L'Artisan Parfumeur

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: Gindir, Módosítva: 2019. január 20.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A Timbuktu a világ egzotikus tájain tett utazások ihlette híres L’Artisan parfümsorozat második darabja a Bois Farine („Lisztillatú fa”) után.

A parfüm a mostanában egyre felkapottabb és elismertebb Bertrand Duchaufour alkotása, akit megérintett Afrika természetes szépsége és az ottani különleges illatvilág. Ez inspirálta a Timbuktut. Duchaufour sokáig kutatott a fás, balzsamos és jellegzetes kompozíció után. Útja során eljutott Malira, ahol végre feltárult előtte Afrika illatának titka, a wusulan művészete. A wusulan – vagyis az illatok művészete – anyáról lányára száll. A tradíció gyümölcsének célja, hogy csábítsanak és megtartsák a kedvest. Mély, gazdag és titokzatos illat, mely rendkívül érzéki a férfiak és a nők bőrén.

Ár: 2000 , Eladó: rupililla
Állapot: 2-szer próbált, Helyszín: Hajdúszoboszló, fizetés: Előreutalással, postánmaradóra tudom küldeni
Ár: leírásban , Eladó: Dark Purple
Állapot: 5 ml üvegfújósban saját parfümömből frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: banki utalást követően ajánlott postán maradó/foxpost (heti 1 alkalommal)

Magor

Korcsoport: >54
2020. május 26.

Úgy 18 évvel ezelőtt vettem egy 100 ml-es üveggel. Úgy használtam el, hogy soha nem volt unalmas. Igaz, sok más illatot is használok. Csodálatos illat! Most gondolkodom azon, hogy vennem kell egy újabb üveggel. Ezért jöttem az oldalra. Melegséggel töltötte el a szívemet, hogy milyen szépeket írtatok "Róla". A minőség igénye örök...! A hatósugara is tökéletes. Az intim szféránkban, tehát kinyújtott karunk körül érezhető és egésznap kitart.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. május 26.

Rhodesian Ridgeback

2020. január 8.

Poldi hozzászólását kiegészíteném/kijavítanám annyival, hogy, Luca Turin szerint - aki valóban a világ egyik legjobb, leghitelesebb parfümkritikusa - a Timbuktu, a legjobb 10-ben van benne, és nem a 20-ban. Bár ez már nem mintha sokat számítana. Szerintem valóban egy teljesen egyedi, lenyűgöző darabról van szó. Gyerekkoromban voltam a kenyai Szafarin. Ott vannak a fényképek, de azokból aligha emlékszem bármire is. Tehát Afrikáról nem tudok nyilatkozni. Mindenesetre ilyennek képzelem el Afrika illatát. Nem akarok nagyon szentimentális lenni, de a viselése rögtön ezt a szép zeneszámot juttatja eszembe: https://www.youtube.com/watch?v=izYrFFyY0O4
Igen, ilyen érzés viselni ezt a parfümöt. Nagyon picit a Terre d'Hermes áll közel hozzá, csak ez körökkel jobb, szebb, kellemesebb illat. Száraz, mégis könnyű a viselése. Minden évszakban, időjárásban működik és egy egészen másik oldalát mutatja meg. Nagy ritkaságnak számít egy ilyen a parfümök világában. Az én személyes Top 10-emben is mindenképpen helyet kapna, mint a legjobb illatok egyike.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 8.

i.napcsi

2020. január 6.

Ez egy igazi csoda élmény de nálam a Dzonkha az első és ez a második,mindig úgy éreztem ez a két parfüm teljesen egy de a Timbuktu a nappali verzió a Dzongkha pedig az esti megfelelője!!Számomra ez a két illat testesíti meg az igazi parfűm művészetet,és valami ami tökéletesen illeszkedik hozzám és az egyéniségemhez!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. január 6.

RitaL

2019. szeptember 8.

Soha nem jártam Afrikában, de pontosan így képzeltem Afrika illatát. Nagyon dús fűszeres illat. A kardamom tisztán érezhető az elejétől a végéig, ami egy kedvenc fűszerem, különösen szeretjük kakaós kelttésztába sütve, úgyhogy nekem a téli édességevéseket is felidézi ettől függetlenül. Szóval érdekes kettősség. Nagyon tetszik, de valószínűleg nem veszek belőle, egyelőre legalábbis, mert most inkább gyógynövényes-vaníliás korszakom van, és ez egyáltalán nem az a vonal.
Viszont L'artisanhoz képest elég tartós!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 8.

Viszont L'artisanhoz képest elég tartós!

Verona5

2019. augusztus 8.

Majdnem látatlanban ruháztam be rá, de azért előtte mégis szereztem belőleg egy kis mintát, és igen, rögtön tudtam, hogy ő kell a készletbe! Szerencsére sikerült is egy kisüvegeset beszereznem belőle, még mielőtt őt is kihalasztják erről az ingadozó magyar parfümpiacról, vagy a többiről is. Ennyi elég is belőle, nagyon vonzó illat, de nem mindig tudnám használni. A lényeg, hogy van benne a kedvenc "savankásságból", a női rózsa / íriszhez szokott orroknak nem hinném, hogy tetszik, max. pasisnak titulálnák, pedig szerintem abszolút unisex.

