Kövess minket Instagramon is! :)


Lavera Neutral Tisztító Hab Az Érzékeny Arcbőrre
Ár: | 2590 | Kategória: | Lemosók, Tonikok | |||
Kiszerelés: | 100 ml | Bőrtípus: | Száraz | |||
Lelőhely: | Müller, bioboltok, online | Bőrprobléma: | Túlérzékenység |
A krémet feltöltötte: mimi258, az összetevőket feltöltötte: im, Módosítva: 2015. május 6.
Ár: | 2590 | |
Kiszerelés: | 100 ml | |
Lelőhely: | Müller, bioboltok, online | |
Kategória: | Lemosók, Tonikok | |
Bőrtípus: | Száraz | |
Bőrprobléma: | Túlérzékenység |
TERMÉKLEÍRÁS
Arctisztító hab bio ligetszépével és bio jojobával a száraz és allergiára hajlamos bőrre
- kíméletesen és alaposan tisztítja az arcot, nyakat, és a dekoltázst
- nem tartalmaz illat-, színező-, és tartósítóanyagot
- neurodermitisz esetén is használható
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Glycine Soja (Soybean) Oil
eo
3
0
,
Caprylic/Capric Triglyceride
eo I i
,
Coco-Glucoside
ti
,
Alcohol
al
,
Glycerin
h
0
0
,
Sodium Coco-Sulfate
ti I eu
,
Squalane
eo
1
0
,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil
,
Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil
eo I gy
3
2
,
Levulinic Acid
i
,
Maris Sal / Sea Salt
,
Saccharide Isomerate
h
,
Disodium Cocoyl Glutamate
ti
,
Sodium Cocoyl Glutamate
ti
,
Shorea Stenoptera Butter
eo
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Helianthus Annuus Seed Oil
eo
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
krémajánló
+ valóban kíméletesen, DE alaposan tisztít (sminklemosó arctej után használtam, és mindig szépen leszedte a sminkmaradékot)
+ extra érzékeny, ekcémára hajlamos bőrömet nem irritálta
+ nem tesztelték állatokon:)
- nagyon gyorsan fogy (kb. 2 hónapot bírt ki, pedig sokszor csak este használtam)
- enyhén szárította az arcom, pedig kifejezetten száraz bőrre van (de ha krémeztem utána, rendben volt a dolog)
Összességében, klassz kis termék, újra akartam venni, de mindenhol hiánycikk volt. Így egy nagyon hasonló arctisztító hab mellett döntöttem: Dado Sens ProBalance Soft Facial Cleanser, amivel egy hajszálnyival jobban meg vagyok elégedve (nagyobb kiszerelés; szinte egyáltalán nem szárít; szintén állatkísérlet mentes; dermakozmetikum). Ez volt a reklám helye, de csak azért, hátha valaki alternatívát keres erre a lavera termékre!



+ valóban kíméletesen, DE alaposan tisztít (sminklemosó arctej után használtam, és mindig szépen leszedte a sminkmaradékot)
+ extra érzékeny, ekcémára hajlamos bőrömet nem irritálta
+ nem tesztelték állatokon:)
- nagyon gyorsan fogy (kb. 2 hónapot bírt ki, pedig sokszor csak este használtam)
- enyhén szárította az arcom, pedig kifejezetten száraz bőrre van (de ha krémeztem utána, rendben volt a dolog)
Összességében, klassz kis termék, újra akartam venni, de mindenhol hiánycikk volt. Így egy nagyon hasonló arctisztító hab mellett döntöttem: Dado Sens ProBalance Soft Facial Cleanser, amivel egy hajszálnyival jobban meg vagyok elégedve (nagyobb kiszerelés; szinte egyáltalán nem szárít; szintén állatkísérlet mentes; dermakozmetikum). Ez volt a reklám helye, de csak azért, hátha valaki alternatívát keres erre a lavera termékre!


