Maison Francis Kurkdjian

Ár:   127 200 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: HuAnita, az összetevőket feltöltötte: Gindir, Módosítva: 2022. október 18.

Ár:   127 200 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Fejjegyek: jázmin, sáfrány

Szívjegyek: cédrusfa, mandula

Alapjegyek: ámbra, fás jegyek

Fújós Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 Extrait de Parfum
Ár: 2.5 ml/4.500 Ft, 5 ml /8.500, 10 ml/16.000 Ft plusz posta , Eladó: Elysia22
Állapot: Új, fújósok eladók , Helyszín: Budapest, fizetés: Banki utalás után posta vagy Foxpost, Budapesten személyes átvétel
Ár: 5/10/20ml-6500/12000/23000ft , Eladó: pupy
Állapot: Frissen mérve üveg parfümszóróba, Helyszín: Karancslapujtő, fizetés: Személyesen Salgótarján és környéke vagy előreutalást követően posta/foxpost/packeta a vevő terhére

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

simonhenrietta

2024. április 22.

Furcsa mód először tetszett, majd 2-3 használat után csupán színtiszta jód, amit érzek.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 22.

ylexe

2024. március 25.

Az elixír volt rajtam hosszabban. Gyakorlatilag egy hétig megmaradt a kabátomon az illata. Sokáig finom volt, kellemes édeskés elegáns illat, de egy nap elteltével (amikor még mindig erősen érezni lehetett) átcsapott izzadt focista szagba.
UD: még mindig érezni lehet a kabátom ujján. Büdi, ki kéne mosnom szerintem😃
Hopika UD 2 évvel később: fantasztikus, édes, vattacukros, az egyik kedvenc parfümöm. 😅 Mindenki imádja rajtam, konkrétan mások kedvéért IS fújom... Nem az első parfüm pálfordulásom, és most már számítok rá, hogy nem is az utolsó.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. március 25.

UD: még mindig érezni lehet a kabátom ujján. Büdi, ki kéne mosnom szerintem😃

Vaslady

2024. február 16.

Nővérem kapta ajándékba szülinapjára, és nekem volt lehetőségem tesztelni ezt a drága, az én hazámban nem is kapható illatot.
Egészen Bécsig kellett érte menni, és ez a változat nem is volt, így egy másik parfümériában kellett beszerezni.
Nos, nővérem régi vágya volt, ami most beteljesült.
Az illatról már olvastam internetes, anyukás csoportokban, ahol is kikiáltották a legjobb illatnak, és már nagyon kíváncsi voltam rá.
Láttam parfüm bazarokban mintákat is, de nem rendeltem még.
Nos, egy fújás a bal kezemre a nővérem parfümjéből.
Éreztem most fog jönni a csoda, most lesz meg az igazi parfüm szerelmem, akivel majd hű társak leszünk, és egymás nélkül, még létezni sem fogunk.
Én, aki egy hűtlen dög, aki csak cserélgetii a parfümjeit, és sosem elégedett, és mindig újabbat és újabbat akar, majd most, na majd most, megtalalja az igazit.
Szóval jött a fújás, és lehúnyt szemmel illatoltam meg.
Az illatról :enyhén édes, unisex parfüm, felvértezve férfias vonásokkal, és inkább mondanám férfi illatnak, mint nőinek.
Leszáradva beédesedik.
Nem értem körülötte ezt a nagy rajongást, sőt belőlem csalodást váltott ki.
Nagyon tartós.
Nagy csalódás 😞.
Update.
Hát kérem, letaszitotta a trónról a Chanel Coco Mademoiselle - t, és utánzatait, amit én nem bánok, legalább vissza nyerte a méltoságát 👍.
A Lancôme La Vie Est belle, is vissza szorult, azt is már kevesebben fújják, és én ezt nem is bánom, mert szintén kedves illatom, szóval én örülök 😁.
Nos, az új parfümdrog, ez a baccarat - dög.
A munkahelyemen mellett egy közép iskola van, és szinte mindegyik diáklányon ezt az illatot érzem, persze csak valamelyik replikáját.
Persze, a tanárnők is fújják, a csík húzás már nem is jó hasonlat, mert be téríti a teret.
Idegesítő, nekem hányinger 🤮 keltő, nem tudom melyik összetevő váltja ki ezt a hatást, utoljára a Mugler Womanity illatától kaptam ennyire frászt.
Szóval én nem ajánlom, persze ettől még tőmeg illat marad, a replikak végett is.
Kérdés, meddig?

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. február 16.

Nos, nővérem régi vágya volt, ami most beteljesült.
Láttam parfüm bazarokban mintákat is, de nem rendeltem még.
Nos, egy fújás a bal kezemre a nővérem parfümjéből.
Szóval jött a fújás, és lehúnyt szemmel illatoltam meg.
Leszáradva beédesedik.
Nem értem körülötte ezt a nagy rajongást, sőt belőlem csalodást váltott ki.
Nagyon tartós.
Nagy csalódás 😞.
Update.
Nos, az új parfümdrog, ez a baccarat - dög.
Kérdés, meddig?

miraclum

2023. október 17.

