Kevin Murphy

Ár:   1499 Ft és 9499 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   40 ml és 250 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   fodrászatok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: e.m.e.s.e, Módosítva: 2016. március 7.

Ár:   1499 Ft és 9499 Ft
Kiszerelés:   40 ml és 250 ml
Lelőhely:   fodrászatok, online
Kategória:   Samponok

Egy rendkívül gazdag hidratáló sampon különösen igénybe vett és kémiailag dehidratált hajra.

Hidrolizált szója proteint tartalmaz, ami kondicionáló hatású, és tartósan hidratálja a hajat. A gyümölcsökből nyert alfa hidroxil savak (AHA) eltávolítják a fejbőr elhalt sejtjeit. A hidrolizált búza proteinek tartós kondicionálóként működnek. A B5 vitamin a haj kondicionálását és selymességét, míg a melanin természetes színezőanyagként megakadályozza a hajszín megfakulását. A BORN.AGAIN.WASH egyesíti a technológiát az aromaterápiával, olyan mikro-részecskékből készült keverék, amely apró aminosavak, proteinek és lipidek összessége természetes esszenciális olajokkal kombinálva. Nagyon kicsi molekulasúlyuk miatt a tiszta esszenciális olajok rendkívül összetett mikro struktúrák, amelyek képesek a sejtfalon és a kutikula rétegein keresztül mélyen a kéregbe hatolni. Ezek a mikro-részecskék esszenciális zsírsavakkal és antioxidánsokkal táplálják a hajat, és fokozzák a haj nedvességtartó képességét. Ezeknek a hibrid mikro-részecskéknek a tényleges mérete a méter 1 billiomod része, minek eredményeképpen az összetevők kisebbek és könnyebbek... gyakorlatilag súlytalanok. Ezek a hibrid mikro-részecske összetevők pozitív töltést kapnak, majd egyedi szállító rendszerükön keresztül a sérült hajterületekre jutnak mélyen a hajroston belül. E csúcsminőségű összetevők felhasználásával, és mikro-részecskékké történő alakításukkal gyorsabban oldódnak fel, és gyorsabban és mélyebbre hatolnak a haj szerkezetébe, így azonnali eredmény és megelégedés érhető el velük. Természetesen szulfát- és parabénmentes.

•     Szulfát- és parabénmentes
  •     Hidratál
  •     Megakadályozza a hajszín kifakulását
  •     Csökkenti a haj töredezését
  •     PH 6.0 – 6.5

Water / Aqua Sodium Cocoyl Isethionate ti Cocamidopropyl Hydroxysultaine ti Cocamidopropylamine Oxide ti Glycol Distearate eo I eu Ammonium Cocoyl Isethionate Phenoxyethanol ta Ethylhexylglycerin Polyglyceryl-3 Distearate eu Polysorbate-60 ti I eu Myristic Acid ti I eu I i 3 0Palmitic Acid eo I eu 2 0Stearic Acid eo I eu 2 0Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride Triticum Vulgare (Wheat) Flour Lipids Persea Gratissima (Avocado) Oil eo I h 3 0Parfum / Fragrance i PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate eu PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides eu Polyquaternium-7 Polyquaternium-11 PPG-2 Hydroxyethyl Cocamide ti I eu Panthenol eo I v 0 0Glycereth-26 h 0 0Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Silanetriol Citric Acid kh Decyl Glucoside ti Tetrasodium EDTA Hydrolyzed Wheat Protein Lactic Acid h I kh Malic Acid Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract a I eo I h I gy Wheat Amino Acids Hydrolyzed Soy Protein h Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Extract Superoxide Dismutase a Melanin Ascorbic Acid a I v Polyamide-2 Tocopheryl Acetate a I v 0 0Syzygium Luehmannii Fruit Extract aAcronychia Acidula Fruit ExtractDavidsonia Pruriens Fruit ExtractButylene Glycol h 1 0Alcohol Denat. al Anetholea Anisata Leaf ExtractTasmannia Lanceolata Leaf ExtractHibiscus Sabdariffa (Roselle) Flower Extract Santalum Acuminatum (Quandong) Fruit Extract a I hCitrus Glauca Fruit Extract Acacia Victoriae Fruit Extract Terminalia Ferdinandiana Fruit Extract a Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract Arctium Majus (Burdock) Root Extract Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Flower Water Rosa Damascena (Rose) Extract i Citrus Tangerina (Tangerine) Peel Oil Cananga Odorata (Ylang Ylang) Oil i

zsuzsika

2014. december 3.

