L'Occitane

Ár:   16 200 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szzh01, Módosítva: 2020. június 17.

Ár:   16 200 Ft
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok

A világ parfümfővárosaként ismert Dél-franciaországban található város által inspirált, és arról elnevezett termékcsalád, a La Collection de Grasse-t közeli és távoli vidékek összetevőnek különleges illatkombinációi alkotják. Minden eau de toilette természetes kivonatokból készült, így lehetnek jelen a legtisztább illatjegyek.

DLilla

2017. október 10.

Nekem nagyon tetszik ez az illat. Nem szúrós mint sok más parfüm, hanem nagyon finom virágos üde illata van. Én újravettem volna, de sajnos már nem kapható ez az illat. Van egy új illat ugyanettől a termékcsaládtól, ami nem rossz, de nekem ez finomabb volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 10.

emb1p3

2016. január 28.

Eléggé szomorú bizonyos francia márkák trükközése a szipiszupi természetes anyagokból készült termékekkel (pl. ha kettő darab termékünk kapott Ecocert minősítést, akkor máris nagyvonalúan rá lehet vésni a kirakatra, hogy mi aztán zöldek vagyunk stb.). Nem akarom elkeseríteni az első hozzászólót, de ha ennek a parfümnek a muskja látott valaha pézsmaszarvast, akkor megeszem a kalapom (vagy az első utamba kerülő metil-ketonnal teli kémcsövet). A színezőanyagokról nem is szólva, de persze amúgy sem értem, mért kellene, hogy pont egy parfüm természetes anyagokból készüljön, pláne, hogy számos illóolaj úgyis allergén, tehát veszélyesebb, mint egy szintetikus ámbrapótlék. Nem véletlen, hogy egy csomó parfümöt újra kellett kevertetni az IFRA szabályozások miatt, ami tiltja pl. bizonyos citrus-illóolajok nagyobb mennyiségű alkalmazását. Na mindegy, ettől ez még egy szép, számomra bódító illat, én mindig ártatlanabb kamaszlányokra asszociálok róla, vettem is már ilyen típusú hölgynek ajándékba. Hamar elillanó, édes kis semmiség, ami azért túladagolva bedrogozott darazsat varázsol az érzékenyebb orrúakból.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 28.

Piri11

2016. január 21.

Csodaszép illata van, kifújáskor olyan mintha az ember lánya egy virágzó akácerdőben sétálna. Egy leheletnyi citrus vegyül az illatba, így nem lesz émelyítő. Az akác helyét egy idő után a mimóza foglalja el, szép csendes finom virágillatként. Nagyon kellemes, nagyon finom illat, nekem mégis olyan mintha hiányozna valami belőle.
Tapasztalat, hogy ezt illatot csak 20 fok fölött szabad használni. Ahogy megvettem én rögtön magamra is fújtam, de a téli hidegben szúrós volt az illata. Majd otthon a lakásban (kellemes melegben) újra próbáltam, ahol már csodálatosan működött. Ő egy igazi tavaszi illat. Egy kicsit fáj a szívem érte, de mivel vannak nagyobb kedvencek tavaszra, így megválnék tőle. Ettől függetlenül jár neki az 5*.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. január 21.

szzh01

2016. január 20.

Hosszas organikus parfüm utáni kutakodásom eredményeképpen vettem meg ezt az illatot. A kiindulási célom az volt, hogy természetes illatanyagok legyenek benne és ne mesterséges parfüm, így a választék eléggé beszűkült. Szagoltam más, ilyen elven működő parfümöket de egyik borzalmasabb a másiknál (még Antal Vali üzletébe is elmentem, de csalódottan és üres kézzel jöttem ki), már teljesen el is keseredtem, hogy fel kell adjam az elképzelésemet, amikor kiderült, hogy a L'OCCITANE is ilyen illatokat kínál.
Ez az illat elsőre megkapott, és a Férjemnek is nagyon tetszik. Engem arra emlékeztet, amikor tavasszal megállok egy virágokban pompázó mézédes illatú fa alatt, amiről a szellő a gazdag illatfelhőket ide-oda fújdogálja.
Az illat viselés közben nem (vagy nem jelentősen) változik - mint megtudtam, ez a természetes parfümök sajátossága. Számomra elég intenzív, 2 pumpálásnyival csinálom végig a napot, esetleg néha délután még egy pumpálásnyit fújok belőle, de ez csak alkalmanként történik.
Az üveg átlagos, semmi extra, örülök mindig a keskeny álló formának, mert a fürdőpolcom így is dugig van, nem foglal sok helyet. A kupakja kicsit béna szerintem, ha sietve teszi vissza az ember, mindig ferdén áll, és amúgy is túl kicsi és vékony anyagból készült, kicsit szegényes/spórolós hatást kelt, de ez legyen a legkevesebb. Szeretem, remélem, nem unom meg sokáig.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. január 20.

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Octinoxate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Linalool, Hydroxycitronellal, Limonene, Geraniol, Citral
Színezékek: CI 14700, Yellow 5 Lake / CI 19140

A fehér akác virágának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló és tonizáló hatású összetevő.

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)