MediNatural

Ár:   7000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: Carolin, az összetevőket feltöltötte: nihilistahedonista, Módosítva: 2023. április 19.

Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

• 0,3 % Retinol: A szérum nanotechnológiás módszerrel liposzómába zárt 0,3% tiszta retinolt tartalmaz. A liposzómás kapszulázás javítja a felszívódást, egy burok (liposzóma) védi a hatóanyagot, ami fokozatosan bomlik le, így segítve a retinolt a bőr mélyebb rétegeibe juttatni. Nagyon kíméletes a bőrhöz, miközben a bőrmegújító hatását maximálisan kifejti.
  • Niacinamid: A niacinamide legnagyobb ereje abban rejlik, hogy pajzsként védi a bőrt. Segíti a bőr természetes védelmi funkciójának és rugalmasságának helyreállítását, csökkenti a retinol által okozott irritáció kockázatát. Főbb tulajdonságai között szerepel az anti-aging hatás, erőteljesen hidratál, halványítja a pigmentfoltokat, csökkenti a pattanások és az akné kialakulásának esélyét.
  • Panthenol: A panthenol vagy B5 provitamin egy elismert nyugtató, bőrszerkezetjavító és hidratáló hatású, gyulladásgátló hatóanyag, Segíti a kitágult apró vénák összehúzódását is.
  • Aloe vera (Aloe Barbadensis leaf powder): Aloe vera sűrítmény por formájában, melyet a növény leveléből nyernek liofilizálással. A leveleket mélyhűtéses eljárással szárítják, ezáltal megmarad bennük az összes hatóanyag, amit nyers állapotban tartalmazott. Mivel a növényt a folyamat során nem éri hő, a vitaminok és a melegre érzékeny alkotóelemek is megőrzik teljes értéküket. Nyugtató, hidratáló, tápláló, regeneráló, ráncellenes hatású.
  • Hialuronsav (Sodium hyaluronate): Intenzíven hidratáló, anti-aging kozmetikai hatóanyag. Természetes összetevője a kötőszövetnek, vonzza és megtartja a vizet a bőrben, mélyrétegi hidratáló. Fokozza a rugalmasságért felelős bőrrétegek szerkezetét stabilizáló enzimek termelődését.
  • E-vitamin (Tocopherol Acetate): Természetes antioxidánsként fejti ki hatását a bőr rétegeiben és növeli a bőr nedvességtartalmát. Az öregedés jeleinek megjelenését késlelteti, mivel ellensúlyozza az oxidatív stressz káros hatásait a bőrben.
  • Retek gyökeréből, fermentálással előállított összetevő (Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate): A fermentálás során egy antimikrobiális peptid keletkezik, aminek természetes tartósító hatása van. Tehát bőrbarát, 100% -ban természetes tartósítószer, ezáltal nincs szükség szintetikus tartósítószerre, ami nagyon fontos egy natúrkozmetikum esetében!

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

6vilag

Korcsoport: >54
2024. április 23.

Hát nekem konkrétan rinocérosz bőröm van, nálam nem volt semmilyen szoktatás, egyből durr bele a közepébe. Mikor megvettem betettem a szekrénybe, és ott is maradt. Tavasszal került a kezembe, és sokkolóan tapasztaltam, hogy lejárni készül. Hát nem kiméltem. Nem csepegtettem én semmit sem, kicsit tettem a tenyerembe és azt masszíroztam az arcomra, dekoltázsra,még a kezemre is, de csak este. Utána jött az arc- és kézkrém. Semmilyen irritációt nem tapasztaltam. A fényvédelemre fokozottan figyelek. Nos, mivel nincs benne tartósító, ífy nem is egy hosszú lejáratú termék, nem lehet sokáig dédelgetni, mint én tettem.
Két hét használat után (így pancsolással), azt mondhatom, hogy kellemes a bőrnek, nem szárít, nem is hámlik, kicsit talán még hidratáltabb is. Igaz, nekem inkább kifejezetten zsíros a bőröm, talán most még ez picit csökkent és mintha kevesebb lenne a pattanásom is mióta használom. Lehet újraveszem, ha elfogy, amennyiben hosszabb távon tapasztalok még egyéb jótékony hatást. Érdekes, és számomra kellemes gyógynövényes (zeller??) illata van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2024. április 23.

lollinymph

2023. július 14.

Alap darab számomra ez a szérum! Csodajó összetevői vannak, az én érzékeny bőrömet sem irritálja. (Fokozatosan szoktattam hozzá a bőröm, előtte az eggyel gyengébb szérumot használtam ugyanettől a márkától, azután áttértem erre.) Most minden negyedik nap kerül esténként a rutinomba és összességében már legalább 2-2,5 éve használok ilyen retinol szérumot. Ebben az összetevőben az a jó, hogy minél tovább használja az ember (hónapos-éves-évtizedes távlatokban!), annál szebb a hatása. Nekem rengetegen dicsérik a bőröm, én is észreveszem, hogy egyre szebb, hamvasabb, egységesebb és ragyogóbb, ami az egész rutinomnak, de nagy részben a retinolnak is köszönhető. <3

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. július 14.

Antioxidánsok: Retinol, Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Phospholipids, Niacinamide, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Niacinamide, Retinol, Panthenol, Tocopheryl Acetate

Retinol a I v

Forrás: truth-in-aging, BFT

levulinsav sója. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő, a Truthinaging információ szerint pedig mikro-organikus hatása révén tartósítószerként is használatos a kozmetikumokban. Gyakori összetevője a mesterséges tartósítószerektől mentes natúrkozmetikumoknak.