Maison Francis Kurkdjian

Ár:   99 400 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: HuAnita, az összetevőket feltöltötte: Gindir, Módosítva: 2020. október 25.

Ár:   99 400 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

"A 250 éves, világhíres Baccarat Kristály Manufaktúra és Maison Francis Kurkdjian együttműködése során született az eredeti Baccarat Rouge 540 eau de parfum 2014-ben. Három évvel később, 2017-ben Francis Kurkdjian elkészítette a parfüm – az ő szavaival élve – „csúcsváltozatát”. Ez az Extrait de Parfum, mely káprázatos vörös üvegben kapott helyet, mely az ikonikus vörös Baccarat kristályt idézi."

Fejjegyek: jázmin, sáfrány

Szívjegyek: cédrusfa, mandula

Alapjegyek: ámbra, fás jegyek

Ár: 🧪2/5/10ml💶4000/9000/15000 forint , Eladó: erwinbittmann
Állapot: Eredeti üvegéből frissen fújva!, Helyszín: Veszprém, fizetés: Előre utalás vagy Revolut után postán maradó ajánlott küldeményként vagy személyes átvétel
Ár: 7000 Ft/+szállítás , Eladó: a12smuk
Állapot: Új , Helyszín: Vas megye, fizetés: utalás után postán maradó ajánlott levél, vagy Foxpost, a vevőt terheli

henicatt

2021. április 8.

Kezdtem a Nerolis "kismintával"...persze nem volt elég. Éppen csak belekóstoltam egy hangyányit, pont annyit, hogy tudjam, ebből "kisfújós" kell. Eztán 10ml-t elfogyasztva eldugtam az üvegcsét amennyire csak bírtam, hogy semmiképpen ne jusson eszembe mennyire isteni finom és imádnivaló számomra ez az illat. A "kisdrága".... A pénztárcám ellenezte, na. Gondoltam,ha nem látom, nem jut eszembe *.* De a kisördög persze nem alszik, és míg én mindíg mindent elhagyok és úgy elpakolok hogy hónapokig nem lelek rá mikor kellene, bezzeg az üres BRE üvegcsémet félálomból is előkotortam 1 hónap után, és úgy szimatoltam, mint egy függő, aki végre hozzájut az adagjához. Intenzív mandula illat, édes, különleges, hosszan tartó, és sorolhatnám még napestig miért ennyire imádnivaló. És nem csak maga az illat, hanem minden érzés, ami társul hozzá amikor viselem: egészség, jólét, magabiztosság, unikum.
A történet vége pedig happy end! végül megvettem, és egy percig sem bánom.
Ez most olyan volt, mint bevallani egy bűnt :))

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 8.

A történet vége pedig happy end! végül megvettem, és egy percig sem bánom.
Ez most olyan volt, mint bevallani egy bűnt :))

gardia

2021. január 27.

Vakon rendelős típus vagyok, mert gyűlölök parfümériába járni.. Ennél viszont nem mertem bevállalni az ára miatt, és milyen jól tettem. Neroliból rendeltem egy rakás mintát, főleg MFK illatokat. Reggel felkentem az Extrait-et, ami még mindig ugyanolyan erős így délután is.
Délben a sima EDP-t is felpöttyintettem, ebből viszont 2 óra
múlva már semmit nem érzek.
Ha nagyon választani kell, egyértelműen az Extrait változat, de hál istennek nem lesz rá szükség, annyira nem az én világom. Jódos, kicsit szúrós, kicsit karcos, majd enyhén édeskés... ahogy többen is megírták már itt.

Update:
Nah.. szóval lehet elhamarkodott volt a kezdeti véleményem.Mégis csak lesz belőle egy üveg úgy néz ki. A férjem odáig van érte meg vissza.. ez nagy szó nála...:-))

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 27.

Délben a sima EDP-t is felpöttyintettem, ebből viszont 2 óra
múlva már semmit nem érzek.

Update:

Frityikum

2020. december 31.

Meghozta a postás a kis nerolis mintát, és azonnal tettem is fül mögé egy keveset, meg icipicit a csuklómra. Még tettem vettem itthon egy kicsit, majd pulcsi, kabát fel, és irány vásárolni. Az illata meg-megcsapott, de csak finoman, különlegesen. Nem éreztem állandóan, de azért nagyon sűrűn éreztette a jelenlétét. Pont egy ilyen különleges, nagyon tartós illatot kerestem. Aztán hazaértem, kabát, pulcsi le, és belevetettem magam a napi teendőkbe. Mosás, főzés, takarítás, színezés a 3 évessel, legózás, ilyesmik. És közben mindig megcsapott az a finom illat. Nap végén még simán lehetett érezni, és úgy éreztem, megtaláltam azt a parfümöt, amit mindig is kerestem. Ennek 2 napja. Azóta a többi mintát próbáltam ki, majd tegnap este, miután a gyerekek elaludtak, fáradtan rogytam le a tv elé, és valahonnan újra az orromban éreztem a Baccarat Extrait illatát, és aztán meg is találtam az illat forrását: kihoztam azt a pulcsit, amit 2 nappal ezelőtt, a Baccarat használata után kb. 1 órával felvettem. Megszagoltam, és valami mennyei, különleges, finom, nem tolakodó illatot éreztem. AZT AZ ILLATOT! 2 nap után, a pulcsimon. Azt hiszem, elvesztem :) Még szerencse, hogy lehet belőle kapni a 3x11 ml-s változatot. Még annak is borsos az ára, de talán ha az egyiken túladok nem fáj annyira anyagilag... De ez az első parfüm, amire azt mondom: mindenképp szeretném!! :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 31.

Terkabarka

2020. december 31.

A Baccarat EDP után megérkezett az Extrait is hozzám. Lőjjetek le, nem tudom eldönteni, melyiket szeretem jobban.
Talán az EDP-t, kicsit tisztább verziónak érzem, de azzal az a bajom, hogy magamon 1/2 óra után már szinte semmit sem érzek (olyan aura-szerűen érzékelem csak, hogy ott van), persze rajtam kívül viszont mindenki érzi, a körülöttem lévők elmondása szerint brutál hatósugara van.
Az extrait verziót érzem magamon is, bár azt is csak haloványan, de legalább érzem.
Leszáradásában már annyira hasonló mindkettő, hogy csak akkor lehet észrevenni a különbséget, ha egymás mellett szagolgatom, akkor is inkább erősségében van különbség
Imádom mindkettőt, de ha a nagy kiszerelést is megveszem valamelyikből (most az utazós 3x11ml-t birtoklom mindkettőből), az valószínűleg a sima EDP lesz

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 31.

pinkyNiki

2020. november 5.

Nem vagyok jó illatok leírásában, úgyhogy inkább azt írom le mit váltott ki ez a kis csoda. Először is,ez egy olyan parfüm (szerintem ), ami már kifújáskor magával ragad. Egyszerűen annyira nőies, különleges és nem mindennapi illat, hogy nem lehet vele betelni. Sok dicséretet kapok ha ezt viselem, és imádom mikor a kíváncsi orrok megkérdezik: "Ez mi? Ez mi? Olyan jó?" Na és az, hogy egész nap, sőt fürdés után is érzem magamon ..Imádom. Nekem ez az ideális parfüm. Borsos az ára, de be lehet szerezni kisebb kiszerelést és így annyira nem vészes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 5.

silence

2020. október 23.

Muszáj szinte teljesen átírnom a korábbi véleményemet, mert akkor csak egy 4-est adtam ennek a csodának.
Be kell látnom: régebben csak bemeséltem magamnak, hogy “annyira azért nem fantasztikus, mint amennyire fantasztikusan drága”. Persze csak azért, hogy ne kelljen spórolni rá annyit - végül persze nem bírtam magammal. Több illatminta elhasználása után végleg meggyőzött arról, hogy kell belőle is egy nagy üveggel a Baccarat mellé.
Erősen addiktív illat ő is, akárcsak az Baccarat EDP, teljesen függővé tett amióta megvan.
Alapjaiban nagyon hasonlít a kettő.....
Talán édesebb, karamellesebb, égetett cukrosabb az EDP-nél, viszont a mandula enyhe kesernyéssége kiválóan ellensúlyozza ezt és nem válik egy percig sem émelyítővé, szirupossá! Mindez az összetettség kihozza a sáfrány, a cédrus és az ámbra izgalmas harmóniáját....
A sima EDP vibrálóbb, sziporkázóbb, harsányabb rajtam..... az Extrait simulékonyabb, alkalmazkodóbb. Simogató, kissé krémes, és egész nap meleg egy érzetet ad.
Az egyiket ezért szeretem, a másikat azért... őszintén szólva most sem tudnék választani a kettő közül, de szerencsére nem is kell már.... :)
Méltán gyűjteményem legértékesebb, legféltettebb kincsei ők - vigyázok is rájuk mint a szemem fényére!!!! ❤︎❤︎❤︎

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 23.

Alapjaiban nagyon hasonlít a kettő.....

Milka71

2020. augusztus 22.

Amikor először fújtam belőle, ismerős illat csapott meg, aztán beugrott: biológia szertár ‘83-ból. Jód. Cukros jód. Szerelem lett❤️

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. augusztus 22.

barni8

2020. július 9.

Sokat dédelgettem. Ősi istenként, aki dajkálgatja újszülöttét..
És akiről tudja, ha felnő, lázadni fog, letaszítja őt a trónról és száműzi az alsó világokba.

Olyan ez az illat, mint egy "barátság" egy idegennel, aki betoppan az életedbe.
Egy liftben utaztok.
Olyan szikár és annyira valószínűtlenül göndör fürtjei vannak, hogy kedved lenne beletúrni: Van Gogh ábrándos csillagjai, ahogy kavarognak az esti égen.

A szemei hatalmas mandulák. Feketék, mint a macskák surranásai.

Beszélgetni kezdtek és a végén a hotel szobádban köt ki. Egész éjjel az ablakból figyelitek a város fényeit. Fénylő szemek egy hatalmas aranyláncban.

