Kiko

Ár:   800 Ft   Kategória:   Sminkek szemre
Kiszerelés:   1,47 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   külföld, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: lysza1985, Módosítva: 2016. március 2.

Kiszerelés:   1,47 g
Lelőhely:   külföld, online

16 színben kapható fa szemceruza

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

kelly7dy

2021. március 19.

Nem rossz termék, de tartósnak nem nevezhető. Számomra túl puha, könnyen maszatolódik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 19.

Shaenara

2020. november 6.

Három színben van meg, egy barna, szürke, és az egyik világos csillogós. Ez utóbbit szemöldök kiemelésére használom, a többit szemhéjra. Szeretem, mert a pillavonalat is szépen ki lehet vele húzni. Tartós, könnyű vele dolgozni, és könnyű hegyezni is, így mindig tudok pont olyan vékony vonalat húzni, amilyet szeretnék. Ennyiért többet nem kérhetnék :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 6.

elina12

2019. június 7.

Nagyon szeretem, tartós és krémes állagú. Könnyű vele dolgozni és jól lehet hegyezni is. 1 euróért vettem, utólag bánom, hogy nem vásároltam fel az egész készletet.:D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. június 7.

tonic

2019. március 23.

811-est vettem,kb olívazöld,olcsó, szép a színe,közepesen tartós. Úgy lenne a jó,h kicsit több pénzért tartósabbá tenni az összetételt,mert amúgy nagyon jó kis ceruza,faragni is könnyű,nem úgy mint a müanyagboritású barry m ceruzát,amivel csak bosszankodik az ember.
Egy padlizsános és egy szürkés van még meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. március 23.

Egy padlizsános és egy szürkés van még meg.

gioia

2018. január 20.

A 09-es világoskék árnyalat van meg nekem. Szép, kicsit kemény ceruza, de tartós és nagyon szépen feldobja a tekintetet. Ez az első Kiko termékem, de szerintem nem az utolsó :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 20.

aaFruska

2017. március 25.

Két színben van meg egy világoskék és egy csillogós barna. Ha ezt viselem mindig megkérdezik hogy honnan van. Tartós szépen pigmentált. Imádom

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 25.

cattitude

2017. január 16.

1 euróért vettem kettőt, egy lilát és egy világoskéket, jó minőségűek, nagyon szép a színük, hegyezni is jól lehet őket. a tartósságuk nem az igazi, de ilyen árért teljesen elfogadható.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 16.

NoraVarga

2016. október 19.

Én a 803 lilás barna árnyalatot használom nap mint nap, illetve a 106 vízkék és a 812 fenyőzöldet vettem még meg.
Olcsó, csodaszép további színekben kapható és tartós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 19.

Olcsó, csodaszép további színekben kapható és tartós.

ftmea13

2016. július 15.

Imádom!:) Nagyon szeretem a Kiko termékeket, ezt a ceruzát is. Bár nem vagyok nagy faceruzás fan, de ez egy csoda és kivétel. Nem mosódik el, nem "tűnik" el, a helyén marad órákon keresztül, reggeltől-estig. Nagy kedvenc, biztosan újra fogom még venni, mert az ára sem olyan orbitális összegű, bár én drágábbért vettem, mint ami ide ki van írva:) Mindegy, megéri:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. július 15.

lysza1985

2016. március 2.

Szerintem minőségben átlagos, viszont olcsó volt, a 800-as gyönyörű bronzos arany, 804-es lila színt vettem meg. Alapvetően elégedett vagyok.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 2.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

A természetben is előforduló paraffin viasz (szénhidrogének keveréke). Emulzió stabilizáló, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó anyagként használt a kozmetikumokban. Főleg stiftes kiszerelésű termékekben (pl. ajakápolókban) használják, hogy az szép és szilárd legyen.

Brazil viasz, vagy pálmaviasz, melyet egy Brazíliában élő pálma leveléből állítanak elő. Nagyon sűrű emollient anyag, amely csillogó felületet hagy maga után, így a kozmetikai iparban leginkább szájfényekben, szőlőzsírokban és egyéb smink termékekben használják a magas olvadáspontja (85°C) miatt.

Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollients) anyagként használatos.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Minerál makeupokban gyakran használt por állagú, szintetikus anyag. Bár gyakran mint a talcnál jobb, természetesebb összetevőt említik, Paula Begoun szerint ez nem egészen így van. A bizmut oxikloridot leginkább mesterségesen állítják elő bizmut, kloridionok és víz segítségével. A sminkekben az összetevőt leginkább azért használják, mert sajátos gyöngyházszerű csillogása van és finom porszerű az anyaga, mely jól tapad a bőrhöz. Az összetevő hivatalos funkció besorolása színezék.

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.

Intenzív, sötétkék színű, sminkekben használt szervetlen pigment.