Joop!

Ár:   7500 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: trix, Módosítva: 2018. október 26.

Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 1989

Illatcsalád: orientális-virágos

Fejjegyek: aldehidek, narancsvirág, bergamott, citrom

Szívjegyek: szantálfa, jázmin, gyöngyvirág, cédrus, rózsa

Alapjegyek: tonkabab, borostyán, pacsuli, pézsma, vanília

Ár: 5000.- , Eladó: timcsikunstar

Verona5

Korcsoport: >54
2024. február 26.

2024.02.26.
Változunk és a világ is változik körülöttünk. Sajnos nagyon gyorsan és kiszámíthatatlanul, most kellenek igazán a stabil pontok a belső egyensúlyhoz!

Újrafelfedezés eredményeként most szinte úszom ebben az annó csak három csillagra értékelt gyönyörűségben!

Elég érett lett már a bőröm és a lelkem, hogy értékeljem a szépségét, melegségét!
Igaz, hogy csak egy újkiadású batch van rajtam (mit is tudhatott a régi eredeti!!), de ez is melenget, beburkol, pont jó hozzá ez a tél végi, trükkös tavaszt mímelő időjárás.

Pöttyintéssel friss, bergamottos nyitánnyal indul, aztán fel-fel tűnik belőle egy aromás-cseresznyés bonbonmeggy buké, mígnem lefordul egy kellemes vaníliás, rajtam ámbrás/dohányos alapra. Nincs is benne dohány, de a tonkával együtt az ámbra ezt műveli a bőröm, és milyen jól teszi! :)

Való igaz, hogy nagyon hasonlít a Lab on Fire megszeretett illataira - gondolok itt a Messy Sexy és What we do in Paris is Secret szépségekre.
Őket is mostanában fedeztem fel igazán: hajrá kuckózás, puhaság, ölelések, hétvégi melengető reggeli napfény és fűszeres langy kakaó!

Filléres, szerencsére még sok helyen elérhető illat 1989-ből.

Nosztalgikusan és folyamatosan visszasírom a 90-es éveket, akkor volt még kraft és változatosság az illatokban, és alkotói bátorság a parfümlaborokban (is)!

2018.03.07.
Egy újabb sárga illat tesztje, már többedszerre: NAGYON édes. Ez az az illat, amit annyira szerettem volna szeretni a Joop Femme után, de nem fog menni sehogy sem. Az összetevőit (sajnos itt csak limitáltam vannak feltüntetve) mind szeretem, de összességében nagyon sok, nagyon édes, a kardamom-vanília-szantál kombó viselhetetlenné teszi. Az illat szép, de majd másnak...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2024. február 26.

2024.02.26.

Filléres, szerencsére még sok helyen elérhető illat 1989-ből.

2018.03.07.

anita763

2024. február 18.

Rajtam egy valódi vaníliabomba! Véleményem szerint ő egy gazdag krémes vanília álom, amely aldehidek, narancsvirág, bergamott és citrom szokatlan mély keverékével nyit. A jázmin, a rózsa és a gyöngyvirág virágos szíve könnyed, de kiemeli a meleg szantálfa, cédrus, borostyán, pacsuli, pézsma és tonkabab alapját, amely lágy, megnyugtató, balzsamos vanília takaróba csomagolja az összhatást. Abszolút irodabarát illat, senkit nem zavar a környezetemben és rendkívül tartós a bőrömön (8+) óra hossza.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. február 18.

Pegiszu

2022. december 14.

Anyukám illata, nem is tudok mást társítani hozzá. Emiatt elfogult is vagyok nagy valószínűséggel. Vaníliás,de nem émelyítő módon. Olyan mint egy gyengéd ölelés. Almakompót-illatnak hívtam gyerekkoromban.:)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. december 14.

Szantobeata

2022. október 4.

Alternatîvát kerestem The Lab on Fire Messy-jére,és a Fragrantica Őt dobta fel. Jelentem: számomra,az én egyszerű,nem szakavatott orromnak mondhatni tökéletes! Külön megnyugvással tölt el, hogy igen régi illatról beszélünk. Tartóssága nem különösebben érdekel,max újra fogom fújni nap közben. Nekem nincs 90-es évek feelingje,csak egy finom,balzsamos,leírhatatlanul szép vanília illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. október 4.

erda74

2022. március 3.

Update: dehogyisnem tudom! De még milyen hosszú ideig el tudom viselni! Egyelőre csak olyan 35 ml-t fújogatok megállás nélkül, de már a nagyobb kiszerelést nézegetem! Györösűges vanília illatú 90-es évek!

2019. június 1. Középiskolás éveimet idézi. Nem tudom ki viselte, én, vagy valaki a környezetemben, de érzelmeket vált ki belőlem. Nem is tudom illatként kezelni, csak érzésként: az útkeresés, vagy még inkább útvesztés, a könnyes plátói szerelem időszaka, ami szép volt, de még jobb, hogy már vége. Emlékidézőnek megteszi, és határozottan szép illat, de hosszabb ideig nem tudnám elviselni. Felfújás után lemoshatatlan.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. március 3.

BB74

2022. február 25.

