Lavera

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   Müller, bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: naiva, Módosítva: 2019. április 24.

Lelőhely:   Müller, bioboltok, online
Kategória:   Fényvédők

Nem tartalmaz illatosító anyagot, közepes napvédő faktor az arcon és a testen, s így még azok számára is használható, akik allergiásak, vagy rendkívül érzékeny bőrbetegségben szenvednek, mint a dermatitis vagy az ekcéma.

maci84

2012. július 10.

A Ti írásaitok alapján én is beszereztem a naptejet. Hogy miért volt szimpatikus? Kimondottam csak az összetevői miatt!! Mivel én nagyon fehér bőrű vagyok szinte egész nyáron folyamatosan kenem magam naptejjel így ha az túl sok káros összetevőt tartalmaz véleményem szerint nagyobb kárt csinál mint hasznot így ez volt az egyetlen naptej aminek meg tudtam barátkozni az összetevőivel. Nézegettem neten is, de végül egy közeli bioboltban rátaláltam igaz ott drágább maga a naptej, mint a neten, de ott még rájön a postaköltség így összességében jó vétel volt (3400HUF). Azt vártam, hogy a sray sárgás lesz, de teljesen fehér. Fújtam belőle egy kicsit a kezemre elég nehéz elkenni. Élesben majd most hétvégén tesztelem, de addig is nekem 5*!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. július 10.

svivko

2012. július 9.

Megérkezett. Hosszas tépelődés után (és egy kiadós napallergia után is) végül mellette tettem le a voksomat. Ebben a hónapban akciós a netbio-n, 3000 Ft-ért sikerült hozzájutnom, és egyenlőre úgy néz ki , hogy teljesen megérte. (Még csak ma jött meg, városban használtam. Hosszútávú véleményt majd extrém beavatás után!)
A krém hátoldalán értékes infók vannak: bio karotin, bio napraforgóolaj bio körömvirág kivonatot is tartalmaz. Így ne csodálkozzunk ha a krém kicsit sárgás. A kezemre fújtam és anya megjegyezte, hogy mintha egy madár odacsinált volna, imádkoztam, hogy szívódjon be, mert ezek a fizikai fényvédőknek ez a legnagyobb bajuk, hogy fehérítenek, de ez NEM! :)))(szerk.: DE) Nagyon örültem neki, nagyon gyorsan felszívódik, az illata számomra vaníliás, nem annyira gyógynövényes, kellemes. Nem ragad, nem csúszós, ha kezet mosunk kicsit olyan, mintha a krém nem teljesen szívódott be, olyan balzsamos érzés.
Egyenlőre örülök, hogy megvettem, hogy nem lettem tőle se fehér, se sárga, és az illata is kellemes.
És hogy miért döntöttem a gyerek mellett? Azért, mert kevesebb ""hatóanyag"" van benne, és mert (lásd allergiás reakcióim) kezd nagyon durván érzékeny lenni a bőröm.
coming soon! :)

chapter 2:
Nem ő az én sztárom, de még mindig jobb, mint a többi alacsony költségvetésű filmszereplők, mint a nivea, meg a garnier ambréja... :/
PARTON:
4 óra után szükséges újrakenni, addig valóban nem égsz le - egy mindentől leégő orron teszteltem ezt, tapasztalat. Utána viszont ne várj csodát (nekem se kellett volna várnom...), mert a baj utolér.
Nehéz elkenni, igaz nem lehetetlen, de így a nagy melegben csak rohannék a vízbe, nem kint zsíroznám magam az árnyékban, egy ilyen betonbiztosnak bizonyuló krémmel.
Ha sikerül is elkenni, egy picivel világosabb marad a bőröd, de nem túl természetellenes, inkább szokatlan, úgy vettem észre, hogy ez elmúlik.
VÍZBEN:
Ha a parton jól teljesített a bemasszírozó képessége(d) a bajtársadnak, akkor a vízben a krém röhög egyet rajtatok, ugyanis ahol maradt egy kicsivel vastagabb réteg, kifehéredik, és mivel - mint említettem - betonbiztos, vízálló nem tudod egyszerűen elkenni.....egy kis fürdés szerű mozdulatsor után szódával elmegy ... végül is nem túl zavaró. És inkább ez, mint a bőrrák.(!)
AFTER:
Miután kilubickoltad magad, és egy kicsit kimész száradni, veled együtt a krém is így ezt teszi... szépen fehérre szárad közepes foltokban, mintha extra száraz lenne a bőröd, de testápolóval orvosolható.(Esetleg újrakenéssel.)

Végeredményben: jó napozó szer. ENGED barnulni, de nem leégni! Fehérnek fehér, de hát mégis fizikai fényvédőkről beszélünk, valamilyen szinten ezzel elszámoltam, mielőtt megrendeltem. És ne ijedjetek meg, hisztiréka vagyok, nem olyan kihipózott fehér, csak hát kicsit látszik, hogy kentél magadra valamit... Az illatát még mindig szeretem, vaníliás-sütis szerű, akinek ez nem tetszik ne aggodalmaskodjon, elillan kb 3 perc alatt.
Ruhát nem fogja meg (!) , olyan lett a fekete fürdőruhám, és egy dörzsöléssel kijött a vízben.
A kellemetlenségek mellett úgy döntöttem hogy marad a csillag, mert a durva napallergiámtól általa sikerült megszabadulnom, és nem kell idegeskednem miatta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. július 9.

coming soon! :)

chapter 2:
PARTON:
VÍZBEN:
AFTER:

naiva

2012. március 15.

Régóta kerestem egy olyan napozó krémet, ami vegyi katasztrófáktól mentes, ugyanakkor megfelelő fényvédelmet is nyújt. Azt hiszem, végre megtaláltam az igazit. :-)
A spray szó ne rémítsen meg senkit, egyáltalán nem az a vizetett állag jellemzi, mint amilyenre elsőként gondol az ember. Az illata is kellemes, olyan növényi, az ára pedig 3,000 forint körül mozog.
Még valami: teszteltem nagyon fehér bőrű, saját bevallása szerint minden egyes napozás alkalmával leégő férfi emberen és ötösre vizsgázott a krém! Abszolút nem égett le, csak egyetlen, tenyérnyi helyen, ahol nem kente be magát rendesen. :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. március 15.

Antioxidánsok: Tocopherol, Beta-Glucan, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Dipotassium Glycyrrhizate, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Beta-Glucan, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin, Sodium Lactate
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate