Maison Francis Kurkdjian

Ár:   €195   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: melwin, Módosítva: 2018. május 16.

Ár:   €195
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Ez az érzéki és megkülönböztetett illat a haute couture flair-jével ünnepli Moszkva Vörös Terének luxus bevásárlótermánek, a GUM-nak a 120-ik évfordulóját. Az ősi borostyánból, rózsaszín borsból, fehér jázminból és vaníliaból álló utazás, amely a 19. századi oroszok szépségét idézi.

Kizárólag a Maison Francis Kurkdjian butikokban és a moszkvai GUM-ban áll rendelkezésre.

Összetevők: borostyán, rózsaszín bors, fehér jázmin, vanília

tiltedfate

2020. november 8.

Ez is csak egy unalmas virágillat, amit már ezerszer megcsináltak.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 8.

Ez is csak egy unalmas virágillat, amit már ezerszer megcsináltak.

Milka71

2020. augusztus 20.

2 ml-s mintát rendeltem belőle, egyenesen Párizsból😊.
Igazi luxus illat, elegáns, nagyvilági.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. augusztus 20.

2 ml-s mintát rendeltem belőle, egyenesen Párizsból😊.
Igazi luxus illat, elegáns, nagyvilági.

Parfuwoman

2019. szeptember 2.

Ez az illat annyira fájdalmas,hogy sírni tudnék. Na nem azért,mert rossz,épp ellenkezőleg . Megjött a második adag MFK mintám és a megérzéseimre hallgatva választottam ki a tesztelendő alanyt . Rögtön bevillant Oroszország és a nemesi réteg . Az a fennkölt fájdalom,ami az orosz irodalom sajátja. Az Anna Kareninát olvasva végig kedvem lett volna megrázni a szereplőket,hogy Ébresztő! Megvan mindened,akkor mégis hogy engedheted meg ezt a depressziót ?? Levin is emiatt költözött vidékre és dolgozott boldogan és elégedetten a napszámosaival. Anna pedig beleőrült a lelkiismeret-furdalásba. Gyönyörűen írta le Tolsztoj a haláltusáját,csak sejteni lehet,hogy mi történt ,olyan finom a leírás . Pedig akinek (2)gyereke van,véleményem szerint nincs joga és oka megölni magát,ha másért nem,hát miattuk meg kell próbálni kimászni a bajból.
Hogy miért a hosszú irodalmi intró? Mert ez az illat az... Moszkva csillogása,a finom úrihölgyek bundája ,az urak szivarfüstje. A tüsténkedő szobalány enyhe izzadtsága,a fiatal bálózók izgatott boldogsága ,a kőpúder,a szekrény kissé dohos szaga. Csiligelnek az ékszerek ,felkerülnek a bundák és előáll a hintó is.
Hasonlít jellegében a Maubussin signature illatra(csak lágyabb) és benne van az Olympia music hall füstös cigillata is,csak lágyabban.
Ez művészet,mindenből egy kicsi,semmi sem sok. Soha nem tudnám viselni,én próbálok mindig pozitívan élni,ehhez az illathoz kell egy személyiség . A mintámat persze megtartom,néha magamra fújom ,s örülök,hogy megismerhettem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. szeptember 2.

melwin

2019. február 9.

Végre, végre!! Végre sikerült egy mintát szereznem belőle az új Gentle Fluidity párossal és a Le Beau-val egyetemben. Valamilyen módon a MFK parfümök hasonlóak (a névjegye ott van a parfümőrnek), de mégis különböznek. Nálam ez teli találat lett. Az amber, a jázmin és a vanília dominál, talán mintha fahéj is elvegyülne itt, ahogy az előttem szóló mondta. Valamiért Shalimar Initial ugrik be, azt is szeretem, bár ez számomra jobban hordhatónak ígérkezik. Gyengéd baba hintőpor, de semmiképp nem olcsó hintőpor kategória. A minőség itt is érződik, csakúgy mint az összes MFK parfümben.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. február 9.

banyadék

2019. január 5.

Sikerült 2 ml-s mintát rendelnem belőle. Több Kurkdjian illathoz volt már szerencsém és szinte kivétel nélkül mindről állíthatom, hogy rettenetesen tartósak, tényleg egy fújás és egész nap megmaradnak, ruhán napokig. Ő a kedvencek közé tartozik. Én főként a vaníliát érzem ki belőle, amihez poros fűszeresség társul, valahol a háttérben egy picit a fahéj is megmutatkozik. Úgy gondolom kimondottan téli illat, mint szerintem a legtöbb Kurkdjian és megkívánja az eleganciát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 5.