L'Artisan Parfumeur

Ár:   34 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: BabyDoll, az összetevőket feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2020. június 4.

Ár:   34 000 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Bőrjellegű parfüm, a cirkuszok világát idézi.

Illatjegyei: bőr, gyömbér, írisz, karamell, cédrusfa, sáfrány, mósusz.

Tarzicia

2019. november 11.

Valószínűleg csak egy pillanatnyi elmezavar volt, amikor parfümszelektálás közben a minap megkérdőjeleztem a Dzing! létjogosultságát a gyűjteményemben. Az ősz-tél az ő ideje, hát elővettem. Tartottam tőle, hogy esetleg már nem tetszik, jó néhány parfümmel jártam már így. Fújtam belőle egyet, aztán mantráztam egy darabig magamban, hogy én ettől soha nem fogok megválni.
Sok L'artisan-t értékelek, mint különlegesség, nagyon kevés az, amelyiket szívesen hordok, de csak ez az egy az, ami az első pillanattól kezdve ugyanúgy tetszik. Nem csak érdekes illat, de van egy békebeli hangulata, önfeledt és játékos, nekem mindig mosolyt csal az arcomra.
Valószínűleg a szerencsések közé tartozom, rajtam nagyon jó arcát mutatja. Amit én leginkább érzek, az egy lágy és selymes karamella, esetleg selyemcukor, olyan megérdemelt finomság-illat. A hagyományosan édes (vaníliás, ámbrás, púderes) illatokat nem szeretem, az egyetlen kivétel a Shalimar EDP, de az is csak a füstössége miatt.
A Dzing! édes, de nagyon jók benne az arányok, hiába van benne vattacukor, nugát és karamell, nem ragacsosan édes vagy tömény. A karamella miatt engem nagyon emlékeztet a Prada Candy-re, amikor megjelent, volt egy üvegem belőle, és nagyon szerettem. A Prada Candy persze más tészta, kellemes de lineáris, nem lehet a kettőt összehasonlítani. A Dzing!-ben a békebeli édes felszín alatt még rengeteg minden megbújik, sokrétű és összetett. Olyan, mint egy tarka vásári forgatag, messzire csak az édes vattacukor és karamella illata jut el, közelről, figyelmesen szimatolva viszont tényleg megtalálható benne egy egész kavalkád, cirkuszostul, mindenestül. Különböző illatfoszlányokat fedezek fel benne időről-időre, hol zöld, majdnem kesernyés, hol friss fás, citrusos. A bőr teljesen máshogy jelenik meg, nem a megszokott füstös bőrtáska/bőrdzseki/bőrülés illat, pedig sáfrány is van az illatjegyek között. Ebben inkább élő állatok vannak, szőröstül-bőröstül, plusz a kipárolgásuk, én szerencsére semmi lóistállót, szúrós vizeletszagot és egyebeket nem érzek. Ez a sok minden egy érdekes és harmonikus kompozícióvá olvad össze, és az sem elhanyagolható szempont, hogy hordható is. Én szabadidő-parfümnek hívom, amit csak a magam kedvéért fújok, és rossz kedv ellen is orvosság.
Szerintem ez Olivia Giacobetti legjobb alkotása a háznál, a Tea for Two csak a második.
Nekem még a régebbi kiadású tigrises cimkés üvegem van, ez a külső tökéletesen illik a parfümhöz, az új, sötét színű egyenüvegek szerintem komorak és randák, kíváncsi volnék, hogy milyen elgondolásból változtatták meg, de sejtéseim vannak.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. november 11.

oaxaca

2019. május 3.

Röviden bőrös kóla illat. Nagyon különleges, megfoghatatlan... Nem annyira nekem való, de mégis annyira tetszik. Ha van valakinek üveges maradéka, vevő lennék rá :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. május 3.

Pajzs

2018. november 15.

