L'Artisan Parfumeur

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: médea, az összetevőket feltöltötte: Pajzs, Módosítva: 2019. július 3.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Az időtlen nőiesség illata. A névválasztás nem véletlen, hiszen egy igazán felnőtt, végtelenül feminin rózsaillat köszön ránk vissza, melybe frissen szedett ibolya és nőszirom vegyül. Valamint púder, mely vitathatatlanul rejtélyességet, titokzatosságot kölcsönöz. Rendkívül ízléses, elegáns kompozíció.

Illatjegyek: ánizs, narancsvirág, rózsa, ibolya, írisz, rózsa, bőr, mandula, méz, púderes jegyek.

L'Artisan Parfumeur Drole De Rose + 2 niche fújós
Ár: 4000.- + szállítás , Eladó: eannamaria
Állapot: Használt, Helyszín: Budapest I., fizetés: Személyes átvétel, Foxpost, ajánlott levélként postán maradó
L'Artisan Parfumeur Drole De Rose 50 ml
Ár: 15.000 + posta , Eladó: Ellen120
Állapot: 50/30 ml, Helyszín: --, fizetés: --

Pajzs

2019. október 18.

Emma Woodhouse gondosan kisimítja elegáns, fehér ruhája ráncait, mielőtt elhelyezkedik a kócos rózsák közé terített pikniktakarón. Vihogó szellő viszi az ánizsos keksz morzsáit, a hölgyek muszlinszoknyájára langyos teacseppek hullnak a nevetéstől remegő kezekben tartott ibolyamintás csészékből. Emma mindentudó mosollyal hörpint bele a frissítőként kitöltött narancsvirágitalba (pompás ötlet volt ezt felszolgálni a cirogató napsütésben fürdő délutánon), miközben a vendégeit figyeli. A találós kérdések után játékos szókirakó van napirenden, amit kacagás és szemtelen pillantások kísérnek. Az okos megjegyzések nagy része Emma érdeme, természetesen. A piruló arcokat kellemes szél hűti, púderillat foszlányait hinti szét a társaság körül. Méhek zümmögnek egy kosár mézes sütemény felett. Emma büszkén hordozza körbe a tekintetét a vidám csoporton, mielőtt a mellette ülő úrhoz fordul. Felkapja a férfi puha bőrkesztyűjét, az ujjait pöcköli. A leheletében mandula érződik.
– Mondja, Mr. Knightley, virágzik már a kertjében az írisz, amit tőlem kapott?

Szerintem ez a parfüm úgy kacag, mint Jane Austen Emmája.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 18.

– Mondja, Mr. Knightley, virágzik már a kertjében az írisz, amit tőlem kapott?

Szerintem ez a parfüm úgy kacag, mint Jane Austen Emmája.

Fanika

2018. december 22.

Hááááááááááát.... Hol is kezdjem? Azért vettem meg, mert sokan a Frederic Malle Lipstick Rose-ához hasonlították (ami nálam még mindig az illatok királynője). Kétségtelen, hogy finom porosan rózsás illat - lenne, ha egyáltalán érződne. Én már kifújáskor se nagyon érzek semmit, nemhogy a bőrömön! Egy niche-től ez túl kevés! A három csillagot az üveg, a név és a nyomokban érezhető összetevők kapják!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 22.

saska7

2018. december 16.

Mostanság a rózsás összetevővel szembeni ellenszenvemet félretéve, egyre bátrabban próbálgatom a rózsát is tartalmazó illatokat. És ismét egy pozitív élmény! Finom, nőies, bájos, egyáltalán nem tolakodó, rózsaszín, púderes, csábító, de sajnos tartósságban gyenge alkotás. Rajtam bőrközeli, nem lehet túlfújni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. december 16.

angelina69

2018. november 17.

Látom, ez is egy kicsit megosztó illat. Én a támogatók táborát gyarapítom. Nálam eddig Bvlgari Rose Essentielle Edp. volt a rózsás illatok netovábbja. És most jött ez... Fej-fej mellett a másikkal... A tartósság az, ami ennek az illatnak a gyengéje. Kb. 3 óra múlva úgy ledobta a bőröm volt nincs, egyszerűen eltűnt. Pedig ez valami csodás. Rózsás, enyhén púderes, enyhén édeskés, csöppet friss. Annyira nőies, hogy egy hölgy képe rajzolódott ki előttem, aki kecses, finom modorú, kedves, tartózkodó és mégis elbűvölő. Ez egy orrbamászó illat, úgy érzem hetekig tudnám használni folyamatosan (ez nálam nagy szó), mert olyan harmonikus. Egyszerűen optimista hangulatba kerülök tőle. Egy pillanatra Oriflame Seductive Musk-ja jött át, de az közel sem ennyire kifinomult. Sajnos 3 órányi illatmámorért drága a kicsike. Simán megadnám az 5 csillagot, csak az a fránya tartósság...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. november 17.

aidanne

2018. január 23.

