Maison Martin Margiela

Ár:   $126   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   külföld (Sephora), online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Luna1024, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. március 7.

Ár:   $126
Lelőhely:   külföld (Sephora), online

2015-ös megjelenésű fás, uniszex illat Marie Salamagne parfümőrtől.

Fejjegyek: rózsabors, narancsvirág, szegfűszeg

Szívjegyek: gesztenye, guajakfa, boróka

Alapjegyek: vanília, perubalzsam, cashmeran

🌰🏺🔥Maison Martin Margiela By The Fireplace EDT
Ár: 2800 Ft + szállítás , Eladó: eheiszki
Állapot: 5 ml frissen fújva, Helyszín: Budapest - IX. kerület, fizetés: Fox, Posta, Fizetés csak utalással

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

sashaaa

2022. január 21.

Kint vagy az erdőben a csillagok alatt, fát gyűjtesz a tábortűzhöz. Gondosan helyezed a rönköket egy kis piramisba, hisz a tűzgyújtás egy művészet. Megfelelő szárazanyag és oxigén kell ahhoz, hogy sokáig lobogjon a tűz.
Miután egy szikra belobbantja, és magasra szökik a lángja, köré gyűltök, és melegedtek. Az átfagyott végtagjaitoknak jól esik a tűz felől jövő meleg.
Közben valaki egy kis tábori asztalon szalonnát szeletel, amit majd a parázs felett süttök meg. A tűzbe csöpög a zsírja miközben roppanósra barnul. Jóízűen falatoztok, megérdemlitek a munka gyümölcsét.
Miután mindenki megforgatta a nyársát, és mindenkinek jutott finom falat, előkerülnek a pillecukrok. Ragadós, olvadós, karamell ízű, habkönnyű desszert lesz belőle, miután megpirul a parázs felett. Két keksz közé téve a legjobb.

Miután kihunyt a tűz, és elaludt a parázs, a hajadban lévő füst illat, és az ujjaidra tapadt, olvadt pillecukor emlékeztet az estére.

Ilyen emlékeket ébreszt bennem ez a parfüm. Nagyon füstös, nagyon érzéki.
Egy gyönyörű ívet ír le a bőrömön az illat: whiskey, bourbon vanília nyitja az élményt, majd hamarosan füstölt sonka, szalonna, tábortűz veszi át a stafétát. Szoktam füst aromával főzni, na pont ilyen az első órában. Majd felszáll a füst, teret adva újra a melengető cukroknak, és aromáknak.

Igazi ínyec különlegességek rajongóinak ajánlom.
Ha szereted az alábbiakat, akkor ezt is szeretni fogod: Lush Rentless, Lush I’m Home (már nem kapható)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 21.

Ilyen emlékeket ébreszt bennem ez a parfüm. Nagyon füstös, nagyon érzéki.

Igazi ínyec különlegességek rajongóinak ajánlom.

Bazsa

2022. január 21.

Soha nem szerettem az unixes illatokat mert az egyik valahogy mindig jobban dominalt.. de itt valahogy lehetetlen eldonteni es ez tetszik. Nagyon meleg kisse vanilias de egybol ott a fuszeres fas illat. Mindenkepp oszi-teli illat. Magamon egy nagyon nagyon noies testes illatnak erzem amit tudni kell viselni..😀 viszont annyira nem tartos amennyire szerettem volna

nevaneva

2021. december 4.

Kis mintában szereztem be, ezúton is köszönöm. Nekem nagyon hasonlít a Profumi di Pantelleria Passum illatára, ugyanaz a füstös-bőrös illat nekem, talán picit nőiesebb, virágosabb, de csak egy árnyalatnyit.
Mindenesetre nekem ez a Fireplace nem elég, sem tartósság, sem szillázs tekintetében nem üti meg a mércét (nagyon bőrközeli, pár órás tartósság) , így erre legalább nem vágyom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. december 4.

zsocinger

2021. november 30.

Engem nagyon mellbe vágott a füstössége és számomra nagyon édes a leszáradása, az biztos, hogy visszaadja a "fireplace" illatot, bár én jobban örültem volna, ha inkább valami jó fenyő- vagy gyümölcsfafüst illatát érzem. Ez egy kicsit inkább a hamutartó felé hajlik. Különleges illat az biztos, egy kicsit férfiasabb mint amennyire uniszex.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 30.

vadbarack

2021. október 29.

Évinek köszönhetően ( először rajta éreztem ezt, amikor találkoztunk) részesülhettem ebből a csodából, nagyon érdekes, kicsit szakrális, lágy szantál felhő tetején úszó, Zen templomos illat nekem ( prémium minőségű, nem fullasztó tömjénes füstölő jut eszembe), édeskés, vaníliás süti felhangokkal. Én a gyümölcsös lány, egyszerűen imádom, nagyon különleges és egyedi kombó, igazi őszi match!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 29.

eheiszki

2021. október 1.

