Lush

Ár:   2990 Ft   Kategória:   Hajápolók
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: CzFru, az összetevőket feltöltötte: dlrexqs, Módosítva: 2020. május 20.

Lelőhely:   Lush márkaboltok, online
Kategória:   Hajápolók

A finom szemű tengeri só és a hólyagmoszat rugalmassá és jól texturálttá teszi a hajad, míg a jojobaolaj és kókuszolaj könnyű hidratálást biztosít. A Big egy könnyű kondicionáló, mely a neroli, a szicíliai mandarin és a narancsvirág illatát árasztja.

CzFru

2020. május 15.

Vaktában rendeltem meg online, mert nem volt készleten a Jungle. Április óta használom és nagyon elégedett vagyok a hatásával. Sokkal könnyebben használható és kezelhető, mint a Jungle, és a hajam is sokkal "sikamlósabb" utána. Féltem, hogy a sótól kócolódni fog a hajam, de nem. Az illata szokatlan, nem tudom beazonosítani, számomra picit émelyítő (és talán egy picit pasis) volt eleinte, de megszoktam és nem is marad a hajban, max egy napig. A montalbano samponkoronggal jó párost alkotnak.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 15.

Hidratálók: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil

Egy alga féle kivonata, mely a CosIng besorolása szerint bőrvédő összetevő. A Lush honlapja szerint ennek az algának a kivonata gazdag vitaminokban, ásványi anyagokban és nyomelemekben, melynek köszönhetően erősíti a hajat. Ezen kívül simítja és fényt ad a hajnak.

vetiver gyökeréből kinyert illóolaj. A növény szárított rizómáiból (gyöktörzseiből) és gyökereiből vízgőz-desztillációval nyerik ki. Az illóolaj nyugtató, antimikrobiális és keringésfokozó hatásokkal bír, ezért elsősorban sebek és bőrbántalmak, izom- és ízületi fájdalmak kezelésére használják, de ellazulást és a stressz oldását elősegítő masszázsolajok és gyógyfürdők, illetve rovarriasztó szerek alkotórészeként is alkalmazzák.

Citromlé, melynek a Lush szerint fertőtlenítő, szövetösszehúzó és tonizáló hatása van, valamint remek összetevő hajápoló termékekben, mert tonizálja  a fejbőrt és ragyogást ad a hajnak. Paula Begoun szerint viszont a citromnak bár antibakteriális tulajdonsága van, bőr érzékenyítő és irritáló összetevő.