Mádara

Ár:   8990 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online a Organicharmony.hu-n 9 990 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: saraba, Módosítva: 2018. április 24.

Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online: Organicharmony.hu, 9 990 Ft

• Tökéletes védelem a városi szennyeződésekkel szemben
  • Megszűri az elektronikus eszközös (HEV) sugárzásait
  • Védelmezi a bőr mikrobiológiáját az idő előtti öregedéssel szemben
  • Láthatatlan, foltmentes Nude bőrszínt eredményez

Mogyorószármazék-, glutén- és állatkísérlet-mentes.

Ár: 9 990 Ft , Eladó: Organicharmony.hu
Személyes átvétel a belvárosban, INGYENES* házhozszállítás, akár másnapi kiszállítással, ajándék termékminták

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

barbusus93

2023. december 20.

Szerencse, hogy a minta kipróbálása után aznap nem mentem sehova, mert vállalhatatlanul néztem ki a termék használata után. Olvastam, hogy sokan írták, hogy beleolvadt a bőrötökbe a szín, sajnos ez nekem sehogy nem jött össze. (Ennyire fehér lennék?!) Akárhogy kentem úgy néztem ki, mint a 2000-es évek tini lányai az alapozó felvitele után. A másik meg (bocsánat) a szaga. Nekem borzalom volt és egész nap ezt éreztem. Ráadásul be se akart szívódni és tiszta ragacs vagy nem is tudom nyálkás volt az arcom. Nekem ez a soha kategória, szörnyű.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 20.

Teokleia

2023. szeptember 2.

Mintát kaptam belőle rendelés mellé. Alapvetően nem megyek az utcára spf50 nélkül, mert nagyon könnyen hiperpigmentálódó bőröm van, de ezzel a színezett fényvédővel hónapok óta szemeztem (mióta a márka spf50-és fényvédő stickjét kivonták), így jól jött ki hogy kipróbáljam itthon töltött napokra, vagy normál fényvédő tetejére akár.
Kis papír tasak, 2 ml. Sűrű, krémes állag, sötétbarna szín, elsőre meg is ijedtem hogy a hókaságomnak nem ez lesz a legjobb döntés. De szépen beleolvadt a bőrömbe, egységesítés ötös, a szín sem előnytelen. Az illata megzavar: felkenéskor finom mandulás, de később ahogy a kezemen szagolgattam, már egy kissé kellemetlen ásványos illata lett. A bőröm nem húzódik utána, de furcsán tapadós, valószínűleg jó sminkalap is lehet a termék. Az összetevőlista meggyőző, de az ára az ami miatt nem fogom megvenni. Spf30-as BB krémet szerintem olcsóbban is talál aki keresi. Ezt a keveset elhasználgatom, jó élmény volt kipróbálni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. szeptember 2.

fruzsi112

2023. május 2.

Ami nagyon nagy pozitívum nálam, hogy nem irritálja a szemem. Nagyon hamar beszívódik a bőrbe és egységes bőrképet ad. Nincs olyan fedése mint egy alapozónak, de hétköznapokra tökéletes. Alkalmazkodik a színe a hófehér bőrömhöz is. Egyetlen negatívum, hogy elég borsos az ára.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. május 2.

Faustine

2023. január 6.

Nagyon szeretem, lassan egy éve használom (most járok a második tubusnál). Világos bőrömet egy kicsit talán sötétíti, de egyáltalán nem zavaró, ahogy elkenem gyakorlatilag beleolvad a bőrömbe. Nem hagy fehér réteget és egy egészséges fényt ad az arcomnak. Első használata után a férjem is megjegyezte, hogy milyen szép a bőröm (fogalma sem volt, hogy új terméket használok)! Számomra ez most a legjobb arcra való fényvédő.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. január 6.

Kitkat76

2022. november 25.

Szerettem, de pár nap folyamatos használat után diszkomfort érzete lett az arcomnak, felkenés után. Ha csak 1X-1X kenem, nincs gond.🙈

Amit imádtam benne:

- jól, könnyen kenhető
- egységes, szép bőrkepet ad (imádtam a színét)
- hidratál
- kellemes fényt az az arcnak
- tartós

Barátnőmnek ajándékoztam, imádja!🤗

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. november 25.

Amit imádtam benne:

- jól, könnyen kenhető
- egységes, szép bőrkepet ad (imádtam a színét)
- hidratál
- kellemes fényt az az arcnak
- tartós

Barátnőmnek ajándékoztam, imádja!🤗

Purnima

2022. augusztus 29.

Mintát kaptam belőle, de újra és újra meglepőpöm, hogy a Mádara hogyan gyárthat egyszerre kukába való termékeket és olyat, ami évek óta beválik.
Az állaga sztem rendben van, a REN mattító fényvédőm sokkal sűrűbb. A színe...hát, az egészen fura. Sötét, szürkésbarna. Ez kinek áll jól? Meg ősztől tavaszig gyakorlatilag hordhatatlan. Olajos, tág pórusú bőrre katasztrófális. Le kellett púdereznem úgy fénylett. Viszont valóban kellemesen hidratál.
Egyébként biztos, hogy változtattak az összetevőkön, mert nagyon érzékeny vagyok a parfümökre kozmetikumokban és ezt alig érezni, ill.konkrét parfümöt nem is látok az összetevőkben, csak aromát benne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. augusztus 29.

yoko95

2022. július 12.

Extrém érzékeny, hófehér bőröm van tág pórusokkal, mégsem fénylik tőle az arcom és nem is égtem le mellette egyszer sem, még a 40 fokokban sem. Ízlésemnek egy picit túlszínezett, ami felett el is tudnék siklani, mert nem tolakodó az árnyalata, de sajnos mindent megfog amihez hozzáér, még nap végén is, ami azért nem túl szép látvány.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. július 12.

natulcien

2022. április 24.

