L'Artisan Parfumeur

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: yudiger, Módosítva: 2017. január 20.

Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Kiadás éve: 2015

Kreátor: Bertrand Duchaufour

Fejjegyek: gesztenye, narancs

Szívjegyek: narancsvirág, kávé, juharszirup

Alapjegyek: ébenfa, napraforgó, vanília, tonkabab, szantálfa

🌸 Fújós! L'Artisan Parfumeur Noir Exquis
Ár: Leírás alapján , Eladó: Korsolya
Állapot: Frissen fújva , Helyszín: Miskolc, fizetés: Megbeszélés szerint
🌰☕🍁L'Artisan Parfumeur Noir Exquis
Ár: 2400 Ft / 4500 Ft , Eladó: eheiszki
Állapot: 5 ml / 10 ml frissen fújva, Helyszín: Budapest - IX. kerület, fizetés: Fizetés banki utalással, foxi/ postával küldöm

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Era81

2021. november 19.

Teljesen osztom Yeticica velemenyet. Szuros kisse ferfias. Nekem a naracsos resz egy kicsit jobban bejott mint a tobbi, de van benne ez a muanyag irisz? vagy nem is tudom micsoda de sok mas hasonlo arkategorias parfumben ereztem mar. Ez olyan tucat illattá teszi. Néha felsejlik benne valami melengető krémesség az nagyon szép...lenne....mert aztan jön megint a szurossaga. Na ezert 3 csillag.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 19.

eheiszki

2021. április 1.

Egy kicsit kicsúsztam vele a javasolt időszakból így április 1jén. Tegnap vettem át. Kedves KM-estől vettem, így is sírt a számlám de igazából nagyon tetszik. Ez egy igazi emlékébresztő illat. Először az ébenfát éreztem ki amit nem szeretek annyira de hamar csillapul. Apukám jutott eszembe a kávés illatjegy miatt az ő ruhájának volt hasonló illata. Inkább férfias de nőkön is el tudom képzelni, nyilván, én is lány vagyok és 31 bár nem tudom mások milyennek érzik rajtam. Nem érzem személyidegennek. Érzem még benne a gesztenyét, vaníliát, tonkababot és sok sok juharszirupot. Nekem a gourmand és a woody kategória között helyezkedik el. Ja igen, ez édes, eléggé de nem túl cukros, nem túl szirupos, olyan nosztalgikus. Fantasztikus illat! Relatíve tartós. (Nekem nem hasonlít az MM by the fireplace-re és a Palo Santo-ra sem).
Hidegben sötét szürke vagy fekete csőfarmert hordok, hosszú krém vagy szürke színű garbóval, fekete chelsea csizmával, ezekhez megy de nem tudom ha bejön (most is 24 fok van) a tavasz, a vidámabb cuccaimhoz érdemes e felfújnom, lehet túl disszonáns lesz. lol

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 1.

Yeticica

2020. december 1.

Kezdem azzal, hogy nem sok L'Artisan illathoz volt eddig szerencsém, de amikhez igen, azok egytől egyig hordhatatlanok voltak számomra. Mint illatelmeny, ok, de mint női parfüm, nem. Pedig feszegetem a hataraimat erősen, mert nem akarok megrekedni, begubozni a kis komfortzónámba.
A neve gyönyörű, a földöntúlian szépséges fekete.... Exquisite black lenne angolul (ezt csak egy angloman értheti, mint én 😅), de franciául még szebb! Nem úgy az illat. Pontosabban gyönyörű, fás, sötét illat, de számomra ismét csak mint illatelmeny. A bőrömön (üvegből, de ruhán is) nekem túl szúrós, túl fás, és teljességgel hianyzik belőle a krémes gesztenye, de sajna még a sült gesztenyet se birom kiszimatolni (hiába, van még hova fejlődni!).
Férfias is inkább, mint nőies, emiatt rajtam nagyon disszonans. A füsttől nagyon tartottam benne, azt bevallom, nem csipem parfumokben kulonosebben (emiatt pl Palo Santo sem tetszett), de érdekes módon, az egyáltalán nem zavar benne. Égett fahasabok nyugtató melegét idézi.
Hideg időre való illat, de sajnos nem nekem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 1.

Hideg időre való illat, de sajnos nem nekem.

Dormir

2019. december 11.