1996-ban Olivia Giobetti fogta magát, és készített egy olyan illatot, ami ( szerintem) Frederic Malle háza táját is megihlette. A régit az újban, újban a régmúltat. Tetszik ez az elgondolás, főképp, hogy pontosan azt festi le, amiről valóban szól. 1950-es 1960-as évek, színésznők rózsaszín púderfelhőbe burkolózó öltözőjuk, ahol minden puha, a bútoróktól kezdve a szőnyegig. Kacaj, vörös rúzsok halmaza, rózsacsokrok az asztalon, babarózsaszín púder pora teríti el az asztalt puha ecsettel szanaszét. Ezek az illatok mind mind benne vannak ebben a tökéletesen megkomponált illatban. Van itt minden, ami a régmúltat idézhetjük, lánykorunkat sirathatjuk vagy épp ünnepeljük. L'artisan ért a varázslathoz, és a legjobb készítők épp a kezére játszanak. Így kell ezt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 23.

elvanui

2017. október 2.

Istenem, Őt úgy sajnálom! Vagyis magamat, miatta:).
A bőröm meg én általában jóban vagyunk, ha megadom neki a kellő ápolást, általában épp azokat a jegyeket szépïti meg, amikêrt megveszek:), bár vannak kivételek. A rózsa egy ilyen lutri például. Időnként fogom magam, és a legszebb rózsákból kávét csinálok. KÁVÉT!!!
Sajna ő is egy ilyen. Imádom. Imádnám. A Lipstick Rose hasonlóságot is értem. Papíron, sálon tökéletes rúzs-púder-drágasminkillat, rajtam: odaégett kávé a régi kotyogósban. TDC I Miss Violet- tel is ue. a helyzet, és abba is belebetegszem, olyan szép az ibolya- rózsa kombója. Nincs konklúzió, csak bánom cefetül. Nem adhatok ötöt emiatt, pedig egy drágaság.
Mindegy, azért van annyi illat, hogy mindenkinek jusson, nem?:)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 2.

Istenem, Őt úgy sajnálom! Vagyis magamat, miatta:).
Mindegy, azért van annyi illat, hogy mindenkinek jusson, nem?:)

mooo

2017. január 23.

2015.10.18
Háááát vakon rendeltem (tuudom-tuuudom...szarvas hiba....) annyira elragadott a képzeletem amikor olvastam az itteni és a neroli-s véleményeket, hogy nem bírtam magammal!
Hát ez nagyon rózsa nekem! Az ombre rose nagy kedvenc, valami hasonlatos púderes finiséget vártam....hiába. Annyira harsány, annyira rózsaszín....olyan mint amikor beleszagol az ember lánya egy nagy csokor rózsába és úgy érzi, hogy ez nagyon jóóóó....de nem magában szelídítetlenül, nem parfümnek, nem egész napra...nem, nem,nem!
Még várom a csodát, talán előbújik az úúúgy imádott púder, vagyvalami...egy kis mandula,írisz. Remélem hamarosan jövök kiegészíteni/megmásítani a véleményes, de ha nem akkor csak annyit kérek minden olvasótól , hogy illatozás nélkül csak rózsafanok rendeljék meg, mert -ismétlem magam- ez nagyon rózsa és rajtam semmi más! Csodaszép üvegbe csomagolt, drága rózsavíz. Nem visszafogott, nem púderes, nem kifinomult, nem puha !
A csodálatos üveg kap + 1 csillagot, így mindösszesen 2. és sír a szívem.

