Kövess minket Instagramon is! :)


Kérastase Bain Substantif Revitalizáló Hajfürdő Érett Hajra
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Samponok | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | fodrászatok, online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: wishes, Módosítva: 2014. március 8.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | fodrászatok, online | |
Kategória: | Samponok | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Antioxidáns tartalma regenerálja a törékennyé vált hajszálakat, ezáltal a haj rugalmas és egészségtől sugárzó lesz.
Kiszerelés: 250 ml
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Sodium Laureth Sulfate
ti I eu
,
Disodium Cocoamphodiacetate
ti
,
Glycerin
h
0
0
,
Glycol Distearate
eo I eu
,
Cocamide Mipa
ti I eu
,
Sodium Chloride
,
Sodium Laureth-8 Sulfate
ti
,
Hexylene Glycol
ti I eu
1
1
,
Sodium Benzoate
ta
,
Magnesium Laureth-8 Sulfate
ti
,
Magnesium Laureth Sulfate
ti
,
Sodium Oleth Sulfate
ti I eu
,
Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride
,
Polyquaternium-30
,
Calcium Pantothenate
,
Salicylic Acid
kh I gy
,
Carbomer
,
PEG-55 Propylene Glycol Oleate
,
Propylene Glycol
h
,
Octinoxate
f
0
0
,
Magnesium Oleth Sulfate
ti
,
Hexyl Cinnamal
i
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Linalool
i
,
Isopropanolamine
,
Limonene
i
,
Hydroxycitronellal
i
,
Benzyl Salicylate
i
,
Butylphenyl Methylpropional
i
,
2-Oleamido-1,3-Octadecanediol
eo
,
Safflower Glucoside
,
Benzyl Alcohol
i I ta
,
Sodium Hydroxide
,
Citric Acid
kh
,
Parfum / Fragrance
i
krémajánló
A neve miatt egyes, leülhetsz, a beltartalom viszont csillagos ötös.
Nem vettem, hanem pottyant (öcsémtől kunyiztam el), és azóta féltve őrzöm.
Szuper vele hajat mosni, bőségesen habosodik, finom az illata. Kimosáskor kicsit bogozza a hajat, de úgyis mindig használok balzsamot, ami azonnal kisimít mindent, szóval ezt nem rovom fel neki.
Én azt szeretem benne a legjobban, hogy nagyon könnyed, szép esésű lesz tőle a hajam, és viszonylag sokáig az is maradt. Egy picit visszafogja a zsírosodást, bár talán annyira nem, mint az Antidotes Re-Covery samponja.
Az újravetélt mindenesetre még fontolgatom az ára miatt.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: TocopherolGyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Citric Acid
Vitaminok: Tocopherol
Emolliensek: Glycol Distearate, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol
Emulgeálószerek: Sodium Laureth Sulfate, Glycol Distearate, Cocamide Mipa, Hexylene Glycol, Sodium Oleth Sulfate
Fényvédők: Octinoxate
Tisztítószerek: Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Cocamide Mipa, Sodium Laureth-8 Sulfate, Hexylene Glycol, Magnesium Laureth-8 Sulfate, Magnesium Laureth Sulfate, Sodium Oleth Sulfate, Magnesium Oleth Sulfate
Illatanyagok: Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene, Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Alcohol, Parfum / Fragrance
Tartósítószerek: Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Kókuszból előállítható, tisztítókban, szappanokban és samponokban gyakran használt felületaktív anyag és emulgeálószer. Az SLS-nél gyengédebb, de hatékony tisztító anyag. Bár nagy mennyiségben az SLES is irritáló (az SLS mar kisebb mennyiségben is az...), a kozmetikumokban található koncentrációban a használata biztonságosnak tartott.
Gyengéd felületaktív anyag. Kíméletes tisztítók, babaápoló termékek, könnymentes babasamponok gyakori összetevője. Enyhén habosító hatású.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Leggyakrabban samponokban és lemosókban található emulgeálószer, emollient, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó segédanyag.
Emulgeálószer, felületaktív anyag, emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag. Leggyakrabban samponokban, tusfürdőkben, habfürdőkben és kézmosókban fordul elő.
Közönséges nevén só. A kozmetikai iparban a sót térfogatnövelő, maszkoló (a nem kívánt anyagok semlegesítése), sűrűség szabályozó segédanyagként használják.
Vízmegkötő tulajdonsága is van, de leginkább segédanyagként használatos rendkívül kis mennyiségben, hogy a krém hidegben ne fagyjon meg, melegben pedig ne olvadjon meg.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak.
