Montale

Ár:   29 000 Ft és 19 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   100 ml és 50 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Maggy, Módosítva: 2011. december 12.

Ár:   29 000 Ft és 19 800 Ft
Kiszerelés:   100 ml és 50 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Vérvörös rózsák az oud pazar sötét, földes fátyla mögött. Először a rózsák alig sejlenek fel, mintha egy nehéz selymet hatna át a rózsaszirmok illata. Aztán lassan kibontakozik a rózsa meleg ragyogása és érzékisége, és az oud sötét árnya pedig intenzitást ad a kompozíciónak. Az alapjegyek megjelenésekor a rózsa ereje mérséklődik, de ha lehet, a parfüm még sötétebbé, misztikusabbá válik, elemi vonzerőt sugározva.

Piri11

2018. április 3.

Kis minta alapján írom ezt a szösszenetet.
Előre bocsátanám, hogy nagyon finnyás vagyok a rózsa, rózsás illatokat illetően. Én a sötét, fás, szárazabb rózsát szeretem, vagy a friss üdét, de semmi esetre sem azt, amit régebben kisebbséghez tartozó hölgyeken lehetett érezni. A másik az oud, ami legtöbbször csak valami savanyú jegy lesz rajtam.
A nyitása nagyon oud-os, ami mélyen ott fénylik a rózsa. Sötét és lehet, hogy a ragyogása már tényleg a múlté, de nekem nagyon tetszik.
Rajtam egy fél óra elteltével Estée Lauder Knowing jellegű illat lesz. Az az illat egy gyönyörűség, így ez is, csak sötét rózsás lelke van.

Kb. két órával később:
Kicsit rontanom kell az 5*-os eredményen :(
Valami zavaró illatrész bújt elő belőle, ami már nem igazán finom. Kicsi éles, kicsit szúrós, szóval bántó.
A szép kezdet, de a kevésbé szép folytatás miatt csak 3*.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 3.

Kis minta alapján írom ezt a szösszenetet.

Kb. két órával később:
Kicsit rontanom kell az 5*-os eredményen :(
A szép kezdet, de a kevésbé szép folytatás miatt csak 3*.

aliz1105

2018. február 13.

Nagyon bőrös! A rózsa félig elszáradt, és az aoud masszív. Egyáltalán nem kosztümös nőknek való. Sokkal inkább egy rokker csajon, de az a fajta aki piros magassarkúban, bőrkabátban van nem pedig torna cipőben és szakadt farmerban. Vagy egy gothic stílusú fekete ruhában. Vagány és van benne egy ilyen nem félek semmitől érzés. Abszolút kedvenc.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 13.

kjancsa67

2017. október 24.

Ma vettem kézhez az illatot. Egyenlőre a "hűdejó" és a "jujjdenyanyás" között ingadozik a véleményem. Ha beleszeretek, akkor nagyon, ha nem, hát a közel 80 éves Anyukámnak ajándékozom.
Ezzel azonban még várok, mert úgy érzem, hogy ez is egyike azoknak a parfümöknek, amelyek a hűvösebb időben élnek igazán.

UPDATE: tényleg jót tesz neki a hideg! Finom is, tartós is, ezért háromról ötre módosítottam a csillagok számát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 24.

PerfumePippi

2017. június 4.

Először csalódott voltam ezzel az illattal kapcsolatban, mert számomra a hívószó a bőr volt, és bizony a bőrössége inkább a háttértámogató szerepét játssza el - bár ez nem lehet mérvadó: bármi, ami kevésbé bőrös rajtam, mint J.S. Simply-je, azt nem érzem eléggé bőrösnek :-).

Aztán felkentem még párszor, majd ma összehasonlítva még pár Montale oud-rózsás illattal, és rájöttem: ez egy csodaszép, sok rétegből álló, nagyon finoman kidolgozott, őszre való parfüm! :-) A bőr és a pacsuli ugyanis a háttérben egy enyhén korhadó, avaros hatással egészítik ki a rózsa-oud párost a kezemen, amitől picit Cabochard-os stichje lesz. Nekem pontosan olyan, mintha az októberi napfény napnyugtakor még egyszer megcsillanna egy sárgás-barnás borostyán-ékszeren.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 4.

Marcsi66

2016. december 24.

Jaj ennek a rózsának,,,,,,,nagy sötétségből érkezik,a ragyogása már a múlté,csodás szirmai földre hulltak.Nem tetszik,nagyon erős benne a oud,úgy elöli a virág szépségét,,,misztikum és erő az igen sok,szépségből kevesebb.Tartós,komoly illat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. december 24.

Vancsi

2016. október 18.

Nem, pedig bizakodtam, nagyon oud , semmi füst kevés rózsa. Inkább 50 fölötti hölgyeknek ajánlanám, azok közül is az elegáns kosztümösöknek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 18.

ildinyo

2016. szeptember 19.

Hezitáltam, de bevállaltam, ma hozta a futár. Ez valami isteni. Nagyon mély, karakteres, már-már 'nehéz illat', igazi nagyvad, füstös, titokzatos. Nagyon fogom szeretni, de már a kifújáskor érezni, ezzel csínján kell bánni. Szerelem lesz! 30alatt nem ajánlom, de aki komoly rózsát keres, annak igazi különlegesség. A flaska illata csalóka, mert szantálos, de bőrre fújva egy bársonyos kincs bontakozik ki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 19.

nollan

2016. augusztus 10.

Életem legelső aoud-os parfüm élménye.
Már nagyon régóta keresek egy illatot, amit néhány alkalommal éreztem, de soha sem sikerült megtudni, mi az. Lehet, hogy olyan illat lesz az, amiben van aoud.
De sajnos nem ez a parfüm lesz az, amit keresek.
A nyitás nekem nagyon erős, ütős volt, de most, hogy kezd leszáradni, érzem, hogy hasonlít arra, amit keresek. De ez a rózsa, ami ebben az illatban van, ez a nagyon nem szeretem rózsa. Ki kell próbálnom más aoud-os illatot, rózsa nélkül. A tartósságáról még nem tudok nyilatkozni. A nemszeretem rózsa miatt 4 csillag.

Up: közben szépen, csendben eltűnt a rózsa. Hmmm, most már nagyon finom, nem győzöm szagolgatni.
Ha valakinek van ötlete hasonló illatra, rózsa nélkül, azt megköszönném!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. augusztus 10.

Életem legelső aoud-os parfüm élménye.
De sajnos nem ez a parfüm lesz az, amit keresek.

Ha valakinek van ötlete hasonló illatra, rózsa nélkül, azt megköszönném!

Anickaaa

2015. június 6.

Erre az illatra mondom én hogy dögös. Ultra szexi! Azt a fajta nőt vetíti aki nem csak gyönyörű, de magasabb rangú is a környezetétől. A bőr is domináns benne a rózsák mellet, ami az elegancia mellet vagányságot játékosságot is ad az illatnak. Nem mondanám hogy csak idősebbeknek való, de viselőjétől megkövetel egy kis határozottságot, intelligenciát, és egy kis tapasztaltságot és ráérzést az élet nagy dolgaihoz.
Butácska naiv lánykáknak nem való, azok használjanak inkább vmi cukorka illatot.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. június 6.

Maggy

2011. november 28.

Az biztos, hogy nagyon különleges illat. 20 éven aluliaknak vagy inkább 25, nem ajánlom. Ehhez a parfümhöz egy díva illik, és alkalom. Esti órákra viselném. Luxuscikk, minőségi, egész napon át tartó illatfelhő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. november 28.