L'Occitane

Ár:   5990 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   300 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: mariska6, Módosítva: 2015. március 30.

Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Száraz

Ez a szilikon-mentes sampon segít helyreállítani, megerősíteni és védelmezni a száraz, károsodott hajat.

Új formulánk töredezettség elleni komplexet tartalmaz 5 olajeszenciával (ylang-ylang, édes narancs, levendula, geránium, angelika), emellett növényi eredetű aminosavtartalma segít helyreállítani a hajrostokat. Szilikon-mentes formulája segít kisimítani a hajfelszínt és még a legtörékenyebb hajat is puhává teszi. A benne található B5-vitamin segít kisimítani, puhítani és védelmezni a hajszálakat.

A 38 nő bevonásával végzett 4 hetes fogyasztói teszt alapján a résztvevők úgy tapasztalták, hogy hajukat helyreállította (92%) és vitalitást adott neki (89%).

Szofi22

2021. február 17.

Minden samponozás után ildomos kondícionáló/hajpakolás használata! Hiszen a sampon mélyen kitisztítja a (meleg vízzel megnyitott) hajszerkezetet, így mosva "nyikorgóssá"... Viszont nagyon fontos arra is gondolni, hogy mielőtt elkezdünk egy szilikonmentes termékcsaládot használni, vajon mekkora szilikon réteg van már a hajszálainkra rakódva? Ha semennyi (valóban semennyi) akkor mehet a menet =) Viszont ha előtte jócskán szilikonos termékeket használtunk, akkor bizony a szilikon gátolja a hajszerkezet megnyílását, mivel a szilikon ráépül a hajszálakra, leoldhatatlan réteget képezve! Csak többszörös hajmosással lehet "levakarni" ... és addig, amíg nem szilikonmentes a hajunk, bizony a szilikonmentes termékek is "hatástalannak" bizonyulhatnak. Sőt, még úgy is érezhetjük, hogy elnehezedik a hajunk tőlük, mivel a szilikonos haj egyre több szilikont igényelne, és ezt nem kapja meg. Tehát ne ítéljük el ezt a sampont se, viszont zsíros hajúak válasszák inkább a borsmentás tisztító, vagy a micellás sampont!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 17.

luci_i

2021. január 3.

Van belőle nagy kiszerelés, és utazó méretem is. Annyira nem mondanám, hogy táplál, viszont mosás közben puha lesz tőle a hajam. Én az illatát egészen kedvelem, kicsit mintha elnehezítené a hajtövem, nem tudom mit gondoljak róla, más termékcsalád kondícionálójával használom, annál valamivel jobb csak ezért adok 4⭐️

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. január 3.

Levaibi

2020. december 30.

Göndör hajra használtam, érzékeny fejbőrre és száraz végekre.
Nekem nagyon tetszett, az illata viszont nem a legjobb és mindenképpen kell balzsamozni!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 30.

Göndör hajra használtam, érzékeny fejbőrre és száraz végekre.

kismadár

2020. december 8.

Nem egy nagy durranás, ettől a márkától sokkal többet vártam! Nyikorgósan tisztára mossa a hajat, ami utána hidratálásért kiáltozik... Ezt a szintet bármilyen olcsó drogáriás sampon hozza, sőt... Az illata sem extra. Nagyon túlárazott.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 8.

erynis

2020. augusztus 23.

Elég vegyesek az érzéseim ezzel a samponnal. Utazóméretben már kipróbáltam, akkor nem győzött meg, bár hoteles hajszárító (hajégető) is szerepet játszhatott a borzasztó sprőd végeredményben. (Szőkített a hajam.) Legutóbb a reptéren kellett valamit hirtelen vennem, ismét ezt választottam. Az emlékeimmel ellentétben (most szabad levegőn száradt a hajam) a hajam puha és friss lett, és szerencsére a sampon szörnyű illata is hamar elillant. Gyorsan zsírosodik egyébként a hajam, de most kb. 3 napot is kibírt mosás nélkül. Ezt kevés sampon tudja az én hajammal, hogy puha, kellemes tapintatú maradjon, de ne zsírosodjon gyorsan, különösen kánikula idején. Tényleg könnyebben fésülhető is lett. Ami hátrány, a -szerintem- szörnyű, gyógynövényes illata. Mindenesetre második próbálásra kellemes csalódás, egy próbát talán megér.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 23.

