Lancôme

Ár:   36 000 Ft, 40 000 Ft és 69 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tarzicia, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2024. február 5.

Ár:   36 000 Ft, 40 000 Ft és 69 000 Ft
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák

Megjelenés éve: 2024

Fejjegyek: zöld jegyek, bergamott, narancs

Szívjegyek: damaszkuszi rózsa, rózsa, rózsavíz, írisz

Alapjegyek: moha, ambroxan, pézsma, fás jegyek, szantálfa

Fújós: Lancôme La Vie Est Belle Rose Extraordinaire
Ár: 2.900 Ft + szállítás , Eladó: Asianlover
Állapot: 5 ml-es műanyag fújós, Helyszín: --, fizetés: átutalást követően küldöm
Ár: 19500/38500 , Eladó: kadarszabina
Állapot: új, Helyszín: Budapest, fizetés: megegyezés szerint

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Shenzi

2024. április 7.

Csíkon tesztelve kifejezetten éreztem a narancs frissességet, szellős, üde illatnak éreztem, de sajnos rajtam ebből semmi sem jött elő, csak Idole féle erős rózsa az alap LVEB DNS-sel. Sokkal puhább, nem olyan agresszív, mint az eredeti, de valahogy nem az enyém.
Mivel rajtam így átalakul, kíváncsi lennék rá a kora tavaszi, hűvös, csípősebb hidegekben.
Mind közül őt tartom a leghordhatóbbnak, az üvege gyönyörű, de azért csak emiatt nem fogom beszerezni. De ha a hideg illetni fog hozzá, akkor elgondolkodom rajta.
Most 3 órás rajtam az illat, viszonylag intenzíven érzem magamon.
Up:Végül simán 6+-os illat, és nem kellett keresgélnem magamon még akkor sem. Kb 2 hét múlva visszajönnek a 13 fokok, akkor újra megnézem, mi sül ki belőle.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. április 7.

Most 3 órás rajtam az illat, viszonylag intenzíven érzem magamon.

Eta86

2024. április 5.

Hát ez isteni lett.Imádom a rózsás illatokat és ő kimondottan finomra sikeredett.Van aki szerint hasonlít az Rose edt -re picit talán,de rajtam az annyira nem volt tartós.De ez csodálatos, finom, tartós.Akik szeretik a rózsás illatokat mindenképpen tegyenek vele egy próbát.Nálam bele került a top 5-be .5*

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. április 5.

daliah

2024. március 30.

A rózsát nagyon sokféleképp lehet interpretálni. Ez egy nagyon modern verziója, vakon megmondanám, hogy az utóbbi két-három évben hozták ki.
Nem akartam kipróbálni, mert az ambroxan nem mindig jön be nekem. Ha viszont épphogy jelen van, nem áraszt el mindent, csak struktúrát ad az illatnak, akkor nincs vele bajom. A Lancome azonban akarta, hogy kipróbáljam, így hozzám került egy illatminta.
És tetszik, nagyon tetszik, ez olyan illat, amikor jó értelemben haladnak a korral (szemben pl. az új Miss Diorral).
Egyébként igazi Jolly Joker, nem sok nappalra, nem kevés estére. Az anyaillatot ebben a flankerben érzem a legkevésbé, épphogy felsejlik, akár külön néven is futhatna.
Szerintem a rózsaellenesek is tehetnek egy próbát vele, ez tényleg nagyon különbözik nagyanyáink bolgár rózsaolajától (amit én személy szerint imádok, de tudom, hogy sokaknak van baja vele).

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. március 30.

dottya

2024. március 23.

Papíron és bőrön egészen más arcot mutat. Tesztpapíron nagyon erősen kijön számomra az írisz zöldes jellege. Bőrön viszont finom, puha, virágos-légies illat. A zöldesség csak az elején érződik. Nem hasonlít az OG illatra, egyáltalán nem édes és szirupos.
Nem érzek benne mohát, de bevallom őszintén ambroxant sem. Modern, érett, realisztikus rózsáskert, valamilyen légies édes porcukorral meghintve. A jegyek amúgy szépen összesimulnak benne, nehezen kivehető egy-egy illatjegy, olyan "kerek" és "simogató" az egész.
Nagyon sokban hasonlít az En Rose-ra, de ez kifinomultabb, komolyabb, amíg az En Rose nyitása kicsit sziruposabb és gyümölcsösebb. Az En Rose leszáradásában van egy enyhe szappanosság is, ami egy picit hasonlít nekem a Coco Mademoiselle leszáradására. (Legalábbis, az én bőrömön a CM és az En Rose mutat némi hasonlóságot pár óra után).
A Rose Extraordinare nem hasonlít az Idole-okra, egyáltalán. Az Idole-ok furcsa sós/hervadvirágcsokor jellegéből nincs benne semmi + kevésbé édes, mint bármelyik Idole. A rózsa ugyan modern benne, de visszafogottabb, zöldesebb, talán púderesebb is.

