Maybelline

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   drogériák, hipermarketek   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet feltöltötte: Dorcsa, az összetevőket feltöltötte: ata, Módosítva: 2012. március 27.

Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Hab állagú alapozó.

12 színben kapható.

pottyos.zebra.97

2014. augusztus 10.

Nem sok alapozófajtát próbáltam ki eddig, de ennél tetszik a habállag, a színe is egész természetes, a többi vagy túl sötét, vagy túl világos volt az arcbőrömhöz képest. Érdemes jól felrázni a legelső használat előtt.

Update: Eleinte ugyan nem volt annyira észrevehető, de később teljesen maszkhatású lett, szárította a bőrömet és beült a kisebb ráncokba. Kiemelte a bőrhibákat is, mivel poros hatásúra száradt, úgyhogy elhasználtam ugyan, de biztosan nem veszem újra.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. augusztus 10.

pm2013

2014. augusztus 6.

Ezt az alapozót anno még a "naív" korszakomban vettem, amikor még kíváncsiságtól vezérelve el-elcsábultam egy-egy újdonságként hírdetett termék iránt és mit sem tudtam arról, hogy egy-egy agyonkampányolt terméket felkenve ténylegesen mit is kenek magamra. Alapozót kerestem éppen és ebből találtam a bőrömnek megfelelő árnyalatot. A tesztert kipróbálva úgy tűnt, jó választás lesz, így végül vettem is egyet. Aztán otthon jött a döbbenet.
A felrázott és kifújt krém erősen gázszagú volt ("éljen a propán, bután"!) és az arcomra kenve enyhén csípte is a bőröm. Kellett fél perc is, mire elpárolgott a szag és a csípős érzés, de a helyzet így sem lett rózsásabb. Normál adagban felvíve az alapozó jóformán minimális fedést sem biztosított, így problémásabb bőrre szerintem eleve nem alkalmas, nagyobb adagban viszont természetellenes, maszkos (tipikus vakolat) hatás lett a végeredmény, s ezen még a prímer használata sem változtatott. A termék viselése diszkomfort érzettel járt. Úgy éreztem, mintha a bőröm fuldokolna az alapozóréteg alatt, ráadásul nagyon hamar kifényesedett (pedig normál bőröm van). A ragacsos érzeten csak az segített, ha az alapozó egy részét a felvitel után valamivel zsebkendővel felitattam...
Így utólag, az összetevőket nézve nem csodálom, hogy nem működött ez a termék. Gyakorlatilag gázból, vízből, zsírkőből, fényvédőből és egy csomó olyan -többnyire szintetikus- dologból áll, amire a bőrnek egyáltalán nincs szüksége.
A palack néhány kudarba fulladt próbálkozás után a kukában landolt és én is levontam a tanulságot. Soha többé nem veszek semmilyen gáztöltetű arcápolási terméket!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. augusztus 6.

mellcsiii

2014. január 5.

Mintapéldája, hogyan lehet egy tökéletesen rossz alapozót készíteni... :S 1500 forintért vettem, de pénzkidobás volt. Két csillagot azért kap, mert nyáron tudtam kicsit használni.

UPDATE: nem hagyott nyugodni, hogy kidobtam a pénzt, így a következőre jöttem rá: avon bőrnyugtató alapozó egy világos árnyalatával keverve nagyon nagyon szépen fed! pedig az avonos magában nekem sose volt elég, plusz túl világos is volt, de ebből egy - elvileg világos, egyébként - sötét árnyalattal keverve nagyon jó kis alapozó lesz belőle:) Még sosem volt ilyen tökéletes fedésű, mégis olyan, mintha nem lenne lealapozva, annyira természetes a végeredmény:) annyi, hogy így nagyon kell rá a púder, mert fényes lesz az avonos miatt, de így feltornázta magát 4 csillagra nálam:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 5.

hkitti

2014. január 4.

Kipróbáltam, nem igazán tetszett. A legvilágosabb árnyalat is sötét kicsit, alig fed valamit, szóval pattanásos bőrre egyáltalán nem ajánlom. Az illata engem naptej illatra emlékeztet, ez lehet pozitív vagy negatív is... kinek mi. :) Nyáron talán még elmegy, ha nincsenek az embernek komolyabb bőrhibái/problémái.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 4.

laguna

2013. október 15.

egyáltalán nem tetszett. szerintem nehéz kezelni, ráadásul foltosan fedte be az arcomat, gyakorlatilag megláttam magam a tükörben és le is mostam gyorsan.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. október 15.

noriii23

2013. szeptember 23.

Sok reményt fűztem ehhez az alapozóhoz mivel imádom a hab állagú krémeket. De ez a termék valami borzasztó! Előszőr is felráztam normálisan és valami fehér trutyi jött ki legelsőre utána már jött vele a normális alapozó is megörültem. Kár volt.. amikor felvittem az arcomra nem észleltem semmilyen változást rosszabb mint egy színezett hidratáló krém. Most már rájöttem hogy kár volt megvenni.. :/ szóval ezért egy csillag

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. szeptember 23.

Charis

2013. szeptember 18.

Nos, az első véleményem az volt hogy brr, mi ez? Az arcom magába itta, beszívta mint egy arckrémet. Aztán rájöttem, hogy kb 3-4 rétegben!!! kell felvinnem, mire a kívánt hatást elérem vele. Tartósságra közepes, állagra borzalom, színileg 2-es. Ráadásul gazdaságtalan is.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. szeptember 18.

Biu

2013. július 1.

Még az őszi Glamnapokon jutottam hozzá. Nem dobtam hátast eddig egy Maybelline alapozótól sem, ezt be kell vallanom. Itt nem is az dominált, hogy életem legjobb alapozójához jussak, hanem inkább az, hogy egy olyan alapozót vegyek, amit egyszerűen kézzel fel tudok tapicskolni, és nem kell hozzá ecset vagy szivacs. Nos ezt a részét teljesítette. Emellett persze némi fedés és tartósság sem árt. Nos a fedése közepes, azzal probléma nincs is, és mindaddig tartós is, amíg víz nem éri az arcunkat, akkor ugyanis nagyon ízléstelenül folyik meg sajnos. Ezért megtartom inkább téli alapozónak, nem merném megnézni mit tesz egy izzadós nyári napon :).

Mindent összevetve: nem rossz nem rossz, de ne ebbe vessük minden bizalmunkat minden esetre. Egynek jó :).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 1.

szoszike125

2013. április 12.

Ma nagyon rossz tapasztalatot szereztem az alapozóról..A mai Glamour napokon az óriási tömegben az egyik lány megnyomta a testert,és valamilyen oknál fogva az üveg teljes tartalma a tömegben álló hölgyeken landolt:Dsajnos én is kaptam belőle bőven:D..ezek után szerintem a jelen lévők közül senki nem merte megvenni:D

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 12.

piroskawendriner

2013. március 29.

Ma vettem egy ilyet. Szépen takarja a rosaceáimat. Egy valami nem tetszik benne, hogy nagyon fénylik az arcomon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. március 29.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Butylene Glycol, PEG/PPG/Polybutylene Glycol-8/5/3 Glycerin, Glycerin, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

A kozmetikum összecsomósodását megakadályozó segédanyag.