Jeanne Arthes

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Juditeszter, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. július 18.

Fejjegyek: kókusz, angyalgyökér, édesgyökér, mandula

Szívjegyek: mimóza, narancsvirág, jázmin, szegfűszeg, kunkor, frangipáni, bolgár rózsa

Alapjegyek: szantálfa, pézsma, tölgyfazuzmó, vanília

martuska83

2023. október 10.

Tegnap érkezett meg, nagyon megfogott a külcsín, nem tudtam milyen illat, mert a Dior HP-ját nem ismerem, de valahogy mégis vonzott, ez nekem kell, ki kell próbálni, max megkapja valaki ajándékba, ha az első fújás nem válik be. Na de neeeem, én ezt nem adom. Csodálatos, átölel, édes, de van benne csavar, határozottan érzem a kókuszt a vaníliát, de nem azonnal. A kókuszt pl jóval három-négy óra múltán fedeztem fel. Gyengém amúgy is a kókusz és a mandula, viszont nagyon szeretem, ha van benne valami csípősebb, fahéj, rózsaszín bors, szegfűszeg és ebben ott a szegfűszeg, ami adja a plusz csavart nekem. Nagyon jól írták több helyen ez nem a nagy melegben vagy langyos időben viselhető parfüm, ehhez hideg kell, vagy este, a hidegben körbeölel. És ma pont hűvösebb van,nem nagyon hűvös, de már nem is langy. Már most jól muzsikál, de ez télen a hidegben fog nagyot ütni. Eltelt 6 óra felfújás óta és érzem határozottan, az irodában is megvan az alapillat, nem bántó, kérdezték is mi ez a finom fűszeres illat. Tehát azért irodabarát, nem fog kidőlni senki. Elégedett vagyok a tartóssággal.Ennyi pénzért 100 ml vicc kategória, és a drágább parfümök sem hoznak többet. volt pár, volt olyan amitől én hánytam el magam és el is ajándékoztam és volt olyan is, amiért majd meg vesztem szintén, hogy nekem ez kell, szagolgattam és egyszer csak meg is vettem, aztán jött a döbbenet, hogy az a parfüm három órát nem bírt. Már bőr közeli sem volt pár óra múlva, súlyos tizenezerekért. És ez itt van és érzem és szagolgatom magam hogy az orrom még jobban átjárja. Az üvege tényleg kissé gótikus, csipkés, nekem a műanyag miatt veszít az illúzióból, de ez legyen a legnagyobb bajom, szép így is, és meg fogom tartani, ha kiürül.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. október 10.

Zsuu35

2022. december 23.

Csodálatos ez az illat! Gyönyörű az üveg és nagyon jó áron van! Édes, meleg, puha, nagyon nőies illat. Én leginkább a mandulát és a vaníliát érzem ki belőle. Első szaglásra kissé retro érzetet kelt, mintha már éreztem volna ezt az illatot. Imádom! Szerintem ennyi pénzért megéri kipróbálni. 😊 Rajtam közepesen tartós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. december 23.

bridzsitta

2022. május 1.

A keleties illatok nem az én világom. Attól függetlenül időről időre elkap a hév, és úgy döntök, hogy de, de aztán mégsem 😁. Szarka természetem azonban nem bírta ki, és mivel röhejes áron volt egy webshopban, magamévá tettem. Na, hát itt az ánizs tudja azt, amit a Loverdose nem: csodálatosan illatozni. Meleg, krémes hatású az egész és nagyon szépen ráfekszik a bőrre. A szilázsa közepes, ebből nem is kell több. Hogy édes? Igen, az. De nem a mostani cukorka-divat szerint. Az én bőrömön nem akar dögös lenni, inkább barátságos. Kb. 4-5 órát bír, de ennél drágább parfümök sem tudnak ennél többet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. május 1.

AvonCica

2021. március 11.

