Médea

Ár:   530 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   drogériák, Tesco   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: gerbaud, Módosítva: 2016. szeptember 5.

Lelőhely:   drogériák, Tesco
Kategória:   Samponok

Értékes hatóanyagai mélyen behatolnak a hajba és a tövétől erősítik azt. A növényi kivonat klorofill- és vitamintartalma javítja a fejbőr vérellátását, csökkenti a korpaképződést és a hajhullást, valamint fényessé, jól fésülhetővé teszi a hajat.

Zizuka

2021. február 18.

Kb 2 hete használom. Nagyon bevált, fényes, korpamentes lett a hajam. Nagyon megvagyok elégedve vele.Egyszeruen szuper!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 18.

newsfeed

2020. október 31.

Hááááát, nem lettünk legjobb barátok. :)
Körülbelül 3 hónapja használom. Eleinte csak vele mostam hajat, egy ideje azonban más samponokkal váltogatom, ugyanis olyan csikorgósra mossa a hajamat, hogy féltem, a hossza látta volna kárát hosszabb távon. Utólag kiderült, hogy ilyen káros hatása nincsen az én esetemben, de nem hiszem, hogy ennek tudatában kizárólag őt használnám hajmosásra a későbbiekben, ugyanis valóban inkább csinálja a száraz korpát, mint eltünteti. Pozitívumként kiemelendő, hogy viszonylag kevés kell belőle, így lassabban is fogy, illetve a használatával valóban 1-2 nappal ki tudom tolni a hajmosást, úgy, hogy a 4. napon is vállalhatóbb még a végeredmény, mint alap esetben.
Amennyiben elfogy, nem tartom valószínűnek, hogy újra venném. Mindenesetre a takarékosság és a szárító hatásért (ami az én zsírosodásra hajlamos hajamat talán még meg is képes regulázni egy picit) jár érte a 3 csillag. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. október 31.

Hááááát, nem lettünk legjobb barátok. :)

eva68

2020. augusztus 9.

A legegyszerűbb, legjobb sampon, évtizedek óta használom. Jól tisztítja a fejbőrt és a hajat is, könnyen kiöblíthető.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. augusztus 9.

evelinnoemi

2020. február 4.

Elég régóta használom ezt a sampont felváltva más samponokkal (pl. az Yves Rocher tiszító samponjai), általában akkor, ha egy hosszú hét áll előttem és nincs időm annyiszor hajat mosni mint általában. Az összetevők nem igazán jók, valóban szárítja a hajat (a fejbőrömet nem, valószínűleg a samponváltogatás miatt), de kompromisszumot kötöttem, mert teljes napokkal el lehet vele húzni a hajmosást. Szóval óvatosan, alkalmanként használva szerintem belefér.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 4.

Kremcica

2019. szeptember 8.

Fogalmam sincs miért ezt vettem le a polcról, de végül megvettem. Kár volt, ennyire rossz samponnal még talán sosem találkoztam. Már az első alkalommal kiszárította a hajamat és nehezen tudtam utána helyrehozni. Nekem inkább csinálta a száraz korpát mint eltüntette.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 8.

Szhojon

2019. január 26.

Életem legrosszabb samponja. A hajamat teljesen kiszárította, a fejbőröm sebes lett.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 26.

Yummy

2018. december 30.

Első használatakor tényleg használt, de folyamatosan alkalmazva nem ajánlom mert nagyon szárít. Csikorgósra mossa a hajat és még zsírosabb lesz tőle a haj.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 30.

SziNo

2017. július 13.

A fodrászom tanácsára vettem meg, mivel minden létező dolgot kipróbáltam már a korpás hajamra és semmi nem vált be (még a Head & Shoulders sem). Úgy gondoltam nincs mit veszítenem, kipróbálom ezt. És használt, a második használat után láthatóan kevésbé volt korpás a hajam. Mostanra már a 2. flakon végén járok. Heti kétszer mosok hajat és felváltva használom a L'Oreal Fibralogy Air samponjával. Egyetlen gondom az INCI-vel van, mert valljuk be nem valami szép.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. július 13.

freja94

2017. április 20.

Olcsó húsnak híg a leve ebben az esetben is (a kénes Médeát is próbáltam). Olcsó és hatóanyagban gazdag gyógynövényes sampon nem igazán van, ebben is elenyésző az a csalánkivonat... Csikorgósra mossa a hajat, ez igaz, a tisztító hatását nem is vitatom, az INCI-jén látszik is, hogy miért, sajnos nem túl szép. Csak clarifying, azaz tisztító samponként ajánlom, időközönként érdemes lemosni a különböző termékmaradványokat, hajformázók, hajbalzsamok nyomait, erre meg is felel. Rendszeres használatra semmiképp nem javaslom, csak ront a helyzeten, szörnyen szárít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 20.

2017. március 14.

Rengeteg sampont próbáltam, de nekem valahogy mindig is a gyógynövényesek váltak be leginkább. Vékonyszálú hajam van és viszonylag gyorsan is zsírosodik, illetve nagyon érzékeny a fejbőröm is. Mindig elcsábulok ha meglátok a drogériák polcain egy-egy új sampont, de mindig rájövök, hogy az én hajamra ennél jobbat nem fogok találni. Az illatát nagyon szeretem, érezhetően jól tisztít, jelentősen csökkenti a zsíosodást a többi samponhoz képest és még a korpával is felveszi a harcot (mondjuk ez csak alkalmi probléma nálam). Egy szó mint száz, nekem nagyon bevált ez a sampon, tuti, hogy mindig lesz belőle itthon egy flakonnal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 14.

Hidratálók: Propylene Glycol

Színező anyag. (Zöld)