Maison Francis Kurkdjian

Ár:   44 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2017. június 15.

Ár:   44 800 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A mesterparfümőr, Francis Kurkdjian Párizst kelti életre: a hajnal és az éjszaka elevenedik meg a 2016-os Petit Matin és Grand Soirparfümduóval.

Grand Soir - Párizs éjjel

A párizsi este mesés: a hidak és emlékművek úgy ragyognak mint ezer csillag az égen. Gyönyörűen felöltözve vágunk neki a véget nem érő éjszakának. A fenséges napnyugtát idéző sziámi benzoébalzsam puha vaníliás lágysága lassan az éjbe – a mély, sötét labdanumba – hajlik.

Torpece

2019. szeptember 18.

Sokan férfi illatnak használják, nem értem miért...rajtam fenséges elegáns különleges ámbrás, fűszeres illat. Gyári mintám van belőle, amit nem nagyon mertem használni eddig, hiszen nagyobb kiszerelésem az ára miatt aligha lesz belőle. Viszont megsúgom, megvan a megoldás! Most szereztem be egy fújósnyi mennyiséget a Parfume Parlour-ról az ott forgalmazott hasonmásból és tökéletes! Egyik kezemen az eredeti, másikon a P.P. és semmi különbség, ugyanaz! Sőt, a PP sokkal tartósabb!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. szeptember 18.

Parfuwoman

2019. augusztus 18.

Én is azt a tábort erősítem ,akiken nagyon maszkulin lesz ez az illat,de igazából annyira,hogy nem érezném már önazonosnak,ehhez minimum öltöny ,nyakkendő és fényes fekete cipő passzolna;egyszóval át kellene vedlenem férfivé,amit nem terveztem...😀
Viccet félretéve ,gyönyörű illat,csillagos 5-ös LENNE,ha nem éreztem volna már ezt az illatot. Ebből a szempontból teljesen egyetértek Laracrofttal.
Nagyon hasonlít Serge Lutens Ambre sultan és L’orpheline illataihoz,Tiziana Terenzi Lillipurjához és ahogy már említettétek,van ebben a Frapin 1270 brandys felhangjából is.
Egyébént egy gazdag,érzéki,krémes hatású illat,valamiért nálam az opera hangulatát idézi ,mert rettentő elegáns . Egy kis szivar,egy kis brandy,az úriember karján egy csodás hölgy estélyiben,összebújva a kanapé előtt előadás után ,táncol a tűz fénye a csiszolt parkettán...
Bár nagyon tetszik ,de mindezek miatt és ellenére picit csalódás ,Mivel ez nekem nem olyan egyedi,mint az Oud sorozat vagy a Baccarat.
Tartóssága és sillage a mestertől megszokott szintű ,talán még több is. Ez nálam egy erős közepes ,a fent említettek miatt,ettől függetlenül ez egy igazi luxusillat,fenséges és nagyon minőségi .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. augusztus 18.

Fanika

2019. március 12.

Rajtam borzasztó! De úgy látszik, bárhogyan is próbálkozom, nem tudok felnőni az uniszex, extravagáns illatokhoz! Annyira ragaszkodom a nőcis, "végzetasszonyos" vonulathoz az illatok terén, hogy kezdem azt hinni, magam is az vagyok. Ezennel végeztem a maszkulin illatokkal! (Amúgy apun nagyon jó illata van, ő teljesen belezúgott :-))
Kísértetiesen emlékeztet egy régi férfi illatra, a Kenzo Jungle zebrára, szerintem megszólalásig ugyanaz...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. március 12.

emb1p3

2019. március 3.

Olyan vagyok, mint egy kóros, de ártatlanul őszinte házasságszédelgő, aki maga is hisz benne, amikor a legújabb hódításának magyarázza, hogy amíg nem ismerte őt, addig nem tudta, mire vágyik igazán, de ezentúl már csak ő kell, ő az igazi, satöbbi, satöbbi. Teljesen elképzelhetetlennek tartom a parfüm-monogámiát, de egyúttal arról is meg vagyok győződve, hogy egy üveg Grand Soir-ral én meglennék a világ végéig. Na jó, talán egy nyári illat kellene még, legfeljebb, de tényleg ennyi. Csodálatos, tömött, de mégis jó értelemben véve eszköztelennek tűnő parfüm ez, nem olyan, mint az oudos darabok vagy a Baccarat, amik, bár szintén tökéletesre csiszolt mesterdarabok, kicsit mintha túl sok figyelmet követelnének, drámáznak kicsit az én bőrömön. Ez egy szilárd, forró, szárazságában egyszerű, letisztult, gyengéd ámbra, a legszignatúrább szignatúra lenne a világon. Csak kicsit pénztárcabarátabb lenne. Csak kicsit lennék hűségesebb. Nem tudom, mi lesz így egyből, de nagyjából hetene a Kurkdjian-bolt felé kanyarodok, ha van arra dolgom, ha nincs, mint amikor 16 évesen minden délután 20 perces kitérőt tettem, hogy a megfelelő időben a megfelelő gimnázium előtt haladjak el, hátha adódik egy lopott pillantás.
(Érdekes egyébként, hogy ki melyik parfümházról érzi, hogy igazán neki szól, amennyire hidegen hagy a Kilian, annyira közel érzem magamhoz Kurkdjian illatait.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 3.

Tarzicia

2018. november 14.

