L' Erbolario

Ár:   9990 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Myropolium   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Ayla, az összetevőket feltöltötte: bendi13, Módosítva: 2018. január 4.

Lelőhely:   Myropolium

Írisz volt az, a görögök istennője és az istenek hírvivője, aki kapcsolatot teremtett a föld és az ég között a szivárvány formájában, és így méltán viseli az ő nevét ez a virág. A virágok nyelve időtlen idők óta kapcsolja az íriszhez a legújabb gondolatok támogatását és összehangolását. Ez a virág a L’Erbolario kertben is az élvezetek egy csöppnyi forrását jelenti, miután illatának értékes jegyeit kölcsönözte a fürdőtermékek érzéki sorának, bebizonyítva, hogy az év bármely napján lehetséges felfedezni a tavasz színpompás íriszeibe rejtve az „égbolt színeit és illatát”. Az írisz szirmainak röpke szépsége egy bódító illatú, könnyű és kifinomult parfümben.

miraclum

2022. május 14.

Amikor először találkoztam vele, nagyon megtetszett. Az évek alatt két üveggel gyorsan el is ment belőle. Majd a harmadik már csak lassan fogyott, és még a negyedik üveg meg sincs kezdve, gondolkodom mi legyen a sorsa. Szomorú, de sok lett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. május 14.

annaboro

2021. november 6.

Púderes, kellemes, nagyon hosszan tart és kicsit tömény.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. november 6.

Púderes, kellemes, nagyon hosszan tart és kicsit tömény.

k001

2021. október 5.

Hát, hogy is fogalmazzak..Egyrészt tömény, fullasztó, nem egy kifinomult illat. Másrészt viszont (számomra) mégis teljesen addiktív. Amikor befújom magam prüszkölök, nem kapok levegőt, de ha hosszabb ideig nem használom, mégis hiányozni kezd. Még nem találkoztam olyan púderrel, aminek ilyen illata lett volna, nekem inkább valamilyen fehér színű édesség jut eszembe róla, csak nem tudom, melyik pontosan. Hígítva mindenképpen el fogom használni, de újravenni parfüm formában biztos nem fogom, inkább akkor tusfürdő, vagy esetleg testápoló.
UP: Nem, összeszoktunk már, jön ő még parfüm formájában is :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 5.

UP: Nem, összeszoktunk már, jön ő még parfüm formájában is :)

Dudoka77

2021. január 28.

Az előttem szólóhoz hasonlóan én is a "csodálatos" jelzővel tudnám illetni. Poros, púderes, selymes finomság, meleg tisztaságérzet, nyugalom és harmónia lengi körül az embert ebben az illatfelhőben. Semmi feltűnősködés, semmi extravagancia, csupán a halványlila vagy púderrózsaszín ékszerkiegészítőkhöz illeszkedő szolid, lágy, puha szirmokat idéző báj, mely végigkíséri az egész napodat. Lehetetlenség betelni vele, éppen azért, mert nem szúr, nem harsog, csak szeliden, de tartósan körbeölel. Konzervatív megjelenésű, elegáns, harminc fölötti hölgyeken brillíroz leginkább.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. január 28.

kjancsa67

Korcsoport: >54
2020. május 8.

Határozottan púderes és számomra egy az egyben Villoresi Teint de Neige. Nem találok túl sok, max árnyalatnyi különbséget a két parfüm között, ez az árnyalat pedig pénzben mérhető, nem is kevésben. Szerintem megéri az árát, mert egy finom és tartós púderes illat. Egy-két fújás elkísér egész nap, rajtam még fürdés után is érezhető hiába víz és szappan...
Kedvenc évszaka a tél, jól áll neki a hűvös! Szívet és lelket melengető lehet a szúrós őszi reggeleken is, amikor az embernek az ágyból sincs kedve kikelni, nemhogy kimenni a hidegbe.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. május 8.

Kodi

2020. február 20.

Én imádom a púdert, sajnos ez az Iris azonban túl erős. A fújóst emlékszem nyár elején kaptam, a próbafújás is hihetetlen tömény volt, már-már viselhetetlen kategória. Van egy szakasz, amikor valóban emlékeztet a Teint De Neige-re de nem ezt emelném ki. Télen könnyebb viselni, de ekkor sem kell több egy fújásnál, ilyenkor leginkább valami túlparfümözött, bepunnyadt babakozmetikumra emlékeztet az illata, amit már nem szívesen kennék a gyerekemre. Merő túlzás ez a parfüm, jobb elkerülni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 20.

Timo6

2020. január 2.

Finom édeskés, púderes tisztaság illat. Nagyon kevés kell belőle, mert a 3. fújástól a környezetünkre már fullasztóan hat. Tartós hétköznapi finomság. Szeretem őt! : )

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 2.

elvanui

2019. június 5.

Nem mondom, hogy nem egy gyönyörűen átgondolt sminkes-púderes írisz (mert az), mondom inkább a tuti receptet: fújósba két rész Teint de Neige, nyolc rész Iris. Valahogy nekem kell bele az a pici poros-kesernyésség (az íriszgyökér maga), hogy tényleg működjön. Értem azokat is, akik szerint ez a TdN dupe-ja, meg azokat is, akik borzadnak ekkora szentségtörés láttán, de az egyikből a gyökér földes-porossága, a másikból meg az írisz keresetlen növényisége hiányzik. Nekem. Ezt tehát önmagában ritkán viselem, a Hószínűt azért sokszor szoktam. De együtt abszolút tökéletesek!
Jó sokáig bírja, magától is, legalább nyolc óra lineáris bújósság.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 5.

Jó sokáig bírja, magától is, legalább nyolc óra lineáris bújósság.

sammy

2019. május 24.

Szép, rafináltabb púderillat hűvös időkre. Lehet, hogy kellenek hozzá a fejben érett évek, de nem mamás illat. Nagyon tartós.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 24.

mariann33

2019. május 1.

Nem új az élmény,sőt!De ez olyan élmény,amiről nem is szívesen beszél az ember..muszáj leszögeznem hogy nagyon szeretem az íriszes parfümöket,de ez...ez nemtudom mi!?
Ennyire kellemetlen,bármiféle finomságot/kifinomultságot nélkülöző "illatot" szerencsére ritkán érezni.Az is igaz,hogy még soha,senkin nem éreztem.
Az én ízlésemnek ez,és a Habanita=pokol az orrnak!
Kritikán aluli.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 1.

Az én ízlésemnek ez,és a Habanita=pokol az orrnak!
Kritikán aluli.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Ánizs illatú anyag. Legyakrabban parfümökben találkozhatunk az összetevővel. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.