La Roche-Posay

Ár:   5400 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet feltöltötte: csaktom, az összetevőket feltöltötte: vikidora, Módosítva: 2023. január 30.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

2022-ben megújult összetétel!

La Roche-Posay termálvízzel gazdagított magas bőrnyugtató hatású éjszakai arcápoló, mely ötvözi a bőrszárazság okozta irritáció ellen ható bőrnyugtató Neurosensine-t a Carnosine + E-vitamin együttesével, mely segít csökkenteni az irritáció látható jeleit már ébredéskor. Minimalista összetétel és hermetikus csomagolás, mely megakadályozza a levegő visszajutását a termékbe.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

AniKati

Korcsoport: >54
2023. augusztus 25.

Nem igazán szívódik be a bőrbe és amúgy sem csinál semmit. Még csak nem is hidratál jól. Csalódás, nem veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2023. augusztus 25.

Kriszta92

2023. május 5.

Az előző verziót többször is újravettem de ez a megújjúlt nem igazán tetszik. Az árát nem éri meg. Nem szívódik fel, csillog fénylik egész este és semmi extrát nem nyújt. Elkentem a hátamra a maradék krémet és többször biztos nem veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 5.

vikidora

2023. január 27.

Bőrprobléma: kombinált, erősen vízhiányos, túlérzékeny, rosaceás, fakó, élettelen bőr, tág pórusok.
Már elhasználtam egy flakonnal.

PRO: Kellemes az állaga, könnyű eloszlatni, más termékekkel sem kukacosodik. Nem okoz pattanásokat és a rozaceás bőrömet sem irritálja, ami hatalmas szó! Megszűnteti (legalábbis a következő lemosásig) a feszülő, húzó bőrérzetet, hidratáltabbnak érzem a bőrömet tőle és számomra felkenve olyan érzés, mintha egy védőburok lenne a bőröm felett. (Ez valószínűleg annak is köszönhető, hogy nem szívódik be rendesen.) Praktikus, higiénikus kiszerelés, semleges illat.

VS: A kombinált bőrömön nagyon nehéz, zsíros és borzasztó ragacsos érzetet hagy, nem túl kellemes. Habár éjszakai krém, és akkorra is használom, mégis zavar, hogy ennyire zsíros fényt hagy maga után. A párnához rendesen hozzáragad az arcom tőle éjszakánként és érzem, ahogy le kell húznom róla, ha meg akarok fordulni. Én télre használom, nyárra szerintem nagyon sok lenne. A hidratáló hatását nem érzem hosszútávúnak, de rendszeres használat mellett rendben van.

Nem érzem, hogy ez lenne az igazi, én még keresek tovább.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. január 27.

Már elhasználtam egy flakonnal.

Nem érzem, hogy ez lenne az igazi, én még keresek tovább.

Lylien

2022. október 20.

Imádom! A hátam felső részét (lapockáig) szoktam ezzel bekenni (2-3 pumpányival), hámlasztó után is, vagy csak sima hidratálásként.
A Toleriane Ultra (új: Dermallergo) Fluide-hoz képest icipicit sűrűbb, de hatásra jobb, pedig a Fluide-ot is szeretem.
Újravevős!! Pedig teljesen véletlenül hoztam haza, a Fluide helyett mellényúltam. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. október 20.

G.Zsú

2021. december 13.

A nyár kedven Effaklar duo+ krémem után választottam ezt a krémet a hidegebb idő beköszöntével. Egy nagyon jó kis krém. Gyorsan beszívódik. Jó az állaga, nagyon szuper a csomagolása.
Illetve a bőröm is imádta.
Viszont nekem kicsit kevés volt bizonyos részeken a hidratalása. Volt, hogy rádolgoztam egy kicsit zsírosabbal éjszakára. De pont ezért napközbenre viszont smink alá tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 13.

Illetve a bőröm is imádta.

Niki1991

2021. november 23.