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: TocopherolGyulladáscsökkentők: Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil
Hidratálók: Glycerin, Saccharide Isomerate
Vitaminok: Tocopherol
Alkoholok: Alcohol
Emolliensek: Glycine Soja (Soybean) Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Squalane, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Shorea Stenoptera Butter, Helianthus Annuus Seed Oil
Emulgeálószerek: Sodium Coco-Sulfate
Tisztítószerek: Coco-Glucoside, Sodium Coco-Sulfate, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate
Illatanyagok: Caprylic/Capric Triglyceride, Levulinic Acid
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Szójababolaj, melyet bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban.
Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.
Habképző felületaktív anyag. Kiváló emulgeátor. Sokszor alkalmazzák samponokban, mert használata után hajunk puhább, és könnyebben fésülhető lesz. Ez a kókuszvaj és a szőlőcukor reakciójával keletkező vegyület egy cukortenzid: olyan emulgeátor, amely a vizes fázisokban cukorrészével, az olajos cseppecskékben pedig zsírsavfarkincójával oldódik. Az ilyen anyagok kíméletesek a bőrhöz és a hajhoz, emiatt babáknak gyártott termékekben is alkalmazhatók. Részletesebb információ a truthinagingen.
A kozmetikumokban oldószerként (segíti a vízben nem oldódó összetevők keveredését pl. olajok és fényvédők esetén), sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos, valamint segíti a hatóanyagok jobb bejutását a bőrbe (DE! sajnos nem csak a hasznos hatóanyagoknak segít utat törni a bőr alsóbb rétegei felé, hanem az olyan bőrre káros összetevőknek is mint az illatanyagok). A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták például az ethanol hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.)
Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Kókuszból származó felület aktív anyag, tisztítószer. Kémiai szerkezetében gyakorlatilag ugyanaz az anyag, mint a Sodium Lauryl Sulfate (SLS), olyannyira, hogy ugyanaz a CAS számuk (egy vegyületekhez rendelt azonosító szám). A Beauty Brains kozmetikai vegyészei szerint az SLS a sodium coco-sulfate egy jobban tisztított változata, mely jobban habzik és tisztít, azonban az aki allergiás az egyik anyagra, allergiás a másikra is.
A squalene ún. hidrogenizált formája. Az emberi bőrben, a bőr által termelt faggyúban is megtalálható természetes anyag. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító emollient anyag, természetes hidratáló elem (NMF, natural moisturizing factor). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban.
Parlagi ligetszépe növényből nyert olaj, mely omega-6 zsírsavak (linolsav és gamma-linolsav) gazdag forrása. Az omega-6 zsírsavaknak fontos szerepe van a bőr legkülső rétegében (stratum corneum) lévő sejtek összetartásában, és így a bőrön keresztüli vízvesztés (trans-epideremal water loss) megakadályozásában. A parlagi ligetszépe olaja talán hatásos az atópiás dermatitisz (ekcéma egy fajtája) kezelésében is, valamint Paula Begoun szerint hatásos gyulladáscsökkentő és emollient.
Levulinsav. Természetes eredetű szerves sav, amit édeskés illata miatt elsősorban illatanyagként használnak a kozmetikumokban. E szerint a kutatás szerint az összetevő antimikróbális hatással is rendelkezik, vagyis a termékek eltarthatóságának az idejét növeli, kiváltképp alkohollal kiegészülve. Gyakori összetevője a mesterséges tartósítószerektől mentes natúrkozmetikumoknak.
Tengeri só. A CosIng a tengeri só kivonatot bőrjavító (skin conditioning) anyagként osztályozza. Nem oldott, szemcsés formában radírozó anyagként is használt.
Más néven Pentavitin. Növényi eredetű összetevő, melyet az Ecocert és a Nature is certifikált. A TruthinAging információi szerint az összetevő olyan szénhidrátokat tartalmaz, melyek nagyon hasonlóak az emberi bőrben természetes formában megtalálható szénhidrát komplexhez. Mivel nagyon jól közödik a bőrhöz, ezért nem lehet egykönnyen lemosni, emiatt hosszantartó hidratációt biztosít. Paula Begoun szerint az összetevőnek kiemelkedően jó a vízmegkötő, bőrpuhító képessége.
Egy tenzid, vagyis tisztító összetevő. Természetes vegyületek természetes kötéssel való összekapcsolásával nyerik. Tisztító és habképző tulajdonságú. BDIH által jóváhagyott, natúrkozmetikumokban használható összetevő.
Kókuszolajból származó tisztítószer, melyet Paula Begoun szerint a kemény víz lágyítására használnak.
Faggyúdió vaj. A borneói faggyúdió (Shorea stenoptera) dióját a földről gyűjtik és napon szárítják. Magjából oldják ki a vajat, akárcsak a kakaóbabnál. Jellegzetes szagú és krémes fehér színű. Hasonlít a kakaóvajhoz, de magasabb az olvadáspontja, ezért kemény szappan gyártására is alkalmas. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló, emolliens hatású összetevő. Borneón és Szumátrán évszázadok óta használják bőrápolásra. Gazdag fitoszterolokban (sztigmaszterin, avenaszterol) és triterpén alkoholokban. Az összetevővel elsősorban ajakápolókban és szappanokban, testápoló tömbökben találkozhatunk.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
A napraforgó magjából nyert olaj, melynek fő összetevői a bőr számára fontos omega zsírsavak (linolsav és olajsav). Leslie Baumann a Cosmetic Dermatology című könyvében azt írja, hogy több tanulmány is arra jutott, hogy a napraforgó olaj egy olcsó, hatékony és a fejlődő országok számára is elérhető emollient anyag, mely hatásos lehet irritált vagy kiszáradt bőr természetes védőrétegének a helyreállításában, erősítésében.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.