Nagyon-nagyon megszerettem ezt a márkát, és a ezt a terméket is. Szuper kis krém ez. Én nagyon szeretem a fura illatát is, és az állaga nagyon hidratáló. A száraz bőröm imádja. Maga a színezettség szerintem semmit nem jelent, csupán, hogy nem hagy fehér nyomot, ami hatalmas előny. Nagyon tápláló, de mégsem nehéz krém. Könnyen gyorsan beszívódik és szépen lehet rá sminkelni is.Tuti újravásárlós termék. Télen fogom szerintem a legjobban szeretni az állaga miatt, és akkor az spf is bőven elég. Én télen-nyáron használok fényvédőt, úh.ez egy szuper téli opció lesz. Nyáron maradok inkább az spf 50-eseknél, de felhősebb napokon ezt használom nyáron is.
2018 08.05

Update:
Ahogy gondoltam, tökéletes télre. Nagyon szeretem, hogy gazdag krém, és nagyon jól hidratál. Egyáltalán nem sötét a kifakult bőrömhöz sem. Ez lesz a téli fényvédőm, már tuti.
2018. 12.05

Frissítés:
Újravettem, szeretem, használom, véleményem változatlan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 24.

2018 08.05

Update:
2018. 12.05

Frissítés:
Újravettem, szeretem, használom, véleményem változatlan.

Agnes91P

2022. április 15.

Irodakukac korszakomban naptejet szoktam az arcomra kenni, de munkanapokon általában nem fényvédőztem, csak ha tényleg sok időt töltöttem a napon, pl strandolás. De mióta otthon vagyok a babámmal, napi másfél-két órát sétálunk, így ideje volt beszerezni egy jó fényvédőt. Eredetileg 50-eset akartam, de készlethiány volt, így ez a 30-as landolt a kosaramban. Először aggódtam, hogy sötét lesz, de meglepetésemre nagyon szépen beleolvad a bőrbe, én a száraz bőrömön nem érzem ragacsosnak sem. Nem irritál, nem tömíti el a pórusokat, és le sem égtem vele. Határozottan jó választás volt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 15.

Bolgarka

2021. december 3.

Annyira tudnám szeretni ezt a fényvédőt! Egy felvételhez vettem hirtelen felindulásból, alapozó helyett. A színe tökéletes, nálam abszolút nude hatása van, egyáltalán nem látszik a színe. Nem vakol, de a fedése sem erős, de nem is ez a célja. Egyáltalán nem hagy zsíros érzetet, hamar beszívódik.
Viszont a négy féle illatanyag ami benne van naaaagyon nem kellene. Konkrétan citromos pite illata van... Ez a maszk alatt szerintem borzasztó, de amúgy is nagyon fura. A másik az ára. Mivel hirtelen kellett megvettem, de kb a Paula's Choice árban van, és minőségben azért nincs ott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 3.

Antioxidánsok: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Propanediol
Vitaminok: Ascorbyl Palmitate, Tocopherol

Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van, valamint segíti a sebgyógyulást és általában a bőr regenerálódását is. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).

Az olíva olaj zsírsavaiból és sorbitolból származó emulgeálószer, mely segíti a krém víz- és olaj komponenseinek egyenletes keveredését. Gyakran használt natúrkozmetikumokban.

Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollients) anyagként használatos.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.

Bőrjavító (skin conditioning) anyag.

Kocsányos tölgyfa kérgének kivonata. Csersavtartalma miatt nagyon erős összehúzószer, és hámképző sav. Kozmetikai készítményekben is főként emiatt használják.

Szőlőmagolaj, mely zsírsavakban gazdag, kiváló bőrpuhító hatású, illatmentes emolliens olaj, ráadásul még erős antioxidáns tulajdonsága is van. A szőlőmagolaj e szerint a kutatás szerint nagyjából 69% linolsavat, 16% olajsavat, 7% palmitinsavat, 4% sztearinsavat, és 0,1% linolénsavat tartalmaz.

Hialuronsav hidrolizátum, vagyis a hialuronsav kisebb molekulasúlyú változata. A hialuronsav egy a bőrben is megtalálható polimer, vagyis nagy molekula, ismétlődő egységekből. Többször vagy kevesebbszer ismételve az egységeket különböző molekulasúlyú változatok jönnek létre. A nagy molekulasúlyú verzió (1-2MDa) a bőrben is megtalálható hidratáló elem, ez a hidrolizált változat pedig vagy a kisebb, 100-300 kDa-nos változatra utal, aminek a hidratáláson túl a bőr védekezőkészségének segítésében is szerepe van, vagy az ultra kicsi 10-50kDa-nos változatra, ami talán jobban a bőrbe tud szívódni, és ki tudja tölteni az apró ráncokat.

Íz- és illatanyag keverék, az EWG szerint a Fragrance / Parfum összetevő szinonímája.

Ecocert által is jóváhagyott természetesnek számító összetevő, aminek hivatalos funkciója emulgeálószer. Ezen túlmenően az összetevő képes a formulában lévő tartósítószerek hatását erősíteni.  (forrás)

Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között gyengédnek ls kevéssé irritálónak számít. Ecocert jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban, viszont általában egy tartósítószerkeverék részeként kerül a képletbe, mivel önmagában nem elegendően erős a hatása.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Magyar neve kálium hidroxid. Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben főként a pH beállítására (lúgosításra) használják (pl. citromsav mellett, a savasságának ellensúlyozására). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.