Maison Francis Kurkdjian

Ár:   €150   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tarzicia, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. szeptember 2.

Ár:   €150
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Megjelenés éve: 2020.

Illatjegyek: licsi, körte, damaszkuszi rózsa, grasse-i rózsa, peónia, ibolya, pézsma

Maison Francis Kurkdjian L'Eau À La Rose EDT - fújósok
Ár: 2200Ft / 4400Ft / 8000Ft + pkg. , Eladó: silence
Állapot: 2ml / 5ml / 10ml frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: banki előre utalás után postázom a választott módon (részletek a termékleírásban)
3700Ft/5ml-Maison Francis Kurkdjian L'Eau À La Rose EDT
Ár: 3700 Ft (+600 Ft ajánlott posta költsége) , Eladó: szeliger
Állapot: 5 ml frissen átfújva fehér, átlátszó műanyag parfümszóróban, Helyszín: Budapest, fizetés: átutalást követően postán maradó ajánlott levélben

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

silence

2021. szeptember 7.

UPDATE: 2021. szeptember 7.
A nyár folyamán azt vettem észre, hogy szeretett Delinámat egyre jobban nem bírom elviselni magamon. Egyszerűen túl édes, túl harsány, vibráló és feltűnősködő rajtam, szinte megfojt a tolakodásával……. egyre inkább előtérbe helyeztem a szolid, könnyed, éppen csak lenge illatburokkal körülölelő rózsákat.
Elhasználtam vagy 5 mintát ebből a L’eau a La Rose-ból, mert ha rózsa, akkor rá vágytam…..
Az 5. minta után elérkezettnek láttam az időt, hogy üvegében is beszerezzem!
Jaj, nagyon megszerettem!
És most, hogy már üvegéből permetezem, sokkal tartósabbnak is érzem - kb. 5 - 6 órát simán kitart (persze így is elbírja a frissítést a nap folyamán, de ez szerintem teljesen megengedhető az ilyen könnyed illatoknak)
Ezennel megadom az 5. csillagot is!

2021. április 26.
Légies, tiszta, könnyű, frissen szedett harmatos rózsaillat körtés nyitánnyal, enyhén szappanos leszáradással.
A L'Eau nagyon hasonlít az eredeti A La Rose-ra, csak könnyedebb és gyümölcsösebb.
Diszkrét, letisztult, minimalista, élethű rózsa illat, ami szinte mindenkinek szerethető és bárhová viselhető.
Nem tartom kiemelkedően különlegesnek, viszont van amikor csak egy ilyen kis puha, de mégis frissítő, szolid rózsára van szüksége az embernek (pl. irodába, hivatalos helyre, orvoshoz, stb.). Ezekre az alkalmakra tökéletes, mert egy percig sem hivalkodik, de mégis érzed, hogy ott van körülötted.
Nagyon szép illat, de sajnos az élettartamát picit gyengének érzem, csupán ezért az egy pont levonás részemről.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 7.

UPDATE: 2021. szeptember 7.
Az 5. minta után elérkezettnek láttam az időt, hogy üvegében is beszerezzem!
Jaj, nagyon megszerettem!
Ezennel megadom az 5. csillagot is!

leaseydoux

update:
Bő egy hónappal az eredeti véleményem után újrafújva nekem hatalmas csalódás. Lehet, hogy a Prick Rose tolta feljebb az ingerküszöböm minden szinten, de most gyorsan meg kellett, hogy szabaduljak tőle, pedig az magától is eltűnt volna másfél óra alatt, de ezt sem volt kedvem megvárni: most egy jellegtelen, kicsit szappanos, citrusos rózsa próbált kibontakozni a bőrömön, ami inkább volt kellemetlenül szúrós, mint friss, pedig azt hittem a jó idő kifejezetten jót fog tenni neki.
Én valahogy úgy vagyok a MFK illatokkal, hogy vagy túl sok, vagy túl kevés. Hangsúlyozom, hogy az én bőrömön, de engem a Baccarattal vallatni lehetne, az oud-os sorozat elviselhetetlenül édes, a szappanos-citrusos, vagy akár a rózsás illatai pedig túl eseménytelenek...
ps.: Van egy fújósom, ha valakit érdekel :)

Az első Kurkdjian illat, ami tetszik. Még nem tudtam eldönteni egyébként hogy a "szép, de felejtsük el" vagy a "KELLl" kategória, de remélem a fújósom majd eldönti ezt a kérdést. Én amúgy rajongok a rózsaillatért, a szüleim kertjében csodálatos rózsabokrok nőnek, gyerekkoromtól a kamaszkoromig mindig elbűvölt az illatuk, talán emiatt volt mindig nagy elvárásom a rózsás parfümökkel szemben. Talán a Romantina az egyetlen, ami közel állt ahhoz, amit várok a műfajtól, de a bőrömön az is inkább a pacsulis tartományba billen. Nem mondom hogy egyszerű elvárásaim vannak, de én szeretem, ha egyszerre természetes, de nem túl realisztikus az illat ( mint a La Chasse aux Papillons) hanem van valami kontraszt, egy oda nem illő jegy, amitől úgy érzem, hogy valami eredeti dolog született a 150 euróért cserébe. A L'eau À la Rose kifújáskor egy az egyben a szeretett rózsabokor illat, friss, könnyed, természetes, később egy nagyon kellemes tisztaságillattá válik, nem mondom, hogy lerepíti a fejem az eredetiségével, de a körte és a pézsma határozottan jót tesz neki. Egyelőre tényleg nem tudom hányadán állunk, és félek, hogy a tartóssága sem az igazi, de majd még updatelek.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 26.

update:
ps.: Van egy fújósom, ha valakit érdekel :)

melike_0817

2021. március 21.