Konkrétan elkap a rosszullét, amikor megérzem. Tömegek hordják ezt a szagot, így sajnos elég gyakran találkozom vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. október 17.

Tami7

2023. október 12.

Egyetértek több előttem szólóval, ez a verzió sokkal izgalmasabb és jobb, mint a sima változat. Az is igaz, hogy valamivel halkabb is, de ez egyértelmű, hiszen egy extrait-ben kevesebb az alkohol, ami párologhatna és vihetné tovább a levegőben. Cserébe viszont olyan tartós, hogy egy teljes nap után is simán érezni. Magabiztos férfin is el tudom képzelni, de szerintem is inkább egy nő illata. Nem lányé, hanem nőé, ha így világos... :) Akinél betalál, annak örök szerelem lesz. Mint például nálam.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. október 12.

svivko

2023. szeptember 7.

Ez egy különleges, drámai, naplementétől hordható alkalmi illat VOLT. Sajnos való igaz, hogy mostmár úton útfélen találkozni lehet vele, "köszönhető" ez az összes dupe gyártó márkának, akinek az orrára kéne verni ezért.
Szerettem, hogy csíkot húz maga után, hogy tartósabb, mint az élet.... De villámcsapás gyorsasággal szerettem ki belőle, amikor egy fesztivál vécéjében egy szemmel láthatóan világát nem tudó lány testszagával vegyült ez az illat. Ez, vagy valamelyik koppintásé, teljesen mindegy.

Elveszítette a varázsát, kár érte.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. szeptember 7.

Elveszítette a varázsát, kár érte.

Anikaaa97

2023. augusztus 8.

Életem első niche parfüm választása ez volt. Egyszerűen szerelem volt. Most is az lenne, ha nem lenne ennyire tömeg illat és nem érezném mindenkin a dupe illatot. Persze azt hozzá kell tenni aki érezte már ennek vagy a sima Baccaratnak az illatát az tudja, hogy a nyomába se érhet ezeknek.
Szerintem ez olyan illat amit tudni kell viselni és így nyáron nagyon tömény és fullasztó tud lenni.
Ruhákon meg kimosás után is érzem az illatot.
Összességében ha van rá lehetőséged menj be a boltba és próbáld ki, hogy működik rajtad!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. augusztus 8.

Ruhákon meg kimosás után is érzem az illatot.

Nichele

2023. március 6.

Lehet szeretni vagy nem szeretni, imádni vagy gyűlölni, egy biztos: Francis Kurkdjian maradandót alkotott a parfümök világában a Baccarat-okkal! Már-már ki merem jelenteni, hogy a történelem könyvekbe is beírta a nevét.😁 Elképesztő mit művelt a MFK ház ezekkel a parfümökkel és magával a márkával. Legendás! Nem tudom hány üveget adhatnak el napi szinten a világon a BR450-ből, de tuti hogy rengeteget…
Na nekem személy szerint pont ez volt velük kezdetben a bajom, ellen is álltam egy jó(d) darabig, aztán mégis csak beadtam a derekam és beléjük szippantottam. Az elején nem tetszettek, de aztán megszerettem őket.🙃 Én jobban szeretem az EXTRAIT verziót. A férjem egyenesen imádja rajtam. Ha őt viselem, mindig megjegyzi hogy milyen isteni, pedig sok más istenibb parfümöm is van😁
Lassan az alapműveltség része, hogy ismerni kell a Baccarat-okat😅 így szerintem egy próbát mindkét verzió megér. Azoknak is, akik még ellenkeznek😉

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. március 6.

tzrn7u67

2022. november 30.

A sima BR 540 nagy kedvencem lett, viszont kíváncsi voltam erre a verzióra is, így mintát rendeltem belőle. Visszajelzések alapján egy édesebb, mandulásabb illatra számítottam, de én nem sokban vélem eltérőnek, mint a sima verzióját. Nagyon hasonló, de ez rosszabbul teljesít nálam. Nem érzem benne a mandulás-édes vonalat, nem tartom sokkal másabbnak és különlegesebbnek, nem körözte le a testvérét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. november 30.

Kittycat11

2022. november 23.

Előttem már sokan leírták, de csak megerősíteni tudom: nagyon tartós, nagyon maszkulin (tényleg mint egy kanbuli), orrbavágóan jódos. Nekem ez egy hatalmas nem és még férfin sem. A két csillag a tartósságnak szól. Jó lenne már lecsengne ez a jód őrület, mert tényleg úgy vág fejbe mintha a kémia szertárba lépnél be.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. november 23.

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Szintetikus lila festékanyag. Az EWG adatai szerint a bőrre káros, allergizáló hatással lehet. Az összetevőleg elsősorban hajápolási termékekben találkozhatunk.