Kétségtelen, ez egy L'artisan!
Még csak az első próba után vagyok,de kijelenthetem, hogy egyedi, érdekes illat.
Rajtam az elején kandikál bele egy púderes,majdnem ennivalóan édes virágillat, ami kissé meglepő a téli kompozícióban, de mégis helyén való, mert az ünnepi forgatagban van virágcsokor szinte mindig. Ez pedig adventi, ünnepi parfüm nekem.
Aztán jön az összetéveszthetetlen gesztenyepüré, a sült gesztenye parázson felizzó, égett burkával. Körülöttem gesztenyepüré és gesztenyepüré, de ha szorosan odadugom az orrom a bőrömhöz, akkor különféle égett fa. Szantál, de ez nem hűvös, arisztokratikus, nemes fa, hanem izzó, fekete, férfias.
Muris, mert a gyerekkorom karácsonya jut eszembe. A kihagyhatatlan édesség rajtunk gyerekeken, lent a kazánházból érkező apámon a gyújtós, füstös szaga, megpörkölődött papír. Nekem ez tetszik,mert élményt idéz, de picit disszonáns is.
Kíváncsi vagyok, milyen lesz ha nem csak próbafújásként viselem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. december 11.

Kétségtelen, ez egy L'artisan!
Kíváncsi vagyok, milyen lesz ha nem csak próbafújásként viselem.

Pajzs

2019. október 3.

Ha ez az illat szoba lenne, csupa vörösesfekete fából készült bútorral lenne berendezve. Súlyos asztalon aranyszín sütemény, tetején kandírozott naranccsal; a túl forró, cukrozott kávé sima felszínén nosztalgikusak a tükörképek.
Nem illünk össze. Ahogy a kávé, úgy a Noir Exquis után is szükségem van egy pohár vízre.
Eladtam itt, de volt egy mintácskám belőle, azt őrizgetem. Remélem, hogy az új tulajdonosát boldoggá teszi.
(2018. október 28.)

Ma fújtam egyet a mintámból, és mikor elvittem sétálni a kutyát a napfényben fürdő, szeles időben, a tökföldek meg a tehenek mellett romantikusnak tűnt a Noir Exquis. Kiegészítette ezt a sárga-barna leveles, édeskés illatú őszi napot, mint egy csésze habos kávé egy kocka csokoládéval, egy nagy, rojtos sál, vagy ez a séta a száraz kérgű fák között.
Motoszkál bennem egy gondolat...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 3.

(2018. október 28.)

Motoszkál bennem egy gondolat...

RitaL

2019. szeptember 8.

2018. Az első pillanatban azt gondoltam, hogy ez az illat borzalmas.
A tizedik percben pedig azt, hogy ez az illat fantasztikus.
Egy óra múlva pedig: de hiszen ez full szantál.
Másfél óra múlva: hmm, ez kávés süti.
Szóval, szerintem ez egy édeskés szantálparfüm, amin át- meg átsuhan a kávé-gesztenye. A narancs is érezhetően jelen van, de nem karakteresen. Szerintem a szantáltól érzik azt sokan, hogy ez egy "füstös" parfüm.
Nekem kicsit túl sok benne a szantál, jobban szeretném, ha inkább gourmand jellege lenne. Azonban megvan benne, amit szoktam keresni a parfümökben: valami olyan meghatározhatatlan egyediség, ami az összetevők kombinációjából létrejövő új esszencia. Amikor nem az összetevőket érzed külön-külön, hanem az egységet, és az valami jellegzetes. Ráadásul kávé! Mostanában folyton kávéillatra vágyom.
Viszont az fix, hogy uniszex parfüm. Nagyon jól el tudom képzelni férfin ezt az illatot, de rajtam is nagyon jó.
Azzal is egyetértek, hogy "otthonos" jellegű parfüm, mert olyan finom meleg illat. Mint egy jó vastag pulóver.
Szerintem mindenképpen érdemes kipróbálni, ismerkedni vele.

Update 2019: most meg már vennék belőle egy nagy üveggel, úgy megszerettem. Tökéletes téli illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 8.

2018. Az első pillanatban azt gondoltam, hogy ez az illat borzalmas.
A tizedik percben pedig azt, hogy ez az illat fantasztikus.
Egy óra múlva pedig: de hiszen ez full szantál.
Másfél óra múlva: hmm, ez kávés süti.
Szerintem mindenképpen érdemes kipróbálni, ismerkedni vele.

oaxaca

2019. május 10.

