Maison Francis Kurkdjian

Ár:   44 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Laci, az összetevőket feltöltötte: Rhodesian Ridgeback, Módosítva: 2019. november 11.

Ár:   44 800 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Illatjegyek: rózsa, pacsuli, fahéj, üröm, római kömény

Ár: 5 ml: 4.000 Ft; 10 ml: 7.000 Ft , Eladó: maszmazs
Állapot: Frissen átfújva a saját parfümömből 5 vagy 10 ml üveg parfümszóróba, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel Budapesten/Foxpost

Theus

2020. január 20.

- Utálom a rózsa illatát.
- Ez egy rózsa illatú parfüm.
- Imádom a rózsa illatát.

Szavakkal ki sem tudnám fejezni, mennyire szépnek találom ezt az illatot. Igen, szépnek, pedig határozottan férfi illatról van szó.
A rózsa olyan kellemesen, sejtelmesen van benne ebben a parfümben, miközben aköré épül az összes illatjegy. hogy már önmagában az egy mestermű.
Kár, hogy olyan drága, de legalább nem egy agyonhordott parfüm.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 20.

- Utálom a rózsa illatát.
- Ez egy rózsa illatú parfüm.
- Imádom a rózsa illatát.

Kár, hogy olyan drága, de legalább nem egy agyonhordott parfüm.

Tarzicia

2020. január 17.

Nem szoktam férfi parfümökről véleményt írni, de előtte a női párjáról írtam, és ezt most nem tudom kihagyni.
Mindig is sokkal jobban tetszett, mint a női verzió. Ha pasi lennék, ez lenne az egyik kedvenc parfümöm. Nem csodálom, hogy itt mindenki öt csillagosra értékelte, teljesen megérdemli.
Csak egy szó jut eszembe róla: tökéletes.
Megvan benne a fény-árnyék ellentét, ugyanúgy, mint a női párjában, de jobbak az arányok, az egész sokkal harmonikusabb (és hordhatóbb...).
Hihetetlenül bársonyos és simulékony, fűszeres és telt, kellőképpen édes, szinte ínyenc, de még nem gourmand. Mindeközben mégis kicsit friss, olyan jól ápolt, elegáns férfi-illat. Modern, de mégis átszövi egy klasszikus hangulat. Hiába nézem az illatjegyeket, rózsa, pacsuli, fűszerek, nem derül ki belőle, hogy mitől is lehet olyan különlegesen finom, hiszen nincs benne semmi szokatlan vagy extra, egyedül tán csak az üröm. De hát ezek titkos receptúrák, sose 4-5 jegyből áll össze egy ilyen illat. Valószínűleg a legjobb minőségű alapanyagok tökéletes arányban vannak benne adagolva.
Ezt az illatot 30 feletti férfin tudom elképzelni, aki erős, kiegyensúlyozott személyiség, de van romantikus oldala is. Szerintem nagyon jó ízlésről árulkodik, és akihez illik, nagyon vonzóvá teheti, még akkor is, ha a régi mondás szerint csak egy fokkal szebb az ördögnél. ;-)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. január 17.

Csak egy szó jut eszembe róla: tökéletes.

Rhodesian Ridgeback

2019. november 8.

Ha akarnék/tudnék, se akarnék és nem is tudnék ebben az illatban bármi kifogásolhatót találni. Ami ennél a parfümnél a rózsával történt, arra nincsenek szavak. Nem kell tőle félni, mert egyáltalán nem érződik ki belőle erősen a rózsa. Bársonyosan elegáns, könnyen hordható rózsa és pacsuli kombináció. Erős tartóssággal, jó kis projekcióval és visszafogott, de azért érezhető sillage-szal. Igazi kis önbizalomnövelő van ebben a kis 70 millis palackban. Ha valaki vakon vesz egy ilyet, abból se lesz semmi gond.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 8.

Lapo

2018. március 25.

„Az idő, amit a rózsádra fordítottál: az teszi olyan fontossá a rózsádat” - A kis herceg

Amennyiben létezik számomra a szerelemhez kapcsolódó illat, Ő az.. kétségtelenül..
Nem tudom eldönteni, hogy inkább az előző párkapcsolat romantikus, de sokszor kínzó, gyötrelmes érzését idézi meg nosztalgikus formában, vagy a jövőbeli, egy férfi, élete Szerelmével való első találkozásának végtelen és felhőtlen boldogságát, illetve annak hangulatát hozza előre.

