La Roche-Posay

Ár:   8000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: nora1575, az összetevőket feltöltötte: nihilistahedonista, Módosítva: 2021. november 23.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

2021-ben megújult összetétel!

• Érzékeny bőrre.
  • A mély ráncok kisimításáért.
  • A bőrfelszín átalakításáért: az idő előtti öregedési foltok halványításáért, a bőrszín egységesítéséért.

Retinol kísérletező szett kezdőknek
Ár: 8000 , Eladó: jubileum
Állapot: Bontatlan/félig lévő, Helyszín: Budapest, fizetés: Postai levélküldemény/foxpost vagy személyes átvétel Budapest belvárosában

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

laila1

2022. április 17.

Ha lehetne egy mínusz csillagra pontozni akkor azt tenném! Még, hogy azt írják, hogy érzékeny bőrre lett kifejlesztve. Hát aztán nem értem, mert egy pár nap után a bőrgyógyászomnál kötöttem ki. Semmi más termékkel nem kevertem. Egy hónapig kellett kezeljem az arcomat a bőrgyógyásztól kiírt receptre kevert krémmel, hogy helyre jöjjön a bőröm! Borzasztó allergiám lett a krémre, duzzadt piros foltok jöttek ki az arcomon égő érzéssel! Biztos van akinek nagyon jó eredményeket ér el a termékkel sajnos nekem épp ellenkező hatása volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. április 17.

sztikke

2022. február 22.

3 hétig használtam, de nekem nem jött be. Pattanásokra egyáltalán nem vált be, sőt, még több pattanásom lett tőle, és engem nagyon zavart az erős illata is. Inkább felteszem az eladó krémek közé.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. február 22.

ursus

2021. december 5.

Megmentette a bőrömet!!!
Amit a túlzásba vitt effeclar duo + használat ("szétégette" a bőrömet), vagy a hormonproblémám tönkretett, azt ő meggyógyította.
Olvastam, hogy problémás bőrre nagyon jók a tapasztalatok, így elsődlegesen erre a célra vettem, nem ránctalanításra.
Nem okozott semmilyen irritációt. Sőt! :)
Update: A második tubus első használatakor azzal szembesültem, hogy megváltozott az állaga. Míg az első egy opálos, illatosabb gél, addig ez fehér tejszerű krém. Tanácstalanul állok a különbség előtt!!! :O

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. december 5.

Megmentette a bőrömet!!!
Nem okozott semmilyen irritációt. Sőt! :)

BLili

2021. szeptember 29.

Nagyon erősen illatosított. Lüktetett tőle a bőröm, kipirosodott, annyira irritálta. (Retinoidot 2 évig használtam, retinalt másfél éve használok.) Csak egyszer próbáltam, akkor is végül lemostam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 29.

jubileum

2021. május 28.

Tegnap kezdtem, majd szeretnék róla 2-3 alkalommal updatelni is:)

Az első felkenés nagyon jó élmény volt a korábbi retinoidokhoz képest. Nem olajos, nem tocsog nem zsíros, és nem is sárga. Nagyon kellemes ápoló tej szerűség, szűkített szájú tubusban, így jól szabályozható. (Mire rájöttem, hogy egy határozott ellenkező irányú tekeréssel lehet kinyitni a szabályzó alatti fóliát lol)
Kellemes illata van, bár meglepő, hogy van, valami nyári emléket idéz fel azt hiszem.
Direkt csökkentettem a rutint erre a napra, így termálvízspray hialuron és peptid szérum maradt csak alatta. Tartottam a kukacosodástól, de semmi, nagyon jól beilleszkedett, egy pillanat alatt el is tünt a krém. Tudtam rá tenni éjszakai hidratálót hamar. Eddig nagyon pozitív.

Azért választottam ezt a krémet, mert több év retinoidozás után szerettem volna nem a TO saját retinolját, illetve retinalt, és más egyéb retinoidokat használni, hanem a retinolt is kipróbálni, kíváncsi vagyok lesz e különbség pattanásokban és első ráncok javításában.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 28.

Tegnap kezdtem, majd szeretnék róla 2-3 alkalommal updatelni is:)

ettajames

2021. március 29.

6 éve használom kisebb kihagyásokkal, érzékeny bőrre. Kezdetben heti kétszer, estére, és fokozatosan jutok el a napi használathoz. Volt már,hogy drasztikusan kezdtem újra használni, és iszonyúan szárította a bőröm, de ezt mástól is hallottam...fő a fokozatosság. Általában nagyon zavarnak az illatosított krémek, ennél kivételesen kellemesnek érzem.
Tényleg csak egy borsónyit kell felkenni a száraz bőrre. Reggel 50-es fényvédő!
Ennek a krémnek köszönhetően sokkal fegyelmezettebben használom a fényvédőt, ezért biztosan annak is köszönhetem, hogy kevés ráncom van, a pigmentfoltjaim pedig nagyon sokat halványodtak az elmúlt években.
Azonnali pozitív hatásként az egyenletesebb,egészségesebbnek tűnő bőrt tudom mondani, kb.fél évet adjunk neki a többire! Egyetlen negatívuma,hogy mint bármelyik retinoidot, babaváráskor nem szabad használni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 29.

