Maison Francis Kurkdjian

Ár:   49 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Makk Zsuzsó, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. szeptember 2.

Ár:   49 800 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Az Á la rose óda a nőiességhez. A virágok királynője az idő kezdete óta költőket, festőket, zenészeket és persze parfümőröket inspirált – sokan próbálták auráját, mágiáját és titkait megragadni. Az Á la rose két rózsaféle ragyogását és gazdagságát kínálja: kétszázötven mézédes májusi rózsa és százötven damaszkuszi rózsa vonzerejét sűríti egy üveg eau de parfum-be. A kellem és a báj minden fondorlatával bíró sziromköltemény.

Az Á la rose a világ egyik legtehetségesebb parfümőrének tisztelgése a hölgyek előtt.

Illatjegyek: bergamott, cédrusfa, ibolya, magnólia, mósusz, narancs, rózsa abszolút

Ár: 3200 , Eladó: Mery32
Állapot: 5 ml/ a képen látható mennyiség, Helyszín: Szeged, fizetés: Banki utalás után postán maradóra
Ár: 2300 , Eladó: Dakina
Állapot: Új, Helyszín: Esztergom, fizetés: Személyes átvétel-Esztergom, banki utalással, posta 630-915,-/fox 1199,-

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

KezdoManias

2022. március 21.

Számomra is a friss, de törékeny rózsa illatát nyújtja. (Na, nem mintha olyan könnyű lenne letörni egy rózsaszálat....) Lágy, finoman, kecsesen nőies, a halvány rózsaszín tényleg a megfelelő választás hozzá. Bár a rózsás próbálkozásaim közül magamhoz jobban illőek gondolom a Matiere Premiere Radical Rose-t, a kis 2 ml-es gyári fiolámat szívesen fújkáltam el. Viszonylag gyorsan, mert tényleg nem tartós illat. Ezen tulajdonságát valószínűleg magának a rózsának köszönheti. Vannak gyorsabban elpárolgó és tartósabb illóanyagok, ennek összetételében az előbbi csoport tagjai lehetnek túlsúlyban. Persze a csuklómon reggeli felfújás esetén is marad valami gyengécske illat estig, az viszont már nem az a finom fuvallat, ami az első két órában érzékelhető. (Igen, tudom, ezzel kevesen vannak így, de leginkább a lineárisnillatokat kedvelem...)
A tartósság hiánya miatt gondban voltam az egyébként is erősen szubjektív értékeléssel, de a maga nemében nagyon is tetszik, ráadásul úgy örülök, amikor végre elfogy valami... így részemről megérdemli az 5 csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. március 21.

Cathi

2021. május 16.

Probat kaptam belöle rendeles melle. Meg se neztem, mi van rairva, kifujtam, azt hittem valami olcsobb parfüm (ertsd: euros boltban vasarolt illat), ettöl függetlenül kellemes. Ket fujas, 5 perc mulva alig erezni.
Nalam leszerepeltek a niche illatok.
Aki akarja, fujja magara. Szerencsere rengeteg szuperjo mainstream illatom van, es ezerszer többet ernek, mint pl ez, vagy a delina exclusif.
Mivel nem kapok hanyingert töle, megkapja a 3*-ot, bar nem erdemel annyit sem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 16.

Nalam leszerepeltek a niche illatok.
Mivel nem kapok hanyingert töle, megkapja a 3*-ot, bar nem erdemel annyit sem.

Yeticica

2021. február 23.

Libbenő, lebbenő, repkedő, tündérszárnyon susogó illat ez, komolyan azt gondolom, F K mester egy zseni, és ihletett állapotban alkotta meg ezt a varázslatot (főleg, mivel sok más illata egészen más karakter).
Ha egyszer gazdag leszek, egész biztosan veszek belőle, mert itt az illathoz tökéletesen passzol a kocka üveg és a benne rejlő rózsaszín parfüm.
Mostanában ritkán fordul elő, hogy maradéktalanul tetszik egy illat, olyan meg már nagyon rég történt, hogy kiszaladt a számon egy hangos sóhaj, amint beleszimatoltam az illatba.
Fenséges-gyonyoruseges harmatos, friss, édes, ibolyás rózsa, a legszebb, legfiatalabb, legtörékenyebb fajtából. Ha rózsa illat, nekem csakis ez a kategória.
(Így már tökéletesen meg tudom fogalmazni, miért konyult le a szám Paul Smith rozsikájátol,.ami pedig töretlen népszerűségnek örvend ... Hát, rajtam nem vót jó).
Tökéletesen természet-illat, semmi szintetikum, semmi nehéz, ránk telepedő, süppedősség. Csak tündér szárnyak, napsugár a falevelek közül szűrődve, mosoly a szánk sarkában, és puha felhőpamacsok.
Egyszerűségében nagyszerű illat.
Ezer csillag!

Ui: kettős mérce...igen. merthogy lepkef.ng, és drága, és épp az imént vettem el egy pontot a mester masik illatatol az ára miatt. De nem hatom meg onmagam 😆

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 23.

Egyszerűségében nagyszerű illat.
Ezer csillag!

silence

2020. augusztus 16.