Első benyomásom:

Hát. HÁT. Csak hümmögök, hápogok. Egy intenzív édes, szinte karácsonyian fűszeres illatra számítottam a leírások alapján. Sokan a Hypnotic Poisonhoz hasonlítják. Annyira az sem hagyott bennem mély nyomot, de az erőteljes vanília és tonka, az édesség megmaradt a parfümériában való tesztelésből (vagy talán az edt-vel keverem?).
Ez a parfüm ugyanis nem ilyen.. leginkább a szappan jut eszembe róla. Enyhén édes illatú kézmosó szappan. Nem tudom miért, de én ki nem állhatom a szappanos illatokat. Pedig nem rossz illat, érzem én, csak nem nekem való. Még csak papíron próbáltam (tudom, tudom, de ha egyszer ott nem tetszik, ki az az ostoba, aki magára fújja? XD).
Hát még lehet, hogy visszatérek, ha változna a véleményem. Egyelőre ez egy NEM.
Az üvege viszont szerintem nagyon extra, kissé gótikus hatású, amiatt megérdemel 2 * -ot :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 11.

Első benyomásom:

Hát még lehet, hogy visszatérek, ha változna a véleményem. Egyelőre ez egy NEM.

Masnuci

Korcsoport: >54
2020. május 13.

Puha, édes, finom, simogató. Nekem sokkal jobban bejön mint a Dior HP, sajnos rajtam a Dior házból csak egy-két illat viselkedik szépen. Ez az Arthes viszont igazán nőiessé válik a bőrömön. Szívesen viselem bárhová. Az ára pedig kifejezetten baráti.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. május 13.

Saranhuone

2019. november 26.

H.P. utánzatként volt rajta a listámon már jó ideje, aztán végül megrendeltem. Nekem teljesen adja, én sokkal ánizsosabbnak érzem mint az eredeti, de inkább többletként mint hiányként rovom fel, mert szeretem az ánizst. Így hidegben nagyon jól esik ez a mandulás, szegfűszeges fűszeres kis jóság. Tartóssága is kiváló, rajtam tovább érezhető mint egy másik HP másolat amit használok, talán az ánizsos rész miatt ami abból hiányzik. + nem vagyok a könyvet borítóról típus de a doboza rendkívül igényes, úgy hajtogattam ki mint valami karácsonyi ajándékot :D

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 26.

Parfuwoman

2019. január 8.

Az üvege valóban nagyon szép ,meg a doboza,az egész kivitelezése rendkívül igényes. Az illata tartós ,valóban H. P. edt-re hajaz,de azért az eredeti sokkal finomabb. Ebben van egy kis herbális,konkrétan ánizsos mellékzönge,amit én inkább csak teában szeretek ,parfümben nem.
Nem lesz a gyűjteményem része ,de kellemes illata van,az ára pedig nagyon baráti .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 8.

Timi8

2018. július 17.

Isteni finom és tartòs parfüm!!! Szerintem is Dior H.P., mégpedig az edt. Aki szereti, ezt bizony megéri beszerezni!
Nem mellékesen pedig csodaszép az üvege is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 17.

Nem mellékesen pedig csodaszép az üvege is.

Juditeszter

2018. július 11.

Egy isteni, keleti illat nőknek! Fejillat: kókuszdió, angyalka, édesgyökér, édesmandula. Szívjegyek: mimóza, narancsvirág, indiai jázmin,szegfűszeg, heliotrop,frangipán és bolgár rózsa. Alapillat: szantál,pézsma, tölgymoha és vanília! Próbáljátok ki! Dior Hypnotic Poison, egyesek szerint!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. július 11.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Citronellol, Coumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Linalool, Lyral
Színezékek: Yellow 5 Lake / CI 19140, Yellow 6 Lake / CI 15985, CI 42090, CI 14700
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Sárgásnarancs színű szintetikus színezék.

A kozmetikumokban gyakran használt piros színű színező anyag.