Bánfi

Ár:   900 Ft   Kategória:   Hajápolás
Lelőhely:   bioboltok, DM, Herbária üzletek   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: evilshedevil, az összetevőket feltöltötte: siss, Módosítva: 2015. december 2.

Lelőhely:   bioboltok, DM, Herbária üzletek
Kategória:   Hajápolás

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

CsTicia

2024. január 27.

Nem igazán szeretem az illatát. De szerintem kicsit hat. Nem múlt el teljesen a hajhullásom de talán javult.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 27.

NovaWinter

2023. június 30.

Az illata először meglepő, de meg lehet szokni. Viszont nekem csípte a fejbőrömet, így csak pár alkalmat tudtam használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 30.

snowyfairy

2022. április 10.

Heti 2x a hajmosások alkalmával használom. De úgy, hogy hajmosás előtt 30 perccel jól átmasszírozom a fejbőrömet vele majd megmosom a hajamat. Mivel kevés és vékonyszálú hajam van, ha 2x mosnék hajat (ahogy az instrukció írja) kihullana az amit éppen növesztek. Egy hónap biztosan kellett, hogy megálljon az extrém hajhullás.
Egyedül az adagolója rossz. Átöntöttem egy vékony csőrös üvegcsébe, hogy a választékoknál jól eltudjam oszlatni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 10.

tigris2020

2021. december 14.

Nagyon elégedett vagyok a termékkel.
Rendszeresen használom.
Anyukámnak is bevált.
Mióta használom 10-szer annyi hajam van.
Tele új babahajakkal.
Rengeteg hajam lett tőle nem küzdöttem haj problémákkal, de mióta ezt használom az a pár szál se hullik.
Örülök szép hajam lett tőle és nem kell tele szednem magam hajvitaminokkal.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 14.

Nagyon elégedett vagyok a termékkel.
Rendszeresen használom.
Anyukámnak is bevált.
Mióta használom 10-szer annyi hajam van.
Tele új babahajakkal.
Örülök szép hajam lett tőle és nem kell tele szednem magam hajvitaminokkal.

Bbia95

2021. november 28.

Vékonyszálú, ritkás, festett szőke hajam van. Semmit nem használt, ártani sem ártott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 28.

Hecate

2021. október 6.

Talán jó hajhullás ellen, de én ezt sajnos már sosem tudom meg. Másnapra fájó, viszketésig szárította az amúgy is száraz fejbőrőm, pedig nem sokat használtam belőle. Csak teafaolajas sampon tudta megszüntetni a viszketést. Igaz ugyan, hogy több hormonzavarom van, talán azért reagáltam másként, mint a többség. Az illata gyögynövényes, nem túl kellemes, de azzal és az árávval megbékültem volna. Szerettem volna szeretni, főleg ha hat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 6.

Adricska

2021. június 21.

Szoptatás után nagyon hullott a hajam. Kb. 2-3 hónapig használtam a samponjával együtt. A hajhulláson nem segített, viszont elől, ahol eddig nem volt haj, ott egy teljesen új sor megjelent ezért nem bántam meg, hogy kipróbáltam.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 21.

fioretta

2021. március 9.

Időszakos jelleggel használom. Jellegzetes gyógynövényes-borókás illata van, ami lehet elsőre szokatlan, de én hamar megszoktam és ma már kifejezettem kedvelem. Használtam a saját samponjával is, de valamikor más samponnal társítottam.
Hosszú, dúsabb hajra kissé macerás, mert nagyon híg, folyós és könnyen végigcsurog, lefolyik a hajvégekre, elég nehéz a fejbőrbe masszírozni. (Előttem írták a fújós flakonba töltést, valószínű a jövőben kipróbálom, jó tippnek tűnik). A másik, hogy vizes állagú, ezért mikor dörzsölöm a fejbőrt, nem nagyon "érzem" magát a terméket. De rajta hagyva (én kb. 30-40 percig szoktam) frissítő, kellemesen bizsergető érzetet kelt. Nem tapasztaltam hogy szárítana.
Hajszárítás után a hajam hihetetlenül sima, puha és selymes!!! Láthatóan jót tesz a hajnak, egészségesebb kinézetű, erősebbek a hajszálak. A hajnövekedést is serkenti.
Jó szívvel ajánlom, lehet kell hozzá egy kis türelem :) főleg hosszabb frizura esetén (első hajmosás - hajszesszel való "pacskolás" - 30-60 perces hatóidő-várakozás - leöblítés - második hajmosás), de szerintem megéri, ráadásul az ára sem vészes, gyakran van akcióban és sokáig kitart a flakon.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 9.

Kitsyke

2020. október 18.

Festékölő.. Akinek nagyon hullik a haja, vegyen inkább vitamint..Azt nem tudom hogy ez hasznalt-e, de 2 hét után sem láttam változást. hatásáról nem tudok írni semmit csak azt hogy festéket nagyon kiszívja.. Anyámnak bevált..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 18.

bleauwsy

2020. október 11.

Rozmaringolajos kúrával együtt használtam, illetve ebbe is raktam pár cseppnyit még, így nem tudom melyik használt jobban vagy kevésbé. Viszont gyorsan nőtt a hajam és a csomókban hullást is elfelejthetem egy időre. Fél évig rendszeresen használtam őket, a hatás látványos volt. Ezzel csak annyi volt, hogy hajmosás után is érződött még a gyógynövények illata a hajamban, ami amúgy nem volt zavaró, de ha leizzadt a fejem, akkor eléggé felerősödött.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. október 11.

Torma kivonat. A CosIng besorolása szerint maszkoló összetevő (kellemetlen íz, illat semelgesítése). A Herbária honlapja szerint a torma élénkíti a vérellátást, így a hajhagymákat hajnövekedésre serkenti. A Bánfi féle hajhullás elleni termékcsalád hatóanyaga a torma kivonat.

Majoránna kivonat. A kozmetikumokban virágának az olaját, levelének az olaját és kivonatát, valamint az egész növény kivonatát és olaját is használják. A CosIng besorolása szerint a majoránna kivonat leginkább illatanyag és maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése). A levél kivonata firssítő, tonizáló és a faggyú termelést szabályozó összetevő.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.