Mauboussin

Ár:   9100 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Lin, az összetevőket feltöltötte: HRenata, Módosítva: 2016. szeptember 23.

Fej: mandarin, bergamott, szilva, mirabolán

Szív: jázmin, ylang-ylang, török rózsa

Alap: pacsuli, borostyán, vanília, szantálfa, cédrus, benzoin

Ár: 1500ft+pkg / 5ml , Eladó: 0808
Állapot: frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: banki utalás, postán maradó
Ár: 1200 Ft /2200 Ft+posta , Eladó: Masni71
Állapot: 5ml/10ml, Helyszín: Gödöllő, Budapest XVI kerület, fizetés: Banki átutalás után postán maradó

andy79

2020. november 18.

Egy kedves Krémmániás partnertől kaptam a vásárlásom mellé (kenős) mintát ajándékba. Sose hallottam hírét és most - szokásomtól eltérően - itt a Krémmánián sem csekkoltam le, mielőtt ezen a szürke novemberi vasárnap délután kipróbáltam volna.
Brutál orrba vágós az első szippantás és ultrasokk. Viszont még a gondolat végére sem érek, mikor újra a csuklómba fúrom az orrom hihetetlen pislogások közepette :O Ugyanis a fej illat fél perc alatt huss, és valami gyönyörű, játékos, füstös (de mégse), dohányos (de mégse), gyümölcsös(szilvás?) leheletnyien édes, enyhén púderes illattá változik, ami felülír minden eddigi tapasztalatot az illatokról, és az illatokhoz társítható érzésekről...
Nem dózerol le, gyönyörűen simul össze a bőrrel és hihetetlen szépséges élménnyel ajándékoz meg... Új dimenzió nyílik általa az illatok terén...
Hogy niche alkotás, nem vitás. Abból is a legmesteribb, a legkifinomultabb... valaha létezett leggyönyörűbb illat a parfüm történelemben.
Mestermű.
Mintha ötvözné a világ legszebb illatait...
Mintha össze vegyítették volna a valaha létezett, és a jövőben létező összes szépséges parfümöt...
Egyáltalán nem retro.
Egy gyönyörűen összerakott mesteri alkotás.
Nem líneáris, hanem változó a leszáradása.
Mire a füstös fűszerességét éreznéd.. átsimul enyhén vaníliás puhasággá... hogy aztán játékos gyümölcsös-virágos könnyedséggel rád nevessen... :) És ezt a sokszínűségét játssza Veled órákon át.... de nem fárasztón, hanem mindig pont a kellő időben nevetőn... vagy lágyan elsimuló édességgel magával ragadón...
Tény, hogy nem fiatal lányok játékszere.
De nem is nercbundás nagyasszonyos vagy operabálos, vagy régimódi :)
Még mindig csak bámulok magam elé, döbbenet, hogy a kezdeti orrba vágó sokk után, hogy tud egy parfüm ilyen szép, kifinomult illattá összeállni....
Nőies, kortalan, páratlan szépségű alkotás.

Üveges vétel nem lesz belőle, mert nagyon csapongó és hűtlen vagyok illatok terén, de haladó parfümánok egy próba erejéig mindenképpen tegyenek vele egy utazást... Nem fogják megbánni az élményt :)

Update: Már az eleje sem orrbavágós, élvezem :D és inkább kíváncsian próbálom megfejteni mitől nyit ilyen brutálisan :)
Utolsó update: leveszem 2 csillagra, eljárt felette az idő és már nem tetszik, besokalltam az ilyenféle illat élményektől, meg úgy zusammen az illatélményektől. Egy parfüm legyen hordható, ennyit várok csak. Irigylem, aki beéri max. két illattal és elvan velük boldogan. Nem érdekelnek már a különleges illatélmények, amik tényleg csak élménynek jók, mert amúgy hordhatatlanok :(
[lehet, végére értem a parfümmániának...!? :( ]

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 18.

Mestermű.
Mintha ötvözné a világ legszebb illatait...
Egyáltalán nem retro.
Egy gyönyörűen összerakott mesteri alkotás.
Nem líneáris, hanem változó a leszáradása.
Tény, hogy nem fiatal lányok játékszere.
De nem is nercbundás nagyasszonyos vagy operabálos, vagy régimódi :)
Nőies, kortalan, páratlan szépségű alkotás.

[lehet, végére értem a parfümmániának...!? :( ]

Tarzicia

2020. május 8.

