom.

Csillampor26

2020. október 20.

Tesztelgettem, egy minim volt belőle, de nem érzem magaménak. Az eleje nagyon kellemes, brutál édes, de mégis van benne valami különleges. Mármint ez rögtön felfújáskor. Aztán valami kesernyés, beazonosíthatatlan szag. Ahogy előttem említették, “fémes”, bár nekem nem feltétlen jutna eszembe egyből ezzel a jelzővel illetni. Kissé ilyenkor kellemetlen, de ez nem marad sokáig. Ahogy telik az idő, elkezd halványulni és pár óra elteltével egyszerű, édes vaníliává változik. Az eleje tényleg szép, de ami a végére marad belőle, az számomra olcsó hatást kelt. Érdekes ez, mert nekem túlzóan édes is, pedig az Elie Saab Girl of Now minden mennyiségben jöhet, ami lehet még ettől is édesebb, csak valahogy mégis máshogy. Az eleje jó, de összességében nem egy nagy durranás rajtam, és semmiképp nem kelt minőségi érzetet. Nekem rettenetesen hasonlít a LVEB en Rose-hoz, ami szintén nem tetszik, kommersz, szinte erőszakos, édes illata van ehhez hasonlóan. Ízlések és pofonok, lehet csak az én bőrömmel nem kompatibilis, vagy esetleg rossz évszakban kísérletezek vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. október 20.

Asianlover

2020. április 2.

2020 àprilis: nagyon megszerettem, nyàri gourmand sztàr lett a gyűjtemènyemben. Decemberben volt mèg lehetősègem Thaiföldön magamra fùjni, most csak sòvàrogva gondolok vissza azokra az időkre!

2019. jùnius: Ez az illat csak igazi nyári melegben működik. Az a "fémes/kesernyés" jelleg nagy melegben tud csábító jázminná olvadni. Az eddigi legjobb, legösszetettebb Scandal. Kell egy kis üveggel!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 2.

Luller

2020. február 4.

Csodás, és azt, hogy EDT, csak onnan tudni, hogy az van feltüntetve ;) Tartós, erős nyitánnyal, ami leginkább elsőre egy termetes méz bomba. Kissé émelyítő, de nem jön elő az a fura méz illat, vagy inkább szag, ami a mézes negrónál és a mézes cukorkáknál. Az számomra mindig is undi volt, de ez valami isteni finom! Gyümölcsös, édes, közben púderes és friss! Kedvencek között van ez is!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 4.

DorothyHK

2020. január 23.

Hatalmas nagy szerelem volt, egészen addig amíg az enyém nem lett. Hihetetlenül finom az illata mind amikor magamra fújom, mind 5 óra lepergése után. Viszont valahol a kettő között van egy pont amikor konkrétan fém illata van a bőrömön. Bár lehet hogy ez csak néhány embernél fordul elő, mert nem kompatilibilis a bőrünkkel. Már azon is elgondolkodtam, hogy ez a fém doboz miatt lehet amibe csomagolva van. Igazából tényleg átmeneti ez a szag mert ahogy említettem több óra elteltével ismét visszatér a kezdeti finom, édes és egyben citrusos illat. Tartóssága kiváló egyébként.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 23.

karaibrahimgil

2019. szeptember 25.

Nem olyan kellemetlen és harsány, mint az anyaillat, valahol Paco Rabanne Olympéája és az YSL Black Opiuma között félúton tudnám leírni, az elején bödönnyi mézes nyitánnyal.
Ízlések és pofonok, Gaultiert pedig Muglerhez hasonlóan lehet imádni és utálni, én a Scandal A Parist három és fél csillagra pontoznám, ha lehetne. Egyébként a márkához híven tartós, a dizájn pedig ezúttal is minőségi, ezért egy minit muszáj volt beszereznem belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 25.

emeseee6

2019. július 1.

UP:1.na mégis megvettem :D legalább nyáron is tudok használni egy scandalt-alapon. 2. revideálnom kell a korábbi véleményemet. Tényleg hasonlít(hát nyilván) de amit hiányoltam,a körte nagyon is jól kiérződik. Biztos melegebb idő kell neki,utoljára a légkondis dutyban/reptéren volt rajtam. Így most azt mondanám 60%ban hasonló,így nagyon is megérte megvenni. Imádni fogom a nyáron. Javítom 5 csillagra.

Mikor papírcsíkon próbáltam WOW full körtés volt,ami nekem nagyon tetszett (amúgy az eredetit is imádom). Magamra fújva ebből semmi nem érződött,tök ugyanaz volt ,mint a sima Scandal,csak egy leheletnyit könnyebb...Így nekem nem érné meg megvenni,hogy 95%ban megegyezik rajtam a másikkal (és egyébként a night is majdnem ugyanez-kezdem azt hinni velem van a gáz :D). Ajánlom annak,akinek a sima vagy a night túl sok,mert egyébként klassz kis illat. Ja és edt létére baromi tartós,simán kenterbever néhány EDP-nek csúfolt vacakot,a kabátomon ujján napok múlva is ott volt.

PS:értjük és szeretjük a Scandal vonalat,de részemről kb ki van aknázva drága JPG hozz vmi újat,mert amúgy te vagy a kedvencem <3 :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 1.

silence

2019. június 23.