Az illatra 5 csillagot adnék, de ez alapból nem egy erőteljes illat, nagyon hamar bőközelivé simul. Max 2 órán át éreztem magamon és ruhán se sokkal tovább. Nem arról van szó, hogy hozzászokik az orrom, a férjem sem érezi rajtam. Inkább Toilette-nek mondanám, mint parfümnek. Ezért nem is nyilatkoztam a leszáradásáról, mert olyan fázisa nem nagyon van, elillan mint a szellő. A tartóssága és szilázsa nekem kb pont a Daisy So Fresh-el egyezk meg. Felfújom, alig érzem, majd el is illan.

Ha az ára tartósan a bevezető ár kategóriájában maradna, azt mondom talán megéri. Napközben többször újra kellene fújkálni, ami macera is és hamar el is fogy. Auoknak ajánlom, akik csak valami nagyon enyhére vágynak, de mégis kicsit márkásabb, luxusérzetűre.

Az üvege egyébként gyönyörű, dísznek megéri megvenni :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 23.

Az üvege egyébként gyönyörű, dísznek megéri megvenni :D

Zenaty

2024. március 23.

Több hétig kerülgettem a D.-ben, próbálgattam. Az eredeti flankert nagyon nem szeretem, az Intensément nem rossz, abból elhasználtam egy üveggel télen. Viszont ez az új illat engem meggyőzött, nem erős, friss, tavaszi rózsa, Lancome kivitelben. Nagyon megszerettem, ezért be is szereztem egy üveggel belőle. Tavaszra szerintem kitűnő választás.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. március 23.

zs001

2024. március 23.

Eddig számomra az egész La vie család egy nagy nem volt. Sem az eredeti, sem a különféle verziói nem tetszettek, és a környezetemben is ha megéreztem, zavaró, fojtogató érzés volt. Olyan illat, amit nem tud megszokni az ember orra, hanem órákon keresztül irritál. Erőszakosnak, tolakodónak, kicsit közönségesnek is éreztem párszor, pláne azokon, akik megfürödtek benne. Ezért volt meglepő, hogy mikor teszteltem, az új Miss Diorral együtt, végül ez tetszett jobban. Az én bőrömön egy nagyon friss, légies, rózsavizes illat..mikor kifújtam, drukkoltam, hogy ne nagyon változzon, és nehogy az eredetiben torkolljon 😀 . Hál istennek ez nem történt meg, igazából akár egy új parfüm is lehetne, szerintem nem illik bele a családba. Friss, rózsás, nem túl erős (számomra ez előny), és nem is egy kaméleon. Az üvege szerintem az egyik legszebb a jelenlegi felhozatalból. Nagyon gondolkodóba estem, hogy beszerezzem üvegében...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. március 23.

g0809

2024. március 21.

Termékmintát kaptam belőle egy rendelésem mellé. Mikor kinyitottam a csomagot megcsapott ez a tipikus kellemes, finom, virágos, igazi biztonsági játékos illat, amivel sosem lehetne mellélőni. Nagyon tetszett. Aztán eltelt 10 perc, és fojtogató édeskés illat lengte be a szobát. Így sajnos ez nem az én illatom, de tini lányoknak szerintem tökéletes, eggyel magasabb szint a vattacukorfelhőtől.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 21.

Qwerty

2024. március 16.

Gyári mintát kaptam vásárlás mellé, másnak jobban örültem volna, se a márka, se a rózsa nem vonz kicsit sem. Majd tovább passzolom valakinek. A kíváncsiság mégis győzött, lássuk mit tud, mielőtt útnak indul.
Üdítően friss rózsaillat, kifújást követően az egyik legvalósághűbb, amit valaha éreztem, tegyük hozzá, nem vittem túlzásba a rózsás illatok szaglászását, mert nem szeretek véletlenül belefutni a "bolgár rózsaolaj"-élménybe. A kifújáskori illat is itt is csak a zöld, frissítő jegyeknek köszönhető, mert hamar vált édes, gyümölcsös illatba, ha nem mondanák meg, hogy márpedig rózsát kellene érezzek, azt mondanám málnaszörp. Még az a pici savanyúság is benne van. Ezt az állapotát tisztán és erősen tartja, a rózsaillat fogalmába bőven belefér. Az Idole-t sem éreztem ennyire édesnek, pedig a jegyek alapján annak kellett volna lennie.
A rózsamálna avagy málnarózsa leszáradása nem lett elegáns. Szantál és cukor, némi ózonos porossággal, csipetnyi mogyoróvajjal. Moha? Haha.
Rózsát ígértek, rózsát adtak, eddig oké. Mikor a zöld illatokat is eszméletlenre cukrozzák, egy a kis édességért sem miákolhatok, ez mégiscsak egy LVEB. A fejem megfájdult tőle, ez nem jó pont. A leszáradása...a kínszenvedés erős túlzás, de nem akarom még egyszer megismételni. Eddig egyetlen rózsás illatom van, amit üvegben is beszereztem, ennyi is marad.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. március 16.

Tarzicia

2024. március 15.

