La Roche-Posay

Ár:   8000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: nora1575, Módosítva: 2017. január 23.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Érzékeny bőrre. A mély ráncok kisimításáért. A bőrfelszín átalakításáért: az idő előtti öregedési foltok halványításáért, a bőrszín egységesítéséért.

Timitami

2021. február 15.

Patikában ajánlották, de én nappalra nem tudom használni, pedig így is javasolt. Beszívódik, majd egy óra múlva kifényesedik tőle az arcom, homlokom. Csak este használom. Kb. 2 hét után lett szembeötlő a változás, friss, üde bőrfelszín, halványabb ráncok. Nagyon szép a bőröm, a férjem is megjegyezte. De sajnos pattanást okoz rajtam, méghozzá kis mérgeset. Amúgy az illatát nemigen érzem, és kezdetben sem okozott különösebb csípő érzést, talán csak nagyon enyhe, említésre se méltó bizsergést. Ha a későbbiekben is pattanást idéz elő, amit nagyon sajnálnék, nem veszem újra, pedig nagyon hatásos krém.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 15.

t1kk

2021. január 20.

Az én érzékeny bőrömet irritálja, főleg az orcákon és amikor túl közel kenem a szememhez, akkor könnyezni kezd. Én biztosan nem veszem újra, de akinek nem ennyire érzékeny a szeme és bőre, annak valószínűleg jobb lesz a tapasztalata: alapvetően jó használni, könnyed az állaga, az illata nem túl erős (lehetséges, hogy engem az illat irritált, mert néhány másik terméknél is tapasztaltam.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 20.

Lorna

2020. november 22.

0,3 % retinol van benne a La Roche Posay oldala szerint. Két tubussal is próbálkoztam. Az elsővel csak úgy immel-ámmal mert úgy éreztem apró pattanásokat okoz, de lehet az valami más miatt volt, hiszen hajlamos rá a bőröm.
A retinol pedig elméletileg pattanásos bőrre is jó. Épp azért vettem mert néztem egy bőrgyógyász videóját aki problémás bőrre az este retinol, reggel azelainsav kombinációját ajánlatta, és amikor ezeket az össztevőket Paula's Choice kombinációjában kipróbáltam, úgy éreztem egész jól viselkedik a bőröm. Aztán úgy gondoltam két legyet egy csapással, - anti-aging meg valamit a kombinált bőrömre, jó lesz ez a retinolos krém-szérum.
Nem tudom, nem tűntek el a pattanásaim, anti-aging terén nem éreztem olyan nagy különbséget közte mint másik mezei krém között, de még viszonylag fiatal vagyok.
A második tubus amit használtam jó sokáig elég volt, talán egy fél évig is - mivel elég csak este használni, jól terül. Átlátszós (talán kicsit fehéres) tradicionális krémnél folyékonyabb állaggal. Nem csípett, nem szárított. Azt hallottam egyébként, hogy a retinol nem is fényérzékenyít, hanem maga a molekula fényérzékeny, azért kell este használni, mert napfénnyel éri hatástalanná válik.
Off: A poén sztori, amit hallottam az, hogy úgy jöttek rá, hogy anti-aging a retinol, mint összetevő, hogy egy bőrgyógyász mindig kente az egyik kézfejére, hogy megmutassa mekkora adagot használjon a páciens, akkoriban csak pattanásos bőrre használták, aztán a bőrgyógyász észrevette, hogy lám az egyik keze 20 év múlva sokkal fiatalosabb volt, mint a másik. :) Lehet türelmetlen vagyok, nekem is várnom kell 20 évet az eredményre.
Remélem megvárom. Akárhányszor leírom, az anti-aging szót mindig eszembe jut a Caroline Hirons aranybölcsessége, hogy az öregedés az egy kiváltság, ami nem mindenkinek adatik meg. Főleg úgy hogy van egy autoimmun betegségem. Na, de azért megvettem, hiúság, haha. Kipróbálom én is a Geek&gorgeous retinolját, az kicsit pénztárcabarátibb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 22.

réka

2020. október 15.

Nekem fel sem tűnt, hogy van illata a krémnek, és a tubus is jól bírja, mint a fogkrémes, vagy gyógykrémes tubusok. Minden 2. nap használom és úgy vélem, hogy sokat segít, hogy (állítólag) koromnál fiatalosabb az arcbőröm. Bár természtesen nem ez az egyetlen "fegyver" amit bevetek. A retinol talán az egyetlen tényleg igazolt hatásosságú anyag a bőröregedés ellen. A hatóanyag koncentrációval kapcsolatos felvetés jogos, tényleg nincs feltüntetve rajta, hogy mennyi az az intensiv mennyiség. Nekem megérte az árát.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. október 15.

oznob64

2020. szeptember 1.