Jövök updatelni: közben megismerkedtem a nagy testvérével, az A la rose EDP-vel is, és bár szép illat, nálam mégis a L'eau nyert. Sokkal fiatalosabb, játékosabb, üdébb az illata, az orromnak is kellemesebb, mert édesebb az EDP-nél. Gondoltam ideírom ezt, mert egy darabig nem tudtam dönteni a kettő között, hátha másnak is segítséget jelenthet.

A mai napon kaptam meg a kis mintát egy nagyon kedves Krémmániás társamtól, már nagyon, de nagyon vártam, mert nem ismerem sem az eredeti A la rose, sem pedig Kurkdjian nagymester bármelyik másik rózsás illatát, és annyi mindent olvastam már róla, hogy igazán kíváncsivá tett, milyen is az a realisztikus rózsa :)
Nekem ez az illat egy szóval: boldogság! Akárhányszor megszagoltam a csuklómat, elmosolyodtam, elégedettség és kiegyensúlyozottság járt körül. Tiszta, puha rózsaszín rózsák illata ez nekem, mintha a tavaszba csöppennék, amikor megérzem az illatát. Soha nem éreztem még ilyen valósághű rózsát parfümben, tényleg olyan, mint amikor az ember kimegy a kertbe és megcsapja a rózsaillat, ahogy elhalad a rózsabokor mellett. Ez egy végtelenül kellemes, senki számára nem zavaró, bájos és ultra nőcis, szolid illat. Számomra akkor lenne tökéletes - ami jellegéből adódóan lehetetlen - ha atom erőteljes illat lenne, mert legszívesebben tetőtől-talpig belebújnék! A tartósságát még tesztelem, attól tartok, az én szomjas bőrömön hamar el fog tűnni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 21.

szeliger

2021. január 18.

Szeretem ezt az illatot. Könnyű, légies illat, pézsmás alapon sok-sok rózsával. Sok Kurkdjian illatban történik meg az, ami itt is: bizonyos összetevők extrém magas koncentrációban kerülnek bele a parfümbe. Most a rózsával esett ez meg, a végeredmény mégis varázslatos. Kapunk egy kerek, puha, lágy és friss rózsaillatot, ahol a rózsák egymással játszanak. Vidám, pajkos tavaszi fuvallat, a pézsmától tiszta és mi tagadás, picit szappanos. A hatósugár közepes, a bőrközelinél több, de nem uralkodó. A tartósság is megfelelő, akár egy napot is elér rajtam, de a nap közepén én szeretem frissíteni.
Tarzicia említette, hogy a L'Occitane rózsás illataihoz hasonlít, ebben most más a véleményünk, mert sok-sok rózsás illatuk ismeretében állíthatom, hogy nekem ez a parfüm sokkal több, simulósabb, pontosabb, egyszerűen finomabb.
Az üveg úgy, ahogy van gyönyörű, a papírdoboz a papírdobozban játékos (a nagydobozból kihúzzuk a kisdobozt és úgy áll a piramis, hűha), mégis elengáns. A töltőtollas írás a promóciós film elején pedig a szívem csücske.
Az egész illat Fragonard: A hinta című festménye, fiatalság, bohóság. Tőlem megy az öt csillag.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. január 18.

Tarzicia

2020. március 3.

Nem értettem, hogy miért L'Eau változatot hoztak ki az A'La Rose-ból, hová lehet azt még higítani, amikor már eleve nem egy fajsúlyos illat, és EDP létére a tartóssága is gyengécske. Aztán amikor kipróbáltam, kiderült, hogy ez nem az A'La Rose légies változata, hanem kicsit más, egy rózsás-pézsmás illat, ami némi gyümölcsösséggel van megbolondítva.
Az A'La Rose nekem tetszik, de vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban, mert külön életet él rajtam, és egy idő után zavar. Ez az új változat jobban bőrbesímuló, és ahhoz képest, hogy EDT, bőrközelben meglepően sokáig érezhető.
Az elején ezúttal nincsenek friss citrusok, egyenesen a gyümölcsös rózsát kapjuk, abból is több félét. Nekem nagyon bejön, ha a rózsához licsit párosítanak, szerintem csinos és pajkos lesz tőle. Emiatt először úgy tűnik, hogy Elie Saab Rose Couture-szerű lesz, bár kevésbé édes, de hasonlóan bájos és üde, szinte szaftos. De amint eltűnik a kezdeti gyümölcsösség, kapunk egy adag rózsaszappant rengeteg pézsmával, és ennyi. Nem mondom, hogy rossz, de tompa, szinte poros, unalmas, és ilyenből van már bőven elég.
Hangulatában végül szerintem Acqua di Parma Rosa Nobile-ra hajaz, de minőségben semmivel sem tud többet L'Occitane bármelyik rózsás parfümjénél. Pontosan ugyanaz a kategória.
Ezt az illatot akkor tudom elképzelni, ha valaki nem szeretne parfümöt viselni, csak zuhanyozás után valami finom, diszkrét, egyszerű illatra vágyik. Vagy pl. ha este, elalvás előtt ezt fújja magára, kis képzelőerővel még azt is hiheti, hogy rózsaszirmokat szórt a párnájára. Ilyen esetben még előnyös is, ha egy illat nem túl tartós, reggel nyugodtan lehet egy másikat fújni, nem fognak összeveszni.
Az üvege szép ezzel a rózsaszín cimkével, illik a kompozícióhoz, de összességében én nem tudok rá 3 csillagnál többet adni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. március 3.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)