Joop Le Bain, 1989-es kiadás és nem ismertem bevallom, bár akkor még csak 15 voltam és az igazi parfümmániám 18-ban kezdődött. Vélemények alapján vettem meg vakon és milyen jól tettem. Egyébként felfújás után egyből jött a déja vu érzés, nyilván éreztem sokszor tinikoromban, csak nem tudtam mi ez. Hogy is mondjam, kerek egész úgy ahogy van, pedig válogatós vagyok ám :-) Az egyik kedvenc kedvenc alapjegyem a vanília, ezért kellett kipróbálnom. Rengeteg vaníliás finomságot próbáltam eddigi életem során: (Montale vaníliája, Profumum, Farmacia Annunziata) szóval szeretem a minőséget. Sokszor (bocsánat inkább ritkán) ez nem pénzfüggő, de ahhoz mindenképp a 2000-es évek előtt kell keresgélni. Szóval vissza a Bain-hez. Egy krémes kerek egész, sok vaníliával és a tetején jó sok habbal. Igen úgy érzem ha beleszagolok, hogy egy jó meleg kád fürdő tele szappanszagú habbal, mindez egy krémes vanília tetején. Le bain jelentése franciául, fürdő. Láttam a régi reklámplakátját valahol a neten, ahol egy minimalista fürdőszoba volt, a kád szélén a Le Bain-el. Ennél jobban egy reklám nem fejezheti ki, mit is rejt az üvegcse. Puritanizmus, az üveg is egyszerű, de csodásan kézre áll, és a minimalista fehér kupak nekem telitalálat. Szóval elájultam tőle :-) Nekem egy álom, és nem drága, szóval a legjobb vakvásárlásom volt. Ritkán érzem, hogy ez tökéletes egység, és persze az idő múlásával sem változik a bőrömön a minősége, számomra ez is fontos. Most azon agyalok, hogy veszek még egy üveggel tartalékba, és akár a férjemmel közös szignatúr illatunk is lehetne a hétköznapokon. Igen a férjem (ahogy én is) ki nem álljuk a hagyományos férfi illatokat. Pl. a hattyús Vanderbiltet is mindketten szeretettel fújjuk, szerintem ez is tetszeni fog neki :-)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. február 25.

Oila

2022. január 30.

Számomra a Le Bain az az illat, amit ha a csuklómra fújva közelről és mélyen szippantok be, akkor nem tudok maradéktalanul élvezni, mert a vaníliát picit túltolt, picit olcsó és egysíkú jegynek érzem benne, valaminek, ami gorumandnak nem elég gourmand, sötétnek és füstösnek nem elég sötét, nem elég nemes, ámbár szerencsére az autóillatosító sem jutna eszembe róla. Akárhogy is, ha a csuklómba fúrom az orrom, akkor azt mondom, inkább nem, köszönöm. Ám egészen más a véleményem, ha jó messziről fújom magamra, majd a ruhám alól csap meg újra és újra a nap folyamán ez a végtelenül finom, puha, gyengéd, ám valahogy mégis karakteres és imádnivaló illat. Fogalmam sincs, hogy átformulázták-e az eredeti illatot (kb. 100%, hogy igen egyébként), én mostani változatát a fent leírt módon tudom élvezni, így viszont nem csak télen, hanem egész évben. Nagyon nehéz elemeznem, mert igazán egy kategóriába sem illik szerintem, ám többel is átfedésben van: orientális is, púderes is, édes is, kicsit gyümölcsös, kicsit fás, kicsit virágos, szerintem kicsit tejes is..... ápoltság illata van, de jóval több számomra annál, mint egy finom fürdő és testápoló, annál karcosabb valahogy, érdekesebb. Tiszta, de nem teljesen ártatlan, nem baba-illat nekem, inkább feltételez egyfajta érettséget, anélkül, hogy ezt korosztályhoz kötném. Naná, hogy csillagos ötös:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. január 30.

Regi88

2021. január 27.

Nem " mai" divatos illat, így viszont legalább különleges!
Egy üveget elhasználtam, és tökéletesen jól éreztem " benne" magam, de azért tartok kis szünetet, mert kicsit megszokta az orrom.
Számomra naptejes, púderes, enyhén édes illat.
Tartóssága rendben van.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 27.

Nem " mai" divatos illat, így viszont legalább különleges!
Számomra naptejes, púderes, enyhén édes illat.
Tartóssága rendben van.

Kriszta777

2020. június 4.

Imádom!
Tartóssága is tökéletes.
Évek óta tartó szerelem, az is marad!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. június 4.

Imádom!
Tartóssága is tökéletes.
Évek óta tartó szerelem, az is marad!

necra

2020. január 18.

A Lou Louval együtt rendeltem. Mellette egy kis tinglitangli vanília. Ma újra nekifutok. Az biztos, hogy rajtam nem túl tartós sajnos.

ui. Te jó ég mekkorát tévedtem! Ez az illat egy csoda! Nagyon hasonlít nagyim régi parfümjére az Amway ciel du nuitre, gyanítom, hogy ők koppincsolták a Joopot. Még a férjem is imádja, ami igazán nagy szó! Nagyon boldog vagyok. Vanília, de mégis sokkal több annál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 18.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octinoxate, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Cinnamal, Citral, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Lyral, Limonene, Linalool
Színezékek: Orange 4 / CI 15510, Yellow 11 / CI 47000

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Színezék. Narancssárga.

Sárga színezék.