Mayam

Ár:   1100 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   100 ml és 250 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Micimaci, Módosítva: 2015. november 10.

Kiszerelés:   100 ml és 250 ml
Kategória:   Hidratáló krémek

Természetes összetevőkből kialakított laza szerkezetű, illatosítóktól mentes sokoldalú krémalap. Személyre szabott arc- és testápoló kozmetikai készítményeink elkészítésére alkalmas.

Egy laza szerkezetű, folyékony természetes krémalap, mely könnyen bőrbeszívódik és különböző kozmetikai hatóanyagokkal személyreszabható. Használhatjuk önmagában is, mint egy semleges krémet, vagy hatóanyagok, illóolajok, illatosítók, különböző kivonatok hozzáadásával tulajdonságain saját igényeink és ízlésünk szerint alakíthatuk. Semleges illatú, nem tartalmaz illatosítókat. Az organikus növényi olajokkal és organikus aloe vera porral dúsított krémalap a termelőnél tanúsított a Soil Association által. Ez a nem-zsíros, laza szerkezetű krémalap általában minden típusú bőrre alkalmas.

A krémalaphoz elég nagy arányú összetevő adagolható, adott kombinációban akár 10%-ig. Az optimális arány az összetevők fajtájától és oldhatóságától függ. Javaslatunk szerint, ahhoz hogy a kompozíció stabil maradjon, a hozzáadott összetevők arányának összege ne haladja meg az 5%-ot.
Adagolhatunk vizes és olajos összetevőket, porszerű összetevőket vagy granulátumokat, kozmetikai illatosítot, ásványi pigmeteket és növényi szinezékeket egyaránt.

Bogiw

2021. április 10.

Kellemesen hidratál, elég könnyű krém, siman lehetne tölteni tubusba is (sajnos nekem itthon csak tègelyem volt). Alapvetően én elégedett lennék, de szerintem irdatlan büdös...nem semleges, nemnem. Zsírszaga van. Vagy fáradt olaj. Ez még egy nem tisztázott kérdés vele kapcsolatban :)
Sajnos emiatt nem hiszem, hogy újra fogom venni....mert mondhatnánk, hogy oké, büdös, de használ. Így is van, de hiszek abban, hogy az arcápolásnak van egyfajta finom meditatív hatása, nekem ez soha nem nyűg, mostanában meg kb a napom fénypontja :)
És ha ilyen szempontból nézem és nézem, akkor fontos, hogy amit magamra kenek, az illat- pontosabban szag-mentes legyen.

Lehet kipróbálom, hogy valami virágvizet keverek hozzá, hátha az nem irritál és a büdi eltűnik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 10.

Gabrielaa

2019. szeptember 3.

Ma kevertem ebbe a krémalapba ligetszépe olajat,uborkamag olajat,uborkakivonatot,rizsolajat,allantoint,bisabololt.Nagyjábol 1 % arányban.Kellemes az arcomnak bár nekem kicsit olajos...Éjszakai krémnek fogom használni,remélem nem pattogok ki tőle.Nappali krémnek ugyanehhez a krémalaphoz adok majd uborkakivonatot,allantoint,bisabololt,rozsavizet az nem lesz ennyire nehéz krém.Majd még updatelek...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. szeptember 3.

Micimaci

2016. május 30.

2-3 hete tesztelem ezt a krémet. Önmagában nekem nem volt elég hidratálónak, vízhiányos bőrre. Az arctisztítás után, hiába kentem be vele a bőröm, akkor is húzódott. De ezért hívják krémalapnak :) Szóval én egy kis mennyiséget próbaként felturbóztam e-vitaminnal, ligetszépe olajjal, csipkebogyó kivonattal, de ezek elég "száraz" olajok, ugyhogy még kellett hozzá egy kevés olíva olaj. Az a jó h úgy állíthatom be a krém zsírosságát ahogy nekem tettszik. Azt hiszem elég jól sikerült, nem lesz zsíros, fényes a bőröm, nagyon jól felszívódik, jól hidratál és a csipkebogyó kivonat szabályozza a faggyútermelést is. Olajokkal kiegészítve, kellemes érzés a bőrön, nem maszk szerű, mint sok natúr krém. Az állaga inkább lotion szerű mint krém. És imádom, hogy nincs semmi illata és nincs benne semmi káros anyag :)

Update: Lassan fél éve használom a krémet, a fenti olajokkal, illetve az újabb adagba már tettem rózsavizet is, hogy valami viz alapú is legyen az olajok mellett, ami szintén fontos a hidratálás szempontjából. Ez a változat sokkal jobban tetszik. Az első natúr krémem amivel tényleg meg vagyok elégedve. Airless pumpás kis flakonból nagyon jól lehet adagolni. Érdemes kipróbálni :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 30.

DettiZsu

2016. május 9.

Nagyon jó kis termék. Tetszett az a lehetőség, hogy végre lesz egy olyan arckrémem, amit úgy állíthatok össze, hogy minden problémámra megoldást nyújtson, ráadásul természetes alapanyagokból. Èn görögdinnyemag olajjal, aloe vera olajjal és sárkányvérrel kevertem krémet magamnak. Pár napja használom, csodát még nem tett, de a bőröm szépen hidratált. Az illata nagyon enyhe, olyan gyógynövényes nekem. Az állaga magànak a krémnek kicsit híg, de nem zavaró. Egyszer mindenképp megéri kipróbálni, ha hosszú tàvon beváltják a hozzáadott olajok azt a hatást, amit ígértek, akkor biztosan maradok ennél a megoldásnál, mert az ára kedvező és ezért cserébe sokáig elegendő mennyiséget kaptam.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 9.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Lactic Acid