Max Factor

Ár:   3799 Ft   Kategória:   Sminkek szájra
Lelőhely:   drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Lillacc, az összetevőket feltöltötte: icipiciencsilany, Módosítva: 2022. március 24.

Lelőhely:   drogériák, online
Kategória:   Sminkek szájra

Hidratálja és táplálja az ajkakat, csodálatos színt kölcsönözve azoknak. A titok a 60%-os Elixir tartalmában rejlik, melyben olyan aktív összetevők vannak, mint shea-, avokádó- és aloevaj, valamint antioxidáns hatású fehértea-kivonat. Az Elixir formula hidratálja az ajkakat, melyek akár egy hét alatt puhábbak lesznek, így a magas pigmenttartalmú ajakrúzs még intenzívebb színnel burkolja be őket, tökéletesen ragyogó ajkakat varázsolva.

31 árnyalatban kapható

Ár: 2500 Ft , Eladó: titikutyus
Állapot: Pár smink készült vele, lásd képen, Helyszín: Budapest, fizetés: személyesen készpénz/postán átutalás (+pk.)
Ár: 2500 , Eladó: Sylvi84
Állapot: Használt, Helyszín: Gyula, fizetés: Előre utalás után posta

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Szilvuska07

2024. március 29.

3 árnyalatban is megvettem, szép selyem fény, hidratálás, szépen kopik. Mit is akarhatnék mást egy rúzstól🤔 illat? Az is kellemes🤗 A legjobb rúzsok egyike!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. március 29.

birdie

2024. március 12.

Szerintem szuper kis rúzs. A tokja igen gagyi. Fém hatást imitáló rossz minőségű műanyag. Nekem nincs bajom a műanyaggal, de ez így igen gyatra. De legalább nem sajnálom a táskába dobni félve attól, hogy megkarcolódik. Dusky rose (095) árnyalatban van meg. Szerelmes vagyok ebbe a színbe. Remekül hidratálja az ajkaimat, könnyű felvinni, akár egy színezett balzsamot. Könnyű viselet az ajkakon. Az egyetlen hátránya, hogy nem tartós, de nem is hirdeti magát annak. Nálam alapdarab lett. Ki is dobtam szinte az összes többi rúzsomat, mert csak ezt használtam egy hónapig. Szerintem drogériás szinten szuper termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. március 12.

Alexandra0720

2024. február 28.

Nekem a 020-as Brunt Caramel árnyalat van meg (bár azóta beszereztem még egy színben is). Szeretem hogy krémes, kellemes viselet és nem szárítja az ajkaimat. Az árnyalata pedig pont tökéletes (sajnos nehezen találom meg a számomra megfelelőt).
Azért a 4 * mert nyílván nem túl tartós, bár én ezt nem is várom el tőle, szerintem annyit tud amennyit egy ilyen rúzsnak tudnia kell.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 28.

Buklika

2024. február 23.

Rosewood árnyalatra csaptam le a dm-ben kiárusításkor. Szerintem ez egy átlagos krémes rúzs, gagyi műanyag tokban. Nekem sajnos nem jött be, mert túl viaszos, és a tartóssága nulla.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 23.

cnagi

2024. január 26.

Notinon rendeltem. 015 nude rose teljesen más színe van mint képen. Nekem kb. 15 percig marad az ajkamon, nem hittem el. Miért vannak tőle el ájulva, nem értem. Hatalmas csalódás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. január 26.

Katey88

2023. november 29.

Tegnap érkezett a Rich Rasberry árnyalat. A színe gyönyörű, az állaga is tetszik. Majd más árnyalatot is nézek belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. november 29.

virnajnifr

2023. november 16.

Nagyon szeretem, több árnyalatban is vettem belőle.
Nem annyira tartós, de nagyon szép színe van, szépen terül az ajkakon és nem ragacsos.
Hétköznapokra tökéletes.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. november 16.

Nagyon szeretem, több árnyalatban is vettem belőle.
Hétköznapokra tökéletes.

kleeyr

2023. július 3.

Nem a világ legtartósabb rúzsa, de nem is várom el tőle.
05 árnyalatban van meg, ami számomra eddig a lehető legjobb nude árnyalat. Szívesen elfogadnám matt verzióban is :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. július 3.

Nem a világ legtartósabb rúzsa, de nem is várom el tőle.

Hortenzis

2023. április 7.

Nekem ez olyan szaladgálós, rohanásban is könnyen felvihető rúzs. Szép színekben kapható, szájceruzával jól mutat. Nem tartós annyira, de nem matt rúzs.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. április 7.

delila6400

2023. március 13.

Raisin színben vettem meg, nagyon tetszik, szép csillogós sötétebb rózsaszín. Nekem jól bírja az evés-ivást. Nyilván ennyi pénzért nem várható, hogy ott maradjon egész nap, azt inkább a matt rúzsok tudják, de azok meg annyira szárítanak, hogy megőrülök. Fogok még vásárolni belőle másik színt is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. március 13.

Antioxidánsok: Ascorbyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Vitaminok: Ascorbyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

A természetben is előforduló paraffin viasz (szénhidrogének keveréke). Emulzió stabilizáló, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó anyagként használt a kozmetikumokban. Főleg stiftes kiszerelésű termékekben (pl. ajakápolókban) használják, hogy az szép és szilárd legyen.

A kandelilla viasz egy természetes viasz, melyet Mexikóban őshonos kétféle kutyatej leveléből állítanak elő. A kandelilla viasz sárgásbarna színű, kemény, átlátszó vagy áttetsző anyag. Leginkább szilárd jellegű kozmetikumokban használt (pl. rúzs) sűrítő és emolliens anyagként. Ezen kívül a CosIng besorolása szerint még szövet összehúzó, felületi hártya képző, emulzió stabilizáló és bőrkondícionáló anyag is.

Brazil viasz, vagy pálmaviasz, melyet egy Brazíliában élő pálma leveléből állítanak elő. Nagyon sűrű emollient anyag, amely csillogó felületet hagy maga után, így a kozmetikai iparban leginkább szájfényekben, szőlőzsírokban és egyéb smink termékekben használják a magas olvadáspontja (85°C) miatt.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.

Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag (70%-a olajsav) természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emolliens és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.

Aloe vera növény leveléből származó kivonat. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van, valamint némi antibakteriális hatással is bír. Segíti a sebgyógyulást és a bőr regenerálódását is .

Keményítőből előállított összetevő, melyet a kozmetikumokon kívül ételadalékként is használnak. A CosIng szerint a maltodexrin emulzió stabilizáló, a krémet homogénné tevő, felületi hártyaképző, bőr- és hajkondícionáló anyag. Segít megőrizni a bőr mattságát valamint stabilizálja az emulziókat.

Kókuszolajból készülő aminosav származék, melyet a kozmetikumokban elsősorban bőr- és a hajkondicionáló tulajdonsága miatt használnak. Előnye, hogy magas hőmérsékleten is stabil maradt. Néhány tanulmány azt is kimutatta, hogy az összetevő gátolja a reprodukcióját a herpeszvírusnak. Az összetevővel leggyakrabban por állagú sminktermékekben (púderekben, bronzosítókban, szemhéjfestékekben) találkozhatunk.