Finom édes, aromás-balzsamos kényeztetés.
Jártam Párizsban, meg is lepődtem, hogy a mester ilyen tipusú illatot alkotott a párizsi éjszakákra gondolva. Mondjuk éjszakai városban kószáláshoz vagy esetleg lenge partyruhához jól jöhet egy ilyen melengető kellék. Az biztos, hogy brutális a hatósugara, aki ezt fújta magára, ne akarjon elbújni, menjen, élje világát.
Érdekesen élesen édes-aromás, a labdanumot és a benzoét szeretem, mennyei édes pihe-puha a vanília, és természetesen nem szintetikus szúrós az ámbra. Télies, melengető és komfortos érzést ad.
Mindezek ellenére én még mínusz tíz fok alatt, és az évszázad hóviharában sem tudnám magamon elképzelni...ez nekem túl NAGY falat. Nem is az édességével van a bajom, (nemrég leptem meg magamat Tom Ford Vanille Fatale-jával, és az is meglehetősen édes), hanem azzal, hogy borzasztóan nehéz, vaskos, mint egy díszkötéses régi kódex. Tömör-gyönyör, és nem nyomasztó, hanem fajsúlyos, nekem minden esetre sok, ráadásul nekem sose jöttek be azok a parfümök, amelyekben az ámbra nagyon domináns.
Gondolkodtam, hogy nekem mi hiányzik belőle, vagy mi a sok benne:
Hányzik egy kis füstösség, dohány vagy bőr, az kicsit "fellazítaná" talán...(mint a jóféle pörkölthöz is kell a koviubi, hogy könnyebben emészthető legyen 😆) Itt van példának a mennyei füstös Armani Myrrhe Imperiale, a kívánságlistámon elég elöl tanyázik. Az Ambre Eccentrico-t a neve miatt eleve elkerültem.
Vagy ha visszafogottabb lenne az ámbra-tonkabab duó, mint pl. Tom Ford Fucking Fabulous-ban, bár ott is van bőr, meg levendula, meg mandula is...
Na mindegy, ez nem kívánságműsor, attól, hogy nem nekem való, még készséggel elismerem, hogy a Grand Soir igenis jó. Nem szép, hanem jó.
Csavart, furfangosságot nem találtam benne, nem egy részletgazdag fordulatos mestermű, "csak" minőségi, finom és kényeztető. A Baccarat Rouge 540 sokkal különlegesebb.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 14.

Finom édes, aromás-balzsamos kényeztetés.
Gondolkodtam, hogy nekem mi hiányzik belőle, vagy mi a sok benne:

nyuszo

2018. november 13.

Kb. 10 évvel ezelőtt a L'Occitan-tól volt egy Ambre illatom, nagyon hasonlít rá!
Mély, maszkulin, vaníliás, erősen ámbrás illat volt...
Annyira ünnepi hangulata volt, hogy szinte csak a Karácsonyt megelőző pár napban tudtam használni!
Azonkívül nem!
Valahogy most is ezt érzem....
Nekem egyáltalán nem a párizsi éjszaka ugrik be erről az illatról, hanem a Három Királyok és a Betlehemi Csillag.....
A kis fújósom pont elég lesz idén arra a néhány ünnepélyes alkalomra....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 13.

Mély, maszkulin, vaníliás, erősen ámbrás illat volt...
Azonkívül nem!
Valahogy most is ezt érzem....
A kis fújósom pont elég lesz idén arra a néhány ünnepélyes alkalomra....

Boszkakő

2018. május 28.

Nagyon mély, nagyon elegáns, nagyon tartós, nagyon dohányos, nagyon férfias. El lehetne veszni egy ilyen ölelő karban, de magamon nehezen tudnám elképzelni még egy bárban is. Szépen megkomponált illat pedig, de nem értem, hogy mitől unisex. Egy középkorú, még ereje teljében lévő férfin tudom elképzelni. De vitathatatlanul 5*.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 28.

Lapo

2018. május 27.

Azt gondolom mindent leírtatok már a hangulatáról, csodás vélemények/írások születtek róla.. élmény olvasni őket..

Maga a parfüm színe, lezárva az arany színű kupakkal szerintem gyönyörű, nagyon szép összhangban van az üvegben rejtőző illattal ami:
- Nyugodtságot sugall, de nem unalmas vagy egyhangú
- Fényűző és előkelő, de nem magamutogató
- Erőteljes és határozott, de nem kiabál
- Tartalmas és mély, de nem elvont

Valamiért az az asszociációm vele kapcsolatban, amikor férfi és nő kapcsolata nem a külvilágnak szól, nem a közösségi oldalakon való posztolás a mérce.. sokkal-sokkal bensőségesebb kapcsolat ez, amikor egymás kezét csak megfogva több érzelem, meghitt közös élmény, egymást felemelő gondolat és finom romantikus pillanatok sokasága jut eszébe mindkét félnek.. csodás és ritka összhang ez, mint maga ez az illat.. ami sajnos kevesek kiváltsága ebben a mai pozőr világban..

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 27.

- Nyugodtságot sugall, de nem unalmas vagy egyhangú
- Fényűző és előkelő, de nem magamutogató
- Erőteljes és határozott, de nem kiabál
- Tartalmas és mély, de nem elvont

Nice

2018. március 15.

Újabb kicsit masculin illat ami nagyon érzéki.
Nekem nem bár hangulat . Sokkal intimebb asszociáció jutott róla eszembe. Két illat keveredik egy jó cigivel megkoronázott este után. Varázslatos költemény a legjobb a Kurkdijan sorban.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 15.

Újabb kicsit masculin illat ami nagyon érzéki.

zsokaw

2018. január 4.

Imádat, imádat! Tényleg valami isteni bár-hangulat (amihez nekem, vén fejjel Chris Rea passzol :D ) Valahogy "összegyúrva" érzem benne a Tobacco Vanille ls a Frapin 1270 minden báját és varázsát. Full tartós, és külön utős, hogy picit maszkulin.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. január 4.

Antioxidánsok: BHT

Színező anyag. (Piros)