Nem szívesen írok negatív véleményt, most is csak terápiás céllal teszem. Közel egy hónapja tipródok ezen az illaton, próbáltam jó párszor a kis mintámat, és mindannyiszor elrontotta a napomat. (Ez 100%, hogy nem lesz már jobb, se holnap, se másfél év múlva, khm...Amouage Blossom Love...)
Dióhéjban: ez olyan, mintha nagyon félresikerült volna a Coromandel. Ezt a nevet ebben a szövegkörnyezetben még megemlíteni is sértés, de nekem minden egyes alkalommal ez volt róla a benyomásom.
Már a szilva se tetszett az elején, gyümölcsként szeretem, parfümben nagyon nem, de nem is ez volt a legrosszabb benne, hanem amivé fajult az egész. Tömény, olcsó, műanyag pacsuli valami borzasztó aromás-balzsamos-vaníliás-ámbrás keretben, olyan "mindent bele, hadd szóljon" módra.
Én nagyon szeretem a pacsulit, de nem ezt, és nem így. Ezzel engem vallatni lehetne.
Nyomasztó katyvasz. Édes-savanyú. Ódon, retro, öreges.
Dohos pinceszag, szellőztetetlen szoba, nem is tudom...Fonnyadt, állott, punnyadt.
Yeticicával teljesen egyetértek: van egy mosdatlan stich-je. Mintha valaki nagyon el akarna fedni valami szagot, de csak rontana a helyzeten.
Ráadásul tömbös, nehézkes, közönséges. Úgy rémlik, Tom Ford White Patchouli-jánál éreztem hasonlót.
Én soha életemben nem mondtam még parfümre hogy büdös, (az szerintem szagra vonatkozik, nem illatra), de az előbb már minden jelzőt kimerítettem, és talán ez fedi a legjobban a valóságot. Elnézést mindenkitől, akinek ez tetszik, de szerintem ez borzalmas.
Úgy látom, az üvege is meglehetősen randa, olyan, mint valami elnagyolt robot, még a fogása is esetlen lehet, de mindegy is, legalább tökéletes egységet alkotnak így együtt.
Nulla csillag.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. május 8.

Nyomasztó katyvasz. Édes-savanyú. Ódon, retro, öreges.
Nulla csillag.

PerfumePippi

2020. április 26.

Sokáig tartogattam a mintát, nem akartam nagyon rosszat írni egy ilyen klasszikusról úgy, hogy közben kifejezetten szeretem a régi klasszikusokat. De ez rajtam nagyon nem működik: igazi pityókás-szirupos szilvás mamóka-szag lesz belőle, később pedig az alapillata a klasszik, régivágású avonos szantál-vanília kombó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. április 26.

Yeticica

2020. április 5.

Sokat rágódom azon, milyen (traumatikus?) gyermekkori élmények kelthetnek bennem legyurhetetlen undorkozeli allapotot bizonyos parfumok/ jegyek irant.
Konkrét illatot is meg tudok nevezni: Shalimar edp, edt, Mauboussin edp, Joop !femme), osszhatasban ezek nekem a puderes-civetes-aldehides-retro szagok.
Egyik nagyim sem használt parfümöt, az egyiknek savanykas szaga volt nem szerettem ha olelgetett, a masiknak szappan illata volt, olyan igazi meleg nagyi -öl szag. Szoval innen nem johet az utalat.
Marpedig en ezeket az illatokat utalom. Nem sok parfit dobtam ki a kukaba ( inkabb elajandekozom, cserelem, eladom), de o a kukaban vegezte, csak ugy csattant. Ez pedig felér egy istenkaromlassal, hiszen aki adott belole nekem, jo szivvel adta, kedvenc illatabol fujta nekem. De. En ezt az illatot soha nem akarom erezni senkin. Valószínűleg mas borevel mas illatlenyomat keletkezne, de az eselyet se akarom megadni annak, h esetleg ugyanaz a horrorisztikus furdetlen oregasszonyszag jojjon szembe velem, ha megis ugyanugy fejlődne mason is a parfum.
Értetlenül allok az illatpiramis előtt. A benzoin ugyan nem a szivem csucske, de nem kapok hideglelest tole. Mi lehet a ludas???
Füröggyé le! Ez ugrik be rola.
(Ahogy olvasom itt az updateket a regebbi szebb lehetett).
Sajna ez igy nekem nulla.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 5.

Füröggyé le! Ez ugrik be rola.
(Ahogy olvasom itt az updateket a regebbi szebb lehetett).
Sajna ez igy nekem nulla.

vanillacake

2020. február 10.

Különlegességet kerestem, ezért mintát rendeltem belőle. Soha nem húznék le egy illatot csak azért, mert nem az én stílusom. Nem emiatt írok negatív kritikát.
Fogalmam sincs, hogy régi vagy új kiadást kaptam belőle, de annyira elviselhetetlen rajtam, hogy nehezen találom a szavakat.
A következőket érzem : dohos pince+kanalas gyógyszer+némi cefre. Nagyon erős és erőszakos illat. Nem határozott, hanem erőszakos, agresszív!
Se gyümölcs, se vanília, se rózsa, semmit nem éreztem ezekből. 3 órán keresztül bírtam, utána le kellett mosnom magamról. Életem egyik legrosszabb illatélménye.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 10.

egyboszorka

2020. február 6.

