Maison Francis Kurkdjian

Ár:   €150   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tarzicia, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. szeptember 2.

Ár:   €150
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Megjelenés éve: 2020.

Illatjegyek: licsi, körte, damaszkuszi rózsa, grasse-i rózsa, peónia, ibolya, pézsma

Tarzicia

2020. március 3.

Nem értettem, hogy miért L'Eau változatot hoztak ki az A'La Rose-ból, hová lehet azt még higítani, amikor már eleve nem egy fajsúlyos illat, és EDP létére a tartóssága is gyengécske. Aztán amikor kipróbáltam, kiderült, hogy ez nem az A'La Rose légies változata, hanem kicsit más, egy rózsás-pézsmás illat, ami némi gyümölcsösséggel van megbolondítva.
Az A'La Rose nekem tetszik, de vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban, mert külön életet él rajtam, és egy idő után zavar. Ez az új változat jobban bőrbesímuló, és ahhoz képest, hogy EDT, bőrközelben meglepően sokáig érezhető.
Az elején ezúttal nincsenek friss citrusok, egyenesen a gyümölcsös rózsát kapjuk, abból is több félét. Nekem nagyon bejön, ha a rózsához licsit párosítanak, szerintem csinos és pajkos lesz tőle. Emiatt először úgy tűnik, hogy Elie Saab Rose Couture-szerű lesz, bár kevésbé édes, de hasonlóan bájos és üde, szinte szaftos. De amint eltűnik a kezdeti gyümölcsösség, kapunk egy adag rózsaszappant rengeteg pézsmával, és ennyi. Nem mondom, hogy rossz, de tompa, szinte poros, unalmas, és ilyenből van már bőven elég.
Hangulatában végül szerintem Acqua di Parma Rosa Nobile-ra hajaz, de minőségben semmivel sem tud többet L'Occitane bármelyik rózsás parfümjénél. Pontosan ugyanaz a kategória.
Ezt az illatot akkor tudom elképzelni, ha valaki nem szeretne parfümöt viselni, csak zuhanyozás után valami finom, diszkrét, egyszerű illatra vágyik. Vagy pl. ha este, elalvás előtt ezt fújja magára, kis képzelőerővel még azt is hiheti, hogy rózsaszirmokat szórt a párnájára. Ilyen esetben még előnyös is, ha egy illat nem túl tartós, reggel nyugodtan lehet egy másikat fújni, nem fognak összeveszni.
Az üvege szép ezzel a rózsaszín cimkével, illik a kompozícióhoz, de összességében én nem tudok rá 3 csillagnál többet adni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. március 3.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)