Nem is tudom, hol kezdjem mesélni az első randit.
Az első meglepetésem az állaga volt, elég meghatározhatatlan - mint valami felvizezett folyós testápoló. A legkevésbé sem habzott fel a hajamon az első samponozáskor - vagy 3x is megnéztem, biztos nem a balzsammal akarok-e hajat mosni. A második mosásnál már egészen pici kellett csak, hogy habos legyen, de még mindig az első (és második) sokk hatása alatt álltam. A második sokk a szaga. Szó sincs illatról, a szag valami rettenetes. Szerencsére nem marad meg a hajon, de azóta sem bírtam kiheverni. Valami furcsa perverziótól vezérelve még később is megszagoltam, és továbbra is rettenetes.
A hajam, nyikorgós, gubancos lett az öblítés után, majdnem sírni kezdtem, mert ezt az egyet mondtam a csajnak a fodrászatban, hogy el akarom kerülni. De akkor már mindegy volt, reménykedtem, hogy balzsammal ki tudom fésülni. Ez sikerült is, de gondoltam, hogy semmi extra, még jó, hogy nem a nagy kiszerelést vettem meg, mert akkor nagyon ideges lennék. És szárítás után jött a teljes döbbenet: soha ilyen puha, selymes, fényes, könnyű és csodaszép színű nem volt még a hajam.
Nem tudom hova tenni a termékeket, ennyire végletes véleményem még sosem volt semmiről, pedig nem kevés kozmetikumot próbáltam már. Egyelőre 4 csillag: értékelhetetlen a szaga, 5 csillagos a szárítás utáni, balzsammal együttes hatása.
Visszatérek nemsokára, és update-elek.

UPDATE: a samponnal továbbra sem jövök ki, de a balzsam.... WOW itt írtam részletesebb review--t: http://mybeautybox.blog.hu/

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. december 3.

Nem is tudom, hol kezdjem mesélni az első randit.
Visszatérek nemsokára, és update-elek.

e.m.e.s.e

2014. november 12.

Adhatnék 5 csillagot is ennek a terméknek, csak nem samponként. Samponként ugyanis (aminek elsődles célja a tisztítás) nem igazán funkcionál. Annyira híg, vizes az állaga, hogy a haj megtisztításához nem csupán a kétszer samponozás elengedhetetlen, hanem a mennyiségre is érdemes figyelni, szinte locsolni kell. Ehhez a közel 6000 Ft-os sampon nem tűnik jó választásnak, kivéve, ha valaki szánt szándékkal a pénztárcája ellensége.
Éppen ezért az a sampon helyes alkalmazása, amit Kevin Murphy és a KM termékeket forgalmazó fodrászok is ajánlanak: miután a Maxi Wash-sal (vagy bármilyen más, elsősorban tisztító samponnal) megtisztítottuk a hajat, ápoló samponként használjuk ezt a terméket.
Így tényleg nagyon jól teljesít, szuperül hidratál, puhít.
Mindenesetre nem veszem újra mindaddig, amíg nem költhetek még ennél is többet havonta szépségápolásra. Egyelőre gazdaságtalannak tartom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 12.

Így tényleg nagyon jól teljesít, szuperül hidratál, puhít.

Antioxidánsok: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Superoxide Dismutase, Ascorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Syzygium Luehmannii Fruit Extract, Santalum Acuminatum (Quandong) Fruit Extract, Terminalia Ferdinandiana Fruit Extract
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Hidratálók: Persea Gratissima (Avocado) Oil, Glycereth-26, Lactic Acid, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Hydrolyzed Soy Protein, Butylene Glycol, Santalum Acuminatum (Quandong) Fruit Extract
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Lactic Acid
Vitaminok: Panthenol, Ascorbic Acid, Tocopheryl Acetate

Myristic Acid ti I eu I i 3 0

Emulgeálószer. Leggyakrabban tisztítókban használt PEG féle.

Glicerin alapú vízmegkötő és bőrpuhító (emollient) összetevő.

Búzából előállított amino savak (a fehérje alap építő kövei), melyek a CosIng besorolása szerint bőr- és hajkondícionáló, bőrvédő és nyugtató összetevő.

Bőr- és hajkondícionáló, vízmegkötő anyag.

Szuper hatékony antioxidáns, aminek a különlegessége, hogy egy enzim, így a kollagén romboló szabad gyökök semlegesítésének folyamatában nem elhasználódik, mint a legtöbb "sima" antioxidáns, hanem csak katalizálja (vagyis elősegíti, gyorsítja) a folyamatot és hosszan aktív marad. A SOD-dal kapcsolatos kutatások azt mutatják, hogy hatékonyabb antioxidáns, mint (az egyébként szintén szuper antoxidáns) E vitamin, a zöld tea vagy a MAP nevű C-vitamin származék.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Bojtorján gyökerének a kivonata. Paula Begoun szerint a benne lévő aktív anyagoknak gyulladáscsökkentő és antioxidáns hatása van. A bojtorjánnak a gyökerét, levelét és magját is használják a kozmetikumokban és a növény minden rész hasznos a bőr számára. A levélnek baktériumellenes hatása van, mely hasznos lehet a pattanásokkal kűzdőknek.

A rózsa kivonata. A CosIng szerint ez egy maszkoló (nem kívánt íz, illat semlegesítése), tonizáló összetevő. In vitro (azaz kémcsőben végzett) tanulmány szerint  a rózsa kivonatnak anitoxidáns hatása is van.