L'Artisan Parfumeur

Ár:   39 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2020. június 5.

Ár:   39 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

2000-ben jelent meg először, 2014.novembertől ismét kapható

Illatkategória: fűszeres-gourmand

Fejjegyek: bergamott, csillagánizs, tea
Szívjegyek: fahéj, gyömbér, fűszerek, mézeskalács
Alapjegyek: méz, vanília, bőr, dohány

Kreátor: Olivia Giacobetti

2400Ft/5ml-L'Artisan Tea for Two
Ár: 2400 Ft (+630 Ft postaköltség) , Eladó: szeliger
Állapot: 5 ml frissen átfújva, fehér átlátszó műanyag parfümszóróban, Helyszín: Budapest, fizetés: átutalást követően postán maradó ajánlott levélben

Tiziana

2020. január 28.

Lapsang souchong tea van benne,-ezt olvastam.
Ez mindent megmagyaráz.Ezt a teát fenyőfa tüze fölött füstölték/füstölik
hogy lerövidítsék a hosszú ideig tartó fermentációt.Benne van a tea, csak
ez a speciális füstös fajta. Én inni sem szeretem a Lapsangot,nem ízlik, és így vagyok
az illatával is.Nagyon megörültem Phoenix19 írásának,mert pont ugyanilyennek érzem
ezt az illatot mint ő. Nagyon jó kis leírás! Akkor mégsem az én orrom dugult el,
mert csalódás volt már az első szimattól,ahhoz képest milyen magasra értékelik pl. a Frag.-án.
Nagyon különös, talán csak egy kis réteg ízlését szolgálja ki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 28.

Lapsang souchong tea van benne,-ezt olvastam.
Ez mindent megmagyaráz.Ezt a teát fenyőfa tüze fölött füstölték/füstölik
hogy lerövidítsék a hosszú ideig tartó fermentációt.Benne van a tea, csak
Nagyon különös, talán csak egy kis réteg ízlését szolgálja ki.

RitaL

2019. szeptember 7.

Hát ez nagyon érdekes. Én semmi teát vagy mézeskalácsot nem érzek benne, számomra egyáltalán nem gourmand. Viszont, talán meglepő, de én szappanillatot érzek. Egészen pontosan egy frissen fürdött és dezodorozott férfi illatát érzem, aki esetleg még dohányzik is. Kellemes, és férfin egészen biztosan imádnám. Magamon nem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 7.

oaxaca

2019. május 5.

A kezdeti finom chai tea illatból hamar eltűnik a tea és maradnak az erős fűszerek és a dohány (leszáradás után nekem egy az egyben TF Tobacco Vanille). Bár az én ízlésemhez képest egy hajszállal férfiasabb, de összességében nem rossz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 5.

SPARXS

2018. december 24.

Egy csodálatos gourmand parfüm a hideg őszi/téli időszakra! Egy nagyon szépen megkomponált Teás/füstös/mézeskalácsos illat. Nagyon jó választás lehet egy randevúra, esetleg egy közös esti filmnézésre a kanapén a pároddal!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 24.

Phoenix19

2018. december 16.

Egyike azon L'Artisan illatoknak, mely megkérdőjelezhető, hogy egyáltalán parfümként viselhető-e. A neve bizalomgerjesztő számomra, mert szeretem a teás illatokat, de ebben a parfümben csínján bántak a teával. Kimondottan dohányos és bőrös. Ebben a sorrendben. Nagyon rideg illat. Itt nincsenek hölgyek, ők egy másik teremben tartózkodnak. Ez a könyvtárszoba az urak társaságáé, akik bőrkapanén szivarozva, dohányozva cserélnek eszmét üzleti kérdésekben, és az asztalon nem tea van, mégcsak mézeskalács sem. Még véletlenül sem érzem gourmandnak, pedig nagyon azt vártam, mert mióta extrém módon kiszélesedett a gourmand illatok köre, egyre több kedvencet találok köztük, de ez a parfüm kifejezetten a bőr és a dohány főszereplésével készült. A dohány sem olyan illatos, mint Mr. Rochester szivarja, hanem nagyjából mint egy kapadohány. A tea a leírás szerint is csak a fejjegyben kapott egy szöveg nélküli statiszta szerepet. Túlzottan dohányos és rideg, ezért pontozom le, de az illat, mint asszociatív niche koncepció, mindenképp figyelemreméltó.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. december 16.