SZERKESZTVE 2015.11.22.
Ezúton ünnepélyesen illatbarbárnak minősítem magam!!!
Mentségemre legyen mondva, hogy valami mást vártam és valami teljesen mást kaptam és az is tény és való, hogy mohó módon egyszerre 3-4 illatot akartam tesztelni-ami ugyebár szinte lehetetlen- talán ennek tudható be a fenti már-már duzzogó, sértett csalódottságból íródott véleményem.
Gondoltam adok neki még 1 utolsó utáni esélyt a "szép üveg miatt" :-) fújtam egy bátrat a csuklómra, nem illatoztam azonnal, sőt még a lélegzetemet is visszatartottam úgy jöttem ki a szobából, hogy kimaradjon a kezdeti nagyon rózsás nyitány.
ÉÉÉÉSSS tényleg jött a púder! JUHÉÉÉÉ! Annyira elegánsan, annyira visszafogottan és tisztán rózsás-púderes, hogy első gondolatom a "szégyen" volt a fenti véleményem miatt! :-(
Tényleg nem az a vintage, ódon rózsa amit kerestem....ezek friss, ártatlan, harmatos rózsák a bimbó kipattanásától az első lepottyanó sziromig egy nagyon visszafogott púderességgel. Ezzel a parfűmmel nem lehet/kell csábítani, hivalkodni, feltünni.... vele csak (?) egyszerűen feledhetetlenek lehetünk!
Nagyon finom, nagyon nőies és tényleg nagyon L'artisan.
PÁR NAP...
A szeretet döntés....hát ez a parfüm is megtanított erre! El sem hiszem, hogy nem szerettem az első pár napon! Most imádom és nem múlik a szerelem. Nagy tanulság, hogy időt kell adni egy illatnak, hogy barátkozzon , meg kell szokja a bőrünk és a lelkünk is és csak azután döntsük el mit hoz ki belőlünk!
EZ BIZONY (nem 3 :-) ) 5 CSILLAG!!!
Az első benyomás nem hazudik.....sajnos azóta sem találtam alkalmat a viselésére, feltettem eladásra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 23.

2015.10.18
A csodálatos üveg kap + 1 csillagot, így mindösszesen 2. és sír a szívem.

SZERKESZTVE 2015.11.22.
Ezúton ünnepélyesen illatbarbárnak minősítem magam!!!
Nagyon finom, nagyon nőies és tényleg nagyon L'artisan.
PÁR NAP...
EZ BIZONY (nem 3 :-) ) 5 CSILLAG!!!

Makk Zsuzsó

2016. október 14.

A niche parfümök közt van sok tényleg zseniális, van sok blöff, és van sok félkész termék. Azt nevezem annak, amiben ugyan motoszkál valami kis egész kellemes és/vagy karakter nélküli, "bocsánat, hogy élek" illatka, de a hatósugara nem haladja meg a 4,5 cm-t, és kevesebb, mint 2 óra múlva semmit sem érezni. Jelen terméket én ebbe a kategóriába sorolom. Amíg nem fekszenek rá ezeknek a problémáknak az orvoslására a gyártói, addig sajnos nem tudom számításba venni ezt a folyadékot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 14.

GabrielaSabatini

2016. július 28.

Elsőre durván szokatlannak, és inkább kellemetlennek éreztem a fejillatát, úgyhogy azt hittem, egy buggyant mintához jutottam. Aztán rájöttem, hogy az a baj, hogy nem szeretem az ánizst. Később tényleg púderes rózsás illattá válik (én az íriszt is érzem benne). Ez az illat szépen, nagyon "alattomosan" és hosszútávra beette magát az orromba és a fejembe. Valószínűleg azért, mert nagyon emlékeztet tini és fiatal korom rúzsillatára ('90-es évek), és így kellemes emlékeket és jó érzéseket csal elő. Ezért megbocsátom a nyitány "vadságát". Rajtam egyébként több órán keresztül is érezni a púderes illatot. Különleges alkalmakra talán kevés, de ha akarok egy nyugis, komfortos napot egy diszkrét, de kellemes illattal, akkor mostanság ezt választom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 28.

Torpece

2016. január 18.

Szeretem a rózsás illatokat, itt is a máshol már megszokott finom illatra számítottam. Sajnos nem lettünk barátok. Pontosan olyan nekem az illata, mint annak a bizonyos rózsaolajnak, amit még gyerekkoromban mi is kaptunk valakitől Bulgáriából és kis fa butykosba volt rejtve az üveg csövecskéje. Nosztalgiázni éppen jó alkalom volt, de nem fújnám magamra semmiképpen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. január 18.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színező anyag. (Piros)