2021. Február 27.
Balzsamos, vaníliás, sült gesztenyés finomság! Smoky? Igen! De nem a mainstream füstösségre kell gondolni ám! Haha már látom ahogy a barátom könyörög hogy ne használjam mert a füstöt mint olyant, minden formájában utálja. Számomra ez vaníliás sült gesztenye. Mennyország.
Ami fontos viszont hogy ajándékba illetve vakvásárlásnak nem ajánlanám. Gesztenye és kreatív parfüm rajongók, hajrá!
Nem botrány erős ami az illat milyensége miatt nekem teljesen oké. Igazából nemrég fújtam fel, 2 órája kb, de ugyanúgy érzem. Kezdetben a füstössége erősebb, ami szépen egy balzsamos fásságba csillapul (Isten áldja a perui balzsam feltalálóját). Édes, de unisex módon. Nagyon jó!

2021. Október 1.
Még mindig tart a szerelem! Az elmúlt hetekben, most hogy vissza-visszatér a hideg idő, többen is vásároltak belőle, nem volt kérdés, aznap ezt fújtam fel. Mennyország. Érdekes a visszajelzések alapján milyen sokrétű ez az illat. Idén is top 1-es hideg idős illatom lesz. Valami nagyon extra gesztenyés finomságnak kell jönnis hogy kiüsse a nyeregből, bár én erre az illatra mint kvázi társra tekintek (Évis para) így lehet lojalitás miatt nem is sikerülne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 1.

2021. Február 27.

2021. Október 1.

Scara

2021. augusztus 31.

Lassan beköszönt a kedvenc évszakom és elkezdtem a hűvös időhöz illő parfümök beszerzését. Annyi jót olvastam erről az illatról, hogy ki kellett próbálnom.
Kifújás után a nevéhez méltóan füstös-édes volt, de ahogy elkezdett leszáradni egy régi ismerőst fedeztem fel benne. Bizony, rajtam ez megszólalásig hasonlít a L'Artisan Parfumeur Tea for Two parfümre, amiből 2-3 üveggel elhasználtam az elmúlt évek során.
Én sajnos gesztenyét nem érzek benne egyáltalán, pedig vártam nagyon, viszont rajtam megjelenik az erősre főzött forró fekete tea illata.
Abszolút uniszex illat, a férjem azonnal lecsapott rá, mert ő imádja a fűszeres-fás illatokat. 😊
Csupán a TfT hasonlósság miatt nem kapja meg tőlem az összes csillagot, és nem kizárt, hogy ezt csak az én bőrkémiám produkálja.

Upd.: Egy órával később megjelent rajtam is a gesztenye, ráadásul édesen-krémesen. Megy az 5 csillag, szerelem van. 😊

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 31.

Anett0721

2021. augusztus 19.

Őszre kiváló választás lehet azok számára, akik valami különleges, nem kifejezetten parfümszerű parfümöt keresnek erre a füstös, különleges hangulatú, szerintem varázslatos évszakra. A parfümszerű illatok alatt az édes (LVEB, Sì, Black Opium, stb.), vagy a mély és sötét parfümöket értem (Black orchid, Decadence, stb.). Ez az illat azonban semmilyen általam eddig testre fújt illatra nem emlékeztet, hanem egyszerűen számomra ilyen illat van ősszel este a kertvárosban. Füst, és valami édes, pirultra sütött finomság. Abszolút barátságos, és nem komor (szerencsére, mert a TF Black orchid olyan távolságtartó és nyomasztó nekem), hanem komfortos és mosolyra fakasztó, melengető. Nem laza, nem szexi, nem komoly, nem dolgozós és nem bulizós, hanem olyan "kiülök a teraszra egy kockás pléddel teát inni a falevelek és tökök lepte kertbe, miközben száll felém a szomszéd által égetett levelek füstje".

Upd. augusztus, ma annyira ősziesre hűlt a levegő, hogy kiültem egy pohár borral és kávéval a teraszra a kedvenc bordó vékony őszi kardigánomban, és befújtam vele magam. Egyszerűen csodálatos, a szeptembernek és októbernek pontosan ilyen illata van. Amikor már nincs égető meleg, hanem pezsdítő, friss levegő van, pontosan ezt az illatot hozza a szél itt a kertvárosban. A kora őszi kirándulásainkkor is ezt érezni a levegőben, szentendrei skanzen, Hollókő, egri borvidék. Elmondhatatlanul boldog vagyok, hogy rátaláltam üvegbe zárva!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. augusztus 19.

Yeticica

2021. február 27.

Rövid de velős véleményem a következő: én ettől a párfümtől putriszagú leszek. Ezen nincs mit szépíteni.
Pedig jó lenne a gesztenye és társai, de ők eltévedtek valahol a füstben.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 27.

Pedig jó lenne a gesztenye és társai, de ők eltévedtek valahol a füstben.

x

2020. december 23.

Talán ő számomra az idei év felfedezettje, egyszerűen lenyűgöző. Tényleg olyan, mintha a kandalló mellett ülnék a pattogó fahasábokat hallgatva, megjelenik a sülő gesztenyés akkord, enyhe égő fával, vaníliával, de szerencsére rajtam semmi nem nyomja el a tüzet. Még csak nem is kell különösebben füstösnek lennie, anélkül is hozza az élményt, sokkal békésebben, mint a kifejezetten füstös illataim. Azért még megvárom a leszáradást, nehogy túlságosan beédesedjen, de szerintem nem fog már. Nyilvánvaló a maximális pontszám.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 23.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színezék. Lilás piros.

Színezék. Lila színű.