Számomra csalódás, sajnos. Nem szívódik be, ragacsos érzetet hagy, reggelre pedig nagyon zsíros tőle a borom. Az arcom az áll vonalában száraz, ott meg elkezdtem viszketni tőle felkenés után.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 23.

violetti

2021. szeptember 13.

Cerave éjszakai krémje helyett vettem, de nem győzött meg. Drágább is volt, kisebb is és azt a hatást sem hozta, mint a másik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 13.

luci_i

2021. augusztus 16.

Kezdjük a pozitívumokkal. A csomaglása tényleg szuper, nagyon praktikus és higiénikus bárcsak mindegyik ilyen csomagolást kapna. Hidratálni szépen hidratál, csudiszép az összetevő listája. Én a nyugtató hatását nem tapasztaltam, sajnos nekem az arcomon apró pici fehér komedókat okozott. Ragad, ha számomra a megfelelő mennyiséget viszem fel (4 pumpa kb) és őszintén szólva nem nagyon tetszik a benne léő szilikon sem. Reggelre még mindig olyan az arcom mint aki megfejelt egy zsíros bödönt. Nem tudom mi lesz a sorsa, pedig nagyon szeretném szeretni. Esetleg elkenem csak a homlokomra.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. augusztus 16.

rtunde

Korcsoport: >54
2021. augusztus 14.

Hamarosan elfogy, már meg is rendeltem az utánpótlást, nagyon megszerettem. Amit ígér betartja. Allergiára hajlamos arcbőrömre ideális.

Update: Továbbra is nagy kedvencem, de az életkorom miatt hetente kétszer már csipkebogyóolajat teszek fölé és így is imádom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. augusztus 14.

Katita

2021. augusztus 11.

Száraz, érzékeny, ekcémás bőrömre nagyon jól működik, még akkor is, ha a szemem környéke éppen irritált állapotban van.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. augusztus 11.

Antioxidánsok: Hydroxyacetophenone, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Propanediol, Pentylene Glycol, Niacinamide, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Hydroxyacetophenone, Caprylyl Glycol
Peptidek: Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester
Vitaminok: Niacinamide, Pyridoxine HCL, Tocopherol

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.

Kukoricából előállított keményítő. Sűrűség szabályozó, csomósodást megakadályozó (anticaking agent) segédanyag, mely segíti a formula könnyű eloszlását anélkül, hogy kifehéredést okozna. Általánosságban kellemes bőrérzetet ad és van némi mattító hatása is.

Többfunkciós szintetikus antioxidáns és hidratáló, bőrkondicionáló összetevő, amely segít fokozni a tartósítószerek hatását (ez lehetővé teszi a kozmetikai vegyészek számára, hogy kisebb mennyiségű tartósítószert alkalmazzanak anélkül, hogy elveszítenék a hatékonyságot, miközben csökkentik az allergiás reakciók kockázatát) és nyugtató hatással is van a bőrre.

Kelátképző szer, amelyet kozmetikai készítményekben használnak, hogy fémionokhoz vagy fémvegyületekhez (pl. réz vagy vas) kötődjenek, ezáltal megakadályozzák, hogy azok a bőrhöz vagy hajhoz tapadjanak. Az összetevő szerepet játszik a termék általános stabilitásában, esztétikájában és hatékonyságában. Ezen kívül k hozzájárul a termék tartósítószer-rendszerének megerősítéséhez is, mivel megakadályozza, hogy a fémionok destabilizálják a tartósító összetevőket a vízbázisú készítményekben.

Az emberi testben természetes módon is előforduló peptidféle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint haj- és bőrkondícionló hatású összetevő. Enyhíti a száraz, irritált, feszülő bőr kellemetlen érzését, ezáltal növeli a bőr konfortérzetét, valamint az izomösszehúzódások frekvenciáját mérséklő hatása révén késlelteti a mimikai ráncok megjelenését.