Lalique

Ár:   20 900 Ft, 29 900 Ft és 40 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Scara, az összetevőket feltöltötte: dlrexqs, Módosítva: 2020. április 8.

Ár:   20 900 Ft, 29 900 Ft és 40 000 Ft
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: gyümölcsös - virágos

Fejjegyek: keserűmandula, kardamon, mandarin

Szívjegyek: jázmin, latte, körte granita

Alapjegyek: szantálfa, pézsma, praliné

Ár: Lásd a leírásban , Eladó: Tarzicia
Állapot: 5/10 ml frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: Utalást követően Foxpost

pomme

2020. július 28.

Na hát "litánia on", ahogy tőlem megszokhattátok...Szóval nagyon szeretem az eredeti 2004.-es Yohji Yamamoto-t, a kardamomos-kamillás illattól egyből megnyugszom és legszívesebben el is aludnék :D úgyhogy nem hordom, csak esténként a párnámra fújom és szipuzom a boldogságot. Tényleg, imádom, egyetlen probléma vele, hogyha lehet is kapni, akkor egy vagyonért van csak Ebayen, de általában annyiért sincs :/ Szóval megrendeltem az új kiadású Yohji-t, ami állítólag hasonlít az eredetire, meg mellé még rendeltem egy mintát a Soleilből. Soleil megy a karomra, "Józsi" meg a papírcsíkra, nem kockáztatom, hogy reggel 9-kor ráaludjak a billentyűzetre, ha tényleg olyan, mint a 2004.-es.
A Lalique-ból alig érzek valamit, csak valami narancs, meg ott van az új Józsi is, amit folyamatosan érzek, mondom, oké, Józsi megy a polcra, mert így aztán semmit nem érzek a Soileilből, de aztán rájöttem, hogy biza a Soleil olyan, mint a Yohji. Megyek Fragira, biztos hülye vagyok, de 4 közös illatjegyük is van, úgyhogy tényleg nem csak beképzeltem. Idővel sajnos halványul a Józsiság a Soleilben, de nem rossz. Az elején picit kesernyés narancsos (szerintem ez nagyon finom), mandulás, visszafogott illat, nem mondanám egy nyári napos illatnak, inkább koraőszi hangulatú.
Később ahogy előjönnek az édesebb jegyek (karamell-kávé-tej-csoki + egy kis meleg szantál) Shay&Blue Salt Caramel-re kezd nagyon hasonlítani (rajtam), csak nem olyan cukros-szirupos.
Szóval kaptam egy "az elején Yohji aztán light Salt Caramel" illatot egy kis naranccsal, és nem tudom, hogy ez most jó-e nekem, mert mindkettő a top 10-ben van nálam de így egyben nem tudom, mint gondoljak. 40 ezerért elég nagy rablás, mert nem erős és nem is tartós, olyan "locsolósnak ígérkezik, mint a nyári Escadák. Ja meg azzal sem győztetek meg hirtelen, hogy "anyukás" :D Nálam ez szitokszó, ha parfümről van szó.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 28.

Tarzicia

2020. június 29.

2020. jún. 16:
Felzárkózom Boszi mögé, látom, ő már túl van rajta. Nagyrészt osztom a véleményét, de én szigorúbb leszek, a megítélt négy csillag úgy értelmezendő, hogy abból egy az üveget illeti meg.
Vágytam már valami napsütéses illatra, az Amouage Sunshine és hasonlók nekem nem jöttek be. Az időjárás pocsék, napok óta alig süt a nap, most is zuhog az eső ezerrel (ha így haladunk, szerintem felszedjük a kertben a gyepszőnyeget, és nekiállunk rizst termeszteni), de így legalább kiderül, mit tud ez az illat, innen szép nyerni. Persze majd a kánikulában is ki fogom próbálni, kíváncsi vagyok, akkor mit mutat magából.
Soha nem volt még Lalique parfümöm, bevallom, egyiket se ismerem, valahogy nem vonzottak. De ez a klasszikus formájú üveg...ritkán teszek ilyet, de ez most vakvásárlás volt. Amíg nem találják fel az illatos internetet, addig az olyan besózottaknak, mint én, minta híján ez a rizikós megoldás marad. Szóval fejest ugrottam egyenesen egy 100 ml-es üvegbe, annak a nyakán lifeg az a dísz karkötő, a kisebbeken, ha jól látom nincs. Fel nem fogom venni, de az üvegen nagyon jól mutat, és klassz hangokat ad ki, amikor kézbe veszem. Infantilis szarkatempó, tudom.
Hát kifújáskor nem sütött ki a nap, de később sem...
Enyhén gyümölcsös, körtés, jellegtelennek tűnő kezdés, kardamom nincs, csak friss citrusok. A háttérben már ott figyelnek a modern kellékek, praliné és egyéb cukros hozzávalók, hamar csatlakoznak is, és végig ők adják meg az alaphangulatot. A kialakult "édességi szint" még épp a lélektani határomon belül marad, végig könnyed, nem lesz nyomasztó, de mostanában amúgy is jobban bírom az édes illatokat, edzésben vagyok. Szépen kiegyensúlyozott illat, az édes jegyek mellett egyformán kis adag került bele mindenből, egy pici mandulás púderesség, egy pici jázminos virágosság, egy pici pézsma. Azért kár, hogy a citrusokból nem marad benne több, az első felvonás tetszett a legjobban.
Összességében az illat nem rossz, de nem is egy világszám. Szerintem egyértelműen közízlést akar kiszolgálni, mai trendbe illeszkedő, kedves, édes, nőies kis illat, átlagos parfümériás színvonalon. Az elegancia és a különlegesség itt hiánycikk, ez a könnyen viselhető, hétköznapi szaladgálós kategória. Nagyon visszafogott, mondhatnám tompa, bőrközeli, erre biztos, hogy senki nem fogja felkapni a fejét. Érdekes, hogy leszáradásában valamiért Elie Saab Rose Couture-re emlékeztet.
Napsütés is van benne, de leégni azért nem lehet tőle (max. anyagilag), most már értem, hogy miért az a reklámszöveg, hogy "reggeli napsütés". Ez inkább pozitív kisugárzás, nem napsugárzás, én minden esetre egyértelműbb napsütéses hangulatot vártam, egyfajta szikrázást, ez jó esetben is csak felhőtlen.
Lehet, hogy még tovább kellene keresgélnem egy kicsit, de költségkímélőbb, ha megvárom, amíg kisüt a nap.
2020. jún.29:
Kedves @Verona5, épp tegnap gondoltam rá, hogy írok frissítést.
A 34 fokos melegben és szikrázó napsütésben sem muzsikált szebben, és a tartóssága is 3 órára csökkent. Igen, van benne egyfajta megfelelési kényszer. Szív és fantázia nincs benne. Trendi, átlagos illat. Kellemes, de felejthető. Egy pozitívuma mindenképpen van: nyáron sem sok, ha valaki kicsit édesebbet, és nem a szokásos citrusos vagy naptejes illatot keresi. (Én továbbra is maradok a Chanel Cristalle és Eau Verte, Sisley 1-3 és Izia vonalon.)
Nem pontozom le, mert két csillaggal ennél rosszabb illatokat szoktam értékelni. Marad a három. A negyedik az üvegé.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. június 29.