Nicu

2020. január 12.

Mini kiszerelésem volt belőle. Majdnem fenékig érő, vastag szálú hajam van. Jól habzott, és nem is volt muszáj balzsamot használnom mellé. Nagyon jól hidratálta a hajam, a fejbőröm mégsem zsírosította, szokásos 3 napot kibírta. Könnyű volt kibontani, sima volt a hajam. Viszont az illata nekem nem tetszett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 12.

csillabella

2019. augusztus 4.

Száraz, sűrű göndör hajam van, így nagyon sok mindennel próbálkoztam. De tényleg. Párom lepett meg ezzel, keresett valami természetesebbet (ebben szerencsére nincs szilikon). Megszerettem, évek óta ezt használom: az illata kellemes, a hajam kibontása fele annyi ideig tart vele, látszik, hogy egészségesebbek a fürtök, kevésbé törik. Nem mondom, hogy nincs a világon ennél jobb, de én elégedett vagyok vele.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 4.

Mandarindream

2019. július 1.

A legjobb sampon, amit valaha használtam. Elvétve adok 5 csillagot, de ez megérdemli. A hajammal már lassan két éve valódi kálváriát járok be. Akkor elkezdett - alapjában száraz, gyorsan zsírosodó - drótként viselkedni, többnyire az első szakasz. Hátul még elment, de máshol csak addig volt képes viselkedni, amig megmostam. Utána, pár óra múlva elkezdett drótosodni, és önálló életet élni, magyarán úgy állt, ahogy épp jólesett neki. Ekkor átváltottam síma drogériairól a büdős, de mindenki által dícsért Hambitmo- ra. Valamivel jobb lett, de nem sokkal. Áttértem The Body Shop Samponokra. A sheáson és a gyömbéresen kvül talán mindet kipróbáltam. A festett hajra való és a Fuji elment, de a többi gáz. A banános jó illatú, de már nekem is sok, az epres szimplán büdös, és még rémesebb lett a hajam. Kidobtam. Soha többé TBS hajápolók! Pár hete egy kisboltban vettem Shaumát, már mit veszthettem? Először éreztem tisztának a hajam, ápoltnak... Jó, mi?! Először rendeltem L'Occitane-tól. Vagy egy éve körözök az oldalon, de féltem, hogy megint belenyúlok valamibe, aminek csak ára van, minősége nem. Hát van neki! Brutálisan jól habzik! Belemegy minden hajszál közé, és rendesen átmossa. Nem áll össze utána, mint egy száraz drótcsomó. Szinte elég lenne magában. Kifésülhetőbb és kevésbé gubancos a vállig érő hajam. Szóval Sampon. Nem teljesít túl, szimplán csak teljesít. Ahogy az összes többinek is kéne. Ja igen, az illata. Hát nem igazán az én ízlésem, olyan gyógyfüves gépik kóla.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 1.

Leander

2019. február 24.

Semmi eget rengető, de jó kis sampon. Alaposan és mélyrehatóan tisztít, nem kell duplán felvinni, kellemes, intenzív, gyógynövényes illata van.Utóbbi nekem bejön, de szélesebb körben véleményes lehet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 24.

pottpanni

2019. január 20.

Kaptam, nagy reményeket fűztem hozzá, de egyáltalán nem vált be. Kis kiszerelésű termeket kaptam ( de nem mintát), a dobozból alig bírtam kivarázsolni, el is tört a sok nyomkodás hatására. Maga a sampon egy száraz szenaboglyát csinált az egyébként fényes és dús hajamból, ezen a hozzá kapott balzsam sem tudott segíteni. Hajmosás után nem tudtam kifésülni a hajam, ami nem jellemző egyébként. Az illata pedig kifejezetten agresszív, nekem nagyon nem jött be,

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 20.

Antioxidánsok: Tocopherol
Vitaminok: Panthenol, Tocopherol

Lauryl alkoholból származó tisztítószer, felületaktív anyag és emulgeálószer.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Egy zabféle magjának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő. Magas az aminosav-tartalma, és kiemelkedő a magas cink és mangán tartalma, amelyek hozzájárulnak antioxidáns tulajdonságához.

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.