L'Occitane

Ár:   15 900 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szeliger, Módosítva: 2015. január 5.

Ár:   15 900 Ft
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A Divine arcolaj segíti az öregedés látható jelei elleni harcot. A bőr feszesebbnek, belülről tápláltnak tűnik. 100% természetes olajokkal készült.

szeliger

2015. március 3.

A márkára jellemzően csinos a csomagolás,szépen tervezett üvegben virít a mézsárga olaj. Az adagolóját imádom, nagyon jól működő cseppentő, még a kupak letekerése előtt megnyomom a tetején lévő gombot és elég tekintélyes mennyiséget szippant fel a cseppentőbe, amiből aztán pontosan adagolható az olaj. Esténként szoktam használni, az én száraz bőrömnek 4-5 csepp meg sem kottyan, a tenyerembe cseppentés után két kezemet összedörzsölve az olaj felmelegszik és szépen felsimítható az arcbőrre. Viszonylag gyorsan beszívódik, jól feltölti és hidratálja az arcbőrt, jobb napokon önmagában is elég, de én rendszerint utána még hidratáló krémet is szoktam használni. Így tél végén a mindennapos használat sem okoz gondot, de ahogy melegszik az idő, valószínűleg ritkítom majd a használatát. Az olaj formulához képest semmiféle kártékony hatását nem tudom említeni, az érzékeny és száraz bőröm alapjában szereti. Az illatáért egyenesen rajongok, virágos, gyógynövényes illatnak sorolnám be, megkockáztatom, hogy az illata miatt jobban belopta magát a szívembe, mint a hatása miatt. Ha a Sisley olajával összehasonlítom, akkor közel feleannyiba kerül, igaz, több csepp kell belőle, én a Divine-t kevésbé kiadósnak találtam. Ugyanakkor így is nagyon lassan fogy, félek is, hogy megavasodik, mire az üveget kivégzem, ezért vélhetően ezt mégiscsak gazdaságosabb használni. Összességében ez egy igen jól sikerült termék, nem csodaszer, de én nagyon szeretem, úgyhogy most a szívemre hallgatok és nem az eszemre, megadom az öt csillagot.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. március 3.

Antioxidánsok: Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil

Squalane eo 1 0

A pézsmarózsa magjának olaja. A neten teljes a konfúzió, ezt az olajat gyakran látjuk "vadrózsaolaj (Rose hip oil) név alatt, vagy kép mellett. Az igazság ezzel szemben az, hogy elég sok rózsaféle növeszt a csipkebogyóhoz hasonló áltermést, de természetesen ezek azért különböző fajok, így az olajuk összetétele is különböző.  A pézsmarózsa olaj a CosIng szerint emoillent és bőrkondícionáló.

magvas gomborka (más néven sárgarepce) magjából sajtolt olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A Wikipédia információi alapján a magvas gomborka a növényi források között szokatlanul magas (akár 45%-os) omega-3 zsírsavtartalommal rendelkezik; a hidegen sajtolt Camelina-olaj több mint 50 százalékban többszörösen telítetlen. Az olaj igen gazdag természetes antioxidánsokban, mint a tokoferolok, ami miatt igen stabil, ellenáll az oxidációnak és az avasodásnak. Paula Begoun nagyszerű összetevőnek tartja, bár úgy tudja, hogy nem született még olyan kutatási eremény, mely alátámasztaná, hogy egyéb különleges hatása is van-e a bőrre a magas omega-3 zsírsav tartalmának hatásán túl.

Egy, a kígyósziszek nemzetségébe tartozó növény magjából kivont olaj. A CosIng szerint bőrkondícionálóként és oldószerkészt használatos a kozmetikai szerekben. A növény a világ számos pontján megtalálható, nagyobb mennyiségben fogyasztva mérgező, de kozmetikai összetevőként kimagasló: Paula Begoun szerint magas alfa-liponsav, gamma-liponsav és sztearinsav tartalmának köszönhetően kiváló bőrtápláló.