2020. jún. 16:
Hát kifújáskor nem sütött ki a nap, de később sem...
2020. jún.29:
Kedves @Verona5, épp tegnap gondoltam rá, hogy írok frissítést.

Verona5

2020. június 28.

Vagyok olyan szerencsés, hogy kedves boszinktól kaptam belőle egy mintácskát.
Lehet, hogy most Tarziciával egyetemben megharagszanak majd rám azért, amit írok a molekulákról, de sajnos nekem ez az illat nem jött be, divatosan szólva. Tudják itt a hölgyek, hogyne tudnák! Ez az az érzés, hogy nem én vagyok ez az illat, már viszonylag a felkenésnél is lehet érezni, hogy máshol kell keresgélni, ha kedvencre akarsz lelni, még a gyönyörűnek számító üveg ellenére is! /Bosziban is felmerült a "mész a háztól" momentum, látom!/

Az elején felsejlett egy szép mézes akkord, nagyon vonzó is volt, de nagyon hamar elég átlagos kissé gyümis, kissé virágos illattá vált. A napfényt egyáltalán nem érzem belőle, azt most valahogy az újonnan jött, régen még nem-volt-szerelem Sun di Gioia hozza meg ezen a nyáron. Esetleg az Issey Absolu sárga illata.

Számomra ez a Lalique egy olyan szülői munkaközösség tagjaként sürgő-forgó, mindent elintéző anyuka illata. Kis kellemes, nem zavar senkit, de nagyon szorgalmasan buzgólkodik, hogy mindenki megnyugodhasson, a gyerekek nyári kirándulása le van szervezve, a tanárnénik megkapják az aktuális ajándékokat és egyébként is az összes szembe jövő harci feladat tökéletesen meg lesz oldva.

Nahh, ezzel megint jól kisegítettem a következő leendő próbaalanyt, de azért aki szeretne egy nem feltűnő, kellemes, modern illatot, az bátran kipróbálhatja, mert szerencsére nem vagyunk egyformák.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. június 28.

Vagyok olyan szerencsés, hogy kedves boszinktól kaptam belőle egy mintácskát.

Scara

2020. március 12.

A tavaszi-nyári kora reggeli napfény illata. :) Valahogy ilyennek képzeltem el anno az Amouage Sunshine illatát, de sajnos az rajtam émelyítően édes és nehéz illat lett. Ellenben ez a parfüm tényleg maga a folyékony ragyogó napsütés.:) Rajtam kifújáskor a narancs/mandarin érződik, majd a praliné és a kávé mélyíti az illatot, viszont mindezt éppen csak annnyira, hogy a frissessége végig megmaradjon. Sikerült úgy megkomponálni ezt az illatot, hogy a narancs végig jelen van. Egy 30ml-es példányom van belőle, az üvege pont olyan gyönyörű, mint a képen. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 12.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Hydroxycitronellal, Citronellol, Linalool, Coumarin, Citral, Cinnamyl Alcohol, Geraniol, Benzyl Alcohol
Színezékek: CI 14700, Red 33 Lake / CI 17200, Yellow 5 Lake / CI 19140
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lilás piros.