Ha épp nincs dolga, akkor leginkább egy rozoga padon ücsörög, és a combjára könyökölve olvas. Nagyszerű rejtekhely. Külön kis burokba költözteti magát, távol a szállongó púderportól, csilingelő-dörmögő hangoktól meg a fel-felcsattanó nevetéstől. Ő maga úgy nevet, mintha minden csak játék lenne. Most is mosolyog egy-egy sor felett. Szereti, ahogy a recsegő, vanilinszagú könyvek kinyílnak a térdén, ahogy a szavak gömbölyödnek, élesednek, pattannak, folynak egymás után. Vattacukortól ragacsos a könyvjelzője, néha az ujjához vagy a csuklójához tapad. Ajándék volt, mindig ezt használja, még akkor is, ha sokszor úgy kell elválasztani az oldalaktól. Minden egyes lapozásnál zizeg a zsebében a papírba csomagolt karamella. Kopott, megfakult bőrbakancsához kissé vizeletszagú szalmatörek és szőr tapad, a pólóját verejték tapasztja a hátához. A tarkójára simuló, átizzadt tincsek alatt a fülledtséget állati fújtatás melegíti tovább, de ez nem érdekli, otthonos érzés, mintha a teste tartozéka lenne; a történet részét képezi. Ő már elveszett egy másik világban, messze a sárga és narancsszín fényektől, de talán tudja, hogy valaki, sáfránypirosra festett szemhéja alatt álmodozó tekintettel őt nézi, és édeskés, almaillatú leheletére gondol a csillámporos árnyékban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 15.

Nina29

2018. április 5.

Hát ez engem hogy utál.... :/ skin olyan volt rajtam mint egy cipészműhely, ez meg mint a macska pisi.. :D :D Bőrjellegű illatok kerüljetek! 2 pont mert nem az ő hibája hogy ilyen.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 5.

mariann33

2018. március 13.

Ez egy igazi bőrfüggő illat;tudom hogy mind az,de ez kimagaslóan az!
Nem hittem el amit itt leírtak,gondoltam kipróbálom,mert rajram működnek a márka eddig próbált illatai,sőt a kedvencem a Caligna,ami van akin káposzta szagú...szóval rajtam majd biztos tuti lesz:)
Elég ha annyit mondok,hogy a csuklómra voltak a kutyáim tapadva és nyalogatni akarták;érezték az állat szagot.
Még visszatérek rá egy figyelmesebb teszteléssel,hátha meglátom(megérzem)benne a jót,amitől hordható lehet,de parfümként csak 3 pont,és ebben leginkább az egyedisége van értékelve,mert nem lehet könnyű ilyet alkotni:)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 13.

Ez egy igazi bőrfüggő illat;tudom hogy mind az,de ez kimagaslóan az!

GNóri

2018. január 30.

Nagyon irigylem azokat, akiknek a bőrén megmutatkoznak a finomabb illatjegyek is. Rajtam sajnos csak cédrusos bőr, savanykás, szúrós, zöld illat, nagyon-nagyon maszkulin. Bőrös illatból éreztem már szebbet, a fűszeressége pedig abszolút férfias, egyáltalán nem kellemes. Valahogy a L'artisanok nem működnek rajtam (1-2 kivétellel), számomra a legtöbb sajnos csak szag, nem illat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 30.

Verona5

2018. január 28.

Ez nekem a Dana Tabu érzésvilágot hozza inkább, mint a cirkusz világát. Az eleje egy kicsit bőrösebb, de utána füstös, zöldes, jó értelemben vett "lebujos" lesz. Nem egy utcára-menős, inkább itthon-szagolgatós kategória.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. január 28.

pomme

2017. október 19.

Hú...hát ez nem gyenge. :D Egyboszorka jóvoltából volt szerencsém kipróbálni egy csomó bőrös különlegességet, ez volt az egyik. Mindenféle előkutakodás nélkül nekem is a lovas vonal jutott eszembe, mégpedig az én drága Clint Eastwood-om a spagettiwesternes korszakából. Ennyire bőrös parfümöt én még nem szagoltam, bevallom, eddig nem volt merszem hordani, mert Férjnél végleg elásnám magam, hogy megvénasszonyosodtam és miezmármegint? Illatjegyek alapján valami félgourmand bőrkabátra tippeltem volna, de az elején ez csak bőr, nagyon erős, savas (pézsmás) bőr. Jövök majd még, ha elég erős leszek magamra applikálni, de addig is azt mondom, hogy ez reggel kávé helyett vagy egy jó macskajajos másnapon a legjobb. Komolyan, ha egy fél szippantástól nem kap valaki zsebóraszemeket meg nem vágja rögtön egyenesbe magát, azon már az isten se fog segíteni. Ez tényleg odab*sz :D Még valami furán pörkölt kávéra hasonlít...de ezt tényleg ki kell próbálni :D

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 19.