Aztán együtt utaztok egy hétig.
Tudod, érzed, hogy kés van a háta mögött, de belemerülsz. És a végén elhiszed, hogy öncsalásod működik, és az öncsalás a tévút. Elhiszed, hogy Ő a fivéred, szeretőd, nővéred és apád, fiad és barátod egy személyben..
Mígnem eltűnik a pénztárcáddal..

Pont olyan a Baccarat.

Amikor beleszagolok édesgetem, tentézem, szerelmesedek..
Aztán hátrabillen a fejem.
Az a bizonyos csengő. A veszélyt jelző kürt.
Nem, nem ilyen-neked-a-remekmű-Barni.

Mégis csuklóra teszem.

És ahogy becézgetem, igazam lesz. Mint amikor hamis szellemidézésen felkapcsolják a villanyt.

Sulikorom jut eszembe. A zsemlefenekű, babaarcú kölök, aki voltam.
Az iskola sarkon egy bácsi vattacukrot árult.
Délutánonként vett Anyám.
Emlékszem be volt kötve az ujjam. Rossz helyre nyúltam.

Az épületek mögötti park zöld horizontja. Az ostorfák és gyöngyvirágcserjék illatos díszletei. Zöldfehér függönyök.
A tapaszos kezem erős jódszaga.
És a vattacukor karamellás émelygése, a szintetikus vegyesszörp kémiája, ami vörösre festette a vattacukrot..
A háttérben a rohamra állított tavasz zendülése.

Ez a Rouge 540 Extrait.

Nőn egyáltalán nem tudom elképzelni.
Férfin se sokáig.

Nem bőrre, nem élő, érző sejtek, titokzatos hálózatához: az emberhez illik..
Nem. Polcra.
Néha levenni, büfiztetni, kiengedni..

És visszatenni a páncélszekrénybe.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 9.

Sokat dédelgettem. Ősi istenként, aki dajkálgatja újszülöttét..

Olyan ez az illat, mint egy "barátság" egy idegennel, aki betoppan az életedbe.
Egy liftben utaztok.

A szemei hatalmas mandulák. Feketék, mint a macskák surranásai.

Aztán együtt utaztok egy hétig.
Mígnem eltűnik a pénztárcáddal..

Pont olyan a Baccarat.

Amikor beleszagolok édesgetem, tentézem, szerelmesedek..
Aztán hátrabillen a fejem.
Az a bizonyos csengő. A veszélyt jelző kürt.
Nem, nem ilyen-neked-a-remekmű-Barni.

Mégis csuklóra teszem.

Sulikorom jut eszembe. A zsemlefenekű, babaarcú kölök, aki voltam.
Az iskola sarkon egy bácsi vattacukrot árult.
Délutánonként vett Anyám.
Emlékszem be volt kötve az ujjam. Rossz helyre nyúltam.

A tapaszos kezem erős jódszaga.
A háttérben a rohamra állított tavasz zendülése.

Ez a Rouge 540 Extrait.

Nőn egyáltalán nem tudom elképzelni.
Férfin se sokáig.

Nem bőrre, nem élő, érző sejtek, titokzatos hálózatához: az emberhez illik..
Nem. Polcra.
Néha levenni, büfiztetni, kiengedni..

És visszatenni a páncélszekrénybe.

Parfuwoman

2020. június 1.

Tökéletesen egyetértek az alattam szóló Afrikai vadászkutyával(aka Rhodesian ridgeback) :),akinek amúgy szívesen olvasgatom a véleményét .
Rajtam sajnos ő lett a befutó ,nem az edp. Abból hiányzott valami,jó volt persze az is,de kissé unalmas .
Na de az extrait !!
Lenyűgöző ,csilingelő,éteri,de nagyon is fajsúlyos illat. Végig velem van,a pizsimen is éreztem másnap reggel,pedig még a reggeli rituálém részeként fújtam be magam vele. Ebben nem érzem a jódot,amit az edp-ben viszont igen. Ellenben a sáfrány sokkal hangsúlyosabb .
Ennek a szépséget csak úgy lehet megismerni,ha vele és benne élünk ,s akkor a részünkké válik . Csuklóra fújva engem például nem varázsolt el. Két napot töltöttem vele,amikor már teljesen sikerült behálóznia.
Nem akarom ledegradálni azzal,hogy érzem benne a mandula enyhén édes kesernyésségét,az ámbra aranyló gazdagságát... Ez egy életérzés . Dolce vita,vagy amit akartok. Nekem az.
De teszi mindezt úgy ,hogy nem erőlködik ,nem erősen parfümös jellegű,nagyon éteri ,örök illat. Kicsit olyan,mintha mindig is létezett volna,vagy talán mindig is rá vártam ? Egy biztos ,ez tényleg művészeti alkotás ,de közben nagyon is hordható .
Tartóssága és sillage-a olyan,akárcsak az Oud satin extrait esetében; napokig tartó ,de nem fojt meg. Gyönyörű .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. június 1.

Na de az extrait !!

Rhodesian Ridgeback

2020. április 6.

Ő a legjobb példa arra, hogyan lesz a leheletnyi semmiségből végül a világmindenség.Nagyon szépen megkomponált parfüm. Sokkal inkább uniszex, mint a sima EDP.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 6.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színezék. Lila színű.