La Roche-Posay

Ár:   5400 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: csaktom, Módosítva: 2016. április 21.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

La Roche-Posay termálvízzel gazdagított magas bőrnyugtató hatású éjszakai arcápoló, mely ötvözi a bőrszárazság okozta irritáció ellen ható bőrnyugtató Neurosensine-t a Carnosine + E-vitamin együttesével, mely segít csökkenteni az irritáció látható jeleit már ébredéskor. Minimalista összetétel és hermetikus csomagolás, mely megakadályozza a levegő visszajutását a termékbe.

G.Zsú

2021. december 13.

A nyár kedven Effaklar duo+ krémem után választottam ezt a krémet a hidegebb idő beköszöntével. Egy nagyon jó kis krém. Gyorsan beszívódik. Jó az állaga, nagyon szuper a csomagolása.
Illetve a bőröm is imádta.
Viszont nekem kicsit kevés volt bizonyos részeken a hidratalása. Volt, hogy rádolgoztam egy kicsit zsírosabbal éjszakára. De pont ezért napközbenre viszont smink alá tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 13.

Illetve a bőröm is imádta.

Kriszta92

2021. november 25.

Nekem tetszik. Többször újra vettem már. Nem okozott pattanásokat, mitesszereket sem irritációt. 3 nyomás kell egy alkalomra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 25.

Niki1991

2021. november 23.

Számomra csalódás, sajnos. Nem szívódik be, ragacsos érzetet hagy, reggelre pedig nagyon zsíros tőle a borom. Az arcom az áll vonalában száraz, ott meg elkezdtem viszketni tőle felkenés után.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 23.

violetti

2021. szeptember 13.

Cerave éjszakai krémje helyett vettem, de nem győzött meg. Drágább is volt, kisebb is és azt a hatást sem hozta, mint a másik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 13.

luci_i

2021. augusztus 16.

Kezdjük a pozitívumokkal. A csomaglása tényleg szuper, nagyon praktikus és higiénikus bárcsak mindegyik ilyen csomagolást kapna. Hidratálni szépen hidratál, csudiszép az összetevő listája. Én a nyugtató hatását nem tapasztaltam, sajnos nekem az arcomon apró pici fehér komedókat okozott. Ragad, ha számomra a megfelelő mennyiséget viszem fel (4 pumpa kb) és őszintén szólva nem nagyon tetszik a benne léő szilikon sem. Reggelre még mindig olyan az arcom mint aki megfejelt egy zsíros bödönt. Nem tudom mi lesz a sorsa, pedig nagyon szeretném szeretni. Esetleg elkenem csak a homlokomra.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. augusztus 16.

rtunde

Korcsoport: >54
2021. augusztus 14.

Hamarosan elfogy, már meg is rendeltem az utánpótlást, nagyon megszerettem. Amit ígér betartja. Allergiára hajlamos arcbőrömre ideális.

Update: Továbbra is nagy kedvencem, de az életkorom miatt hetente kétszer már csipkebogyóolajat teszek fölé és így is imádom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. augusztus 14.

Katita

2021. augusztus 11.

Száraz, érzékeny, ekcémás bőrömre nagyon jól működik, még akkor is, ha a szemem környéke éppen irritált állapotban van.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. augusztus 11.

karamella92

2021. július 19.

Nagyon szerettem ezt a krèmet, problémás korszakban szépen segített hogy a bőröm helyre jöjjön :) kellemes az illata, jó felkenni is, egyedüli hátrány az ára, szerintem kicsit borsos a mennyisègèhez képest, ezért -1*. CeraVe tègelyes krèmjère váltottam, hasonlóan szuper hatás, csak sokkal jobban megéri a hatalmas mennyiség miatt :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 19.

Tig

2021. május 27.

Nappalra is szoktam használni. Ahogy írja a gyártó, a szem köré is szuper. 2017 őszén vettem először, azóta pedig többször újravásároltam. Jelentősen javított a bőröm állapotán. Jól hidratál, picit egyenletesebb lett tőle a tónusom is, többen is megjegyezték, hogy jól néz ki a bőröm, miután elkezdtem használni. Hozzá kell tennem, hogy ez volt az első igazán tudatos vásárlásom az arcápolás terén, így volt mit javítani. Sajnos én csak a hidegebb évszakokban tudom használni, enyhébb, melegebb időben az én bőrömnek már nehéz (még éjszakára is). Nagyon jól működik együtt az összes általam próbált szérummal, nagyon szeretem az állagát. Nagy kedvenc. Az egyetlen nagy bánatom, hogy amióta először vettem, számomra lélektani határon túli áremeléseken esett át és hát csak 40 ml (2017 őszén 4700 Ft körüli áron vettem volt, most, 2021 elején-közepén 6700 Ft-ért látom, egyes helyeken még 6000 alatt valamivel akciósan).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 27.

jibjab

2021. április 5.

update: 6 fakkolt elhasználtam már. Valahogy mindig vissza-vissza térek hozzá. Nagyon hamar fogy, mert éjszakára többet kenek magamra. Érzékeny, kipirosodásra hajlamos bőrömet szépen nyugtatja. Nem túl zsíros, nekem nem túl ragacsos és reggelre szépen felszívódik. A leghidegebb távfűtéses időszakokban szérumot is használok alá (La Roche vagy Vichy). Ár-érték arányban van nála jobb, de pozitív, hogy tényleg kíméletes a bőrömmel, nincs túltolva benne a szilikon és nem okoz pattanásokat. A szem környékére is ezt kenem, ott sem okoz gondot.

Nem hagy zsíros érzetet, illetve nem sokáig. Hamar beszívódik, nem a párnát táplálja. Kellemes a használata és nem okoz semmiféle allergiát. Reggelre szép, kisimult a bőr. Télen, fűtési időszakban, száraz levegőben nem mindig érzem elégnek, ilyenkor néha tartalmasabb éjszakai krémet választok, bár ilyenkor sem teljesít rosszul, lehet, hogy ez csak az én beidegződésem, hogy ilyenkor zsírosabb krém kell. Nem irritálja a szem körüli részt sem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. április 5.

Antioxidánsok: Carnosine, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Carnosine
Hidratálók: Glycerin, Propanediol, Butylene Glycol, Niacinamide, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Dimethiconol
Peptidek: Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester
Vitaminok: Niacinamide, Tocopherol

Squalane eo 1 0

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Kettő aminosavból álló dipeptid, melynek anti-glikációs, antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága is van. A carnosine az emberi szövetekben is nagy mennyiségben megtalálható. Részletes információ a Wikipedián.

Az emberi testben természetes módon is előforduló peptidféle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint haj- és bőrkondícionló hatású összetevő. Enyhíti a száraz, irritált, feszülő bőr kellemetlen érzését, ezáltal növeli a bőr konfortérzetét, valamint az izomösszehúzódások frekvenciáját mérséklő hatása révén késlelteti a mimikai ráncok megjelenését.