Lavera

Ár:   1699 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Müller, bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: malvina, Módosítva: 2014. január 29.

Lelőhely:   Müller, bioboltok, online
Kategória:   Samponok

Sampon bio rózsával és növényi keratinnal. Javítja a haj-szerkezetét, könnyen fésülhetővé teszi és elegendő nedvességet biztosít.

• 100%-ban természetes illatot és aromát tartalmaz.
  • 100%-ban bőrbarát emulgátorokkal és növényi alapú tenzidekkel.
  • 100%-ban mentes szilikontól, paraffintól és kőolajszármazéktól

Kiszerelés: 200 ml

nature12

2017. szeptember 21.

Szuper! Szép tartást ad a hajamnak és nagyon puha, fényes tőle! Nem szárít.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 21.

Szuper! Szép tartást ad a hajamnak és nagyon puha, fényes tőle! Nem szárít.

saretta

2017. február 22.

sötétbarna, színezett, göndör, nem túl gyorsan zsírosodó hajam van.
egy ideje natúr samponnal mosok hajat. Alverdével kezdtem, az sajnos borzasztóan korpásított, Faith in Nature volt a következő (kender+tajtékvirág), amit nagyon szerettem, de miután az elfogyott, ki akartam próbálni valami újat, más illatút, márkájút. kicsit böngészgettem a neten, valami megfizethető natúr sampon után kutakodva, megtaláltam ezt, gyorsan lecsekkoltam az itteni véleményeket róla és megvettem. Nekem már az új csomagolás van meg, fehér-rózsaszín flakon, 250 ml és 1290 forintba került.
Az illata nagyon tetszett, ami nem túl tartós, de nekem ez egy samponnál csak a sokadik szempont. jó volt vele hajat mosni, fincsi, dús habja van. eddig két alkalommal mostam vele hajat (heti egyszer mosok hajat) , de sajnos azt vettem észre, hogy sokkal gyorsabban zsírosodik tőle a hajam :( nem hiszem, hogy ez a samponváltástól van, pedig először ebben reménykedtem, bár ez hülyeség, mindegy. valahogy úgy érzem, hogy ez nem "A SAMPON"... mindenesetre elhasználom, de nem hiszem, hogy újra meg fogom venni. ha esetleg valami változást észlelek, akkor megírom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 22.

sötétbarna, színezett, göndör, nem túl gyorsan zsírosodó hajam van.

Loona

2016. június 28.

Első mosásnál vagy egyedüli samponként használva nekem sajnos - mennyiségtől függetlenül - nem habzik fel eléggé, inkább csak ragacsosan kenődik a hajon, és ez az érzés marad lemosás után is, de a hasonló jellegű és SLS-mentes samponoknak ez eddigi tapasztalataim szerint sajátsága, ezért második mosáshoz használom. Így nekem bevált, ekkor már szuperül habzik belőle ugyanakkora mennyiség, mint egy normál samponból, és érezhetően jól tisztít.

Egy ideig egy másik SLS-meg mindenmentes samponnal együtt használtam, akkor a kettő együtt nagyon szárított, sprőddé tette a hajvégeimet, a tövet meg nagyon gyorsan zsírossá, de gyanítom, hogy korábban sem ő, hanem a másik sampon volt a ludas ebben, mert most egy szilikonos és SLS-es, krémesebb samponnal használom párban, és így csak a jó tisztító hatása érvényesül, nem szárítja a hajvégeimet, de a hajtöveimet sem nehezíti, nem zsírosítja, pedig nekem alapból gyorsan zsírosodó hajam van, csak a szőkítés miatt roncsolt hajvégeim miatt használok inkább ilyen típusú sampont. Így szívesen használom, újra is vettem már.

Az illata elég erős, markáns (sajnos nem tudom, mire emlékeztet), hajmosás után ugyan nem érezni, de közben elég intenzív ahhoz, hogy ha valaki nem szereti, az jó eséllyel nem fogja szeretni az egész vele való hajmosást sem. Az én orromat szerencsére nem bántja, de azért én is örülnék, ha kevésbé lenne intenzív, mert erre így semmi szükség. Az ára - főleg az átlagnál kisebb kiszerelés miatt - lehetne ugyan picit olcsóbb, de natúrok között ez még viszonylag olcsónak számít.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 28.

petran

2016. február 4.

