Jeanne Arthes

Ár:   3980 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: hulcsi, az összetevőket feltöltötte: radinm, Módosítva: 2016. február 15.

Illatkategória: keleti-virágos

Fejillat: aldehidek, narancs, mandarin és tagetes

Szívillat: fűszerek, tubarózsa, narancsvirág, piros bogyós gyümölcsök, orris gyökér, őszibarack, jázmin és ylang-ylang;

Alapjegyek: szantálfa, pézsma, vanília, vetiver és cédrus

Jeanne Arthes Cobra EDP
Ár: 3000 Ft + postaköltség , Eladó: galagonyanya
Állapot: 100 milis kipróbált, Helyszín: Pécs, fizetés: banki utalás után küldöm postán maradóra vagy Foxposttal

Lola21

2020. július 14.

Végre sikerült lecsapnom rá! Már rég vadásztam utánna. Nem ismertem ,csak egyszer láttam az üvegét, de annyira megfogott a maga groteszk módján. Számomra ez már túl sok és giccses, vagy inkább fájdalmasan olcsó hatású, ráadásul ez a karkötő...na hagyjuk is nem vagyunk egyformák, van akinek ez tetszik és nem szeretnék megbántani senkit......na de az illat amit rejt az üveg az fantasztikus, magával ragadó. Tényleg poison hatás, nevetségesen olcsón, de még sem közönséges alkoholos utánzat formájában. Nem is igazán Dior, az sokkal mélyebb, fűszeresebb. De meglepően közel jár hozzá.Tartossága is egész jó, én 30 fok felett fujtam magamra és nem ütött ki:)
Nagy kedvenc lesz már érzem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 14.

Nagy kedvenc lesz már érzem!

Marcsi66

2019. november 30.

Igencsak "benne vannak a korban" hétköznapi nyelven a nyanyák,(így tisztelnek meg bennünket) mi hordtuk gőzerővel,több mint 20 évvel ezelőtt kb,
Az eredetit én nem ismertem Poisont ,de persze később kíváncsi lettem rá,és meg is vettem,Nagyon finom másolat,kicsit édesebb,de a lényeget elcsípte,az erotika hatalmát és bűvöletét maximumon tálalta ez is,,,,nagyon becses emlék számomra

UP.Nem tudom mennyi év telt el azóta h használhattam,de most újra az enyém,,,az igazi most nincs,de nagyon jól ismerem,Van azért különbség,sokkal drámaibb Dior elképzelése,,persze illatban is mutatkozik némi eltérés,de hála ez most sem zavar,Nem csak az emlékek miatt fúrta be hozzám magát,egyszerűen csak megérdemli!! Karkötőre nem futotta rég,nekem nem volt rajta,,,,most viszont igen.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. november 30.

Saranhuone

2019. november 26.

Kemény 13 éve találkoztam ezzel a parfümmel, azt hittem hogy már nem is lehet kapni. Egy üveg elhasználása után ugyanis nem találtam egész mostanáig. Egy másik J. Arthes parfümöt néztem az N betűs oldalon amikor a márka többi termékénél kiadta a Cobrát is (magamtól nem is tudtam volna hogy milyen márka). Egyből elkapott a nosztalgia, amikor elsős gimisként egy százforintos bolt (!) polcán rátaláltam. A legfinomabb illat volt amit valaha éreztem, isten tudja hányszor járkáltam beleszagolni míg egy ösztöndíj jóvoltából lett pénzem és hazavihettem. A kolis szobatársaim nem osztoztak örömömben, egyből bojkottálták, szerintük nagyon öregasszonyos és "poros régi könyvtár" szagú volt :D Én viszont hordtam rendületlenül. Évekkel később, már egyetemistaként költöztem olyan városba, ahol hozzá lehetett jutni valódi, drága parfümökhöz, én őszintén szólva nem érdeklődtem túlzottan, lévén meglehetősen csóró úgysem telt volna. Viszont néhány parfümériás szaglászás után belefutottam a híres neves Poisonba, ami azonnal kiütött. Vicces hogy nekem a Poisonról jutott eszembe a Cobra, jóval később esett le, hogy ez annak az utánzata. Később többféle Poison másolatokat használtam, jó ideje egy bizonyosat, de ahogy megláttam a N-on a Cobrát, egyből meg kellett rendelnem, már csak a tényért, hogy egyáltalán létezik még. Ma kaptam meg, nem akartam addig véleményezni amíg újra nem szagolom, hátha az emlékeim csalnak de nem! Ugyanaz a tartós, ventillátor hatású illat amit összetevőire bontani még mindig nem tudok, de nem is érdekel. Nekem amúgy az üveg sötétlilának rémlett, a kígyós függelékre pedig egyáltalán nem emlékszem, lecsalták volna róla a 100-as boltban? :D És ja, tényleg a Poison kevésbé fojtogató kiadásban. Szóval most a nosztalgia felhőjében ülve és illatozva engedtessék meg, hogy feltegyem a kérdést amíg lehet kapni ilyen jó másolatot, mi a tökért költsek vagyont az eredetire?

