Listerine

Ár:   1250 Ft   Kategória:   Fog- és szájápolók
Lelőhely:   patikák, drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: csoki, Módosítva: 2019. április 23.

Lelőhely:   patikák, drogériák
Kategória:   Fog- és szájápolók

Erősíti a fogzománcot, egészségesebben tartja a fogínyt, segít megelőzni a fogínysorvadást, így az ínyvonalnál csökken az érzékenység. Csökkenti a plakk képződését (lepedék), elpusztítja a baktériumokat, frissíti a leheletet. Gátolja a fogkő kialakulását, véd a fogszuvasodás ellen.

Kiszerelés: 500 ml

xMirax

Korcsoport: < 18
2021. október 22.

Az alkoholmentes verziót használom és nagyon szeretem! Az elmúlt időben a folyamatos íny gyulladásom is megenyhült. Öblögetés után hagy egy ilyen érdekes "csikorgóan tiszta" érzést a számban

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2021. október 22.

Nemtudoommm

2021. szeptember 16.

Valóban nagyon erős , Nekem lezsibasztja a számat de én ezt el is várom egy szájvíztől. Hagy csipjen
legalább hat.😏 Sajnos alkoholos úgyhogy oblogetes után érdemesebb orron át venni a levegőt mert brutál 😀 szerintem elég mentolos is sokáig friss érzetet hagy. Női szemmel vajon miért ezt vettem le a polcról.. biztos nem azert mert lila 😅😁😁 de nem bántam meg nagyon szeretem

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. szeptember 16.

TekiLala

2021. július 27.

Iszonyatosan csíp és mar. Képtelenség 20s-nál tovább öblögetni vele. Szép fehér fogakat eredményez, de számomra használhatatlan napi szinten. Nem ad különösebben friss érzetet, mert inkább édeskés íze van, mint mentolos.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 27.

Bori0231

2021. július 19.

Úh, hát én ezzel csúnyán melléfogtam. Egyszerűen nem tudtam használni, olyan brutálisan marta, csípte, égette a számat, nyelvemet, ínyemet. Nagyon erős!
Nem pontozom le nagyon, mert bár nekem teljesen elviselhetetlen, másnak még működhet, ha bírja.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 19.

Györgyusz

2021. június 4.

Tapasztaltam már, hogy erősen mentolosak ezek a Listerine szájvizek de ez elég kemény tényleg. Belekortyolva azt hittem, hogy egy Salonpas tapaszt nyalogatok. Megnéztem az összetevőket és tényleg ott a metil-szalicilát, ami a fájdalomcsillapító tapaszban van. :D Na meg a timol... én még eddig ezekre sose gondoltam úgy, hogy szájnyálkahártyán alkalmazható.
Az tény, hogy úgy érzem, hogy "edzi" az ínyt. Az, hogy ez jó vagy nem döntse el mindenki. Az érzést mindenki megtapasztalja, aki kipróbálja, az biztos.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 4.

bluejay8

2021. április 13.

Alkoholmentes verzióját használom... iszonyúan csíp, erős. Mindennapi használatra nem ajánlanám, illetve a fogtechnikus se ajánlotta nekem emiatt. A szájnyálkahártyát nagyon kiszárítja, szerintem azt is kiöli onnan amit nem kéne. Hébe-hóba azért használom csak, hogy jobb legyen a leheletem, ha megyek valahova, vagy egy kis extra "tisztaságérzetért", de nem fogom sűrűn újravenni, sem használni mindennap. Nem is olcsó...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 13.

Verona5

2021. február 13.

Szörnyen erős, de ettől függetlenül a lenti ajánlások alapján kipróbáltam.
Tényleg hatásos, de rájöttem, hogy kb 1/3 rész szájvizet fel kell higítani 2/3 rész vízzel, úgy elviselhetőbb hétköznapi használatra.
Viszont ha valami durva dologra kellene bevetni, az eredeti koncentráció lehet a szükséges. Akkor az ember elviseli a csípősségét és a túlédesítését is.
Szerintem felváltva kell használni más márkájú szájvizekkel. A tapasztalatok alapján nálam később sorra kerülhet a Listerine többi színes leve is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 13.

Szörnyen erős, de ettől függetlenül a lenti ajánlások alapján kipróbáltam.

rekav11

2021. január 8.

Az Elmex messze veri, s azzal összehasonlítva esélytelen, hogy ezt vegyem. Édeskés, tolakodó ít, nem szeretem, hogy lila és csíp.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 8.

Honeyhair

2020. december 21.

Igazi nagyágyú. Jön és leveri az ínygyulladást, az aftát; segít a fogfájás csillapításában; ha megharaptam a szám szélét, másnap reggelre begyógyítja. Ha érzem, hogy kapar a torkom, csak gargalizálok egyet-kettőt, és a torokgyulladás csírájában elhal. Emiatt nemcsak hogy megbocsátom neki, hogy csíp, de egyenesen imádom. Sőt, úgy érzem, hogy az alkoholmentes (mild) változatok jóval kevésbé hatékonyak, számomra ez az igazi.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. december 21.

orsikoczian

2020. november 24.

Bivalyerős. Kicsit olyan mintha minden reggel és este jól pofonvágnák az embert és ennek vagy örül valaki vagy nem. Én személy szerint imádom, olyan érzésem van utána hogy tényleg csinált valami, tiszta és friss érzet marad utána és sokáig mentolos illatú marad a lehelletem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. november 24.

Hidratálók: Sorbitol

Sorbitol h 1 1

Az eukaliptol, vagy másnéven cineol, az eukaliptuszolaj fő összetevője. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint denaturáló (az alkoholtartalmú kozmetikumokat élvezhetetlenné tevő) és tonizáló  hatású összetevő, valamint illatanyag. Bár fájdalomcsillapító, antiszeptikus tulajdonsággal is bír, Paula Begoun szerint oxigénnel érintkezve bőrirritációt okozhat.

A metil-szalicilát egy természetes vegyület, melyet főként örökzöld növények állítanak elő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint denaturáló (alkoholtartalmú kozmetikumokat élvezhetetlenné tevő), a bőr komfortérzetét növelő hatású összetevő illetve illatanyag. Magasabb koncentrációban izületi- és izomfájdalmak kezelésére szolgáló kenőcsökben, kisebb koncentrációban antiszeptikus hatású szájvizekben fordul elő.

A timol egy monoterpén fenolszármazék vegyület (C10H14OH) amely izomer a karvakrollal. A kakukkfűillóolajában található nagyobb mennyiségben, de sok más illóolaj is tartalmaz timolt. Fehér kristályos anyag, kellemes aromával és erős antiszeptikus tulajdonságokkal.