Nagyon finom illat. Kicsit édes-gesztenyés, egyértelműen téli illat. Én a juhatszirupot is erősen érzem benne. Annyira hasonlít a Bécs melletti SCS áruház illatosítójához, egy az egyben az! Ha valaki tudja milyet használnak ott örömmel venném, hátha megúszom a 30 ezer forintos parfüm megvásárlását 😅

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 10.

Parfuwoman

2019. március 17.

Mikor megláttam jó áron egy kis mintát belőle ,lecsaptam rá . Nagyon érdekelt a sok pozitív vélemény után . S az ilyen illatok rendszerint csalódást okoznak,nekem a közönségkedvenc illatok sokszor nen jönnek be. Ez egyébként kifejezetten finom illat,rajtam nagyon bújós,bőrközeli és gourmand. Tetszik,de nem érzem különlegesnek . Olyan,mintha a By THe fireplace(M.M.M.) és Zadig This is her szerelemgyereke lenne. Nem olyan füstös ,mint a BTF,de van benne egy pici,ami érdekesebbé és erőteljesebbé teszi a This is her-nél.
Ez a 3. Artisan illat,amit próbáltam ,eddig messze ez a legjobb,de számomra felejthető illat. BTF sokkal karakteresebb nála ,elég lesz az nekem jövő télen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. március 17.

Rozi71

2018. december 5.

Vigyázat, az illatjegyek alapján azt hinné az ember, hogy egy gourmand illat. Ez kifújáskor még lehet, hogy igaz, kb. 10 percig tényleg lehet édes illatot érezni. Narancsot mondjuk én egyáltalán nem érzek rajta. Én pár perc után már csak az alap illatot érzem, ami balzsamos-fás. Vigyázat, ez orientális illat, igaz, hogy nem a legagresszívebb fajtából. Ennek ellenére olyan, hogyha nem dörzsöli le az ember szappannal, még 1-2 nap múlva is lehet érezni, biztos a szantálfa és ébenfa miatt. Leszáradás után engem az Estée Lauder Sensuous-re is emlékeztet (azt nem szeretem), ez annál kellemesebb, a vanília lágyítja a fás illatot. Engem még a régi Shiseido Feminité du Bois illatára is emlékeztet, csak egy kicsit kevésbé maszkulin (a jelenlegi Serge Lutens ugyanezzel a névvel futó illatot nem ismerem). Őszre-télre való és tényleg uniszex, el lehet képzelni férfin is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. december 5.

GNóri

2018. október 28.

Update: Heteken-hónapokon át kutattam az új őszi-téli illataimat, és bár találtam új szerelmeket, valami végig hiányzott. Végül rájöttem, hogy Ő. Minek keresgéltem egyáltalán? A Noir Exquis számomra maga az ősz. Az ősz pedig a kedvenc évszakom. Szeretem melankóliáját, a csendjét, a nyugodt befelé fordulást, a szürke, hűvös reggeleket, ugyanakkor az elképesztő színekben pompázó természetet, a szemerkélő esőt. Ez a parfüm adja vissza nekem leginkább ennek a hangulatát. A lehullott levelek édes-földes illatát, az égő fát, a fűszeres italokat, az évszak sötét kesernyésségét. Egy néhány évvel ezelőtti kirándulást juttat eszembe, amikor októberben Erdélyben voltunk. A hegyekben már hó volt, mi pedig ültünk a rönkházban, a kályha mellett, kint már sötét volt, és meleg kakaót ittunk..varázslatos volt. Csakúgy, mint ez a parfüm, így már a szekrényemben csücsül a szép kis üvege <3

Végre egy L'artisan illat, ami kifejezetten tetszik, és hordható is a bőrömön. A gesztenyének elég jellegzetes illata van, én ezt nem érzem ki, rajtam inkább kakaós/kakaóvajas. Érdekes kettősség van ebben a parfümben, itt van egyrészt ez a finom, meleg, krémes, édeskés alap, amibe belehasít egy éles, rideg, kesernyés vonal. Utóbbi rajtam bőrös összhatású, de az illatjegyek alapján a kávé és juharszirup kettőse lehet ez a kesernyésség.
Hihetetlenül tetszik, a tartóssága is figyelemreméltó (reggel fújtam be magam, és még mindig érzem).

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 28.

Antioxidánsok: BHT

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Részletesebb információ a smartskincare-en.