A Sodium Laureth Sulfate sója. Tisztító hatású, felületaktív anyag, mely kevésbé irritáló, mint más felületaktív anyagok, és kemény vízzel is jól működik. Általában érzékeny bőrre kifejlesztett samponok, lemosók összetevőjeként találkozhatunk vele.
Vízoldékony guargumi származék, samponokban és hajápoló készítményekben használják kondícionáló és antisztatikus hatása miatt, ami könnyű kifésülhetőséget eredményez.
Szalicilsav vagy BHA (beta hydroxy acid). Pattanások és mitesszerek ellen az egyik leghatásosabb ma ismert, helyileg (vagyis a bőrön, és nem szájon át bevéve) használt összetevő. Egyrészt az AHA-savakhoz hasonlóan kémiai hámlasztó, azonban az AHA-kkal ellentétben nem vízben, hanem zsírban oldódik, így képes a pórusok belsejében is hámlasztani, ezzel mintegy „kitisztítva” azokat. Másrészt a szalicilsav hatásos gyulladáscsökkentő is, ami szintén fontos a pattanások kezelésében. A szalicilsavat általában 0,5-2%-os koncentrációban használják, hámlasztó hatását pedig 3 és 4 közötti pH-érték esetén fejti ki a legjobban. A közhiedelemmel (és a glikolsavval) ellentétben a szalicilsav nem teszi érzékenyebbé a bőrt a napra. Részletesebb infó a kémiai hámlasztó savakról és az otthoni kémiai hámlasztásról a blogon.
Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak
Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki.
Kémiai fényvédő, mely az UVB-sugarak (280-320 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Az összetevő nem túl stabil, vagyis UV-fény hatására veszít fényvédő hatékonyságából. Az octinoxate lebomlása megakadályozható más fényvédők segítségével (pl. Trinosorb M-mel). Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy ösztrogén jellegű hatása lehet (különösen gyermekekben és terhes nőkben), és hogy elősegítheti a bőrben a káros szabad gyökök képződését. Kisebb koncentrációban nem fényvédőkben is használják segédanyagként, hogy védjék a krémeket az UV-sugárzás okozta károktól. Részletesebb információ a smartskincare-en.
Kamillaolajból kivont illatanyag.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene) ). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. A bőrön alkalmazva allergiát (contact dermatitis) okozhat az arra hajlamosaknál, így jobb kerülni, csaknem az összetevőlista utolsó helyeinek egyikén áll.
Színtelen, illékony olaj, mely többek között a lime, citrom és narancs illóolajában található meg. Erős, édes illata van. Illatanyagként használt a kozmetikumokban.
Elsősorban illatanyag-adalék, másodsorban a UV szűrő összetevő. Színtelen vagy enyhén rózsaszínes, szagtalan, vízben enyhén oldódó vegyület. Potenciális bőrirritáló anyag. Leggyakrabban parfümökben találkozhatunk az összetevővel.
Mesterséges illatanyag. Más néven Lilial néven ismerhetjük az összetevők listjáról. Potenciális bőrirritáló, allergiát, bőrgyulladást okozhat. Az összetevő parfümök gyakori alkotóeleme.
E szerint a cikk szerint a 2-Oleamido-1,3-Octadecaneidol egy keramid féle, mely egy a L'Oreál által szabadalmaztatott összetevő a festett, dauerolt vagy egyéb módon károsodott haj helyreállítására.
Növényi eredetű összetevő, melyet a sáftánymagsav glükózzal való kondenzálásával nyernek. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint hajkondícionáló hatású összetevő. Az összetevővel hajápoló termékekben találkozhatunk.
Színtelen, vízben jól oldódó alkohol féle. Tartósítószerként használt. Nagyobb mennyiségben a bőrre szárító, irritáló hatással van.
Nátrium hidroxid (marólúg, lúgkő). Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben arra használják, hogy szabályozzák vele a krémek ph értékét (bizonyos hatóanyagok csak bizonyos ph tartományban aktívak, ilyenek pl. az AHA és BHA). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány
Korcsoport: 25-34
A neve miatt egyes, leülhetsz, a beltartalom viszont csillagos ötös.
Nem vettem, hanem pottyant (öcsémtől kunyiztam el), és azóta féltve őrzöm.
Szuper vele hajat mosni, bőségesen habosodik, finom az illata. Kimosáskor kicsit bogozza a hajat, de úgyis mindig használok balzsamot, ami azonnal kisimít mindent, szóval ezt nem rovom fel neki.
Én azt szeretem benne a legjobban, hogy nagyon könnyed, szép esésű lesz tőle a hajam, és viszonylag sokáig az is maradt. Egy picit visszafogja a zsírosodást, bár talán annyira nem, mint az Antidotes Re-Covery samponja.
Az újravetélt mindenesetre még fontolgatom az ára miatt.