Update!
Ahogy @Waterdrop és @csaktom is megjegyezte, reformulálták, magyarul és kevésbé szalonképesen szólva sikerült ezt is el.....ni (igény és felháborodottság szerint lehet behelyettesíteni). A régi formula levehetetlen fémkupakos, az új levehető (leszenvedhető) műanyag kupakkal került forgalomba. Az új kiadás rajtam egy merő benzoin bomba, megspékelve nagy adag pacsulival, a gyönyörű púderes, szilvás, jázminos illatfelhő szinte alig érezhető, maradt egy balzsamos, szúrós, karakterét vesztett "csontváz". Eh, miért kell minden jót megváltoztatni?!

Véééégreee!!! Már úgy vártam, hogy írhassak róla! Feltöltöttem én is, de Lin beelőzött :-))) . A parfümös szekrényem legfelső polcán trónoló " életműdíjasok " egyik kiemelkedő, általam imádott tagja. Ő még soha nem csalt meg, ellentétben Angel- ömmel, aki néha durván kivillantja a pacsulis foga fehérjét. Ez a Mauboussin- ház szignatúraillata, 2000- ben született, Christine Nagel volt a parfümőr. A hölgy állítólag egyszer azt nyilatkozta, hogy irigyli Christopher Sheldrake- et, amiért Ő alkotta meg a Feminité du Bois nevű csodát, és nem pedig Nagel úrhölgy. Szerintem semmi, de semmi szégyenkeznivalója nincs Christine Nagelnek, mert ez a parfüm legalább akkora alkotás ( csendben, zárójelben: szerintem sokkal, de sokkal nagyobb )!
Nagyon erősen indít, szerintem itt sokan fel fogják adni, jönnek a szokásos jelzők ( az érettebb hölgyek minősítésére használt rendkívül "bő" szókincsű fajtából ), de a kitartóbbak, lelkesebbek, érettebb ízlésű hölgy társak jutalma nem marad el! Egy nagyon mély, " tömör" ( nem tudok rá jobb szót ), édesen fás- fűszeres, nagyon összetett, egységes illat, ami rajtam gyönyörűen váltogatja az arcait. Most egy picikát rózsásabb, hopp, most szilvás, aha, nini, cédrus is, most fűszeres szilva megint, jajjjj, de szép benne a vanília...és így a végtelenségig. Szó szerint, mert egyetlenegy fújás, és semmi több, különben szanaszét marcangol az ereje. A kipróbálás az nagyon necces. Anélkül ezt az illatot még a notórius, mazochista, régivágású kollegináknak ( és bizony egy illatolás erejéig titkon néhány kiváncsibb KM- es úriembernek ) sem javaslom. Parfümériában sehol nem láttam, webáruházban csak két helyen és megvásárolható minta nincs belőle. Szóval tanácstalan vagyok. Niche kategória a köbön. Á, annál is több....Persze nekem!
Közben eszembe jutott, hogy itt milyen sokan abban reménykednek, hogy a legújabb Bvlgari, Versace, DG, YSL tavaszi, nyári, őszi avagy téli flankere nem válik tucatillattá. Ma garázdálkodtam egy aprócskát a Müllerben, és mit látnak szemeim? Mitöbb, nemcsak az én szemeim, hanem a többi hölgy szeme is, akik között nem biztos, hogy elkötelezett parfümmániások vannak, akik időt és fáradságot nem kímélve keresik az igazán egyedi és jó illatokat, hanem esetleg többségében olyanok, akik a legújabb fent felsorolt tesókák láttán leemelik őket, mert milyen tuti és trendi a legújabb nemsorolom. Szóval, mit láttam??? Nem fogjátok elhinni, de a szemkibökős fő helyeken a legújabb Bvlgari, Versace, DG, YSL tavaszi- nyári " újdonságait". Hogy ezek után mi lesz a tucatillat? Mauboussin, és az Ő hasonlóan ritka és egyedi társai biztosan nem...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 6.

Update!

Leoka

2020. február 6.