2019. Június 23.
Hogy ez a parfüm mekkora kedvencemmé nőtte ki magát az elmúlt időben!
Nem is gondoltam, hogy ennyire megszeretem, mondhatni, szerelem lett belőle….
Érdekes hogy mennyire más tud lenni az első benyomás, a hideg időben való tesztelgetés és mennyire más egy többszöri használat utáni, meleg időben való viselet….
Most a meleg nyári napokon kimondottan jól esik ez a kesernyés jelleg…. Ez adja meg neki a könnyedségét és az anyaillattal szemben ezt még kánikulában is jól esik használni….. (a sima Scandal-t és a by Night-ot csak télen tudom elképzelni)
Édesen kesernyésen illatozik a bőrön egész nap és hihetetlenül tartós! Napközbeni 1 frissítéssel még az esti tusolás után is érzem magamon!

2019. Május 10.
Jövök felpontozni!
Az előző véleményemet hűvösebb napokon történő tesztelgetés alapján írtam. Akkor valamiért kesernyéssé vált a bőrömön…. De nem adtam fel és tovább próbálgattam akkor is, amikor melegebbre fordult az időjárás. És milyen jól tettem!!!
Meg kell hagyni: a meleg nagyon jót tett neki! A meleg hatására a bőrömön párologva a keserűséget felváltja egy sikamlós édesség, de nem válik szirupossá, mert a gyümölcsös-körtés illatjegynek köszönhetően édesen friss és üdítő marad a nap folyamán mindvégig.
Úgy látszik kell ennek a parfümnek a jó idő, a meleg! Ez az oldala a kezdeti negatív tapasztalatokkal ellentétben nagyon tetszik! 🤩
Sokkal könnyedebb és viselhetőbb számomra, mint az eddigi Scandal-ok! Tavaszra tökéletes illat!
Hatósugara pont kellemes, közvetlen környezetemben jól érződik, de nem csíkhúzós, mint pl. a Scandal by Night, tartóssága kb. 5 óra, nálam egyszeri frissítést igényel napközben.
Persze nem bírtam ki és vennem kellett egy nagy üveggel! Mégiscsak lett nekem is Scandal-om! 😁

2019. Április 28.
KESERŰ MÉZ!
Esküszöm nagyon régóta szeretném megszeretni a Scandal-okat (többször teszteltem már mintákat magamon), de valahogy sosem sikerül megbarátkoznunk.
Amikor megláttam fragin ennek az új flankernek a beharangozását, hatalmas kíváncsisággal vártam, ugyanis az illatjegyeit elemezve szinte biztos voltam abban, hogy ő végre a nekem való Scandal lesz. Körte, jázmin és méz….. mind kedvelt összetevők számomra. Gondoltam, már végre nem egy szirupos, ragacsos mézet kapunk, hanem egy tavaszi, gyümis - édes illatot.
Egy 1,5 ml-es gyári mintát teszteltem magamon 2 különböző nap, mert azért az első csalódás után mégsem adtam fel…..
Kifújás utáni percekben felcsillantak a szemeim: húúúú, ez jó! Kifejezetten tetszik ezzel a friss, körtés illatjeggyel! Hmmmm..... már majdnem szerelembe estem vele… de kb. fél óra - óra múltán jön a csalódás: kesernyéssé válik a bőrömön….. elszálltak az illúziók, sajnos nem leszünk barátok.
Van benne egy időszak, amikor erősen a La Vie Est Belle L’Absolu-ra emlékeztet, amit nagyon szeretek (mondjuk ezen nem csodálkozom a körte és a jázmin összetevőket tekintve) csak az alapja más….. itt a tonkás - pralinés alap helyett mézet kapunk.
Persze tagadhatatatlanul Scandal flanker-rel van dolgunk, a kifújás pillanatában szinte azonnal érződik az anyaillat Scandal-sága, ami a friss, körtés jegy leszáradásával és az illat beédesedésével egyre egyértelműbbé válik.
Aki az anyaillatot és a Scandal by Night-ot szerette, biztosan ezt is szeretni fogja, kiváló alternatíva lehet a tavaszi napokra (nyáron azért már ez is sok!)
Sajnos rajtam ez sem mutat szépen, így továbbra sem lesz Scandal-om.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 23.

2019. Június 23.
Hogy ez a parfüm mekkora kedvencemmé nőtte ki magát az elmúlt időben!
Nem is gondoltam, hogy ennyire megszeretem, mondhatni, szerelem lett belőle….

2019. Május 10.
Jövök felpontozni!

2019. Április 28.
KESERŰ MÉZ!
Sajnos rajtam ez sem mutat szépen, így továbbra sem lesz Scandal-om.

pomme

2019. május 15.

Az elején finom mézes, picit körtés illat, tök egyszerű, tök cuki, virág sehol, hurrá. Aztán eltelik 10 perc és brutál fémszaga lesz. Kizárólag méz és fém, mint amikor fémbögrében melegíted a mézet a tűzhelyen. Rajtam nem keserű ez a fémszag, hanem inkább olyan alumíniumos...nem tudom, mire gondolt a költő.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 15.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Limonene, Linalool, Coumarin, Citral, Geraniol, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate
Színezékek: Red 33 Lake / CI 17200, CI 60730, CI 14700, Yellow 5 Lake / CI 19140
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színezék. Lilás piros.

Színezék. Lila színű.