L'Artisan Parfumeur

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: yudiger, Módosítva: 2017. január 20.

Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Kiadás éve: 2015

Kreátor: Bertrand Duchaufour

Fejjegyek: gesztenye, narancs

Szívjegyek: narancsvirág, kávé, juharszirup

Alapjegyek: ébenfa, napraforgó, vanília, tonkabab, szantálfa

L'Artisan Parfumeur Noir Exquis és más Nerolis minták
Ár: 3.500.-Ft , Eladó: Agnesanna
Állapot: Próbált, Helyszín: Tótkomlós, fizetés: Banki utalás után postán maradó levélként küldöm.
KISFÙJÒS!!! L'Artisan Parfumeur Noir Exquis
Ár: 4.200 Ft , Eladó: Timi8
Állapot: 10 ml parfümszòròban, Helyszín: ..., fizetés: Utalást követő posta/foxpost
Pajzs

2019. október 3.

Ha ez az illat szoba lenne, csupa vörösesfekete fából készült bútorral lenne berendezve. Súlyos asztalon aranyszín sütemény, tetején kandírozott naranccsal; a túl forró, cukrozott kávé sima felszínén nosztalgikusak a tükörképek.
Nem illünk össze. Ahogy a kávé, úgy a Noir Exquis után is szükségem van egy pohár vízre.
Eladtam itt, de volt egy mintácskám belőle, azt őrizgetem. Remélem, hogy az új tulajdonosát boldoggá teszi.
(2018. október 28.)

Ma fújtam egyet a mintámból, és mikor elvittem sétálni a kutyát a napfényben fürdő, szeles időben, a tökföldek meg a tehenek mellett romantikusnak tűnt a Noir Exquis. Kiegészítette ezt a sárga-barna leveles, édeskés illatú őszi napot, mint egy csésze habos kávé egy kocka csokoládéval, egy nagy, rojtos sál, vagy ez a séta a száraz kérgű fák között.
Motoszkál bennem egy gondolat...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 3.

(2018. október 28.)

Motoszkál bennem egy gondolat...

RitaL

2019. szeptember 8.

2018. Az első pillanatban azt gondoltam, hogy ez az illat borzalmas.
A tizedik percben pedig azt, hogy ez az illat fantasztikus.
Egy óra múlva pedig: de hiszen ez full szantál.
Másfél óra múlva: hmm, ez kávés süti.
Szóval, szerintem ez egy édeskés szantálparfüm, amin át- meg átsuhan a kávé-gesztenye. A narancs is érezhetően jelen van, de nem karakteresen. Szerintem a szantáltól érzik azt sokan, hogy ez egy "füstös" parfüm.
Nekem kicsit túl sok benne a szantál, jobban szeretném, ha inkább gourmand jellege lenne. Azonban megvan benne, amit szoktam keresni a parfümökben: valami olyan meghatározhatatlan egyediség, ami az összetevők kombinációjából létrejövő új esszencia. Amikor nem az összetevőket érzed külön-külön, hanem az egységet, és az valami jellegzetes. Ráadásul kávé! Mostanában folyton kávéillatra vágyom.
Viszont az fix, hogy uniszex parfüm. Nagyon jól el tudom képzelni férfin ezt az illatot, de rajtam is nagyon jó.
Azzal is egyetértek, hogy "otthonos" jellegű parfüm, mert olyan finom meleg illat. Mint egy jó vastag pulóver.
Szerintem mindenképpen érdemes kipróbálni, ismerkedni vele.

Update 2019: most meg már vennék belőle egy nagy üveggel, úgy megszerettem. Tökéletes téli illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 8.

2018. Az első pillanatban azt gondoltam, hogy ez az illat borzalmas.
A tizedik percben pedig azt, hogy ez az illat fantasztikus.
Egy óra múlva pedig: de hiszen ez full szantál.
Másfél óra múlva: hmm, ez kávés süti.
Szerintem mindenképpen érdemes kipróbálni, ismerkedni vele.

oaxaca

2019. május 10.

Nagyon finom illat. Kicsit édes-gesztenyés, egyértelműen téli illat. Én a juhatszirupot is erősen érzem benne. Annyira hasonlít a Bécs melletti SCS áruház illatosítójához, egy az egyben az! Ha valaki tudja milyet használnak ott örömmel venném, hátha megúszom a 30 ezer forintos parfüm megvásárlását 😅

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. május 10.

Phoenix19

2019. március 23.

Szerintem sem gourmand. Akkor tetszene. Már ebből tudom. Áporodott kávészag. Tavaly voltam egy olyan épületben ami régen állami tulajdonú volt és a vállalkozó, aki átvette, még nem újította fel és abban az épületben volt ilyen szag. Még a falak is beitták a közel fél évszázadon át naponta legalább háromszor főzött kávé illatát és sok évtized után meglehetősen orrfacsaró szag áradt ezekből a falakból. Én, aki imádom parfümben a kávé illatát, annak ellenére, hogy soha életemben nem kávéztam, itt egy nagyon rossz illatélményt kapok. Nem csak az állott kávészagot érzem, hanem keserű fákat is. Nagyon keserűeket. Számomra elviselhetetlen ez az illat. Rossz érezni, negatív érzéseket ébreszt bennem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. március 23.

Parfuwoman

2019. március 17.

Mikor megláttam jó áron egy kis mintát belőle ,lecsaptam rá . Nagyon érdekelt a sok pozitív vélemény után . S az ilyen illatok rendszerint csalódást okoznak,nekem a közönségkedvenc illatok sokszor nen jönnek be. Ez egyébként kifejezetten finom illat,rajtam nagyon bújós,bőrközeli és gourmand. Tetszik,de nem érzem különlegesnek . Olyan,mintha a By THe fireplace(M.M.M.) és Zadig This is her szerelemgyereke lenne. Nem olyan füstös ,mint a BTF,de van benne egy pici,ami érdekesebbé és erőteljesebbé teszi a This is her-nél.
Ez a 3. Artisan illat,amit próbáltam ,eddig messze ez a legjobb,de számomra felejthető illat. BTF sokkal karakteresebb nála ,elég lesz az nekem jövő télen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. március 17.