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 26.

Csigabee

2017. január 19.

Puccos egy vécévíz. Viszont számomra inkább cefre mint mandarin, és a nyanyahatást is nagyon adja. A design viszont kifogástalan.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 19.

Vaslady

2016. november 19.

A napokban a fragranticán kutakodtam,a Jeanne Arthes parfümök után,mivel nem ismerem őket.
Itt bukkantam rá a Cobrára,és eszembe jutott,hogy bizony Ő már megvolt nekem.
Nem most,nagyon is rég,közel 20 éve már.
Egy karácsonyra kaptam nővéreméktől,akkor kb 18-19 éves lehettem.
Nagyon szép üvege volt,sötétlila,nyakában az arany kigyós karkötővel,igazán elegáns darab volt...az Impulse sprayaim között :-D.
Azt tudtam róla,hogy másolat,hogy a Poison másolata...de nem volt még akkor internet...szóval kutakodás sem,viszont az akkori Dior illatokat ismertem.
Persze,csak látásból és messziről...nem engedhettem én ezt meg magamnak akkor.
Azt viszont tudom,hogy a férfiak szerették,és volt olyan is,aki megkérdezte,milyen illat ez.
Na ebben voltam én akkoriban,az éjszaka királynője,a diszkókban.
Most ugy margóra eszembe jutott a Tomas és a Jereván...Győrben,hát ha belegondolok,régen volt már,de nagyon jó volt :-D.
Néha,kölcsönöztem a barátnőimnek is,hiszen nagy kiszerelés volt,meg valahogy akkoriban megosztoztunk ilyen dolgokon.
Sajnos azóta sem találkoztam vele,szerintem szlovákiában nem kapható,netes parfümériákban sem találtam.
Már bánom,hogy kidobtam az üveget....:(
Csak pozitiv élményeim vannak vele,jó lenne újra tesztelni,szóval tőlem megkapja az 5 csillagot :).

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 19.

Itt bukkantam rá a Cobrára,és eszembe jutott,hogy bizony Ő már megvolt nekem.
Nem most,nagyon is rég,közel 20 éve már.
Egy karácsonyra kaptam nővéreméktől,akkor kb 18-19 éves lehettem.
Persze,csak látásból és messziről...nem engedhettem én ezt meg magamnak akkor.
Na ebben voltam én akkoriban,az éjszaka királynője,a diszkókban.
Már bánom,hogy kidobtam az üveget....:(

Anne74

2016. július 5.

Amikor először találkoztam vele a külcsín (design) tetszett meg. Karkötő, elegáns üveg. S aztán az illat. Csodás. Imádott parfümömet a Poisont éreztem. :)
Egyedi és különleges.
Sajnos Magyarországon nem beszerezhető.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. július 5.

Egyedi és különleges.
Sajnos Magyarországon nem beszerezhető.

Juditeszter

2015. november 27.

Kedves Magyaredina! Hol lehet megvenni a Cobrát?

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. november 27.

Kedves Magyaredina! Hol lehet megvenni a Cobrát?

magyaredina

2015. november 26.

Végre az enyém! Tökéletes Poison hasonmás. Tartóssága nem túl jó, de engem nem zavar. A kupakja olcsó hatású, az is...de az üveg és a Cobra karkötő szuper. Imádom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. november 26.

radinm

2015. június 27.

Sikerült hozzájutnom igen kedvező áron, kígyóval, dobozzal. Az illat maga egy az egyben Dior Poison-ja, annyi különbséggel hogy a kifújáskor nagyon picivel édeskésebb, illetve tartósság tekintetében jóval gyengébb. A Cobra karkötő miatt harcokra kell számítani, kisfiam és édesanyám is igen nehezen vették tudomásul hogy a parfümös üvegen marad, nem lehet vele aludni, játszani sem viselni :-))))). Abszolút nem bántam meg hogy belevágtam, nagyon különleges, igazi dísze a polcocskámnak.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 27.

Bélabá

2014. november 23.

Ő egy igazi téli nehézbombázó, fűszeres, jázminos, tubarózsás kis csoda. Ha hasonlítani kel valamihez, akkor csakis Dior: Poison-je jöhet szóba. Nagyon tartós, nagy hatósugarú parfüm, így óvatosan az adagolással :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. november 23.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Amyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Coumarin, D-Limonene, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Isoeugenol, Butylphenyl Methylpropional, Linalool
Színezékek: CI 42090, CI 14700
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Színező anyag. (Piros)