Érdekes, mert az összetevőit előre nem néztem meg, csak az összhatás számított. Fent nincs így leírva, ezért idebiggyeszteném:
fejillat rózsabors, mangó, kardamom
szívillat: papirusz, tömjén, karo karounde
alapillat: pacsuli, benzoin, vetiver, mirha

Az indításakor talán a bors érződik kicsit, és azt hiszem, hogy a papirusz is dominál benne, az teszi olyan "Afrikába utazóssá". A karo karounde-t nem ismerem, lehet, hogy neki is nagy szerepe van abban, hogy beüt a másik kontinens hatás. Kétségkívül az alapillatok kombinációját szeretem benne, meg a tömjént. Valahogy a mai hűvösebb nyári napon a legélvezetesebb, a forróságban citusosabbakat kíván az orrom, meg a bőröm is hamarabb ledobja a felfújt illatokat. Ezt most nem, nem nagyon erősen, de elég határozottan tart és tart és tart, mint a Taft a hajban és még után is fújom bőszen. Talpraesettnek érzem magamat tőle. Fincsi!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 8.

fejillat rózsabors, mangó, kardamom
szívillat: papirusz, tömjén, karo karounde
alapillat: pacsuli, benzoin, vetiver, mirha

lazolkov

2018. december 19.

A niche nem véletlenül datálódik a L'Artisan Parfumeur-től, ez a 2004-es Duchaufour mestermű, az egyik legdrámaibb ls legdöbbenetesebb androgűn illata, és ez nem véletlen mert az androgünök hatalmas erő birtokosai voltak, féktelen és nagyratörő vágyuk arra sarkalta őket, hogy feljutva az egekbe, megtámadják az isteneket, ekkor döntött úgy Zeusz, hogy kettévágja őket, íly módon gyengébbek lettek... miként mi is...sohasem tudtunk barátok lenni Timbuktuval, de minden alkalommal, ha dolgunk van egymással, csodálom és térdre borulok előtte, különösen a meleg bőr édes és sós intimitását felidéző leszáradáskori akkordja előtt...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. december 19.

VickyV

2018. szeptember 25.

Ez egy isteni illat, pasin, akin ezt éreztem, nagyon tetszett, nagyon erőteljes, hosszantartó illat. Az biztos, hogy ezt is tudni kell viselni, viszont megfelelő parfüm-viselő párosításnál végzetes...
Egyszer lehet, hogy majd kipróbálom magamon, bár ahogy megismertem, nagyon pasis oldalát mutatta, magamon valahogy nehezen tudnám elképzelni, de ha mégis így lenne, írok arról is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 25.

dalma92

2018. szeptember 7.

Dzongkha helyett vettem ebből 30 ml-t, mert igen jó áron osztogatják...és mert nem volt Dzongkha. Pedig nagyon kíváncsi lettem volna rá! Bhutáni kolostorok hideg kőfalának illata...

Szóval az imént vettem át, itt illatol a csuklómon. És én nem tudok szabadulni attól a gondolattól, hogy én az Encre Noir-t pont ilyennek képzeltem. (Amellett, hogy a Timbuktu bizony nagyon hajaz a bőrömön a Lalique Perles de Lalique-ra)
Van benne egy nagy adag férfias él, hűvös fűszeresség, megfoghatatlanság. Elkerekednek a szemeim, és csak szipogom.
Hallottam a L'Artisanok gyenge tartósságáról, ez egyenlőre bőszen tombol rajtam...

Up
Annyira újszerű, szinte "idegen"... nagyon egyedi. Kevés alkalommal viseltem azóta, hisz a rengeteg illatom közt nem mindig tud sorra kerülni. A Coco edp volt még ilyen. Olyan karakán volt az is, hogy az ember azonnal felkapta a fejét, ha kiszagolta. A Nagyon Valamilyen kategória két győztese.
Mindkét illat bődületes tartóssággal és hatótávolsággal bír rajtam, ahogy írtam korábban: tombol és őrjöng a bőrömön. Legalább 10-12 óra és egy szoba megtöltve.
Ezt valószínűleg nem adom a kezeim közül, és a Cocot is vétek volt annak idején...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 7.

Up

Soulkitchen

2018. augusztus 9.

Ebben a hőségben: Timbuktu. Teljesen unisex, mindkét nemen működik, csak éppen egészen másképp: rajtam hamar elmélyül, szinte beédesedik és szantálosodik, a férjemen hosszabban marad hűs, vetiveres.
Nagyon szép illat, tényleg elvarázsol és elvisz kicsit máshová, a tartóssága pedig a márkához képest egész jó, sőt! Szillázs szintén.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 9.

sword

2017. május 11.

Frissen tőkézett nemes fa nyers illata, amire ráborítottak valami igen drága és minőségi alkoholt. Határozottan érzékinek találom. Igencsak el tudna csábítani egy ilyen illatú pasi, ennek ellenére mégsem érzem úgy, hogy egyértelműen férfias lenne. Én leginkább a 20-as 30-as korosztályt tudnám hozzá kapcsolni, és egy szabadtéri, nyáresti partit. Valami olyasmit, mint a Mamma Mia-ban a lánybúcsús össztánc a Voulez Vous-ra.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 11.

Antioxidánsok: BHT