Rozi71

2018. december 5.

Vigyázat, az illatjegyek alapján azt hinné az ember, hogy egy gourmand illat. Ez kifújáskor még lehet, hogy igaz, kb. 10 percig tényleg lehet édes illatot érezni. Narancsot mondjuk én egyáltalán nem érzek rajta. Én pár perc után már csak az alap illatot érzem, ami balzsamos-fás. Vigyázat, ez orientális illat, igaz, hogy nem a legagresszívebb fajtából. Ennek ellenére olyan, hogyha nem dörzsöli le az ember szappannal, még 1-2 nap múlva is lehet érezni, biztos a szantálfa és ébenfa miatt. Leszáradás után engem az Estée Lauder Sensuous-re is emlékeztet (azt nem szeretem), ez annál kellemesebb, a vanília lágyítja a fás illatot. Engem még a régi Shiseido Feminité du Bois illatára is emlékeztet, csak egy kicsit kevésbé maszkulin (a jelenlegi Serge Lutens ugyanezzel a névvel futó illatot nem ismerem). Őszre-télre való és tényleg uniszex, el lehet képzelni férfin is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. december 5.

GNóri

2018. október 28.

Update: Heteken-hónapokon át kutattam az új őszi-téli illataimat, és bár találtam új szerelmeket, valami végig hiányzott. Végül rájöttem, hogy Ő. Minek keresgéltem egyáltalán? A Noir Exquis számomra maga az ősz. Az ősz pedig a kedvenc évszakom. Szeretem melankóliáját, a csendjét, a nyugodt befelé fordulást, a szürke, hűvös reggeleket, ugyanakkor az elképesztő színekben pompázó természetet, a szemerkélő esőt. Ez a parfüm adja vissza nekem leginkább ennek a hangulatát. A lehullott levelek édes-földes illatát, az égő fát, a fűszeres italokat, az évszak sötét kesernyésségét. Egy néhány évvel ezelőtti kirándulást juttat eszembe, amikor októberben Erdélyben voltunk. A hegyekben már hó volt, mi pedig ültünk a rönkházban, a kályha mellett, kint már sötét volt, és meleg kakaót ittunk..varázslatos volt. Csakúgy, mint ez a parfüm, így már a szekrényemben csücsül a szép kis üvege <3

Végre egy L'artisan illat, ami kifejezetten tetszik, és hordható is a bőrömön. A gesztenyének elég jellegzetes illata van, én ezt nem érzem ki, rajtam inkább kakaós/kakaóvajas. Érdekes kettősség van ebben a parfümben, itt van egyrészt ez a finom, meleg, krémes, édeskés alap, amibe belehasít egy éles, rideg, kesernyés vonal. Utóbbi rajtam bőrös összhatású, de az illatjegyek alapján a kávé és juharszirup kettőse lehet ez a kesernyésség.
Hihetetlenül tetszik, a tartóssága is figyelemreméltó (reggel fújtam be magam, és még mindig érzem).

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 28.

niki84balazs

2018. szeptember 28.

Köszönöm kedves Kvin ezt a csodát!!!
A legtökéletesebb őszi illat! Olyan mintha egy nagyon finom gesztenyés sütit ennék az erdő melyen valahol, az avar közepén, és messziről száll a füst, mert valahol tüzet raktak... melegség, nyugalom, béke , boldogság árad ebből a parfumbol!! Tartóssága kiváló, fürdés után is tisztán érezhető a kezemen a próba fujas! Tökéletes alkotás, számomra nagyon természet- közeli és otthonos illat, ami nem erőszakos, hanem lágyan ölel körbe!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 28.

Köszönöm kedves Kvin ezt a csodát!!!

mariann33

2018. március 13.

Kimondottan szeretem a márka illatait,mindenből úgy általában a legnagyobb kiszetelést szoktam beszerezni,de ebből bőven elég talán még 30ml is;annyira tartós,hogy sosem fogyna el egy nagyobb üveggel.
Igazság szetint tetszik,nagyon is,viszont van egy parfüm amire nekem a megszólalásig hasonlít,nem más mint Al haramain Demah-ja,viszont sajnos azt nem bírom elviselni pedig az is jó illat.
Ezzel ugyanez a helyzet:szeretem is meg nem is,de inkább nem.Ez hülyén hangzik,mert nagyon jó illat,de valószínű van egy olyan összetevő mindkettőben ami számomra viselhetetlenné teszi:(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 13.

Coromandel

2018. február 5.

Nagyon régóta van már meg nekem ez az illat, anno 100 mlsben vettem, hogy sose' fogyjon el. Már a 100 mls is elfogyott, de szerencs, hogy még kapni, így természetesen az utánpótlás már meg van.
Igazi Noir, nevét teljes joggal viseli. Gyönyörű!
Éjsötét karizma, mely lassan, de szenvedélyesen ölel, láthatatlan érzékisége mégis sokáig fogva tart bennünket.
A kávé és gesztenye párosa olyan selymesen simul a bőrömbe, mint a legfinomabb olaj. A vanília és a tonkabab tovább csábít, és igazán élvezetes viselni. Annyira művészi, annyi szép. Örök darab a parfüm gardróbomban:)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. február 5.

Igazi Noir, nevét teljes joggal viseli. Gyönyörű!

Antioxidánsok: BHT

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.