Az utóbbi időben, újból erőre kapott parfümmániám és jó néhány illatot elevenítettem fel, próbáltam ki.
Közéjük tartozott ez is. Bigris volt olyan kedves és megosztotta velem ez az illatot.
Elsőre beleszagoltam az illatba és félretettem… mérgelődtem magamban, hogy ismét a véleményekre hagyatkoztam.
Aztán néhány nap múlva újra és újra kezembe került az illat. Üvegből egyáltalán nem tetszik, de bőrön valami egészen mást mutat.
Különleges elixír. Bonyolult, mély illat. Nagyon erős füstös, dohányillattal nyit, majd ebből mintha nem is ugyanaz az illat lenne 180 fokos fordulat néhány perc után egy fűszeres, édes, balzsamos különlegesség lesz.
Rajtam nem válik ki a szilvás jegy, sokkal inkább egy intenzív édes keleties púderesség marad a bőrömön. Amikor azt hiszem, hogy már nem érzem, akkor hirtelen feltűnik. Nagyon tartós!!
Ezek után az első dolgom az volt, hogy beszerezzek egy egész üveggel, amíg lehet 😊
……és várom a meleget, hogy tesztelni tudjam majd 😊

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 6.

……és várom a meleget, hogy tesztelni tudjam majd 😊

jazmera

2019. november 8.

Meglehetősen sok pénzt, időt és energiát megspóroltam volna, ha mániákus parfümkeresgéléseim közt nem minden véleményre, hanem inkább a "veterán",kifinomult parfüm guruk véleményére adok (egybosz',galagonya',Lac',080'... stb). Szóval őt is így ismertem meg és imádom! Előttem minden leírtak róla, egy mestermű :-)
Ja,és nálam is melegben az igazi...éppúgy, mint az Angel. Fordítva vagyok bekötve...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 8.

Anett0721

2019. augusztus 7.

Csatlakozom azon rajongóihoz, akiknek a melegben bontakozott ki igazán. Számomra minden túlfűtött, fűszeres keleties csoda a hőségben az igazi, hiszen a forró sivatagi éghajlat, valamint a hol száraz, hol párás 40 fok amihez személyes élményeim kötik ezen illatvilágú kreációkat.
A fejillata nagyon erősen szilvás, aztán van egy időszak amíg kicsit éles szappanos, a leszáradása azonban a legtökéletesebb amit éreztem. Nagyon tartós is :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 7.

Bigris

2019. július 25.

2018. 11. 27. Csak egy darab mintácskát mertem venni belőle kb. 3 hónappal ezelőtt. Még meleg volt, az biztos. Az első próba után azt gondoltam, na neee. Ez nagyon nagy nem az enyém. Aztán addig próbálgattam, amíg beleszerettem. Azóta viszont imádat a köbön. Szülinapomra meg is leptem magam egy 100 ml-s üvegcsével. :-) Nem tudok betelni vele.
Rajtam szilvás, füstös, balzsamos pipadohány. Ami meglepő, mert az illatjegyek között nincs dohány. Ez az illatjegyek, összetevők kombinálásának a művészete. Vagy bűvészete. Amikor olyat is érzünk, ami nincs is benne.

Én is azt hittem először, hogy ez egy téli illat, de dalma92 véleményével egyetértve, szerintem is melegben bontakozik ki igazán. De én hidegben is szeretem.
A tartósságáról annyit, hogy reggeli felfújás után este 8-ig simán érezhető, bár a végén nyilván már bőrközelibben. A Mauboussint jobbnak találtam több, nálánál jóval drágább illatnál, beleértve Tom Fordokat is. Nálam így ár-érték arányban is nyertes.

Up 2018.12.10.: A mai napon sötét, füstös, dohányos rajtam, a szilva csak a háttérből eldugva muzsikál. Felfújás után kb. egy órával púderes füstös pipadohány :-) Imádom. Valamelyik nap fölvettem azt az átmeneti kabátomat, amit kb. egy-másfél héttel azelőtt az egyik Mauboussin napomon viseltem. A kabát ujjából megcsapott valami nagyon finom, tiszta gyümi illat. Nem tudtam hová tenni, nem tudtam melyik parfimnak lehet ilyen finom illata. Csak két piros bogyós parfim van (valami pirosbogyósra asszociáltam először), de egyiket sem használtam már pár hete. Kellett pár perc, amíg leesett, hogy ez a Mauboussin szilvája füst és dohány nélkül, a pőre valójában. :-)

UpUP: Jó pár hónapig nem vágytam rá. Mostanában a hűvösebb nyárban és a melegben is használtam. Ha máskor nem, esténként a saját örömömre. Mostanában a gyönyörű szantálos púderességére vagyok rákattanva a leszáradásakor. Eddig nem is figyeltem fel rá, hogy milyen domináns benne a szantál. A notebookomon egy-két hétig is érzem a szilvás szantált, ami a csuklómról marad a gépen. Nagyon finom. Sőt, valamihez a konyhában is hozzáérhettem parfümös bőrrel nem régen, mert ott is közel egy hétig éreztem nagy dózisban. Ilyen illatfelhőben élvezet volt még mosogatni is. :-)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. július 25.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színező anyag. (Piros)