Pont ugyanúgy eleveníti fel az elmúlt szerelem csalódásait, fájdalmas emlékeit és az utolsó együtt töltött este kérdésekkel teli, zaklatott lelkiállapotát, mint ad reményt, vagy egy fajta jövőbe mutatást a boldogság felé..
Nem sikerült eldöntenem.. de mindenesetre, nem markolt még így a szívembe egyetlen illat sem, mint most a Lumiere Noire..
(„fekete fény”.. milyen kettősség ez.. talán nem véletlenül.. )

..írom mindezt úgy, hogy nem szeretem a rózsát, mint összetevőt.

Érdekes ez.. mikor elsőre fel sem figyel az ember olyan személyre vagy dolgokra, akit/amit ismeretlenül, egy legyintéssel véleményez vagy kategorizál, mert akárcsak egy külsőség, tulajdonság vagy ez esetben egy összetevő alapján nem érez teljes mértékben magáénak..

..kár, mert mint ezzel az illattal kapcsolatban is, így talál magának igazi gyémántot az ember..

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 25.

(„fekete fény”.. milyen kettősség ez.. talán nem véletlenül.. )

..írom mindezt úgy, hogy nem szeretem a rózsát, mint összetevőt.

Gayscent

2017. március 15.

Parfümös körökben az egyik Szent Grálnak számít a Lumière Noire, így alig vártam a találkozást vele. Mikor megérkezett a Neroliba, szinte rögtön meg kellett látogatnom, nem bírtam magammal, vonzott ez a misztikum, ami övezte. Mikor a tesztercsíkot az orrom elé emeltem és megéreztem, a torkom elszorult, a szívem hevesebben kalapált, nem létezett senki és semmi 10 másodpercig. Csak pár illatjegy, de olyan mesteri balanszban és finomra csiszolva, hogy a szavam elakadt. Ezt biztos észrevehette a hölgy, aki megmutatta, mert rögtön kaptam egy ajándék mintát belőle, én meg csak mosolyogtam rá, mint egy jóllakott óvodás, nagyon hálás voltam. Soha nem vettem meg a teljes üveget, mintákból élek. Tudatosan döntöttem így. Ez nekem annyira ünnepi, csak a legszebb alkalmakkor használom, mint egy szertartás, úgy készülök rá. Attól félek, ha megvennék egy üveget, a varázs elmúlna, lesüllyedne a hétköznapi illataim szintjére, hiszen, ha már van egy nagy üveg, miért ne használnám minden nap? Na még mit nem! Megtisztelem, féltve őrizgetem, míg újra nem visz az utam az üzletbe, hogy pótoljam az űrt, mit a hiánya jelent. Maga a kifinomult elegancia.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 15.

Poldi

2016. február 9.

Sziasztok!
Lacinak teljesen igaza van. Valahol mi férfiak tényleg egy ilyesmi illatot keresünk. Annyira finom és annyira szép, hogy öröm szaglászni. Szerencsére itt a rózsa nem annyira nyomulós és markáns, mint a Montale illatokban, viszont hasonlóan természetes. Hihetetlen hogy mennyire klassz párost alkot a pacsulival. Hangulatában és jellegében, Tom Ford - White Patchouli nevű illatához hasonlítanám.
Abszolút kortalan illat, amit nem kötnék évszakhoz sem. Öltönyhöz ugyanúgy el tudom képzelni, mint egy laza farmeres ancughoz. Nem egy túlbonyolított darab, viszont lehet, hogy a szépsége pont ebben rejlik. Szimatoljátok meg! MEGÉRI.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. február 9.

Sziasztok!

Laci

2013. október 18.

Azt hiszem megvan! Ez álmaim illata, amit mindig is kerestem, ez valami csodálatos. Azt hittem, ez egy nagyon vad, erős rózsaillat lesz, de teljesen mást kaptam. A kezdet egy finom, szuperelegáns, bársonyos fűszeresség, balzsamos rózsával körítve. Sok illatot szagoltam már, de ez a nyitány magával ragadott. Semmi erőszakos, fojtogató érzés, úgy simul ez a parfüm a viselőjére, mint egy második bőr, de mindig jelen van. Gyerekek kérdezgették, hüü, honnan jön ilyen finom illat, mi ez. Én meg csak somolyogtam magamban. Nem is akarom ragozni tovább, parfümrajongók ezt szagoljátok meg, nekem végem van, elkezdek gyűjteni rá, ez maga a varázslat. Neroliban megtaláljátok, vigyetek pénzt rá, nehéz lesz otthagyni. Akarom!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. október 18.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.