Kövess minket Instagramon is! :)


LYL Hydro Max Gel
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Hidratáló krémek | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Száraz | |||
Lelőhely: | kozmetika, online | Bőrprobléma: | Bőröregedés |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: budosbanya, Módosítva: 2011. szeptember 19.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | kozmetika, online | |
Kategória: | Hidratáló krémek | |
Bőrtípus: | Száraz | |
Bőrprobléma: | Bőröregedés |
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether
,
Glycerin
h
0
0
,
Polysorbate 20
ti I eu
0
0
,
Hyaluronic Acid
h
,
PVM/ MA Decadiene Crosspolymer
,
Alcohol Denat.
al
,
Dioscorea Opposita (Wild Yam) Root Extract
,
Glycine Soja (Soybean) Sterols
eo
,
Methylparaben
i I ta I par
0
0
,
Parfum/Fragrance
i
,
Alphahexylzimt
,
Alphaamylzimta
,
Benzyl Salicylate
i I f
,
Cinnamyl Alcohol
i I al
,
Oleyl Alcohol
eo I eu
4
2
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
krémajánló
Nagyon szeretem, ezt is, meg az elasztinos gél is. Az én vízhiányos bőrömnek nagyon jót tesz, komfortos lesz és pihe-puha. Sminkelni is remekül lehet rá!


Nagyon szeretem, ezt is, meg az elasztinos gél is. Az én vízhiányos bőrömnek nagyon jót tesz, komfortos lesz és pihe-puha. Sminkelni is remekül lehet rá!


Elég tényleg egy pici belőle, szépen beszívódik a bőrbe. Zsíros bőrömnek tökéletes a gél, kozmetikus ajánlotta hogy gélt használjak inkább krémek helyett. Puha lett tőle az arcom.



Elég tényleg egy pici belőle, szépen beszívódik a bőrbe. Zsíros bőrömnek tökéletes a gél, kozmetikus ajánlotta hogy gélt használjak inkább krémek helyett. Puha lett tőle az arcom.


Bocs csajok, de nekem ez egy borzalom!! Mintha valami filmes réteget kennék az arcomra, a bőröm húzódik, egyáltalán nem szívódik be, és a legkevésbé sem hidratál. Pedig nagy reményeket fűztem hozzá, és úgy kellett levadásznom ezt a terméket...


Bocs csajok, de nekem ez egy borzalom!! Mintha valami filmes réteget kennék az arcomra, a bőröm húzódik, egyáltalán nem szívódik be, és a legkevésbé sem hidratál. Pedig nagy reményeket fűztem hozzá, és úgy kellett levadásznom ezt a terméket...


Anyukám használja és neki hatott. Nagyon szép hidratált lett tőle e bőre, és sokkal kevesebb ránca van a korabeliekhez képest.



Anyukám használja és neki hatott. Nagyon szép hidratált lett tőle e bőre, és sokkal kevesebb ránca van a korabeliekhez képest.


Csak kíváncsiságból vettem egyet, de lenyűgözött a hatása. A bőröm hidratált, és kellemes tapintású lett, és a gél pillanatok alatt beszívódott. Nagyon elégedett vagyok vele, biztos fogok venni még.



Csak kíváncsiságból vettem egyet, de lenyűgözött a hatása. A bőröm hidratált, és kellemes tapintású lett, és a gél pillanatok alatt beszívódott. Nagyon elégedett vagyok vele, biztos fogok venni még.


Fontos hatóanyagok a krémben
Hidratálók: Glycerin, Hyaluronic AcidAlkoholok: Alcohol Denat., Cinnamyl Alcohol
Emolliensek: Glycine Soja (Soybean) Sterols, Oleyl Alcohol
Emulgeálószerek: Polysorbate 20, Oleyl Alcohol
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Tisztítószerek: Polysorbate 20
Illatanyagok: Methylparaben, Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alcohol
Parabének: Methylparaben
Tartósítószerek: Methylparaben
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Emulgeálószer, felületaktív anyag.
Hialuronsav. A bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (NMF, natural moisturizing factor), melynek kiváló vízmegkötő képessége van, akár saját súlyának 1000-szeresét is képes megkötni. A kozmetikumokban alkalmazva a hialuronsav képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. Részletes információ a itt és itt.
Szintetikus polimer. A CosIng besorolása szerint emulzió stabilizáló, felületi hártya képző és sűrűségszabályozó segédanyag.
Denaturalt alkohol, ami egy olyan etil-alkohol, melyhez adalékokat kevernek, hogy emberi fogyasztásra alkalmatlanná váljon, de eredeti céljára felhasználható maradjon. A kozmetikumokban oldószerként (segíti a vízben nem oldódó összetevők keveredését pl. olajok és fényvédők esetén), sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos, valamint segíti a hatóanyagok jobb bejutását a bőrbe (DE! sajnos nem csak a hasznos hatóanyagoknak segít utat törni a bőr alsóbb rétegei felé, hanem az olyan bőrre káros összetevőknek is mint az illatanyagok). A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták például az ethanol hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.)
Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.
Yamgyökér kivonata. Paula Begoun szerint semmilyen kutatás nem utal arra, hogy a yamgyökérnek lenne bármi hatása a bőrön alkalmazva.
A szterolok szilárd alkohol félék, melyek lehetnek növényi ás állati eredetűek is. A szójabab szterolok értelem szerűen a szójababból származnak. Bár alkohol féléről van szó nem szárítja vagy irritálja a bőrt, hanem nedvesítő és bőrpuhító tulajdonsága van. A száraz bőr regenerálására remek összetevő.
Tartósítószer. A methylparabent tartalmazó termékek növelhetik az UVB által okozott károsodást a bőrben. Bár ez nem biztos, tanácsos methylparaben-tartalmú termékek mellett (meg amúgy is, mindig :)) fényvédőt használni. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Elsősorban illatanyag-adalék, másodsorban a UV szűrő összetevő. Színtelen vagy enyhén rózsaszínes, szagtalan, vízben enyhén oldódó vegyület. Leggyakrabban parfümökben találkozhatunk az összetevővel. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Fahéjalkohol. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint illat- és ízanyag, melytől kellemes, jázminhoz hasonló illata és aromája lesz az adott kozmetikumnak. A leggyakrabban parfümökben találkozhatunk vele. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.