Kifújáskor ropogósan friss, harmatcseppekkel borított, éppen nyíló rózsaszín rózsabimbók illata.
Leszáradás után puha, púderes rózsaillattá válik.
Nagyon szép, szolid, kecses illat, nekem bejön!
Marly Delinájával nem szabad összehasonlítani, egészen más karakter a kettő!
Van egy nagy üveg Delinám is, bátran ki merem jelenteni, hogy még csak egy lapon sem szabad említeni a kettőt!
És nem azért, mert az A La Rose “elbújhat mellette”..... mert véletlenül sem erről van szó!
Nekem a Delina inkább elegáns, alkalmi rózsás illat, hétköznapokon, főként nyáron kicsit erős, szinte sok....
Az A La Rose sokkal puhább, szolidabb, “rejtőzködőbb” ....... hétköznapra, munkába rohangálós, tavaszi, könnyed rózsacsokor...
A tartóssága sajnos nagyon gyenge (max. 2 óránál tovább nem tart) - ez hátrány.
Leszáradás után pedig elég egyhangú, picit
sablonossá válik..... ennek ellenére továbbra is szeretem!
A 4-est csupán a tartósság miatt kapja.... EDP-hez mérten kicsit tovább kéne bírnia.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 16.

Leszáradás után puha, púderes rózsaillattá válik.
Nagyon szép, szolid, kecses illat, nekem bejön!
Marly Delinájával nem szabad összehasonlítani, egészen más karakter a kettő!
A tartóssága sajnos nagyon gyenge (max. 2 óránál tovább nem tart) - ez hátrány.
Leszáradás után pedig elég egyhangú, picit
sablonossá válik..... ennek ellenére továbbra is szeretem!

Parfuwoman

2019. augusztus 26.

Gondban vagyok ezzel az illattal,mivel egyrészről maga a parfüm ,az illata tökély ,légies ,éteri ,tökéletesen arányos,egyesíti azokat a jellemzőket,amikkel a tökéletes rózsaillatnak rendelkeznie kell. Benne van a Chloé tiszta illata,a Diptique Eau rose zöld rózsája ,a Lady Vengeance krémes ,leheletnyit szúrós,viaszos rózsája ,mindez harmatnyi citruságyon tálalva,kissé zöld teás jellegűen. Én nem vagyok túlzottan oda a rózsáért,így engem ez az illat nem győzne meg,de a rózsarajongókat mindenképpen elbűvölheti.
Viszont a Tartóssága és a sillage ebben az árfekvésben szerintem már kevés. A többi MFK illat szuper tartós és inkább csíkhúzós,mint bőrközeli ,ez viszont hamar veszít intenzitásából. Az illat maga 5*,tényleg szinte tökéletes ,a tartósság viszont gyengusz,így 3*.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. augusztus 26.

Marcsi66

2019. július 13.

Legutóbbi vételem a Delina,rózsás illat,úgy mint ez is,és nálam is a mérleg inkább Delina felé hajlik,kis különbséggel csak,ez pedig az ízlés,Van még egy rózsás parfüm,majd a véleményeimnél megkeresem,annyit tudok h Dior,(nem a dizájner kategóriában) ,és ő stílusában hasonlít ehhez,,de vonzóbb,kifejezőbb költemény.,Rajongok a márkáért,szép ez is,úgy érzem mintha csak a hozzá méltó minőséget hozná,hatásában kicsit alulmaradt.
Világos színekhez társítom,korán ébredező rózsák harmatjából egy csokor,bizakodó kedves köszöntője,alkalomnak v hétköznapnak ugyanúgy.
Az eleje citrusos,nem savanyún,kevés zöldet érzek,aztán virágosodik érzékiség a jól neveltség szintjén megáll.lineáris nem változik,rajtam tartós,
Megvenni nem,de ha ajándékba kapnám használnám.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. július 13.

Megvenni nem,de ha ajándékba kapnám használnám.

Andyca

2019. március 18.

Szép vagy, szép vagy Á La Rose, de tudd meg, Delina százszor szebb tenálad...😊 ❤️

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. március 18.

Tiziana

2018. szeptember 15.

Imádom a MFK üvegcséit,és a finom rózsás színét ennek a nedűnek!
Kifújáskor éteri, citrusos, áttetsző rózsaillat vesz körül. Nem lineáris, összetettebb,
tere van, amiben gyönyörűség tartózkodni.Na ez az az öröm, ami kb. 12 percig tart!!!
Amit utána éreztem az egy leheletnyi mósusz, mondjuk örültem hogy nem a szokásos
mósusz-ágyú terített le, mert az illat többi része úgy eltűnt mintha ott sem lett volna.
Egy óra múltán ismét feléledt , de az alapillat ami megmaradt később is, nagyon szokványos.
Legalább 2 tucat illatot éreztem már ilyennek leszáradás után.Kár, mert az elején nagyon tetszett!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 15.

Imádom a MFK üvegcséit,és a finom rózsás színét ennek a nedűnek!

Boszkakő

2018. július 30.

Micsoda zöld rózsaillat! Finom, púderes leszáradással, de mindvégig frissen és üdén, bár egyre bőrközelibben, ami szégyen egy ilyen niche parfümtől. Gondolkodtam, hogy le is vonok miatta egy csillagot, de olyan jóleső ebben a kánikulában ez a harmatcseppes rózsa - még ha gyakrabban is kell frissíteni -, hogy a szépsége meglágyította a szívemet.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 30.

gangix

2018. július 22.

Lágyan körbeölelő, friss, kedves rózsaillat. Megértem azokat, akik ebben a parfümben találják meg az igazit! Nálam is felkerült az új kedvenceim listájára. Kiérzem belőle Kurkdjian Aquáinak modern frissességét, csöppet sem nehezül el, órák múltán sem válik súlyossá, édessé.
Igen, a tartóssága sajnos lehetne jobb... Talán egyszer jön majd az Á la rose forte!
Olyan univerzálisnak érzem ezt az illatot, hogy bármilyen korú, stílusú és munkakörű Nőn el tudom képzelni. Pl. remek parfümajándék lehet, ha valaki mindenképpen parfümöt szeretne adni, és nem akar kockáztatni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 22.

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)