VickyV

2018. november 15.

Pajzs leírása(i) eszméletlenül jó(k), az erre vonatkozó pedig abszolút nyerő. Teljesen bele tudtam képzelni magam a történetbe.
Azonosulni tudok viszont a könyvtár/ bekuckózós vonallal is.
Hű. Nem könnyű a jellemzés, mert az az illető, aki ebben az illatban libeg, nem harsány abban a pillanatban, de abban teljesen benne van. Ma reggel próbaképp ezt fújtam fel magamra, és munka közben többször azon kaptam magam, hogy elemezgetem, mi az, ami olyan nem megszokott, nem hasonlít semmire. És ez az összetevőknél nem látható "pillanat". Szegfűszeg, bőr, valami régies (kicsit visszarepít egy mára már elhagyatott kastélyba, ahol egy titkos szobában a földön hever egy arisztokrata kisasszony győnyörű ruhája). De ami miatt ez más, az maga a pillanat, amit magának követel. Hogy bárhol vagy, ne csak ő képviseljen téged, hanem te is képviseld őt. Hogy más is érezhesse, de csak te tudd, milyen, ha rajtad van. Ő az érzés maga, nem kér más jelllezmőkből. Vannak érzések és mélységek, melyek csak a tiédek és az övék, különleges kapcsolat ez. Nem is illat, hanem egy kis varázsszérum.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 15.

Azonosulni tudok viszont a könyvtár/ bekuckózós vonallal is.

Pajzs

2018. november 5.

Őszi füst szaga gomolyog be a nyitott ablakon. Gyömbéres sütemény morzsái sárgállnak a kínai porcelántányéron. Légy zümmög a méz körül.
Jane Eyre és Mr. Rochester teáznak. Meghitten hallgatnak, csak a kanál csilingelése töri meg néha a csendet, mikor Thornfield Hall ura megkeveri a teáját. Jane ölében papír, a keze kicsit kormos a széntől. A kandallótűz fényétől rózsaszín arca megszépül az önfeledt munkában. A szemében tükröt vetnek a lángok.
Reccsen a régi, bőr karosszék. Edward Fairfax Rochester fűszeres szappanillata bódító, Jane óvatosan a levegőbe szimatol. Egy óvatlan koppanás: a darab szén a földre gurul.
Tessék, Miss Eyre.
Ujj az ujjhoz simul.
Kint fehér párával ereszkedik a köd.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 5.

Tessék, Miss Eyre.
Ujj az ujjhoz simul.
Kint fehér párával ereszkedik a köd.

nyuszo

2018. október 31.

Túlságosan dohányos az én ízlésemnek....
Olyan tipikus hamutartó 'illata' van, amibe illatosított dohány is került, meg maradék fahéjas csiga a menzáról....
Ez sajnos nem egy kifinomult délutáni tea, csak egy szimpla cigiszünet.....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. október 31.

Túlságosan dohányos az én ízlésemnek....
Ez sajnos nem egy kifinomult délutáni tea, csak egy szimpla cigiszünet.....

fragmaniac

2018. július 4.

Én őszi délutáni sétákhoz szeretem. Rajtam kóla illatú lesz, nagyon fincsi. Nem szexi, hanem lazulós illat. Viszont, ha pl autóban ülök huzamosabb ideig ezzel befújva, akkor kicsit megfájdul a fejem. Szóval meg van a helye: kinti programok, ahhoz tökéletes!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 4.

Piri11

2018. április 1.

Ez az egyik mumus parfümház, aminek az illataival én nagyon nem illek össze, vagy fordítva.
Rajtam ez az “illat” valmai nagyon húzós, nyers velúr, vagy nem is tudom, hogy minek a szagára emlékeztet. Rettenetes ... 😝
Szerintem feladom, hogy L’Artisan illatokkal próbálkozzam. Vannak ezerszer jobb niche házak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 1.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.