Memo Paris

Ár:   $275   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Norella, Módosítva: 2017. szeptember 12.

Ár:   $275

Megjelenés éve: 2016

Illatkategória: virágos-fás-pézsmás

Illatösszetevők: mandarin, narancsvirág, agávé, tubarózsa, ylang-ylang, szantálfa, cédrus, vanília, fehér pézsma

Ár: 5 ml/4000 ft vagy 10 ml/8000 ft , Eladó: melike_0817
Állapot: frissen átfújva a saját üvegemből, Helyszín: Miskolc, fizetés: postán maradó / Foxpost / személyes átvétel Miskolcon
szeliger

2020. február 14.

Az aktuális kedvenc és minél többet van rajtam, annál jobban élvezem. Kifújáskor dominál a narancsvirág, édes citrusos illat robban a levegőben. Aztán szépen minden a helyére kerül, krémes, pézsmás alapon illatoznak a fehér virágok. Az illat pulzál, vibrál, végig nagyon intenzív és játékos. A tartósság nagyon jó, kiválóan tartja magát reggeltől estig, csak én nagyon szeretem a nyitányát is, ezért délben és délután is megengedek magamnak egy frissítést. A jó hír, hogy kapható 10 ml utazó kiszerelésben is, mégpedig nagyon elegantos csomagolásban. Van ugye a külső, aranyszínű, szemes papírborító, aztán egy barna, masszív kartondoboz arany felirattal, aztán egy kis homokszínű szütyő, aranyszínű, széles selyemzsinórral és arany M betű felirattal. Love.
Fogalmam nincs egyébként, hogy milyen az agave illata, pedig láttam már agavét virágozni, csak éppenséggel a virág több méterrel a fejem felett volt. Azt tudtátok, hogy sokáig, évtizedekig kell várni az agave virágzására, majd ha végre virágzik, akkor a növény elpusztul?

Akkor most egy kicsit az utazótokról is, mert megér pár mondatot. Valahol ebben a tokban van a közös halmaza az én szépségről való elképzelésemnek és a valóságnak. Csúcsdesign, pontosan simul a kézbe, gyönyörűen lekerekített, a hátoldalán a bőrvarrás finoman és alaposan kidolgozott. A fehér színű bőrön arany minta, kék szem, a fémes részek fénylő aranyként csillognak. A parfümériában rábólintottak, hogy a 10 ml utazóparfümök beleférnek, de sajnos csak a Memo parfümjei. Én ugyanis készültem, és nem voltam rest megpróbálni, hogy más parfümházak utazóival kompatibilis-e? Lehet kikacagni, hogy az egész úgy bolondság, ahogy van, már miért menne bele másik parfüm, de ez a kis darab még akkor is igen drága móka lenne, ha mást is bele lehetne tenni. Szóval az MFK ducibb és alacsonyabb, a Creed nagyjából ugyanolyan magas, de a hasánál szorulni kezd, nem megy tovább (zárójelben: az Avon pedig jóval nagyobb). Marad az, hogy képről megnézegetem, meg ha még majd arra járok és lesz még belőle, akkor a parfümériában kézbe is fogom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 14.

melike_0817

2020. február 8.

Az első tubarózsás illat, amivel nem csak hogy ki tudtam békülni a sorozatos kudarcok ellenére, de nagyon tetszik is végre! Az illat nyitányában van valami számomra kellemetlen és szúrós, de ennek mértéke egyre tűrhetőbb lett, minél többet próbálgattam a mintámat. Amikor ez a szúrósság elmúlik, egy olyan krémes, kellően és nem émelyítően édes tubarózsás illatot kapunk - amit az én orrom szerint vanília (szintén a tiszta, és nem a cukros változat) és az ylang-ylang kísérnek - amely végtelenül nőies, romantikus és kifinomult illat. Azért különleges ez számomra, mert eddig soha nem tudtak lenyűgözni a virágos illatok, vagy nagyon nyanyás volt amit próbáltam, vagy egyenesen büdös és értelmezhetetlen számomra (sokszor egyetlen oda nem illő akkord miatt), de ez nagyon különleges illat! Szolid, nőies, de azért mégsem az a szimpla jó kislányos illat, talán a mélysége vagy összetettsége miatt mondom ezt, de úgy gondolom, ez az illat anélkül sugall vonzerőt, szexisséget a viselőjének, hogy az nagyon nyilvánvaló lenne, mivel egyáltalán nem "próbálkozik": nem kihívó, nem megy el a végletekig valamilyen irányba, nem erőszakos - egyszerű koncepciót követ remekül megalkotott és kiegyensúlyozott illatjegyekkel, ebben az összetettségben rejlik a különlegessége.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 8.