Sose hittem volna, hogy én valaha is leírom, hogy egy La Vie Est Belle jobban tetszik, mint egy Miss Dior.
Pedig hát ez az igazság, nincs mit szépíteni rajta.
Az új Miss Dior Parfum - nagy miss dioros létemre és nagy várakozásaim ellenére - sajnos nekem nem jött be. Azóta is értetlenül állok előtte. Már a legelső fújás se tetszett, és árulkodó jel, hogy napokig nem is volt kedvem újra próbálkozni vele. Az újdonság varázsa, a felfedezés izgalma is elmaradt.
Ez a LVEB rózsa viszont nagyon én vagyok. Feldob, egyszerűen jobb kedvem lesz tőle. A LVEB En Rose flanker a nyomába se ér, jól ismerem, futottam vele anno egy pár kört. Erről az új rózsás LVEB-ről előbb jut eszembe a Givenchy Irresistible Rose Velvet, ami szerintem az Irresistible sorozat legszebbike. Az egyetlen, amit meg is vettem.
Már a nyitánya is nagyon tetszik, rózsa rózsával, szép és kiegyensúlyozott, nem szúr, nem zöld, nem citrusos. Csinos, csajos és modern. A végefelé persze felbukkan az eredeti LVEB (minő meglepetés) de egyáltalán nem bánom. Pedig - finoman szólva - ki nem állhatom az anyaillatot, de ez még nekem se sok.
A leszáradása a legszebb, főleg ha a frissen mosott hajamra is kerül belőle. Még másnap is érzem.
Az üvege meg az eddigi legszebb LVEB üveg. Csak utána jöhet a L'Extrait üvege.
Nem igazán értem, miért tetszik, ill. mi ez a pálfordulás nálam. Mostanában hanyagolom, pihentetem a niche illataimat, és egyre inkább a designerek felé fordulok.
Lehet, hogy ez egy égi jel. Bár még gondolkodom, mit jelent.
Talán azt, hogy nem mind arany, ami fénylik.
És nem kell mindent halál komolyan venni. (Sajnos én hajlamos vagyok rá.)
Több tolerancia, megértés és elfogadás kell.
Mindannyian mások vagyunk, és ez így jó.
És az élet szép.
La vie est belle.

Nem szoktam vélemény címszó alatt idézeteket írni, nem ékeskedek más tollával, van saját gondolatom, több is, mint ami kellene, vagy ami az itt megengedett karakterszámba belefér. De most mégis egy versrészlettel zárnám, ami a mai nemzeti ünnep kapcsán jutott eszembe, és nagyon ide illik. (Bár ha belegondolok, aug. 20-hoz jobban passzolna. Na mindegy...)
Mindig megkönnyezem, ahányszor csak hallom. Főleg a gyerekkórus előadásában. Aki nem ismeri, nézze meg, érdemes, fent van a neten.
Milleniumi óda
"Minden élet
Kő egy épületben
Minden élet
Hang egy tenger által mormolt dalban
Sorsokból szőtt óriási szőnyeg
Isten-szőtte óriási dallam"

Mindenkinek szép tavaszt kívánok! 🇭🇺🌷

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2024. március 15.

Pedig hát ez az igazság, nincs mit szépíteni rajta.
Az üvege meg az eddigi legszebb LVEB üveg. Csak utána jöhet a L'Extrait üvege.
Lehet, hogy ez egy égi jel. Bár még gondolkodom, mit jelent.
Talán azt, hogy nem mind arany, ami fénylik.
És nem kell mindent halál komolyan venni. (Sajnos én hajlamos vagyok rá.)
Több tolerancia, megértés és elfogadás kell.
Mindannyian mások vagyunk, és ez így jó.
És az élet szép.

Mindenkinek szép tavaszt kívánok! 🇭🇺🌷

Verona5

Korcsoport: >54
2024. március 9.

Nagyon gyors tesztet hajtottam végre tegnap este a Müllerben, kifejezetten ő volt a célpont, na meg a JPG Classic szappanosságának újrafelidézése :))).

Az üvege csodás, és meglepő módon az illatát is kellemes rózsának találtam, viselhető, de nem esküszöm meg, hogy egy egész napon keresztül kibírnám, hogy benne díszelegjek. :) Egy színház erejéig simán bevállalható.

Én, aki ki nem állhatja az LVEB vonalat, és mondjuk ezért alapos véleményt vagy elemzést sem tudnék írni erről a flankerről, ezt az új kiadást kifejezetten tetszetősnek találom. Viszont kellett hozzá az esti hűvös 7 fok is, meg az, hogy csak épp egy puffantást tettem fel belőle a bőrömre, ami bőven elég volt. Egy már biztos, NEM szabad túlfújni! A többi LVEB-t sem! ;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2024. március 9.

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Benzyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tris(Tetramethylhydroxypiperidinol) Citrate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Linalool, Citronellol, Benzyl Salicylate, Limonene, Benzyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Citral, Benzyl Benzoate
Színezékek: CI 14700, Acid Violet 43, Yellow 5 Lake / CI 19140
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

A kozmetikumokban gyakran használt piros színű színező anyag.

Szintetikus lila festékanyag. Az EWG adatai szerint a bőrre káros, allergizáló hatással lehet. Az összetevőleg elsősorban hajápolási termékekben találkozhatunk.