Lavera

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Testápolók
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Müller, bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Debbie, Módosítva: 2011. november 16.

Lelőhely:   Müller, bioboltok, online
Kategória:   Testápolók
Bőrtípus:   Száraz

Könnyű testápoló, mely a bőrt megfelelően hidratálja. Gyorsan beszívódik, védelmet ad az érzékeny bőrnek. A német BDIH által ellenőrzött termék, vegán. Mesterséges színezéket, tartósítószert nem tartalmaz.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

CBlue

2016. június 23.

Gyorsan felszivodo konnyed formula, sokaig hidratal. Illata kellemes.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. június 23.

Gyorsan felszivodo konnyed formula, sokaig hidratal. Illata kellemes.

Valentine

2016. április 29.

Először a lavera krémes sminklemosóját kezdtem el használni. Annak annyira megtetszett az illata, hogy gondoltam kipróbálom a testápolót is. Az illata ennek is isteni. :) Nekem már a tubusos kiszerelés van még. Viszonylag gyorsan beszívódik, nem hagy zsíros állagot maga után és nagyon jól hidratál, télen és melegebb időben egyaránt. Számomra külön öröm, hogy eddig ez az egyetlen testápoló amely képes megnyugtatni a Párom bőrét borotválkozás után. :) Az ára ugyan kicsit magas, de nekem sokáig elég volt. Mindenképpen újraveszem. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 29.

La-Fee

2015. április 22.

Spontán vettem, nagyon nagyon tetszik! Lágy, könnyen beszívódik, isteni illata van, valami ami gyerekkoromat idézi és valami jó dolgra emlékeztet, de nem tudom mi az...
Könnyü textúrájú krém, de hasszan hidratál. Tetszik úgy ahogy van!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. április 22.

Könnyü textúrájú krém, de hasszan hidratál. Tetszik úgy ahogy van!

manócska

Korcsoport: >54
2012. június 25.

Nagyon szeretem ezt a testápolót. Nem zsíros, így nem pattog ki a bőröm tőle, mint az olajos testápolóktól. Ha a tusfürdőjével együtt használjuk, tökéletesen elég, mivel a tusfürdője egyáltalán nem szárít. Az illata tökéletes, megfelelő simaságú a bőröm tőle. 5 *-ra értékelem, szuper.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2012. június 25.

miramax

2012. június 1.

Nekem túl könnyű ez a krém. Szinte meg sem érzem, hogy bekentem magam vele. Az előttem szólók fiatalabbak nálam, lehet, hogy nekik azért vált be annyira ez a krém. Nekem egy kicsit krémesebb, táplálóbb krém jobban bejön. Pozitívum, hogy az illata friss, üde, az egésznek hűsítő hatása van. Lehet, hogy nyáron jobb lett volna használni, akkor nem ennyire száraz a bőröm, így olyankor a könnyű, hűsítő krémeket jobban kedvelem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. június 1.

Grifo

2012. február 5.

Nagyon hamar felszívódik és nagyon jó az illata, csatlakozom az előttem szólóhoz, az összetétele is jó, megéri kipróbálni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. február 5.

Debbie

2011. november 17.

Nyáron használtam ezt a testápolót és nagyon meg voltam vele elégedve. Nem túl zsíros, inkább könnyedebb, vizesebb az állaga, kiválóan hidratál. Az összetétele is, és a hatása is csodás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2011. november 17.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Szójababból származó természetes növényi olaj, melyet bőrpuhító (emolliens), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban. 48-59%-ban linolsavat, valamint olajsavat és némi linolénsavat is tartalmaz, melyek hirdratálják, táplálják és erősítik a bőr védőrétegét. Tanulmányok kimutatták, hogy a szójában található vegyületek segítenek elhalványítani a napsugárzásból és más forrásokból származó makacs elszíneződéseket és csökkentik a hiperpigmentációt is. A szójababolaj ezen kívül olyan antioxidáns hatású polifenolokat is tartalmaz, melyekről kimutatták, hogy segítenek megvédeni a bőrt az UV-fény által kiváltott károsodásoktól és a vízvesztéstől. (forrás)

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

A napraforgó olaja a növény magjából sajtolással nyert illatmentes olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient (bőrphító) hatású összetevő. Paula Begoun szerint gyulladáscsökkentő hatású és segít a bőr barrier funkciójának javításában a víz- és zsírháztartás egyensúlyban tartásával, valamint gazdag forrása a zsírsavaknak (így péládul a linolsavnak, melyből kb. 60%-nyit tartalmaz). Rendkívül jó hatással van a száraz, irritált bőrre.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.

Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van, valamint segíti a sebgyógyulást és általában a bőr regenerálódását is. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).

Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban leggyakrabban liposzómák létrehozására és más összetevők bevonására és stabilizálására használják.

nagylevelű csodamogyoró különböző részeiből készülő vizes kivonat - jellemzően a levelek, gallyak és kérgekből vonják ki, ezek a különböző részek pedig eltérő mennyiségű biológiailag aktív összetevőt tartalmaznak. Tonikokban gyakran használt szövetösszehúzó. Összehúzó, nyugtató, antioxidáns és antibakteriális hatása is van. Ugyanakkor viszont Paula Begoun szerint a csodamogyoró-kivonatba az előállításakor 14-15%-nyi alkoholt (ethanol) tehetnek, ami viszont érzékenyítő, irritáló hatással lehet a bőrre, ahogy az összetevő magas tannin tartalma is, ezért érdemesebb inkább kerülni az összetevőt, ha valakinek gyulladt, pattanásos, irritált bőre van, rosaceával küzd vagy kipirosodásra hajlamos az arca.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.