Amikor megvettem az volt a véleményem, hogy megtaláltam a tökéletes sampont. Jól habzott, gyönyörű lett a hajam, nem zsírosodott. Azóta viszont teljesen megváltozott, alig habzik hajmosásnál és nagyon zsírosít, hozzászokott a hajam, ezért sajnos nem szeretem. Ennek ellenére nem fogom lepontozni, mert az elején jó volt és ha felváltva használnám egy másikkal lehet, hogy jó lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 4.

BioLona

2015. augusztus 5.

Minden sodium-ra totál érzékeny vagyok ami, azt jelenti, hogy semmilyen olyan terméket nem tudok használni ami sodiumot (Sodium laureth sulfate, sodium lauryl ether sulfate stb.) tartalmaz. Már sok éves küzdelem eredménye, hogy hál égnek találtam olyan termékeket amiket tudok használni a hajamra, testemre, ez az egyik közölük.
Ettől soha semmi bajom, csak pozitívan tudok róla nyilatkozni még úgy is hogy hígítani szoktam vízzel, nem töményen használva. Akár hetente többször is.
Fényes egészségtől duzzadó,nem csomósodó,nem szálló a hajam tőle, és még balzsamot sem használok.
Tengerparti nyaraláskor is sokat segített a hajamon.

(Hosszú derékig érő szőkésbarna festett hajam van)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. augusztus 5.

Tengerparti nyaraláskor is sokat segített a hajamon.

(Hosszú derékig érő szőkésbarna festett hajam van)

natasa

2015. május 7.

Ez egy nagyon szuper sampon. Szándékosan nem használtam balzsamot utána, kíváncsi voltam, mit tud önmagában. Hát...lenyűgöző.
A mosás elve egy élmény: dús hab, finom, rózsaillat. Csikorgósra mosta a hajam!
Szárítás után sokáig marad az illat a hajamban, ennek most örülök, mert szeretem a rózsaillatot.
S a lényeg: fényes, nagyon jó tartású, rugalmas haj. Tudom, hogy ez nincs a leírásban, de mintha dúsítana is és tartást adna. Nem szárít, sőt...szépen ápol, nem is zsírosít. Annyira jó, ahogy edibaba írja lentebb, tényleg: mintha fodrásztól jönne az ember.
Összetevők is rendben ára sem vészes.
Jaj, csak ne szokja meg a hajam, és ilyen jó maradjon a hatása!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 7.

A mosás elve egy élmény: dús hab, finom, rózsaillat. Csikorgósra mosta a hajam!
Összetevők is rendben ára sem vészes.
Jaj, csak ne szokja meg a hajam, és ilyen jó maradjon a hatása!

edibaba

2015. február 19.

Egyetlen mintát volt szerencsém próbálni, mégis leírom a véleményem. Az illata nagyon kellemes rózsás. A natúr samponoktól megszokott módon ez is elég nehézkesen akar habot képezni, még hígított állapotban is, így a "hű, de tiszta lett a hajam" érzés elmaradt mosás után, de ez csak a berögzült hab=tisztaság butaság miatt van. Szárítás után más lett a hajam mint szokott, a tapintása puhább,az egész hajtömegem fényesebb, finomabb. Az igazi meglepetés viszont másnap ért, amikor az egyik kollégám rákérdezett, hogy fodrásznál voltam-e, mert milyen klassz a hajam. Na ilyen hatást még egy samponnal tudtam elérni, ezért jár az öt csillag! :))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. február 19.

Tvylvis

2014. október 5.

Próbálgatom szorgalmasan a különböző natúr samponokat. Ez egy jó kis sampon. Hígítva jól habzik, jól kihozza az olajos pakolást, nem irritálja a fejbőrt. Hogy mennyire ápolja, regenerálja a hajat, nem tudom, mert elég gyakran használok különböző pakolásokat. A kifésüléssel azért akad gond, nem mondom, de nem nagyon vészes. Az illata kellemes, sokáig azonban nem érezhető. Az ára "még elmegy" kategória. Négyes, mert nem csodaszer.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. október 5.

Hidratálók: Betaine, Hydrolyzed Soy Protein, Sodium Hyaluronate, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Lactic Acid

Búzacsíra kivonat. Bőrpuhító (emollient), bőrjavító, bőrvédő összetevő.

Szójabab csíra kivonat. A szójababról részletesebben lásd szójaglicin.

Bőr- és hajkondícionáló, vízmegkötő anyag.

Forrás: truth-in-aging, BFT