Chrissy

2017. szeptember 5.

Nagyon érdekes illatélmény. Elsőre édes-meleg. Utána bőr. Aztán jön egy kis fűszeresség. Icipicit valóban paci pisi. Mert egy picit szúrós, van benne egy kis állatszag .
Egy vásárt idéz...régebbi időkben...hangzavar, sok-sok ember. Lovakat is árulnak, állatszag és széna illata...mellette bőrdíszműves kínálja portékáját. Elegáns, kissé telt ötvenes hölgy drága francia parfüm illatot áraszt, jól szituált, hatvanas férje kuriózumnak számító import arcszesze jól érezhető a közelben állók számára, akik elfintorodnak, ahogy az illatfelhő beborítja őket, ugyanakkor perverz módon szaporán veszik a levegőt, hogy minél többet kapjanak az illatból...magukban elemezgetik: vajon honnan jöhetett ez a drága "párfűm" és mennyibe kerülhet?
Lassan megy le a nap, meleg van. Karamellel bevont almát árulnak, csábító illata vonzza az embereket, sok kézben látni a fa pálcára szúrt, fényes bevonatú édességet, nehéz ellenállni neki.
Lassan eloszlik a tömeg, a lovak fáradtan nyerítenek, édes virágok illatát hozza a szél, az árusok pakolnak.

Felejthetetlen élmény ez az illat. Jó érzés szagolgatni. Viselni...nem tudom... én az élményt nem tudom viselni, ezt kielemezni, átérezni jó, csendben, itthon, magamnak...
Jár az 5 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 5.

Jár az 5 csillag.

Palomita

2017. augusztus 18.

Figyelem! A következő sorok tömény ömlengéstől illatoznak!

Majd' 8 évnyi ismeretség után most mondhatom azt, hogy beleszerettem a Dzing!-be. Szerintem Ő is rettenetesen belém zúgott ám, azért akar imponálni ilyen veszett módon, azért van ennyi energiája, hogy egész napon át képes a legszebb arcát mutatni (macskapisi? ázott lószőr? hol, kérem szépen?!). Közvetlenül kifújás után orrbavágó, provokatív, tömény bőrkabát-illat, de frankón, mintha besétálnék egy bőrdzseki-boltba, de amíg ott jólnevelt lányként nagy nehezen megálljt parancsolok magamnak, hogy ne fúrjam már bele az orrom és a fél arcom a kabátokba elragadtatásomban, a saját csuklóm esetében kivételt teszek. Egy jó fél óra múltán puhul a helyzet, az arányok kiegyenlítődnek, bőrkabát-jelleg marad, de bekúszik mellé a karamelles, íriszes-fás lágyság, és valami hihetetlenül extravagáns, ugyanakkor szemtelenül nőies illat kísér tovább, és marad velem a nap további részében.
Ez alatt a 8 év alatt, míg kerülgettük egymást, eleinte csak papírcsíkon szimatoltam, aztán jött a kisminta, aztán fújós, de csak most jutottam el odáig, hogy nagyüvegest vásároljak belőle. Most értem meg rá. Ez az illat ugyanis annyira különleges, hogy amíg egy nő nem jut el arra a szintre, hogy tényleg jóban legyen magával, és magasról tegyen arra, kinek tetszik-nem tetszik ő, a haja színe vagy akár a parfümje, addig nem találja meg benne, amit keres. A Dzing! megkérdőjelezhetetlen vonzereje ellenére nem az a helyes kis gyümölcsös-virágos illatka, ami mindenkinek tetszeni fog. Na de ki akar mindenkinek tetszeni? Az olyan unalmas!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 18.

Figyelem! A következő sorok tömény ömlengéstől illatoznak!

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.