Tényleg csak egy borsónyit kell felkenni a száraz bőrre. Reggel 50-es fényvédő!

Timitami

2021. február 15.

Patikában ajánlották, de én nappalra nem tudom használni, pedig így is javasolt. Beszívódik, majd egy óra múlva kifényesedik tőle az arcom, homlokom. Csak este használom. Kb. 2 hét után lett szembeötlő a változás, friss, üde bőrfelszín, halványabb ráncok. Nagyon szép a bőröm, a férjem is megjegyezte. De sajnos pattanást okoz rajtam, méghozzá kis mérgeset. Amúgy az illatát nemigen érzem, és kezdetben sem okozott különösebb csípő érzést, talán csak nagyon enyhe, említésre se méltó bizsergést. Ha a későbbiekben is pattanást idéz elő, amit nagyon sajnálnék, nem veszem újra, pedig nagyon hatásos krém.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 15.

t1kk

2021. január 20.

Az én érzékeny bőrömet irritálja, főleg az orcákon és amikor túl közel kenem a szememhez, akkor könnyezni kezd. Én biztosan nem veszem újra, de akinek nem ennyire érzékeny a szeme és bőre, annak valószínűleg jobb lesz a tapasztalata: alapvetően jó használni, könnyed az állaga, az illata nem túl erős (lehetséges, hogy engem az illat irritált, mert néhány másik terméknél is tapasztaltam.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 20.

Lorna

2020. november 22.

0,3 % retinol van benne a La Roche Posay oldala szerint. Két tubussal is próbálkoztam. Az elsővel csak úgy immel-ámmal mert úgy éreztem apró pattanásokat okoz, de lehet az valami más miatt volt, hiszen hajlamos rá a bőröm.
A retinol pedig elméletileg pattanásos bőrre is jó. Épp azért vettem mert néztem egy bőrgyógyász videóját aki problémás bőrre az este retinol, reggel azelainsav kombinációját ajánlatta, és amikor ezeket az össztevőket Paula's Choice kombinációjában kipróbáltam, úgy éreztem egész jól viselkedik a bőröm. Aztán úgy gondoltam két legyet egy csapással, - anti-aging meg valamit a kombinált bőrömre, jó lesz ez a retinolos krém-szérum.
Nem tudom, nem tűntek el a pattanásaim, anti-aging terén nem éreztem olyan nagy különbséget közte mint másik mezei krém között, de még viszonylag fiatal vagyok.
A második tubus amit használtam jó sokáig elég volt, talán egy fél évig is - mivel elég csak este használni, jól terül. Átlátszós (talán kicsit fehéres) tradicionális krémnél folyékonyabb állaggal. Nem csípett, nem szárított. Azt hallottam egyébként, hogy a retinol nem is fényérzékenyít, hanem maga a molekula fényérzékeny, azért kell este használni, mert napfénnyel éri hatástalanná válik.
Off: A poén sztori, amit hallottam az, hogy úgy jöttek rá, hogy anti-aging a retinol, mint összetevő, hogy egy bőrgyógyász mindig kente az egyik kézfejére, hogy megmutassa mekkora adagot használjon a páciens, akkoriban csak pattanásos bőrre használták, aztán a bőrgyógyász észrevette, hogy lám az egyik keze 20 év múlva sokkal fiatalosabb volt, mint a másik. :) Lehet türelmetlen vagyok, nekem is várnom kell 20 évet az eredményre.
Remélem megvárom. Akárhányszor leírom, az anti-aging szót mindig eszembe jut a Caroline Hirons aranybölcsessége, hogy az öregedés az egy kiváltság, ami nem mindenkinek adatik meg. Főleg úgy hogy van egy autoimmun betegségem. Na, de azért megvettem, hiúság, haha. Kipróbálom én is a Geek&gorgeous retinolját, az kicsit pénztárcabarátibb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 22.

réka

2020. október 15.

Nekem fel sem tűnt, hogy van illata a krémnek, és a tubus is jól bírja, mint a fogkrémes, vagy gyógykrémes tubusok. Minden 2. nap használom és úgy vélem, hogy sokat segít, hogy (állítólag) koromnál fiatalosabb az arcbőröm. Bár természtesen nem ez az egyetlen "fegyver" amit bevetek. A retinol talán az egyetlen tényleg igazolt hatásosságú anyag a bőröregedés ellen. A hatóanyag koncentrációval kapcsolatos felvetés jogos, tényleg nincs feltüntetve rajta, hogy mennyi az az intensiv mennyiség. Nekem megérte az árát.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. október 15.

Antioxidánsok: Retinol, Retinyl Palmitate, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Adenosine
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol
Peptidek: Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester
Vitaminok: Retinol, Retinyl Palmitate, Tocopherol

Ph szabályozó segédanyag

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Retinol a I v

Az emberi testben természetes módon is előforduló peptidféle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint haj- és bőrkondícionló hatású összetevő. Enyhíti a száraz, irritált, feszülő bőr kellemetlen érzését, ezáltal növeli a bőr konfortérzetét, valamint az izomösszehúzódások frekvenciáját mérséklő hatása révén késlelteti a mimikai ráncok megjelenését.

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.