Az, hogy egy potenciálisan irritáló hatóanyagú termékbe illatanyagot tesznek, szerintem botrány. Az, hogy nem lehet tudni, hány százalékos a benne lévő aktív hatóanyag, szintén botrány. Az, hogy a csomagolása kemény és törik, újfent botrány. Azonban rövid- és hosszabb távon is láthatóan szebb, ragyogóbb, egységesebb, feszesebb bőrképet eredményezett, alapvetően kellemes állagú géles textúrájú krém, melyet jó használni. Engem az államnál picit szárított néha, amúgy a szemem környékén sem irritált. A felsorolt negatívumok mellett én sokallom az árát is, főleg, hogy a G&G retnialja fele ennyibe sem kerül, és sokkal szebb összetevőlistával rendelkezik. Mindent összevetve azonban mégis elégedett voltam a termékkel, mert látható volt a hatása. Ha illatanyagmentes volna, 20-30%-kal olcsóbb lenne és ismert hatóanyagkoncentrációjú lenne, akkor ez egy ötcsillagos krém volna. De így is megérdemel négyet.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 1.

acskatalin

2020. augusztus 13.

Nagyon szeretem. 40 éves lettem, valószínűleg genetikailag sem vagyok nagyon ráncosodós típus, de a szemem körül csak megjelentek a nyavalyások. Kb fél éve kezdtem retinolt használni. A313-t és ezt szoktam hetente 3-4x, ha eszembe jut, akkor többször is. Ez a krém nagyon fincsi, kellemes az illata, persze jobban örülnék, ha nem tennének bele illatanyagot, bár eddig nem okozott gondot. Biztos, hogy van benne retinol, mert eleinte a szemem körül (én oda is kenem) okozott egy kis szárazságot és hámlást, de 2-3 alkalom után megszűnt. Teljesen beszívódik. A ráncaim csökkentek. Csak ajánlani tudom. Az ekozmetikumról szoktam rendelni, rendszeresen 25% akció van egy csomó cuccra, érdemes figyelni. Nincs benne üzleti érdekeltségem (sajnos ;) )

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 13.

Eedina

2020. június 4.

UPDATE: érdemes a papírdobozában tartani, megrepedt a fém tubus kb. a közepénél, a folyamatosan szivárgó krém oxidálódott (sárgább színű lett), így nem biztos, hogy célszerű tovább használni.

Csodakrém. Az én bőrömön irritáció nélkül erdményez hasonló hatást, mint egy AHA hámlasztás eredménye, azzal a különbséggel, hogy észrevétlenül válik le a bőr. Kisimít az biztos, és tapasztalataim alapján úgy veszem észre, gátolja a mitesszerképződést is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 4.

BeesWorld

2020. június 4.

Szakítottam a LRP termékekkel, érzékeny a bőröm, de csak még rosszabbá tették a krémeik, viszont ezzel elégedett vagyok. Ritkán használom, esténként viszem fel, de nem okozott eddig még irritációt. Szerintem érdemes retinol tartalmú krémeket használni, de nyáron szüneteltetem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 4.

tillisilli

2020. május 5.

2020 máj: eddig fél tubussal toltam el összesen, nagyon vigyázva, 3 naponta esténként. Irritációt, bizsergést nem tapasztaltam (eddig) bár ezt ne vegye senki alapul, az én bőröm nem érzékeny. Fényvédőt használok nappalra.
A krém állaga kellemes friss, a parfümöt nem érzem ki belőle. Hidratálónak még úgysem elég a száraz bőrömre, ha rendesen kinyomok a krémből és bőségesen kenek fel. Végül némi beszívódási idő után általában rátolok hidratálónak az éjszakai krémemből.
Másnapra kellemes selymes bőrérzet. Hogy a ráncaim kisimultak-e azt nem érzem, sztem nem leszek 20 éves újra (36 vagyok), de reménykedem, hogy hat valamit.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 5.

BlackRose101

2019. május 8.

Kb 2 hetes használat után írok véleményt. Nagyon félve próbáltam ki, az első használatkor nekem csak nagyon enyhén csípett, inkább csak bizsergette a bőrömet, és éreztem hogy szárít. Tettem is rá egy kis hyaluronos hidratálót. Aztán ez így volt még a második este is, majd a harmadik este... Végül a 4. használatnál már nem kellett rá hidratálnom, elég volt önmagában is éjszakára nekem, nem szomjazott a bőröm, és a csípés is elmaradt. Reggelre pedig matt, üde, bársonyos bőr fogadott a tükörben:) Nagyon ajánlom! És érdemes kivárni az első, kezdeti nehézségeket, hiszen a retinol arra készteti a bőrünket, hogy megkösse a enne lévő nedvességet és kollagént termeljen, szóval ez nekem már közel 1 hét alatt sikerült, elképesztő! Az illata kevésbé tetszik, de hát ilyen a retinol természetes illata...ezt el kell fogadni, különben is, a hatásért megéri! Akne hegeket is szépen halványítja, vagy inkább feltölti, úgy látom... Jár az 5 csillag, és ha van valakinél eladó, szívesen fogadom!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 8.

Antioxidánsok: Retinol
Gyulladáscsökkentők: Adenosine
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol
Kémiai hámlasztók: Capryloyl Salicylic Acid
Vitaminok: Retinol

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.

Retinol a I v